צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה נטרק עם אנשים??

ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני 3 שנים • 5 בינו׳ 2021
עננית כתב/ה:
אני גם אתקן ואגיד שהחלבון שהחיסון מכיל ממש לא קשור בשום דרך שהיא לנגיף.

החיסון אינו מכיל חלבון, אלא מחולל חלבון נגיפי שיופרש בגוף באופן טבעי לאחר קבלת החיסון.
כלבלב מתוקי​(נשלט)
כלבלב מתוקי​(נשלט) • 5 בינו׳ 2021
מה נטרק הוא ביטוי הרבה יותר מתאים מאשר מה נסגר.
הגיוני יותר שאדם ש"הסתובב לו הבורג" יחליט לטרוק את הדלת ולא פשוט לסגור אותה.
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 5 בינו׳ 2021
דרקן ראהל כתב/ה:
DanisNotaStoner כתב/ה:

...קראתי מחקר מעניין שמראה שכח האמונה של קונספירטורים מושפע מהנכונות של הקונספירטורים לשקר בעצמם; אנשים שנופלים לקונספירציות עושים זאת כי אם הם היו בעמדת כח, הם מסוג האנשים שהיה מנצל אותה באופן שממנו הם כביכול מתריעים ("משקרים לנו/רוצים לפגוע בנו").
Either way it walks like a duck and quacks like a duck

אפשר קישור למחקר הזה, בבקשה? למצער, אולי את זוכרת מה חיפשת שהביא אותך אליו?

אני לא זוכרת איפה קראתי את זה, אבל יש כמה וכמה מחקרים (אלנקק לך כאן) שעוסקים בטיפוסי האישיות שנמשכים יותר לתאוריות קונספירציה, ספציפית אנשים בעלי מרכיב סכיזוטיפי באישיות שלהם:

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2019.00205/full

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/09/180925075108.htm

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/0963721417718261?fbclid=IwAR38lCwp2TpyYUbzuVKd2PPv3EAnWoB-6luKc6Dl0M9mZAlgxfj80HV50gU
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
קודם כל, תודה לכל מי שמשתתף
השתדלתי לעשות לייק לכל תגובה, אם לא עשיתי, זה כי התפלק. אם כן עשיתי, זה כי לקחתם חלק, ולא בהכרח אומר שאני מסכים עם התוכן. מטרתי היא לעורר דיון, ואז התלבטות היא לעשות לייק לכולם, או לא לעשות לאף אחד. אני ניסיתי ללכת על כולם.
אתחיל לעבור על התגובות ולבקש הבהרות או לאתגר תשובות. בבקשה, גם אם אני מאתגר את מה שעניתם, לא לחשוב שזה אומר שאני לא מסכים אתכם. מטרתי אינה לברר "מי צודק", אלא לנסות להבין איך הגענו לדעות שהגענו.
אז שוב, תודה למשיבים עד כה, ותודה מראש למשיבים העתידיים.
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 5 בינו׳ 2021
To the philosophical question of why.. individualism and "believe in yourself" culture is causing lots of people to believe in themselves, unfortunately..
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Ivy poison כתב/ה:
זה טיפשי להיות קיצוני לכאן או לכאן,
מצד אחד מטומטם להאמין שזה יהפוך אותך להומו או שיט הזוי אחר, מצד שני אנחנו באמת לא יודעים על כל הסיכונים ואם הוא בכלל יעיל נגד כל המוטציות החדשות. בקיצור, אפשר להמשיך לשמור על עצמנו ולא לרוץ להתחסן עד שדברים יהיו ברורים יותר.

אציין שאחד מחבריי הקרובים ביותר הוא דוקטורנט לביולוגיה, והוא די מסכים עם האמירה שלך. הוא קרא כל מאמר מדעי שיכל על החיסונים, והגיע למסקנה (אישית שלו) שפשוט לא יודעים מספיק, ולכן הוא יחכה עם החיסון. הוא גם נמצא על הספקטרום האוטיסטי, אז אני תמיד רגוע שהוא לא ניגש לדברים ממקום אמוציונלי, אלא ממקום מדעי.
הוא כן ציין שאם הוא היה מעל 60, הוא לא היה מהסס לרגע ומתחסן, כי אין טווח ארוך... (כבר אמרתי שהוא על הספקטרום?)
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Verity כתב/ה:
חוששת מהחיסון, בעיקר כי הוא אמריקאי ומפוקפק בעיניי. כמובן גם לא ברור מה יהיו תופעות הלוואי לטווח הארוך.
עם כל זאת, אתחסן, כי אני רוצה את החופש שלי בחזרה - כדי לברוח מפה רחוק ככל האפשר.

תוכלי בבקשה להסביר לי מה זה "אמריקאי ומפוקפק בעיניי"? אני יכול לדמיין בקלות אדם אומר שהעובדה שהחיסון אמריקאי היא דווקא סיבה *לסמוך* על החיסון.
מה באמריקאיות של החיסון הופך אותו למפוקפק, בעינייך?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
philosophic john כתב/ה:
אנשים לא באמת רציונליים. עבור הומו ספיינס חשיבה רציונלית היא מאמץ מתמשך - ורוב האנשים לא מתאמצים אלא בוחרים חשיבה רגשית. רוב החושבים רגשית משתמשים בטיעונים פסאודו-רציונליים, כנראה בגלל שיסודות הקיום הנוכחי הם תוצרים של חשיבה רציונלית ולכן יש אשליה שאנחנו בהגמוניה
של חשיבה רציונלית.

האם הם *בוחרים* בחשיבה רגשית, או שהמוח שלהם בוגד בהם ופונה לחשיבה רגשית כדי לחסוך מאמצים? האם, לדעתך, יש דרך להמנע מחשיבה כזו? והאם חשיבה רגשית בהכרח נחותה?
למשל, מחקרים מראים שאחד הדברים שמייחדים סוציופתים משאר האנושות, הוא העדר חשיבה רגשית. כתוצאה, הם לא מגיבים לפרסים ועונשים כמו רוב האוכלוסייה, ולכן לא לומדים באותה צורה. כשאתה מאיים על, נניח, ג'פרי אפשטיין בכלא, זה לא מפחיד אותו, כי אין לו תגובה רגשית לאיום.