סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתחלפים

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 3 שנים • 2 בנוב׳ 2020
Kitty frank כתב/ה:
אתן חושבות שיש קשר בין בדסם ''משחקי'' יותר למתחלפות, לעומת בדסם ''זהותי'' יותר שקשור לאנשים שדבקים בצד שלהם. או שגם בזה אין חוקיות?

יש מצב. כלומר, קצת קשה לי עם הדיכוטומיה, אבל נראה לי שיש קשר. כי אני באמת לא מרגישה שהתפקיד הבדס"מי שלי מגדיר אותי כאדם. אבל אני גם לא מאמינה שזה מגדיר מישהו, בכלל. קשה לי למשל לקבל את הרעיון שיש קשר מהותי בין אישיות דומיננטית לבין להיות דום; לא רק שאני לא חווה את זה ככה בעצמי, אלא גם לא הייתי יכולה להיות עם מישהו שרואה את עצמו ככה. זה שבן אדם מעדיף להיות סאב/נשלט/כיו"ב לא אומר שהוא נחות ממני. אני לא רואה בדס"מ כביטוי לדינמיקת אלפא/ביתא (כמו של כלבים).
מניחה שמי שכן רואה את זה ככה, כלומר זה ששולט הוא "האלפא" במערכת היחסים, או שיש קשר בין התנהלות פרקטית ביומיום לבין התפקיד הבדס"מי (נגיד, השולט תמיד קובע אז גם בדיון על בחירת צבע וילונות דעתו תהיה הקובעת), יהיה לו יותר קשה להתחלף ויעדיף להיצמד לתפקיד אחד.
אני לא חושבת שמתחלפים בהכרח חפים מהתפיסה הזאת, נראה לי שמתחלף שמעדיף בדס"מ זהותי (יואו תשמעי זה מונח מעולה! זה את המצאת עכשיו? נראה לי שזו בול ההבחנה שהיינו זקוקים לה) פשוט לא יתחלף מול פרטנר ספציפי אלא רק בין פרטנרים שונים.

נראה לי.

זה מוזר לי לקרוא לזה "משחקי", בעיקר כי בעברית כשאומרים "משחק" זה נשמע כמו מילה נרדפת ל"לא רציני", אבל זה לא בהכרח קשור. כלומר, אני כן מרגישה שהתפקידים הבדס"מיים שלי מבטאים איזושהי מהות פנימית שלי - פשוט אף אחד מהם לא מבטא את *כל* המהות הפנימית שלי. ת'מבינה? אני יכולה להיות מורה להיסטוריה וגם שחיינית אולימפית, שניהם יהיו "זהותיים" עבורי אבל לא מבטלים זה את זה.
חח אוף, זו לא דוגמה הכי טובה, כי אלה סתם דברים שונים ולא על אותו המנעד. אך התעצלתי לחשוב על דוגמה מושלמת, זו רק דוגמה.
יוצא לי מובן? חח אני מרגישה שיוצא לי מוזר ולא מובן icon_razz.gif בתוך הראש שלי זה מובן מאד! icon_razz.gif
Kitty frank
Kitty frank • 2 בנוב׳ 2020
אבל אם-דראקן- אני היא החוקרת החופרת שבונה תאוריות?
נראה לי שמין זה אחד המקומות בהם זהות מתעצבת הכי הרבה. אני חושבת שבגישת ה'אקטים, לא זהות' שהצעת יש איזו אוטופיות לא מושגת.

אני הבנתי אותך היטב יולי! רק שבעיני המילה משחק לא מייצגת שום זלזול. להפך, איזה מין קודש סטניסלבי כזה.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 2 בנוב׳ 2020
מבחינת הקינק, כלומר הגרוי המיני, נראה לי שהרבה אנשים מתחברים לחווייה של התחלפות. חוויתי סשנים משני צידי השוט, וחלקם היו מהנים ביותר בלי קשר לצד שבו הייתי.

מבחינת אישיות, נראה לי יותר נדיר. לא הייתי מסוגלת להיות נשלטת במערכת יחסים. אני שולטת. אפילו במערכות יחסים וניליות הייתי הצד הדומיננטי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Kitty frank כתב/ה:
אבל אם-דראקן- אני היא החוקרת החופרת שבונה תאוריות?
נראה לי שמין זה אחד המקומות בהם זהות מתעצבת הכי הרבה. אני חושבת שבגישת ה'אקטים, לא זהות' שהצעת יש איזו אוטופיות לא מושגת.

אני הבנתי אותך היטב יולי! רק שבעיני המילה משחק לא מייצגת שום זלזול. להפך, איזה מין קודש סטניסלבי כזה.

גם בעיני! פשוט התרגלתי שהרבה אנשים אומרים "זה רק משחק" בנימה הזאת או אז כבר הרגשתי צורך להבהיר.
איזה אושר שאמרת את זה. בפעם האחרונה שניסיתי להסביר לאנשים את הקשר בין בדס"מ לסטניסלבסקי הם די לא הבינו מה אני רוצה מהחיים שלהם icon_razz.gif

זה תמיד נורא מזכיר לי את טרמינולוגיית ה"טרו" שהייתה בפורום מטאל בהיידפארק שאני מקווה שמישהו פה זוכר כי אני לא יודעת להסביר את זה בקצרה - גם את האסכולות שהיו סביב זה וגם את ההומור העצמי שיצא מזה. גם שם הייתי מאלה שמסוגלים לאהוב גם ג'ז (ואף פופ, רחמנא ליצלן!).

זה הכל-הכל בעצם צורות של "שום סקוטי אמיתי", לא?
כלומר, יש לנו דרך מסויימת לראות משהו, וכל מי שרואה את זה אחרת נראה לנו פחות אמיתי או פחות רציני או פחות מבין. נראה לי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Menta כתב/ה:
מבחינת הקינק, כלומר הגרוי המיני, נראה לי שהרבה אנשים מתחברים לחווייה של התחלפות. חוויתי סשנים משני צידי השוט, וחלקם היו מהנים ביותר בלי קשר לצד שבו הייתי.

מבחינת אישיות, נראה לי יותר נדיר. לא הייתי מסוגלת להיות נשלטת במערכת יחסים. אני שולטת. אפילו במערכות יחסים וניליות הייתי הצד הדומיננטי.

האם יצא לך אי פעם ליזום אקטים שמיוחסים לנשלטים, בעודך שולטת? נגיד לתת לנשלט לקשור אותך או לשים לך מחטים או משהו כזה.
zytry​(שולט)
zytry​(שולט) • 2 בנוב׳ 2020
כל שחקן בתיאטרון יכול לשחק בהתאם לדרישת ההצגה . פעם כך ופעם כך. זה המקצוע הוא שחקן.. גם כאן ישנם שחקנים וככאלה הם זה וגם זה. אך לדעתי הם נשארים שחקנים כאילו עבד ,וכאילו אדון . בגלל ש התכונה של השליט ו או הנשלט היא תכונה וצורך נפשי עמוק, לא משחק. . אני לא יכול לתאר לעצמי שאותו העבד המלקק את רגלי , הוא בשעה זו חולם שאני מלקק את רגליו.. הוא לעולם לא יהיה מתמסר בנפשו.. לסיכום כמשחק כן אפשר. על אמת זו תכונה לכוון אחד.
רמפול
רמפול • 2 בנוב׳ 2020
אני התחלפתי - במצבים שונים, עם פרטנריות שונות. לא רואה בעיה בזה.
hrgiger
hrgiger • 2 בנוב׳ 2020
איזה דיון מעניין התפתח פה (:
אני חושבת שאצל רוב המתחלפים שאני מכירה יש צד אחד שהוא קצת יותר זהות וצד שני שהוא יותר קינק, אבל יצא לי להכיר כאלה שפשוט החזיקו בשתי זהויות.
יולי - את יכולה אולי להרחיב על האמירה שלך שאת חושבת שתפקיד בדס"מי לא יכול להגדיר מישהי? האם זה כי בעיניך ההגדרה הזאת מחייבת התנהלות קבועה בכל תחומי החיים?
פראנק - מה נראה לך אוטופי ולא מושג בגישת ה"אקטים, לא זהות"?
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 2 בנוב׳ 2020
פעם בתקופת יובש של שנינו, ביקשה ממני ידידה נשלטת, לשלוט עליה.
( עוד בימי פיפ, לפני עידן הכלוב )
ניסיתי.
לא נהנתי בכלל. לא עשה לי כלום.
ואפילו בפרקטיקה, הבנתי
שפשוט אין לי את זה.

אני אוהב את הצד הנשלט ושם אני מרגיש שאני גם יכול לתת וגם יכול לקבל בצורה האופטימאלית.

אבל ברור לי לחלוטין שיש אנשים שיכולים לבוא לידי ביטוי ב-2 הצדדים,
אז למה לא?
שיהנו.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 2 בנוב׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
Menta כתב/ה:

האם יצא לך אי פעם ליזום אקטים שמיוחסים לנשלטים, בעודך שולטת? נגיד לתת לנשלט לקשור אותך או לשים לך מחטים או משהו כזה.

לא. לא חלף אפילו במוחי.