ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה החוק הרשמי והלא רשמי?

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 26 ביולי 2022
בלוסום כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
morningdew כתב/ה:
" האם מותר לי לפרסם את ההודעה ואת שם השולח בבלוג שלי?"

הנוהג הוא שמותר לך לפרסם את ההודעה. אסור לך לחשוף את זהות השולח/ת (כולל השם בכלוב).
מדוע? כי התחייבת בכניסה לכלוב לשמור על פרטיותם של שוהי-הכלוב האחרים.

למה כלובי מתנהל כך? כי כלובי לא רוצה להיות גננת.

על כל התכתבות פרטית שפרסומה לכאורה יוצדק על בסיס התכלית המוצהרת של ביושו של טרול ספאמר נודניק ,
יהיו התכתבויות פרטיות שפרסומן יהיה גבולי יותר, ועד לצד השני - ההתכתבויות שיהיה ברור לכולם שאסור היה לפרסמן
(במיוחד אלה שאולי יפורסמו אחרי פרידות קשות ומכאיבות, מהסוג שמתרחשות מעת לעת).
וממילא, די ברור שביושו של טרול ספאמר נודניק היא לא תכלית מועילה. הרי אדם כזה לא רק שלא ימצא בפרסום כזה משהו מבייש או מרתיע,
זה כנראה יעודד אותו להגביר פעילות, כי זו אינדיקציה אובייקטיבית שהוא הגיע לאנשהוא, שהוא נקרא, שהוא גרם למישהי להרגיש משהו. זה רק יעצים אותו.

אז מה את כן יכולה לעשות ?
מעבר לחסימה ולדיווח, שבהם כבר נקטת, כמו שאמרו, את יכולה לשנות את הגדרות האינבוקס
(הגדרות/פרטיות/ממי תסכים לקבל פניות חדשות?) ולבחור "אף אחד" ואז רק את תוכלי ליזום תקשורות.

ויש עוד דבר אחד אחרון שאת יכולה לעשות - את יכולה לא לפתוח הודעות שנשלחו אלייך מאנשים שאת לא מכירה!

Unsolicited Email זו בעיה כלל-אינטרנטית. זו לא רק בעיה כלובית.
הפתרון הוא לגמרי בידיים שלך. בכל פעם שאת נכנסת לכלוב, את יכולה למחוק את כל ההודעות האדומות החדשות מאנשים שאת לא מכירה, בלי לקראן.

שימי לב שהעצה האחרונה הזו מאירה את האופי האמיתי של מה שאת מתעקשת לקרוא לו הטרדה מינית. אלה הן פניות לא רצויות. הן לא הטרדה מינית, כי את לא חייבת להחשף לתוכן הפניה אם אינך רוצה בכך. אם לא תקראי את ההודעה - לא הוטרדת. הכוח להכריע מה יקרה עם הפניה הזו - הוא בידייך.

את גם לא חייבת להתנזר לגמרי מקריאת פניות.
את יכולה להעיף מבט בפרופיל ובבלוג של הפונה הלא-מוכר, ולהחליט על בסיסם אם שווה לך הסיכון של פתיחת הפניה, או למחוק בלי לקרוא.

אתה יודע כמה פניות בחורה מקבלת פה? בכלל לא ריאלי לקרוא כל פרופיל.
גם אם הוא רשם לה משהו מיני משום מקום כמו "אני רוצה לזיין אותך", זאת לא הטרדה מינית. כדי שתהיה הטרדה מינית צריך צד מוטרד. מי כבר יוטרד מזה? כולה אתר באינטרנט שאפשר לחסום בו כל אחד. הסיבה שזה לא הטרדה מינית ולהגיד לבחורה במציאות "אני רוצה לזיין אותך" זה כן הטרדה מינית זה מהסיבה הפשוטה שבמציאות יש בך פחד שזה יתדרדר למקומות אחרים, כי זאת לא פעולה של אדם שחושב על מה שהוא עושה, זה ישר שולח אותך למקומות גרועים יותר, זה מפחיד, במיוחד כשזה פנים מול פנים והאדם יכול לחדור למרחב הפרטי שלך בכל רגע נתון.
הפיתרון הכי ריאלי ויעיל זה פשוט לקרוא ולחסום אם זה מישהו מוזר.

ריאלי ועוד איך. יתרה מזאת - אני מגדילה ומקדישה זמן לנפות ולחסום יצורים ל פ נ י שהם פונים אלי. כך אני מבטיחה לא לקבל ברכות לא רצויות

אולי בשבילך זה ריאלי. אני אישית לא אבזבז כל כך הרבה זמן כאישה על קריאת פרופילים. בגלל שאני גבר ואין לי 20 פניות ביום אני קורא את הפרופיל של מי שפונים אליי (לפחות חלק מהפרופיל, לפעמים אפשר לאבד עניין באמצע), אבל אחרת פשוט הייתי בודק הודעות, רואה למי יש הודעות מעניינות ולפי זה הייתי בוחר את הפרופילים אותם אקרא, ואני מניח שאני לא היחיד שלא מוכן לקרוא 20 פרופילים אקראיים ביום.
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
זאלופון​(שולט) • 26 ביולי 2022
מבין את הכעס, אבל גם לו היה מותר לפרסם את הדברים בשם אומרם, מה לדעתך זה היה משיג? אומרם כנראה לא קורא בפורומים ובטח שלא את הבלוג שלך. כך גם רוב נמענותיו.

עם כל הצער שבדבר, צודקים אלו שאמרו כי זה המצב וצריך להכיר בו. אין פירוש הדבר שאין מה לעשות, אבל אנחנו כמשתמשים לא יכולים לעשות הרבה. אין לנו כלים לנדות משתמש אחר מהאתר או לגרום לו שלא להטריד. אנחנו יכולים ללרלר עליו עד שייצא עשן לבן, אבל מה אכפת לו? הוא בסך הכל כינוי וירטואלי ששולח הודעות לכינויים וירטואליים אחרים וסביר שלא הוא ולא הן יקראו את הלרלורים שלנו.

היחיד שיכול לשנות משהו הוא כלובי. להעיף מטרידנים זה נהדר, אבל אולי אפשר לחשוב מחוץ לקופסה וליצור פתרונות טכניים מבוססי דאטה שיפחיתו את התמריצים להטריד או יאפשרו סינון יעיל יותר של מטרידנים.

לדוגמה, אני משער שאנשים שאינם מטרידנים נוטים להיות הרבה יותר סלקטיביים בפניות שהם שולחים מאשר מטרידנים, מפני שעבורם לא מספיק שכתוב שאת נקבה והם ממש טורחים לברר אם משהו בך מושך אותם. לכן כנראה שאם נספור עבור כל משתמש באתר את כמות הפניות החדשות ששלח ב-X הימים האחרונים למשתמשים שלא התכתבו עמו בעבר, מטרידנים יהיו הרבה יותר גבוהים במדד הזה מאשר לא מטרידנים.
תארי לך שהיית יכולה לסנן פניות ממשתמשים ששלחו יותר מכמות מסוימת של הודעות כאלה, לפי הגדרתך? ושתיבת ההודעות שלך היתה ממוינת אוטומטית לפי המדד הזה, כך שהודעות ממשתמשים ששלחו כמות מעטה של הודעות חדשות היו מופיעות ראשונות? זה לא היה מונע הטרדות לחלוטין, אבל לדעתי היה מסייע מאד ליכולת שלך לסנן אותן ולברור את הפניות האיכותיות יותר.

כמובן, אין לי מושג כמה מסובך ליישם מנגנון כזה. אבל רעיונות בכיוון הזה הם לדעתי הדרך היעילה ביותר להתמודד עם הבעיה ארוכת השנים הזו.
הלן הדובה
לפני שנה • 26 ביולי 2022
הלן הדובה • 26 ביולי 2022
האם צריך שיהיה חוק אם אין אפשרות או רצון לאכוף אותו?

יש לנו הכלים לדווח על פוסטים למשל אבל אז אותו פוסט נשלח אוטומטית לכלא עד שמישהו בא ובודק. אז איך לאכוף הודעות? אדומות, סגולות, בצ'אט, בפורומים... כמות ההודעות שיצטרכו לעבור סינון אחת אחת ... אסטרונומית. זה לא שזה בסדר להטריד אבל פשוט אי אפשר לעצור את הזרם. אז מה עושים? ממשיכים הלאה.

אפשר לחסום מטרידים, למחוק הודעות בפוסטים שלכם בבלוג ואפשר לדבר על טיבה של ההטרדה. אבל שיימינג לצערי זה חרב פיפיות. אסור שיהיה מותר לפרסם שיחות פרטיות. למה? כדי להגן על כולנו. במיוחד אלה שלא מטרידים. אלה שחולקים פה סודות שלא מקובלים בחברה.

אז אני חושבת שאנחנו צריכים או להבין שזה המצב ולא לקחת ללב (תקראו קצת בבלוג שלי על סטואיות) או שאתם יכולים לבזבז אנרגיה על משהו שלא יתן כלום.
מחאה, מיליון פוסטים על צדק וכו. שעות על גבי שעות של עצבים ודמעות שבסוף נותנות למטרידים כוח. כוח להשפיע עלינו.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 26 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 26 ביולי 2022
זאלופון כתב/ה:
מבין את הכעס, אבל גם לו היה מותר לפרסם את הדברים בשם אומרם, מה לדעתך זה היה משיג? אומרם כנראה לא קורא בפורומים ובטח שלא את הבלוג שלך. כך גם רוב נמענותיו.

עם כל הצער שבדבר, צודקים אלו שאמרו כי זה המצב וצריך להכיר בו. אין פירוש הדבר שאין מה לעשות, אבל אנחנו כמשתמשים לא יכולים לעשות הרבה. אין לנו כלים לנדות משתמש אחר מהאתר או לגרום לו שלא להטריד. אנחנו יכולים ללרלר עליו עד שייצא עשן לבן, אבל מה אכפת לו? הוא בסך הכל כינוי וירטואלי ששולח הודעות לכינויים וירטואליים אחרים וסביר שלא הוא ולא הן יקראו את הלרלורים שלנו.

היחיד שיכול לשנות משהו הוא כלובי. להעיף מטרידנים זה נהדר, אבל אולי אפשר לחשוב מחוץ לקופסה וליצור פתרונות טכניים מבוססי דאטה שיפחיתו את התמריצים להטריד או יאפשרו סינון יעיל יותר של מטרידנים.

לדוגמה, אני משער שאנשים שאינם מטרידנים נוטים להיות הרבה יותר סלקטיביים בפניות שהם שולחים מאשר מטרידנים, מפני שעבורם לא מספיק שכתוב שאת נקבה והם ממש טורחים לברר אם משהו בך מושך אותם. לכן כנראה שאם נספור עבור כל משתמש באתר את כמות הפניות החדשות ששלח ב-X הימים האחרונים למשתמשים שלא התכתבו עמו בעבר, מטרידנים יהיו הרבה יותר גבוהים במדד הזה מאשר לא מטרידנים.
תארי לך שהיית יכולה לסנן פניות ממשתמשים ששלחו יותר מכמות מסוימת של הודעות כאלה, לפי הגדרתך? ושתיבת ההודעות שלך היתה ממוינת אוטומטית לפי המדד הזה, כך שהודעות ממשתמשים ששלחו כמות מעטה של הודעות חדשות היו מופיעות ראשונות? זה לא היה מונע הטרדות לחלוטין, אבל לדעתי היה מסייע מאד ליכולת שלך לסנן אותן ולברור את הפניות האיכותיות יותר.

כמובן, אין לי מושג כמה מסובך ליישם מנגנון כזה. אבל רעיונות בכיוון הזה הם לדעתי הדרך היעילה ביותר להתמודד עם הבעיה ארוכת השנים הזו.

הדרך הכי קלה היא פשוט לחסום IP, אני חושב שהמטרידנים האלה הם בומרים והם לא יוכלו להתמודד עם זה, לפחות רובם. כמו שאמרו מקודם, כלובי לא רוצה להיות גננת, וזה יהפוך אותו ליותר גננת ממה שהוא כרגע.
באן ל-IP זה די יעיל, אומר את זה כאחד שיש לו אתר בעצמו.
gilsherr
לפני שנה • 26 ביולי 2022
gilsherr • 26 ביולי 2022
אני חושב שכדאי לחסום קודם כל את המטרידנים, אחרי זה כדאי מאוד לחסום גם את הלא נחמדים, וגם כמובן את מי שכותב בלוג מעצבן או הודעה מעצבנת בפורמים, שלא לדבר על הצ'אט...שם כמעט כולם מעצבנים, ואחרי זה אם זה לא עוזר(ולפי ההודעה הפתיחה כנראה שזה לא...) כדאי לחסום ראשית את כל הגברים, ההמשך ל"אחרים" יהיה אז רק המשך טבעי...והנשים באתר? חבורת מעצבנות(שלא לדבר על החוצפה שלהן) אותן את צריכה לחסום עוד לפני כולם!!!
מן הסתם תמיד יהיו משתמשים חדשים שכן יוכלו לנסות איכשהו לתקשר איתך אבל זאת לא בעיה שאי אפשר לפתור אותה בנקל על ידי כניסה ל"ברוך הבא משתמש חדש באתר" וחסימה של החוצפנים עוד בטרם הספיקו לנשום את נשימתם המעצבנת באתר...
קדימה לדרך ובהצלחה!!!
גמלנמר
לפני שנה • 27 ביולי 2022
גמלנמר • 27 ביולי 2022
לדעתי, באופן חוקי בסיסי, חל איסור על חשיפת פרטים אישיים, אלא אם נמצא אשם בדין. אני לא הייתי מפרסם, בכל אופן.
אין פה שום קשר להקשר שהאתר עוסק בו. יש פשוט יותר מדי גברים שלא יודעים את הבסיס להתנהגות, כי כנראה שלמדו ממי שלא טרחו ללמוד בעצמם. זה קורה בכל מקום, הרי מי אני שאספר לכן שככה זה קורה. פשוט אל תאבדו עשתונות. לא לנהל שיח. ברגע שמישהו מטריד אתכן, תחסמו ודווחו. זו הדרך היחידה לסנן את מי שלא מכבד גבולות, באתר שרוב נושאו הוא גבולות. פשוט אומר מיד הרבה על אותו אידיוט. אני תמיד טוען שאם הוא ממש רוצה לשלוח לך צילום של חצי הבוטן העלוב שלו, הוא לפחות יכול לשאול אם את מעוניינת. זכותך להגיד לו ביי, אפילו אם מה שהפריע לך הוא עצם השאלה, בשלב נתון. בהקשר הזה, יעידו כל מי שאי פעם ניהלתי איתן שיחה, שאם הן לא בקשו, אין סיכוי שיש להן דיקפיק ממני. חבל שלא כולם כמוני בעניין. גם לא מוצא בזה שום דבר מושך, אבל אני מניח שזה אינדיבידואלי. ההיפך. אני מוצא את זה הרבה יותר סקסי כשהיא מגלה אותו בעצמה במפגש. בהצלחה בכל אופן ובתקוה שלא תחוו עוד יצורים עלובים בסגנון.
ArchAngel​(שולטת)
לפני שנה • 27 ביולי 2022
ArchAngel​(שולטת) • 27 ביולי 2022
בסופו של דבר מטרידנים אינטרנטיים הם העונש של עצמם. עם ההתנהלות הזו הם לא מתקדמים לשום מקום, אף אחת לא רוצה בהם. הם יסתפקו בלאונן מאחורי המסך ורגע אחרי שיגמרו ירגישו מאוד מאוכזבים שזה השיא שאליו מגיעים חיי המין שלהם, רחוק מהפנטזיות שלעולם לא באמת יגשימו אם ימשיכו ככה.
המציאות שהם יוצרים לעצמם תפגע בהם יותר חזק מכל פוסט שיכול להיכתב עליהם.
שוטרת*
לפני שנה • 27 ביולי 2022
שוטרת* • 27 ביולי 2022
את צודקת!!! מה השטויות האלו שהיא צריכה להתאמץ ולהתעלם ואפילו לחסום??
אני חושבת, שאם פוגעים בציפור נפשך העדינה עם כל מיני הודעות מזכרים מזדמנים, וחושפים את נפשך הטהורה ועינייך הבתוליות, לתכנים מיניים או חלילה.. בדס"מים (השם ירחם), הפתרון הכי טוב, זה למחוק את עצמך מכאן.
מחפשת אדם מיוחד​(אחרת)
לפני שנה • 28 ביולי 2022
קראתי את הדיון
מספר גברים לא מבוטל (ושוטרת אחת) בעצם מצפים מהנשים כאן (או מי שהוטרד) להתמודד, להתבגר, לעוף מפה, לחסום כל דרך לפנות אליהן ועוד שלל עיצות והטפות על אישיות המוטרדת שסך הכל נמצאת באתר (כולל בכלל מה היא הטרדה ושהיא בכלל לא מוטרדת)
התשובה הדי גורפת היא שאין מה לעשות (להתחיל לחסום IP זו הדרך הכי יעילה אבל הציעו פה עוד דברים)
אני לא מופתעת שעדיין יש האשמת מוטרדת מאשר לומר שצריך לשנות את המציאות או את מנגנוני ההגנה / אכיפה, לפעמים צעד קטן אחרי צעד קטן, פתרון חלקי אחרי פתרון חלקי.
אני לא מופתעת שזה משהו שחזר על עצמו בצורות שונות מגברים שהגיבו בפוסט ולא מנשים

אני לא רואה את זה כשיימינג כי אני לא מפרסמת תכתובת אישית אלא הטרדה לשמה ואני כן חושבת שיש לזה אפקט כי יש כאן אנשים שנמצאים באתר ויש להם קשרים שהם היו מעדיפים לשמר עם אחרים ולכן, אם זה היה מתקיים פה, זה היה מונע חלק, בטח מפחית כמות.
לצורך העניין השרשור יכל לקחת כיוון של חשיבה חברתית על איך פותרים את זה אבל הרבה מהשרשור היה יותר בלשים אותי ושכמותי במקום הקבוע והנוח ולהשאיר את כמות ההטרדות הקיצונית כאן על מי מנוחות בין אם חושבים שאין מה לעשות ובין אם חושבים ש"מה את רוצה?" (כאילו שזה עניין אישי שלי ולא בעיה ידועה שאני מעלה)
לצורך העניין יכולה גם לקום קבוצה של מתנדבים ומתנדבות שיסננו פרסום הודעות כאלו ויאשרו לפני ושזה לא יפול על כלובי, שציינו שלא רוצה להיות גננת אבל (לטעמי) גם לא יכול להיות בעל אתר שבאופן יומיומי נשים מוטרדות בו בשלל צורות, חלקן מוקצנות יותר או פחות.
אתם דואגים לכלובי שלא יבזבז את זמנו על טיפול במקרים כאלו אבל אולי כדאי לדאוג קודם כל שא.נשים לא יוטרדו פה וגם שלא יתנהלו כאן תביעות בעתיד בגלל ההטרדות נגדו ונגד אחרים
ולא, אני ממש לא הולכת לתבוע אף אחד אבל גם זו אופציה שיכולה להתקיים מכל מי שמוטרד ומוטרדת פה.
(וכן, זו הטרדה ואף אחד לא שואל כאן אף אחד מה ההגדרה המילונית או אם לאדם אחד זה עובר בסדר ולאחר לא)

לגבי חסימת אופציה לשלוח הודעות - תודה לכל מי שהציע את האופציה, לא הכרתי אותה.
זו אופציה שקיימת רק עבור מנויים.
אני לא בטוחה שזה כלי שיהיה יעיל לרוב הנשים כאן, שבאמת שאין סיבה שיחסמו את כלל התקשורת אליהן כדי לחסום הטרדות במקום למצוא פתרון.

אחרון - שאלתי לגבי פרסום הודעה כזו וקיבלתי מענה. קיוויתי שהשרשור יעלה מחשבות לפתרון עקרוני, אפילו חלקי לעניין ההטרדות המרובות פה.
אין לי כוונה ולא היתה כוונה לעשות דיון ספציפי מולי אלא מול בעיה גורפת ואין לי באופן אישי מה להוסיף מעבר למה שכתבתי ולכן אני מסיימת בתגובה הזו
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 28 ביולי 2022
WitchFuneral​(שולט) • 28 ביולי 2022
מחפשת אדם מיוחד כתב/ה:
קראתי את הדיון
מספר גברים לא מבוטל (ושוטרת אחת) בעצם מצפים מהנשים כאן (או מי שהוטרד) להתמודד, להתבגר, לעוף מפה, לחסום כל דרך לפנות אליהן ועוד שלל עיצות והטפות על אישיות המוטרדת שסך הכל נמצאת באתר (כולל בכלל מה היא הטרדה ושהיא בכלל לא מוטרדת)
התשובה הדי גורפת היא שאין מה לעשות (להתחיל לחסום IP זו הדרך הכי יעילה אבל הציעו פה עוד דברים)
אני לא מופתעת שעדיין יש האשמת מוטרדת מאשר לומר שצריך לשנות את המציאות או את מנגנוני ההגנה / אכיפה, לפעמים צעד קטן אחרי צעד קטן, פתרון חלקי אחרי פתרון חלקי.
אני לא מופתעת שזה משהו שחזר על עצמו בצורות שונות מגברים שהגיבו בפוסט ולא מנשים

אני לא רואה את זה כשיימינג כי אני לא מפרסמת תכתובת אישית אלא הטרדה לשמה ואני כן חושבת שיש לזה אפקט כי יש כאן אנשים שנמצאים באתר ויש להם קשרים שהם היו מעדיפים לשמר עם אחרים ולכן, אם זה היה מתקיים פה, זה היה מונע חלק, בטח מפחית כמות.
לצורך העניין השרשור יכל לקחת כיוון של חשיבה חברתית על איך פותרים את זה אבל הרבה מהשרשור היה יותר בלשים אותי ושכמותי במקום הקבוע והנוח ולהשאיר את כמות ההטרדות הקיצונית כאן על מי מנוחות בין אם חושבים שאין מה לעשות ובין אם חושבים ש"מה את רוצה?" (כאילו שזה עניין אישי שלי ולא בעיה ידועה שאני מעלה)
לצורך העניין יכולה גם לקום קבוצה של מתנדבים ומתנדבות שיסננו פרסום הודעות כאלו ויאשרו לפני ושזה לא יפול על כלובי, שציינו שלא רוצה להיות גננת אבל (לטעמי) גם לא יכול להיות בעל אתר שבאופן יומיומי נשים מוטרדות בו בשלל צורות, חלקן מוקצנות יותר או פחות.
אתם דואגים לכלובי שלא יבזבז את זמנו על טיפול במקרים כאלו אבל אולי כדאי לדאוג קודם כל שא.נשים לא יוטרדו פה וגם שלא יתנהלו כאן תביעות בעתיד בגלל ההטרדות נגדו ונגד אחרים
ולא, אני ממש לא הולכת לתבוע אף אחד אבל גם זו אופציה שיכולה להתקיים מכל מי שמוטרד ומוטרדת פה.
(וכן, זו הטרדה ואף אחד לא שואל כאן אף אחד מה ההגדרה המילונית או אם לאדם אחד זה עובר בסדר ולאחר לא)

לגבי חסימת אופציה לשלוח הודעות - תודה לכל מי שהציע את האופציה, לא הכרתי אותה.
זו אופציה שקיימת רק עבור מנויים.
אני לא בטוחה שזה כלי שיהיה יעיל לרוב הנשים כאן, שבאמת שאין סיבה שיחסמו את כלל התקשורת אליהן כדי לחסום הטרדות במקום למצוא פתרון.

אחרון - שאלתי לגבי פרסום הודעה כזו וקיבלתי מענה. קיוויתי שהשרשור יעלה מחשבות לפתרון עקרוני, אפילו חלקי לעניין ההטרדות המרובות פה.
אין לי כוונה ולא היתה כוונה לעשות דיון ספציפי מולי אלא מול בעיה גורפת ואין לי באופן אישי מה להוסיף מעבר למה שכתבתי ולכן אני מסיימת בתגובה הזו

טוב, אני לא קונה את ההתקרבנות שלך, מקווה שכך רוב הגולשים פה. קל לי יותר לקחת ברצינות ילד בן 4 שלקחו לו את הבמבה והתחיל לבכות.