בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה החוק הרשמי והלא רשמי?

morningdew​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
morningdew​(שולט) • 26 ביולי 2022
" האם מותר לי לפרסם את ההודעה ואת שם השולח בבלוג שלי?"

הנוהג הוא שמותר לך לפרסם את ההודעה. אסור לך לחשוף את זהות השולח/ת (כולל השם בכלוב).
מדוע? כי התחייבת בכניסה לכלוב לשמור על פרטיותם של שוהי-הכלוב האחרים.

למה כלובי מתנהל כך? כי כלובי לא רוצה להיות גננת.

על כל התכתבות פרטית שפרסומה לכאורה יוצדק על בסיס התכלית המוצהרת של ביושו של טרול ספאמר נודניק ,
יהיו התכתבויות פרטיות שפרסומן יהיה גבולי יותר, ועד לצד השני - ההתכתבויות שיהיה ברור לכולם שאסור היה לפרסמן
(במיוחד אלה שאולי יפורסמו אחרי פרידות קשות ומכאיבות, מהסוג שמתרחשות מעת לעת).
וממילא, די ברור שביושו של טרול ספאמר נודניק היא לא תכלית מועילה. הרי אדם כזה לא רק שלא ימצא בפרסום כזה משהו מבייש או מרתיע,
זה כנראה יעודד אותו להגביר פעילות, כי זו אינדיקציה אובייקטיבית שהוא הגיע לאנשהוא, שהוא נקרא, שהוא גרם למישהי להרגיש משהו. זה רק יעצים אותו.

אז מה את כן יכולה לעשות ?
מעבר לחסימה ולדיווח, שבהם כבר נקטת, כמו שאמרו, את יכולה לשנות את הגדרות האינבוקס
(הגדרות/פרטיות/ממי תסכים לקבל פניות חדשות?) ולבחור "אף אחד" ואז רק את תוכלי ליזום תקשורות.

ויש עוד דבר אחד אחרון שאת יכולה לעשות - את יכולה לא לפתוח הודעות שנשלחו אלייך מאנשים שאת לא מכירה!

Unsolicited Email זו בעיה כלל-אינטרנטית. זו לא רק בעיה כלובית.
הפתרון הוא לגמרי בידיים שלך. בכל פעם שאת נכנסת לכלוב, את יכולה למחוק את כל ההודעות האדומות החדשות מאנשים שאת לא מכירה, בלי לקראן.

שימי לב שהעצה האחרונה הזו מאירה את האופי האמיתי של מה שאת מתעקשת לקרוא לו הטרדה מינית. אלה הן פניות לא רצויות. הן לא הטרדה מינית, כי את לא חייבת להחשף לתוכן הפניה אם אינך רוצה בכך. אם לא תקראי את ההודעה - לא הוטרדת. הכוח להכריע מה יקרה עם הפניה הזו - הוא בידייך.

את גם לא חייבת להתנזר לגמרי מקריאת פניות.
את יכולה להעיף מבט בפרופיל ובבלוג של הפונה הלא-מוכר, ולהחליט על בסיסם אם שווה לך הסיכון של פתיחת הפניה, או למחוק בלי לקרוא.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 26 ביולי 2022
morningdew כתב/ה:

הנוהג הוא שמותר לך לפרסם את ההודעה. אסור לך לחשוף את זהות השולח/ת (כולל השם בכלוב).

על כל התכתבות פרטית שפרסומה לכאורה יוצדק על בסיס התכלית המוצהרת של ביושו של טרול ספאמר נודניק ,
יהיו התכתבויות פרטיות שפרסומן יהיה גבולי יותר, ועד לצד השני - ההתכתבויות שיהיה ברור לכולם שאסור היה לפרסמן
וממילא, די ברור שביושו של טרול ספאמר נודניק היא לא תכלית מועילה. הרי אדם כזה לא רק שלא ימצא בפרסום כזה משהו מבייש או מרתיע,
זה כנראה יעודד אותו להגביר פעילות, כי זו אינדיקציה אובייקטיבית שהוא הגיע לאנשהוא, שהוא נקרא, שהוא גרם למישהי להרגיש משהו. זה רק יעצים אותו.

מעבר לחסימה ולדיווח, שבהם כבר נקטת, כמו שאמרו, את יכולה לשנות את הגדרות האינבוקס
(הגדרות/פרטיות/ממי תסכים לקבל פניות חדשות?) ולבחור "אף אחד" ואז רק את תוכלי ליזום תקשורות.

ויש עוד דבר אחד אחרון שאת יכולה לעשות - את יכולה לא לפתוח הודעות שנשלחו אלייך מאנשים שאת לא מכירה!

הפתרון הוא לגמרי בידיים שלך. בכל פעם שאת נכנסת לכלוב, את יכולה למחוק את כל ההודעות האדומות החדשות מאנשים שאת לא מכירה, בלי לקראן.

שימי לב שהעצה האחרונה הזו מאירה את האופי האמיתי של מה שאת מתעקשת לקרוא לו הטרדה מינית. אלה הן פניות לא רצויות. הן לא הטרדה מינית, כי את לא חייבת להחשף לתוכן הפניה אם אינך רוצה בכך. אם לא תקראי את ההודעה - לא הוטרדת. הכוח להכריע מה יקרה עם הפניה הזו - הוא בידייך.

את יכולה להעיף מבט בפרופיל ובבלוג של הפונה הלא-מוכר, ולהחליט על בסיסם אם שווה לך הסיכון של פתיחת הפניה, או למחוק בלי לקרוא.

אתה יודע כמה פניות בחורה מקבלת פה? בכלל לא ריאלי לקרוא כל פרופיל.
גם אם הוא רשם לה משהו מיני משום מקום כמו "אני רוצה לזיין אותך", זאת לא הטרדה מינית. כדי שתהיה הטרדה מינית צריך צד מוטרד. מי כבר יוטרד מזה? כולה אתר באינטרנט שאפשר לחסום בו כל אחד. הסיבה שזה לא הטרדה מינית ולהגיד לבחורה במציאות "אני רוצה לזיין אותך" זה כן הטרדה מינית זה מהסיבה הפשוטה שבמציאות יש בך פחד שזה יתדרדר למקומות אחרים, כי זאת לא פעולה של אדם שחושב על מה שהוא עושה, זה ישר שולח אותך למקומות גרועים יותר, זה מפחיד, במיוחד כשזה פנים מול פנים והאדם יכול לחדור למרחב הפרטי שלך בכל רגע נתון.
הפיתרון הכי ריאלי ויעיל זה פשוט לקרוא ולחסום אם זה מישהו מוזר.
Snitch
לפני שנה • 26 ביולי 2022
Snitch • 26 ביולי 2022
פשוט לחסום ולדווח. תני לכלובי לעשות את העבודה
morningdew​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
morningdew​(שולט) • 26 ביולי 2022
WitchFuneral
כרגיל, אנחנו לא רואים עין בעין.

"אתה יודע כמה פניות בחורה מקבלת פה? בכלל לא ריאלי לקרוא כל פרופיל. "

א. גם הסקרנים/סקרניות ביותר לא חייבים לקרוא כל הודעה שנכנסה לאינבוקס.
ב. אם השילוב של הניק ושל הכותרת של ההודעה מעניינים מספיק כדי להסס אם למחוק או לקרוא, נראה לי זהיר וסביר להשקיע כמה שניות בהצצה בפרופיל של השולח כדי לראות אם יש שם משהו שנראה כמו יצור/ה אנושי/ת לפני שאת/ה מחליט/ה להשקיע דקות מזמנך כדי לקרוא את ההודעה שאותו מישהו שלח לך ואז אולי להתעצבן/להיפגע/להתעצב בגלל מה שהוא/היא כתב/ה שעות לאחר מכן. והרי רוב הפרופילים של השולחים מהסוג הזה אינם מושקעים במיוחד.

לגבי -
"הסיבה שזה לא הטרדה מינית ולהגיד לבחורה במציאות "אני רוצה לזיין אותך" זה כן הטרדה מינית זה מהסיבה הפשוטה שבמציאות יש בך פחד שזה יתדרדר למקומות אחרים, כי זאת לא פעולה של אדם שחושב על מה שהוא עושה, זה ישר שולח אותך למקומות גרועים יותר, זה מפחיד, במיוחד כשזה פנים מול פנים והאדם יכול לחדור למרחב הפרטי שלך בכל רגע נתון"

זה כבר לא עניין של אי-הסכמה בינינו.
זו טעות שלך בהבנת המושג 'הטרדה מינית'.

החוק למניעת הטרדה מינית
https://www.nevo.co.il/law_html/law00/72507.htm
קובע בסעיף 3(א) שהטרדה מינית היא בין היתר:
"(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית;"

סעיפים קטנים 3 ו-4 לא דורשים פחד (וגם לא דורשים חסימה). הם רק דורשים הבהרה מהמוטרד/ת שאין עניין בהצעות או בהתייחסויות.

סעיף קטן 5 מחמיר יותר וקובע שמספיקה פניה אחת כזו כדי שתהיה הטרדה מינית.

במובן הזה, הודעות בכלוב עם תכנים כאלה הן וריאציה של החתול של שרדינגר, כי הן יכולות להפוך להטרדה מינית - אם הנמענ/ת תפתח אותן ו/או תגיב אליהן. אבל כמו שכתבתי קודם - זה כבר בידיים של הנמענ/ת.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 26 ביולי 2022
morningdew כתב/ה:
WitchFuneral
כרגיל, אנחנו לא רואים עין בעין.

"אתה יודע כמה פניות בחורה מקבלת פה? בכלל לא ריאלי לקרוא כל פרופיל. "

א. גם הסקרנים/סקרניות ביותר לא חייבים לקרוא כל הודעה שנכנסה לאינבוקס.
ב. אם השילוב של הניק ושל הכותרת של ההודעה מעניינים מספיק כדי להסס אם למחוק או לקרוא, נראה לי זהיר וסביר להשקיע כמה שניות בהצצה בפרופיל של השולח כדי לראות אם יש שם משהו שנראה כמו יצור/ה אנושי/ת לפני שאת/ה מחליט/ה להשקיע דקות מזמנך כדי לקרוא את ההודעה שאותו מישהו שלח לך ואז אולי להתעצבן/להיפגע/להתעצב בגלל מה שהוא/היא כתב/ה שעות לאחר מכן. והרי רוב הפרופילים של השולחים מהסוג הזה אינם מושקעים במיוחד.

לגבי -
"הסיבה שזה לא הטרדה מינית ולהגיד לבחורה במציאות "אני רוצה לזיין אותך" זה כן הטרדה מינית זה מהסיבה הפשוטה שבמציאות יש בך פחד שזה יתדרדר למקומות אחרים, כי זאת לא פעולה של אדם שחושב על מה שהוא עושה, זה ישר שולח אותך למקומות גרועים יותר, זה מפחיד, במיוחד כשזה פנים מול פנים והאדם יכול לחדור למרחב הפרטי שלך בכל רגע נתון"

זה כבר לא עניין של אי-הסכמה בינינו.
זו טעות שלך בהבנת המושג 'הטרדה מינית'.

החוק למניעת הטרדה מינית
https://www.nevo.co.il/law_html/law00/72507.htm
קובע בסעיף 3(א) שהטרדה מינית היא בין היתר:
"(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית;"

סעיפים קטנים 3 ו-4 לא דורשים פחד (וגם לא דורשים חסימה). הם רק דורשים הבהרה מהמוטרד/ת שאין עניין בהצעות או בהתייחסויות.

סעיף קטן 5 מחמיר יותר וקובע שמספיקה פניה אחת כזו כדי שתהיה הטרדה מינית.

במובן הזה, הודעות בכלוב עם תכנים כאלה הן וריאציה של החתול של שרדינגר, כי הן יכולות להפוך להטרדה מינית - אם הנמענ/ת תפתח אותן ו/או תגיב אליהן. אבל כמו שכתבתי קודם - זה כבר בידיים של הנמענ/ת.

החוק לא מתייחס בהכרח להגדרות הטכניות של הדברים, למה אתה מביא לי את התוכן הזה בסיבובית? וחלקו אפילו לא קשור להגדרה של הטרדה מינית. כשאתה בודק הגדרה של משהו אתה הולך למילון. על פי החוק לזיין קטינה בהסכמה זה אונס.
unwelcome sexual advances, either verbal or physical, especially by someone with power or authority
https://www.dictionary.com/browse/sexual-harassment

verbal = מילולי (במילים אחרות - דיבורי, והרוב המאוד מאוד מוחלט של ההודעות פה לא מתחיל בהקלטות, אלא בכתב)
physical = פיזי (במילים אחרות עם סיבובית כמו שאתה אוהב - לא באינטרנט)

מודה שבדקתי עכשיו, אבל כך או כך - המילון לא תומך בהגדרה שלך.
אבל לא ממש אכפת לי מאותה הגדרה, אפשר לסחוט ולהטריד גם באינטרנט. מבחינתי הטרדה מינית זה הטרדה (להפריע למישהו, עם צד מפריע וצד מופרע) על רקע מיני.
מעבר לכך, די עדיף לשנות את צמד המילים הנ"ל, כי הטרדה זה פשוט הפרעה, הצקה, ועל פי אותה הגדרה אישה יכולה להיות "מוטרדת מינית" (פשוט שגבר יציע לה מלא הצעות מיניות או משהו) והיא עדיין יכולה לאהוב את זה (לא שאם היא תאהב את זה אז זה מוצדק מצד הגבר).

אבל אני חושב שזה לא הויכוח המעניין, כי אם נצא מנקודת הנחה שלשלוח בולבול אפילו 100 פעמים ביום זאת הטרדה מינית, אז זאת פשוט הטרדה מינית שאני עוד יכול לחיות עם הקיום שלה בעולם. זאת הטרדה מינית שהיא לא גרועה כל כך. אני לא אעשה את זה כי אני לא מחפש בחורות שמחפשות גברים לפי תמונה של בולבול, אבל אני בהחלט לא מתחרפן כשאני שומע שאנשים (בעיקר נשים) רואים את זה ב-DM, זה פשוט לא מעניין.

ראית פעם פוסט טראומטית מזריקה הרואין אל תוך וריד שחור ומעופש ממזרק משומש כתוצאה מהודעה כזאת בכלוב / בכל פלטפורמה חברתית אחרת? נשים מעבירות את זה לסדר היום כמו שאני העברתי לסדר היום את הבולבול התימני שקפץ לי ב-DM לפני יומיים וכמו שאני מאמין שכל גבר אחר פה עשה, ואלה שלא מעבירות את זה לסדר היום אלה בדר"כ נשים שכבר רגילות לחשוב במושגים פמיניסטיים ומרקסיסטיים / נשים שלא התבגרו ועוסקות בשטויות. אני מניח שרובן לא פמיניסטיות, אבל חלקים מהאג'נדה הפמיניסטית חדרו אליהן כמו שהן חדרו לחלקים די נרחבים מתוך האוכלוסיה.

ואני לא סתם אומר את זה, כי מבחינתי בכל דבר שיש בו בעיה מוסרית אמור להיות צד נפגע. לרצוח זה רע כי אתה פוגע ברצון של בן אדם לחיות וברגשות המשפחה שלו (על קצה המזלג כמובן), לירוק על בן אדם בפרצוף זה מזלזל בו וכתוצאה מכך הוא נפגע וכו'. כשאתה שולח תמונה של בולבול לבחורה היא במקסימום תגיד "איכס", כמו לראות חרא עם זבובים על המדרכה שאתה לא דורך עליו, ביג דיל. במה אתה פוגע פה? ברצון של בחורה לא לראות בולבול כמו שהיא ראתה במיליון מקומות, בצורה אנונימית לחלוטין, עם יכולת לחסום, עם יכולת לסנן ובלי סכנה שאותו בחור יחדור אל המרחב הפרטי שלה? חייב לציין שמאוד קל לי לחיות עם זה.
Truth Seeker
לפני שנה • 26 ביולי 2022
Truth Seeker • 26 ביולי 2022
שוב אותו פרדוקס ישן של "אני רוצה להיות חופשיה להתנהל בעולם, אבל רוצה גם שישמרו עלי מכל אי-נעימות שהוא מזמן."
התנהגות אנושית מגעילה היא חלק בלתי-נפרד מהחיים. כל נסיון לנקות את החברה ממנה באמצעות מנגנון - בהכרח מוביל לדיקטטורה.
נפגעת? תתמודדי. זה לא בסדר שאנשים עושים את זה, זה מגעיל, זה רע - אבל זה בלתי נמנע. וזה לא התפקיד של אף אחד להגן עליך מזה.
יותר טוב שלא אספר איך אני נפגעתי בהיכרות האחרונה שלי פה. ואין שום כפתור "דווח / חסום / העלם" נגד זה.
לגבי הודעות מעיקות ש"לא מותאמות אליך" - שמעתי שפתחו קבוצת תמיכה מיוחדת לנשים שקיבלו הודעות שלא היו מותאמות אליהן. פיזדייץ.
ענןקטן​(נשלט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
ענןקטן​(נשלט) • 26 ביולי 2022
אם זה מנחם אותך (ואני די בטוח שלא) גם אני, כגבר בצד הנשלט של המפה, מקבל הודעות שהן התרדה מינית או סתם מגעילות.
וממש לאחרונה הייתי באותה דילמה, האם לפרסם פרטים של פרופיל בעייתי או לא. בסוף לא פרסמתי אך דיווחתי (לא שזה עשה משהו, הבחור עדיין מסתובב כאן ואני יודע שהוא מטריד גם אנשים אחרים).
TheStrider​(סדיסט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
TheStrider​(סדיסט) • 26 ביולי 2022
TalTul כתב/ה:
שוב אותו פרדוקס ישן של "אני רוצה להיות חופשיה להתנהל בעולם, אבל רוצה גם שישמרו עלי מכל אי-נעימות שהוא מזמן."
התנהגות אנושית מגעילה היא חלק בלתי-נפרד מהחיים. כל נסיון לנקות את החברה ממנה באמצעות מנגנון - בהכרח מוביל לדיקטטורה.
נפגעת? תתמודדי. זה לא בסדר שאנשים עושים את זה, זה מגעיל, זה רע - אבל זה בלתי נמנע. וזה לא התפקיד של אף אחד להגן עליך מזה.
יותר טוב שלא אספר איך אני נפגעתי בהיכרות האחרונה שלי פה. ואין שום כפתור "דווח / חסום / העלם" נגד זה.
לגבי הודעות מעיקות ש"לא מותאמות אליך" - שמעתי שפתחו קבוצת תמיכה מיוחדת לנשים שקיבלו הודעות שלא היו מותאמות אליהן. פיזדייץ.

כתבת: ״כל נסיון לנקות את החברה ממנה באמצעות מנגנון - בהכרח מוביל לדיקטטורה.״
אתה מתאר את הקוד הפלילי שיש בכל מדינה בעולם, את מערכת הכללים הלא כתובים, הנימוסים וההליכות, מה שאתה מתאר, ה״מנגנון״ הוא החברה המאוגדת האנושית.
אז לא, הוא לא מוביל רק לדיקטטורות, הוא מוביל גם למדינות דמוקרטיות, ערים, חברות, עמותות, קיבוצים, חוות, עסקים, מפעלים. כל אלה מייעלים את פעילותם ואת מנהגם באמצעות מנגנון שמונע מאנשים להתנהג חרא לאנשים אחרים. בין אם זה באלימות פיזית, מילולית או בחוסר נימוס. אז כן, אף אחד לא צריך ללכת לכלא כי הוא לא היה לא מנומס, אבל יש לכל חברה מנגנונים גם לאנשים כאלה.
זה לא בלתי נמנע ויש המון אנשים שתפקידם להגן על אחרים מאי נעימויות. פוליטיקאים, שוטרים, רגולטורים, באונסרים במועדנים, מלצרים במסעדה, גננות בגן, קצינים בצבא, כולם שם בין השאר על מנת להגן, מאי נעימות כלשהי, מבורות ועד מוות, על אנשים אחרים.
ScatNerd
לפני שנה • 26 ביולי 2022
ScatNerd • 26 ביולי 2022
לא ברור כ"כ על מה הוויכוח. נכון שיש גורמים שהתפקיד שלהם אמור להגן על הציבור, ובמקרה שלנו מנהלי האתר עושים כל מה שביכולתם כדי לתת מענה.
אבל אין איך למנוע מקרים כאלו ב 100 אחוז, כי גם אם חסמת מישהו או שהאתר נידה אותו מכאן אז הוא יכול לפתוח 20 פרופילים חדשים ולשלוח מחדש הודעות זדוניות. תחסום מישהו אחד, יגיע מישהו אחר במקומו.. אז גם חסימה זה לא פיתרון קבוע לבעיה המהותית הגדולה. בכל יום יש כאן עשרות פרופילים חדשים.

פותחת השרשור קיבלה את התשובות שלה לגבי מה מותר ומה אסור ואפשר גם להסתכל בחוקי האתר אם רוצים יותר להתעמק.

דרך אגב, עכשיו נכנסתי להגדרות של הפרופיל וקיימת שם אופציה: "ממי תסכים לקבל פניות חדשות" ואפשר לבחור ב "אף אחד". אז אולי זה פשוט מגדיר את זה ככה שאף אחד לא יוכל לשלוח לך הודעות.
בלוסום​(לא בעסק)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
בלוסום​(לא בעסק) • 26 ביולי 2022
WitchFuneral כתב/ה:
morningdew כתב/ה:

אתה יודע כמה פניות בחורה מקבלת פה? בכלל לא ריאלי לקרוא כל פרופיל.
גם אם הוא רשם לה משהו מיני משום מקום כמו "אני רוצה לזיין אותך", זאת לא הטרדה מינית. כדי שתהיה הטרדה מינית צריך צד מוטרד. מי כבר יוטרד מזה? כולה אתר באינטרנט שאפשר לחסום בו כל אחד. הסיבה שזה לא הטרדה מינית ולהגיד לבחורה במציאות "אני רוצה לזיין אותך" זה כן הטרדה מינית זה מהסיבה הפשוטה שבמציאות יש בך פחד שזה יתדרדר למקומות אחרים, כי זאת לא פעולה של אדם שחושב על מה שהוא עושה, זה ישר שולח אותך למקומות גרועים יותר, זה מפחיד, במיוחד כשזה פנים מול פנים והאדם יכול לחדור למרחב הפרטי שלך בכל רגע נתון.
הפיתרון הכי ריאלי ויעיל זה פשוט לקרוא ולחסום אם זה מישהו מוזר.

ריאלי ועוד איך. יתרה מזאת - אני מגדילה ומקדישה זמן לנפות ולחסום יצורים ל פ נ י שהם פונים אלי. כך אני מבטיחה לא לקבל ברכות לא רצויות