בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזה להיות גבר במדינת ישראל.

מזוכיסט טהור​(נשלט)
לפני 6 שנים • 26 באוג׳ 2017
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 26 באוג׳ 2017
מה שכן שמח שהיו כאן מספר אנשים שהעיזו לצאת בפומבי בעד הדברים שכתבתי.

אבל כפי שנאמר מעלי, אין ספק כי הפמניזים הרדקלי סירס את רובנו. (:
לילית חדשה
לילית חדשה • 26 באוג׳ 2017
Snitch כתב/ה:
מהצד, נראה לי שפותח השרשור התכוון שהאפליה נגד גברים היא אפליה שמעוגנת בחוק(לפחות במרבית הסעיפים שהוא מנה), לעומת האפליה נגד נשים שמגיעה מהחברה עצמה.
עד כמה שקשה לי להודות בזה, לא ראיתי טיעון אחד לגופו של עניין שמוכיח שהטענות שלו לא מוצדקות.

עריכה: גם נשים מקופחות מהממסד, בייחוד בכל מה שקשור בדיני אישות ואני מניח שבמקומות נוספים.

מזוכיסט ציין 10 דברים בהם גברים כביכול מופלים לרעה (אם אני טועה הוא מוזמן לתקן אותי) - והם מתייחסים לצבא, מס הכנסה, מזונות, פנסיה, היכרויות, מועדונים, תלונות שווא, שוב תלנות שווא (אמינות בעיני הרשויות), פרנסת המשפחה ושוב היכרויות.

4 מתוך הסעיפים האלה הם חברתיים לחלוטין; 2 מהם אלו סעיפי תלונות שווא; ועוד 4 סעיפים מתייחסים להפלייה ממסדית/ חוקית.

גם אם היו, ובהחלט היו, תקיפות לגופו של אדם ולא רק לגופו של עניין אבל הן לא הגיעו רק מצד אחד והיו הדדיות לחלוטין.
לאורך השירשור מזוכיסט דדוקא כן קיבל התייחסות לטענות שלו-
מתהפך למשל הגיב כמעט על כל אחת מהטענות שלו (עמ' 1, 5) למשל על פנסיה, צבא ותלונות שווא.
וככה גם אני שהתייחסתי לרוב הטענות שלו כמו גבר כמפרנס, מועדונים וצבא ואף הבאתי דוגמאות לאפליה ממסדית נגד נשים (וגם נגד גברים) בין כזו שקבועה בחוק או סתם מתקיימת בפועל
וככה גם שלגי שיקי ואחרות ואחרים.

אבל חלק מהדברים זו גם שאלה של איך אתה מסתכל על המצב-
למשל השירות הצבאי
גבר עושה 3 שנים (היום שנתיים ו-8 חודשים) ופתוחים בפניו 100% מהתפקידים בצה"ל; אישה עושה שנתיים (היום שנתיים ו-4 חודשים לדעתי) וכ- 92% מהתפקידים פתוחים בפניה.
נשים נאלצו להיאבק עד שהנושא הוסדר (חלקית) בחקיקה ואפילו לפנות לבג"ץ כדי שקיומה של וגינה לא תהווה סיבה לסגירת תפקידים בפני נשים.
אימהות ככלל לא יכולות להתגייס או להתנדב לצה"ל ואבות כן.
מי הצד המופלה?
הגבר שמשרת יותר זמן וביותר תפקידים או האישה שנאלצת להיאבק למען פתיחת תפקידים ושירות משמעותי מעבר להגשת קפה?
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 26 באוג׳ 2017
בשנה-שנתיים האחרונות החלו מספר אוניברסטאות להגדיר אזורים מסוימים כ"מרחב בטוח" - מקומות שרק בני גזע מסוים יכולים להיכנס אליהם. נשמע מוכר, נכון? כן זהו צוהר חזרה לימים האפלים של ארה"ב.. רק שהפעם אנשים לבנים הם אלא שנאסר עליהם להיכנס, הכל בחסות אידיאולוגיות הניזונות מהפוליטיקה של הזהויות. ומי שתהה, כן יש ברזייה ב'אזור הבטוח'.

עדיין בארה"ב, צעדת הנשים בארה"ב נגד הנשיא, אין ספק שמדובר בשובינסט והרעיון של ההפגנה מוצדק, אבל החלק המעניין הוא זהות ההנהגה: 4 נשים קיצוניות ואנטישמיות, אחת מהן, לינדה סרסור, תומכת בשריעה - אחד מסוגי המשטר האלימים ביותר שיש - בעיקר לנשים. ביקורת לא תשמעו עליה, כי היא "הקבוצה המוחלשת". וגם לא על המפגינות שקראו לאנוס את אשתו של טראמפ - כנראה שלפי השמאל הרדיקלי, לפחות באותה הפגנה, יש נשים שמותר לאנוס (או לומר להם מה ללבוש).

2017 ישראל, קבוצות של חברות כנסת ושדולת הנשים, פועלות ומצליחות לבטל דיון (!!) שעוסק בתלונות שווא נגד גברים. הטענה שלהן פחות או יותר ברוח הזו "זו בושה שבזמן שנשים נרצחות יום יום על ידי גברים, עורכים דיון על נושא כזה". כן לא רק שאסור לדבר על הפליה אם אתה חלק מהקבוצה "פרבילגית" אלא אתה גם מתויג כ-אלים ונרמז שאתה תומך ברצח נשים.

הרטוריקה האלימה לא מסתיימת כאן, שבית המשפט החליט שצריך להתחשב בשכר של ההורים במסגרת של 'הורות משותפת', ארגוני הנשים תקפו מי אם לא את האבות, בטענה שאבות ינצלו את זה בשביל לשלם פחות מזונות (שהם גבוהים פי 4 מהממוצע בעולם), כי ככה זה בעולם של הפמינזם הרדיקלי, האב הישראלי תמיד מחפש לנצל, להתנכר לילדים ולהיות אלים כלפי האישה, והאם ?המניעים שלה תמיד (אבל תמיד) טהורים והיא בניגוד לגבר, מעניין אותה רק הילדים, ולא חס וחלילה להשיג יתרונות בזמן תהליך הגירושים (בגירושין כל צד מנסה להשיג יתרון, לצערי המערכת עושה הכל בשביל להאריך ולהקצין את הסכסוך בין בני הזוג) - פוליטיקה של שדים ומלאכים.

זו התוצאה ההרסנית של הפוליטיקה של הזהויות, אותם אנשים לא בונים חברה צודקת או סובלנית יותר, לא משפרים את השיח, לא תורמים לדמוקרטיה, אלא רק יוצרים יותר שנאה ומייצרים סוגים חדשים של גזענות, הכל 'למען המהפכה' - וגם זה נשמע יותר מדי מוכר..
קפטן וונדי​(שולטת)
לפני 6 שנים • 27 באוג׳ 2017
קפטן וונדי​(שולטת) • 27 באוג׳ 2017
רגשי נחיתות כבדים ביותר אני חייבת להגיד. אתה מתקרבן ומתקרבן בכל פוסט שלך. די. זה מייגע כבר.

להיות אישה בישראל זה להיות בסיכון לאונס, זה בסיכון לתקיפה, זה להיות מוטרדת מינית, זה להיות מזולזלת, זה להיות בעמדת נחיתות בכל התחומים, זה שיכנסו לך ביו הרגלייפ ולחיע הסקס, זה לחכות לגט מגבר לנישואים, זה לקבל הצעות מיניות על ימין ועל שמאל בכל מדיה חברתית, זה עוד הרבה יותר מידי לכתיב כי זה לא נגמר ואמי לא אמשיך לבזבז את הזמן שלי על זה אלא אציע לך לעשות משהו עם עצמך במקום להתקרבן ולהתבכיין על נשים ונגד נשים בכל פוסט שלך, אתה נוטף משנאת נשים ודעות קדומות
Snitch
Snitch • 27 באוג׳ 2017
וונדי, לא הבנתי משהו. תקפת אותו שהוא מייגע, בעל רגשי נחיתות ומתקרבן בלי סוף ואז פצחת במונולוג מייגע, מתקרבן ועמוס ברגשי נחיתות?
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 27 באוג׳ 2017
שכחת גם שאנחנו נכנסות לדאנג'ן בלי בעיות (לבד אפילו) וגברים לא (;
מזוכיסט טהור​(נשלט)
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 27 באוג׳ 2017
טלי - חזק!

קפטן וונדי תגדלי עוד כמה שנים ודברי איתנו...
או לפחות תקראי את כל השרשור מבלי לזרוק שטויות שכבר נאמרו (:
מזוכיסט טהור​(נשלט)
מזוכיסט טהור​(נשלט) • 27 באוג׳ 2017
לא אמרתי דבר אחד נגד נשים. מאיפה הסקת את זה שאני נוטף שנאה?
חבל שלא קראת בעמודים הקודמים.

נראה לי את זו עם רגשי הנחיתות כאן.
I'm God
I'm God • 27 באוג׳ 2017
אין יותר משעשע ממיזוגן אפסי ועלוב שמתקרבן icon_smile.gif icon_smile.gif

נראה לי שמטרת השירשור היא לגרום לא.נשים כאן להשפיל אותו כדי שיוכל לשחק עם הזית החמוץ שלו בחינם icon_smile.gif
לילית חדשה
לילית חדשה • 27 באוג׳ 2017
The Great OZ כתב/ה:

צעדת הנשים בארה"ב נגד הנשיא, אין ספק שמדובר בשובינסט והרעיון של ההפגנה מוצדק, אבל החלק המעניין הוא זהות ההנהגה: 4 נשים קיצוניות ואנטישמיות, אחת מהן, לינדה סרסור, תומכת בשריעה - אחד מסוגי המשטר האלימים ביותר שיש - בעיקר לנשים. ביקורת לא תשמעו עליה, כי היא "הקבוצה המוחלשת".

2017 ישראל, קבוצות של חברות כנסת ושדולת הנשים, פועלות ומצליחות לבטל דיון (!!) שעוסק בתלונות שווא נגד גברים. הטענה שלהן פחות או יותר ברוח הזו "זו בושה שבזמן שנשים נרצחות יום יום על ידי גברים, עורכים דיון על נושא כזה". כן לא רק שאסור לדבר על הפליה אם אתה חלק מהקבוצה "פרבילגית" אלא אתה גם מתויג כ-אלים ונרמז שאתה תומך ברצח נשים.

הרטוריקה האלימה לא מסתיימת כאן, שבית המשפט החליט שצריך להתחשב בשכר של ההורים במסגרת של 'הורות משותפת', ארגוני הנשים תקפו מי אם לא את האבות, בטענה שאבות ינצלו את זה בשביל לשלם פחות מזונות (שהם גבוהים פי 4 מהממוצע בעולם), כי ככה זה בעולם של הפמינזם הרדיקלי, האב הישראלי תמיד מחפש לנצל, להתנכר לילדים ולהיות אלים כלפי האישה, והאם ?המניעים שלה תמיד (אבל תמיד) טהורים והיא בניגוד לגבר, מעניין אותה רק הילדים, ולא חס וחלילה להשיג יתרונות בזמן תהליך הגירושים (בגירושין כל צד מנסה להשיג יתרון, לצערי המערכת עושה הכל בשביל להאריך ולהקצין את הסכסוך בין בני הזוג) - פוליטיקה של שדים ומלאכים.

אבל אוז,
התמונה הגדולה היא הרבה יותר מורכבת ממה שאתה מציג (וכן, גם ממה שאני או כל אחד ואחת אחרת נציג).

זה לא נכון להגיד שעל לינדה סרסור לא נשמע ביקורת, בחלק מהמרחבים הפמינסטיים בישראל יש עליה המון ביקורות. בעיקר על התמיכה שלה בחוקי השריעה אבל כן גם על שאר העמדות שלה.
השאלה היא האם לבחור להדיר אותה לגמריי מהשיח ומהפעילות הפמיניסטית, או לחלופין לראות איפה הדעות שלנו דומות ולפעול בתוך זה (גם אם רק על זה).
זה לא שונה לדעתי מהמקרה של שולי מועלם שעבדה עם זהבה גלאון על חוק הפללת הלקוח- שתי נשים משתי הקצוות הפוליטיים שהחליטו לפעול ביחד למען מטרה משותפת
או ממה שהיה בזמנו- שההנהגה היהודית הדתית- אורתודוקסית פעלה בשיתוף עם ההנהגה המוסלמית הדתית ועם ההנהגה הנוצרית הדתית לגבי מצעד הגאווה בירושלים.

זו שאלה של העדפות ואיזון- על מה אתה בוחר לדבר, איך אתה בוחר להתייחס לנושא, למה אתה בוחר להקצות משאבים וכן- גם את מי אתה בוחר לשמוע.
נערכו בעבר דיונים שכללו התייחסות לנושא תלונות שווא. בכל הדיונים (ואני מודה שהיו מעטים) האלה עלתה אותה התמונה- כן יש תלונות שווא, עם זאת- לא מדובר במגפה ולא מדובר במשהו שייחודי לנשים (בתוך התייחסות ספציפית לעבירות מין ועבירות אלמ"ב) אלא גם גברים עושים את זה.
להגדיר דיון (שאפילו חרג מסמכויות הוועדה) ומשאבים בצורה כל כך צרה וספציפית- תלונות שווא של נשים נגד גברים- האם גברים שווים בפני החוק (כותרת הדיון למיטב זכרוני)
כן זה מקומם- מה עם תלונות שווא של גברים נגד נשים, למשל? זה מראה שרק נשים עושות את זה ומתייחס לנושא כאל תופעה גורפת.
וכן, זה מאוד צורם להקדיש לנושא דיון בשעה שב-2016 למשל 50% מהנשים שנרצחו על ידי בני זוגן- הגישו תלונה נגדו על אלימות. ועל זה לא נשמע ציוץ מהמדינה.
או שב-2017 בית משפט מחליט שגבר ששלח לגרושתו תיאורים מפורטים להפליא על איך היא והילדים ימצאו את מותם ואיך הוא יארגן את ההלוויה שלהם- בסך הכל שלח לה איחולים לבביים ואין סיבה להרחיק אותו ממנה או מהילדים. ושופט אחר מחליט ליצור תמונה מעוותת לחלוטין שכל תלונה של נשים מתבררת אצלו כשקר ושלפחות 90% מהן שקרניות כשבפועל מתוך מאות תיקים שיש לו כל שנה פחות מ-10 מתבררות כשקר (וכן, הוא נאלץ למסור הבהרה לדברים שלו ובנוסף הוגשה נגדו תלונה בנושא שהתבררה למיטב זכרוני כמוצדקת).

אגב, כן יש משהו אלים לבחור לשמוע קבוצה שמתבטאת באופן יומיומי בצורה אלימה ואפילו תמכה והצדיקה חטיפה ורצח; מעבר להיעדר גינוי ממש הבעת תמיכה.

בחלק מאוד גדול מהעולם (ואני משערת שאתה מתייחס בעיקר לעולם המערבי) יש מזונות בן/בת זוג, אין דבר כזה אישה עגונה/ גבר עגון ויש אפילו אפשרות להתגרש במעמד צד אחד כאשר הצד השני נעדר או בוחר שלא להופיע לדיונים- בישראל המצב שונה וזו לא חוכמה להציג רק חלק מהדברים.
אבל שאלה אליך- בשנת 2017, כמה גברים בישראל יקבלו משמורת משותפת- אם מבחינת המדינה ומערכת המשפט, זה היה מותנה בהורות משותפת ושיוויונית במהלך הנישואים?
וכמה גברים לדעתך יבקשו בכלל הורות ומשמורת משותפת- אם, במידה והם לא יעמדו בהסכמים, הם היו נדרשים לפצות את הגרושות שלהם?
לא אומרת שגברים הם הורה סוג ב', לא אומרת שגברים לא יכולים להיות אבות מעולים; גם לא אומרת שנשים הן מושלמות ומלאכיות וטהורות.
אבל כן אומרת שבמציאות שלנו היום האישה ברוב המקרים היא המטפלת העיקרית בילדים ולכן מרוויחה פחות.
כן אומרת שבמצב דיני המשפחה היום לגבר יש יתרונות מכאן ועד להודעה חדשה- כולל אפשרות לקבל אישור לאישה שנייה (חוקי לחלוטין)
וכן זה מאוד הגיוני שכאשר תוקפים את היתרון הבודד היחיד שיש לנשים- ארגוני הנשים יתנגדו.
במיוחד כשהיתרון הזה משקף את המציאות.

* הערת אגב- מחקתי מהציטוט את החלקים שלא התייחסתי אליהם.