סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה בגלל הזקנים, אני צריך להיות בסגר? החיים שלי לא חשובים?

robotz
לפני 3 שנים • 26 בספט׳ 2020
robotz • 26 בספט׳ 2020
שתבינו- ראיון ארוך אמנם, על ההחלטות של חיים ומוות והמשמעויות שלהן
שממשלה כל הזמן מחליטה מי יחיה ומי ימות פה, גם בימים רגילים, ועכשיו קורה עיוות משמעותי-

https://www.youtube.com/watch?v=wPw5Zrf6izI
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 26 בספט׳ 2020
takato תשמע, זה נורא נחמד, גם אני ראיתי את הסרטונים האלה, - "הנתונים היבשים" כביכול, אבל אתה מתעלם מהעובדה שרוב המדינות נקטו צעדים לא פשוטים כדי להתמודד עם הנגיף הזה. אז מה אתה אומר - כולם , כל העולם , האפדימיולוגים הבכירים ביותר, המומחים הטובים ביותר, כולם נכנסו להיסטריה מיותרת?

מאחורי "הנתונים היבשים" האלה נמצאים הנתונים האמיתיים:

1) כמות הצוות הרפואי והציוד הנדרשים לטפל בחולי קורונה. לדבר הזה יש השפעה קריטית על היכולת של המערכת להעניק את המיטב שהיא יכולה גם לשאר החולים.

2) היחס בין המתים\חולים קשה בקורונה למחלות אחרות. ומסתבר שלמרות שזה נראה "נמוך", זה הרבה ביחס למחלות וירליות דומות אחרות, וזה ביחס לגודל האוכולוסיה כך שרק בישראל אתה יכול להגיע לאלפי חולים שצריכים טיפול נמרץ בו זמנית רק מקורונה.

3) שבועת הרופאים. עניין הטיפול בחולים אינו רק עניין סטאטיסטי הוא עניין ערכי ממעלה ראשונה. ביחס לזקנים\לחולים וכו' נמדד ערכה המוסרי של חברה. תאר לעצמך סיטואציה שבו חלילה משהו מבני משפחתך נדבק בקורונה ומתחיל לפתח סימפטומים, אתה מתקשר לבית החולים ואומרים לך: "תשמע אנחנו כרגע עמוסים, אם זה מחמיר פשוט תצלצל לחברה קדישא בסדר, כל טוב ושנה טובה!".

נ.ב יש לי ידידה טובה שהיא אחות. היא סיפרה לי קצת. אתה יודע מה זה מחלקת קורונה בבית חולים? כל הצוות לובש מין חליפות חלל כאלה כמו בהתפרצות אתה מזיע מכל חור בגוף, אי אפשר להיות בתוך החליפה הזאת יותר מ 4 שעות רצןף. הם עובדים כרגע במשמרות של 12 שעות. מתחילים ב 7 בבוקר מסיימים ב 7 בערב.

יש להבדיל בין המשבר לאופן הניהול של המשבר! דבר שהוא מחפיר בעיני. עזוב אין לי כוח להכנס לוויכוחים פולטיים, אבל חשוב קודם כל להסתכל על העובדות ועל כל העובדות ולא רק על העובדות שנוחות לנו. שנה טובה וגמר חתימה טובה!
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 26 בספט׳ 2020
כתבתי גם את זה:
"לאנשים מעל גיל 80 לא נשארו הרבה שנים.
רובם לא יראה את 81 ללא קשר לקורונה.
נראה לכם שהוגן לבודד אותם ממשפחתם ונכדיהם לשארית חייהם?
אם אתם הייתם קשישים והסיכוי להחלים מקורונה עבורכם הוא 95%, לפי הנתונים האחרונים,
והסיכוי לחיות עוד שנה או שנתיים או חמש, הוא נמוך, איך הייתם מעדיפים לחיות את הזמן שנותר?
לבד, בבית, או בבית אבות? או עם המשפחה האהובה, ולוקחים את הסיכון?"

אתם הבנתם מזה שלא אכפת לי מזקנים?
לשים אנשים זקנים בבידוד כדי לשמור על חייהם, אבל באיזה מחיר?
שהם לא יזכו לראות את הנכדים שלהם והילדים שלהם.
נראה לכם שזה מחיר שהם מוכנים לשלם?
איך הבנתם מזה שחייהם שווים פחות?

כל מה שכתבתי היה בעד לדאוג למבוגרים.
לקצר את הבידוד שלהם.
להגיע לחיסון עדר על חשבון הצעירים הבריאים.(שאני אגב לא משתייך אליהם).
ואמנם לא התייחסתי לכל קבוצת סיכון בנפרד, אבל ברור שהאסטרטגיה נוגעת לכל קבוצות הסיכון.
זאת אסטרטגיה שאני מצטט מאפדימיולגים מהארץ ומהעולם. זה לא רעיון שלי.
robotz
robotz • 26 בספט׳ 2020
אני מבין מה שכתבת, אבל אין קשר בין כל מה שאמרת למה שאני כתבתי.
לא אמרתי לתת להם למות אלא להגן עליהם ולשחרר את שאר האוכלוסיה.
ולגבי המדיניות- כן, פוליטיקאים וקובעי מדיניות בהיסטריה ומינו אנשים שלא מבינים בזה.
אני מקווה שיתעשתו, יסתכלו על שבדיה- שם גם לא עשו שום סגר ושום כלום, ן80% מהמתים מעל גיל 70 כמו שראית,
וזה כשלון גם, אבל מה הקשר לכל מי שמתחת לגיל 70? איו קשר והם לא בסכנה, אז סתם להרוג את הצעירים?
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 26 בספט׳ 2020
השולטים במערכת המשפט ובממשלה
וה"לשעברים" למינהם רובם הגדול מעל גיל 75.

מה תעשה אם הם יחליטו שאתה צריך למות
ולא הם ?
robotz
robotz • 26 בספט׳ 2020
זה מה שהם עשו.
King of Hearts
King of Hearts • 26 בספט׳ 2020
בתור זקן הכלוב השיחה שלכם דוחה
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 26 בספט׳ 2020
DanisNotaStoner כתב/ה:
אני אוהבת שאנשים מסוימים עומלים בערך עשור על תארים באפידמיולוגיה; לומדים ביולוגיה, ביו-סטטיסטיקה, מתמטיקה, מידול מתמטי, מידול אוכלוסיות ושורפים פלח ניכר מהחיים שלהם במעבדות כדי ללמוד ולפתח את המקצוע, ואז מגיעים אנשים רנדומליים באינטרנט ומציעים את ה-פתרון אחרי צפייה בכמה סרטוני יוטיוב וקריאה של דוח אחד של הCDC.
או לחילופין, פוליטיקאים.

את יודעת, חכמי דת מכל הדתות עומלים עשורים ושורפים פלח ניכר מהחיים שלהם בתפילות. זה לא עושה אותם צודקים כהוא זה.

אני מסכים איתך לחלוטין שרוב הפתרונות שאנשים מציעים אחרי צפייה בכמה סרטוני יוטיוב הם, בלשון המעטה, לא מוצלחים. אבל בניגוד לתמונה שמתקבלת מאמצעי התקשורת, אין קונצנזוס בין אותם אנשים שעמלו עשורים על הידע שלהם לגבי ההמשך. לדוגמא, שבדיה בחרה מסלול שונה משאר העולם, ויש לה את המדע והמספרים שתומכים בהחלטה שלה. מנכל משרד הבריאות לשעבר (שהוא גם רופא) הביע את דעתו בתקשורת, וזכה לבוז וקיתונות למרות ש--כמו שבדיה-- יש מדע ומספרים מאחורי מה שהוא אומר (וכדאי להקשיב למה שהוא אומר ולא לבדיחות שעושים ממנו). זוכה פרס נובל לכימיה, שהוא אמנם לא מומחה לביולוגיה אבל כן מומחה לביו0סטטיסטיקה, מתמטיקה ומידול מתמטי, פיתח מודל שחזה בדיוק רב את התפשטות הוירוס בשבדיה ובסין -- בניגוד מוחלט לתחזיות של ה- WHO שאותם אנשים מסוימים שהזכרת שעמלו במצטבר אלפי שנים על תארים שכאלה -- שפספספו בענק. ובכל זאת, גם הוא זוכה בעיקר לבוז.

שלא תביני לא נכון - אני לא מזלזל במחקר ובאנשים שעושים אותו. ביליתי לא מעט זמן באקדמיה ומסביבה בעצמי. אבל להניח שמישהו יודע על מה הוא מדבר רק בגלל שהוא עמל עשרות שנים על ללמוד את זה, זו הנחה לא ממש מוצלחת. לא זה הטיעון נגד הצעות לא רציניות. כי אם זה הטיעון, אנא הקשיבי בשבוע הקרוב לחבמי דת יהודים, נוצרים, ומוסלמים, וישבי את עמל לימודיהם עם חייך -- אחרת את חוטאת לאמת.