סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשבר הזין

Sharoman​(אחר)
לפני 6 שנים • 16 באוק׳ 2017
Sharoman​(אחר) • 16 באוק׳ 2017
ArchAngel כתב/ה:
אותי יותר מלחיצים האנשים האובר-קורקטיים כי חסרי הנימוס הם אלו שבאים עם שלט אזהרה, בעוד שבמקרה של אלו זה הימור על האם הם כנים או לא.
ואני אגיד עכשיו משהו ממש מבאס:
נראה לי שרוב הפגיעות שהתרחשו בעקבות היכרות דרך האתר הזה (או בכלל דרך האינטרנט) היו ע"י אדם שהציג עצמו כמנומס ואמר את הדברים הנכונים שהצד השני אהב לשמוע.
הרי שכמעט אף אחד לא יפגש עם מישהו שמראש מכריז על כוונותיו ע"י שליחת תמונת זין או אמירות כמו "אני אזיין אותך/תזייני אותי".

ולכן, נימוס או חוסר נימוס, לא הייתי סומכת על אדם אחר רק בגלל מה שהוא כותב לי. לפעמים הפגיעה האמיתית תבוא ממישהו שדיבר איתך "לפי הספר" והעלה לך את הציפיות גבוה, כי ככל שמישהו מרים אותך יותר גבוה ככה הוא גם מפיל אותך יותר חזק.
מנגד, יש פעמים (נדירות) שמי ששלח "תזייני אותי" מתברר כמישהו שפשוט לא יודע איך מתנהלים באתר בדס"מי וחושב שכאן זה איזה עולם מקביל, אבל במציאות הוא מתנהג באופן שונה לגמרי.

בקיצור, לא צריך לסמוך או לצפות למשהו ממישהו על סמך המילים שהוא אומר.
אם את מכירה מישהו, תתחילי לאט, ותוכלי לראות את האמת נחשפת מולך בהדרגה.
אף אחד לא מצליח לשחק את עצמו לאורך זמן, במיוחד כאשר הוא נאלץ לשמור על איפוק ומרגיש בתסכול כשהוא לא מקבל את מה שהוא רוצה בקלות.

ובמקרה כזה שאת לא מאפשרת כללים ברורים ישנם רק שתי אפשרויות:
התעלמות כוללת מכולם או סינון קפדני יותר עם כניסה לפרטים, ניסיון הכרות, שאלת שאלות וכדו'.
ממש לא הייתי אומר שמרבית הפגיעות מתרחשות באינטרנט (למרות שלא ספק קל יותר להתנהל הוירטואליה והשקרים יכולים לחיות זמן רב יותר) משום שאדם שבא במטרה לשקר יעשה זאת בכל ממצב ובכל מקום שיתאפשר לו.
האינטרנט רק מקל עליו מעט...
מצד שני, בואי מניח שמדובר במקרה החריג הזה שבו אדם האמת לא יודע איך להתנהל, זה התפקיד שלך לחנך אותו? הילד גדל יתום? מעולם לא היה בבית ספר? טרם פגש או הכיר אישה?
ונניח שיש לך את הכח והרצון לעשות לבחור בית ספר, לא יהיה עדיף להשקיע בליטוש יהלומים מאשר פחמים?
לרוב אדם שמדבר בצורה בוטה חושב בצורה בוטה ובמקרים הנדירים הללו בהם אותו אחד לא יודע או לא בטוח איך לפנות לאדם אחר הוא ילמד ע"י קוראת שרשורים כאלה, אבל סביר שרק אחרי שיזכה לגל של התעלמות.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 16 באוק׳ 2017
1. לא כתבתי שפגיעות מתרחשות רק באינטרנט, כתבתי שלדעתי רוב הפגיעות *שהתרחשו דרך האינטרנט* קרו בגלל פגישה עם מישהו שנראה נחמד על פני השטח, כי סביר להניח שהרוב לא ירוצו להיפגש עם מי ששלח להם תמונת זין.

2. בדיוק בגלל שבאינטרנט זה יותר קל אז צריך להקפיד על יותר כללי זהירות. לא התעלמות טוטאלית אלא בדיוק להיכנס לפרטים ולשאול שאלות. ומה הבעיה בזה? זה גם ככה חלק מתהליך ההיכרות, כך שעם הגישה הנכונה בהחלט אפשר להשתמש בזה מבלי שזו תראה כמו איזו חקירה.

4. יש הסבר פסיכולוגי ללמה אנשים מתנהגים שונה באינטרנט לעומת במציאות והנה סרטון שמסכם את זה:
https://youtu.be/5gqHTlBp6iY

5. מי אמר שאני רוצה לחנך מישהו? איפה זה משתמע מהטקסט שלי?
גם לא טענתי שהיא צריכה לספוג את היחס הזה. את הפרט הזה הוספתי רק בשביל להראות שהעולם לא כזה שחור ולבן.
כמו שמי שנחמד אליך הוא לא בהכרח עם כוונות טהורות, כך גם מי שתחילה היה גס רוח לא בהכרח אדם גס רוח בכללותו. זה לא אומר שצריך לספוג אותו או שזה מצדיק אותו, זה פשוט אומר שהדברים יותר מורכבים מאיך שהם מופיעים על פני השטח.
Sharoman​(אחר)
אני אחדד את הדברים שלי...
כוונתי הייתה שאדם שמשקר ישקר גם אם ההכרות הראשונית תהיה במציאות, כלומר לא בוירטואליה.
שנית, אין לך מה להתגונן כי לא תקפתי אותך אלא רק הגעתי דעה שונה משלך, נחנקתי אותה והסברתי למה אני לא מסכים עם מה שכתבת.
ברור שהעולם לא שחור ולבן אבל ישנם הסתברויות שמבוססת על מקרי אמת.
ArchAngel​(שולטת)
לא כל סתירה של הטענות שלך היא התגוננות או התקפה. לעניות דעתי עניתי לך בצורה מכובדת ולא אגרסיבית כלל.
Sharoman​(אחר)
לא אמרתי שענית לי בצורה אגרסיבית או לא מכובדת, רק שהרגשת לי מתגוננת icon_smile.gif
Maple​(אחר){femboy}
Maple​(אחר){femboy} • 16 באוק׳ 2017
חברה אתם אוהבים לריב? שניכם אנשים ברי דעת ושניכם מעל הקטנוניות הזו אז בבקשה די כי זה לא מטרת הפוסט... סתם יוצרים לחצים ועצבים לא נחוצים אחד לשני בשביל מה? להיות צודקים באיזשהו דף באינטרנט? לשניכם יש דעות שונות וזה מקובל ונכון ואפילו הכרחי.
ArchAngel​(שולטת)
אף אחד לא רב.
נראה לי ש"חוק פו" יכול להסביר למה הנכתב מתפרש ככה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Poe%27s_law
ובקצרה: בגלל שאין בטקסט אינטרנטי הבעות פנים או טון קול, יש פעמים שהדברים יתפרשו ההפך מהכוונה המקורית שלהם.
Sharoman​(אחר)
האמת שגם אני לרגע לא חשבתי שרבים איתי icon_smile.gif
babywolf
babywolf • 16 באוק׳ 2017
ואוו. כמה התנשאות.. אני לא חזקה? כי מה? כי אני מפחדת להיפגע? ארץ' אנג'ל..הגזמת אין לך שום היכרות איתי.. חשבתי פה כאב ואת באה להרצות לי על כוח?! לא.. אין לי שריון.. אני מרגישה.. כל הזמן. ואין אדם חזק יותר מזה שמעיז להרגיש. שלא מפחד להרגיש. אז כן. אני נרתעת מאנשים. מפחדת מהם.. אבל נוגעת בהם. ומרשה לפעמים לגעת בי.. אין לך מושג כמה אני חזקה. וכן.. אני יהירה בעניין הזה כי אני יודעת את ערכי. את מלאת חשיבות עצמית בלי באמת להכיר את חיי ואת לגבי ואותי. וכרגע גם את גרמת לי להצר על כך שבכלל פתחתי את הדלת הזאת..
babywolf
babywolf • 16 באוק׳ 2017
חשפתי **אני פה עמדתי במערומי הנפשיים והרגשיים.. ואם זה לא חוזק. אז אני לא יודעת מה כן... אני חשפתי את התסכול. הבדידות. הפגיעה.. את הכל.. ואת בהתנשאות שלך חושבת שתוכלי לחנך אותי?! להרצות לי על מהות החיים או הכוח שלי? כשתבואי ותדרכי בנעליי שבכל צעדהכאיבו את צעדיי תדברי איתי על כוח!!! האטימות הרגשית שלך והיכולת שלך להתבטא כביכול ברהיטות אבל בתכלס, בצורה יהירה ודוחה היא פשוט הבסיס של כל מה שאני שונאת בבני אדם....