סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה ובדסמ

שולגין​(שולט)
לפני 4 שנים • 12 באוק׳ 2019
שולגין​(שולט) • 12 באוק׳ 2019
אף אחד לא יוכל להתקרב למקום שלי ולאשתי יש בחיים שלנו. כל אחד מאיתנו יכול ללכת ולעשות מה שירצה, אבל תמיד נחזור הביתה זה לזה. שום דבר לא יכול לשנות את הרצון שלנו להיות ביחד.
F-L-Y​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 12 באוק׳ 2019
F-L-Y​(נשלטת) • 12 באוק׳ 2019
בואו נדבר שניה על הכוונה שמאחורי השרשור.

הרי אין בהודעה שפתחה את השיח קשר לפולי או לבדסמ, אלא בעיקר לחיפוש אחר הצדקה מדוע נשים לא צריכות לכתוב בגבולות "נשואים".

לא כל מי שמתחבר לבדסמ ברמה כזאת או אחרת חייב להיות פולי או חייב להיות פתוח לאופציה הזאת, בדיוק כפי שיש אנשים ונילים שכן פתוחים לזה,
בדיוק כמו שיש נשים שיהיו פתוחות לחוויה משולשת, חד פעמית או לא, ויש גם כאלה שזה לא בא בחשבון אצלם.
המשפט הזה "שהאחד פולי והשני נכפה עליו הפולי" לא יכול להיות שגוי יותר.
אני מכירה כמה זוגות שהאישה או הגבר הם פולים או בדסמים ובן/בת הזוג שלכם הם ונילים או מונוגמיים וכך הם חיים.

בכל מערכת יחסים, מונוגמית או לא, יש פשרה כלשהי מהסיבה הפשוטה שאנחנו יוצאים עם אדם שהוא לא אנחנו, ויש לו רצונות, דעות, גבולות וצריכים שונים משלנו על אף שיש מכנים משותפים רבים ככל שיהיו.

רק מרפרוף קל בגוגל אפשר לראות שזוגיות ראשית וזוגיות משנית הם רק סוג אחד של פוליאמוריה ושיש עוד מגוון שלם של צבעים בקשת, מה גם שפולאמוריה אינה קשורה לבדסמ, ובדסמ אינו קשור לפתיחות או לאופקים רחבים בדיוק כמו שוניליות לא מעידה על צרות אופקים.

מונוגמיה היא לא דעה, היא צורה אחת של האבולוציה האנושית בחברה המודרנית ויש אנשים שחייהם המונוגמיים מעוררי קנאה ויש כאלה שנמצאים במספר מערכות יחסים (כמו אייבי) ולא מגדירה את עצמה פולי כי היא לא מתחברת לתפישה ולא מרגישה שזאת ההגדרה נכונה עבורה.

יש לי הרבה הגדרות, יותר מידי אם תשאל אותי, אבל את כולן אני סיווגתי לעצמי אחרי גילוי עצמי גם אם סביבי ידעו את זה לפני.

לסיכום, הכותרת מוצלחת ואפילו יכולה להיות דיון מעניין וחשוב אבל תוכן לתוכן ההודעה אין שום קשר לכותרת.
לכל אדם יש את הגבולות שלו וזה לא משנה באיזה תחתיות, צלקות או סטיות האתר הזה בוחש, אנחנו חייבים לכבד אותם כפי שהיינו רוצים שיכבדו את הגבולות שלנו.