סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחות ובגידות בואו נדבר על זה

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
טלי35 כתב/ה:
תוהה מה רצית להשיג בשרשור הזה (באמת באמת סקרנית) 🤔

ספציפית לעכשיו מחפש להעביר שעמום
א-דום​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
א-דום​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
בגידה אינה קיום יחסי מין מחוץ לזוגיות. בגידה היא לרמות את בן הזוג שלך. גם אם השתמשת בכרטיס האשראי שלו ללא רשותו מעלת באמונו . אבל בגידה מינית נתפסת כחמורה יותר אצל הרבה אנשים משום שמיניות עבורם היא דבר כל כך אינטימי שחילולה של האינטימיות הזו משפילה מאוד כי היא מכניסה אדם אחר למעגל האינטימי מבלי שבן הזוג יודע. די אם נחשוב על מחלת מין שהבוגד/ת מעבירים לנבגד/ת כדי להבין באופן סימבולי את הבעיתיות. כי מין כולל העברה של פנטזיות, חלומות חלקים לא מודעים בין הפרטנרים ולא רק מגע של איברי מין.
Reina N​(שולטת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Reina N​(שולטת) • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
Reina N כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
Reina N כתב/ה:
אני יותר חושבת שאתה ממעיט בחומרה של הבגידה,
אנשים לא מגזימים כלל בתגובתם בזה שהם רוצים להיפרד,
למעשה אנחנו אנשים בוגרים וככאלה האחריות לשמירת מערכת היחסים מוטלת על שנינו..
למסות להאשים את הצד הנבגד זה אפילו מצחיק!
טרם יצא לי לחוות בגידה ואני אמנם לא מהנשים שיעשו סצנה אבל בהחלט אעטוף אותו יפה ואתן לו בעיטה חזרה למקום ממנו הוא הגיע, למה?
כי הוא יכל לשמור על הזין במכנסיים מבין?
לא הזין שולט בך אלא אתה שולט בזין,
וההתחייבות שלך מעבר להכל היא אליי ואם לא טוב לך, קשה לך או כל דבר אחר אתה תמיד יכול לנסות לתקן או פשוט לקום וללכת,
בגידה היא מעבר למשהו פיזי אצלי, והיא בעיקר שבירת אמון, חוסר כבוד, וכמובן חוסר באהבה
אדם שאוהב באופן טבעי חושש לאבד, מי שיחשוש לאבד אותך לא יעשה מעשה כל כך טיפשי שיודע שיגרום לו לאבד אותך, ואם הוא עשה אז כנראה שהחשש אינו קיים ושאתה לא כל כך חשוב..
אז אנינלא מעוניינת לחלוק חיים עם מי שאיני חשובה לו ואין לי אמון בו,
כי אם אין לי אמון באדם שנמצא לצידי ובכן.. הוא פשוט לא ראוי לחיות איתי,
וזה למה סליחה או נסיון לתקן לא יקרה אצלי לעולם כי כל אלו היו צריכים להיות שם קודם.

לא מסכים שזה קשור לאהבה.
אני לא חושב שאתה צריך לאהוב מישהי כדי לשכב איתה. בדר"כ גברים הולכים עם נשים אחרות כדי להפיץ את הזרע שלהם, סתם סטוץ.

הבנת אותי לא נכון,
זה בהחלט קשור לאהבה
אהבה לאישה איתה אתה נמצא ובה אתה מחליט לבגוד..
כמו שכתבתי אדם שאוהב מפחד לאבד באופן טבעי,
אדם שבוגד לא מפחד לאבד אחרת לא היה לוקח סיכון לאבד אותך ובוגד, כלומר הוא כבר לא אוהב.

לא התכוונתי שעליו לאהוב את האישה איתה הוא בוגד.

מלא פעמים גברים מתייחסים לסטוץ כדבר חסר ערך, הגיוני שאם אתה תופס את זה כחסר ערך ובת הזוג שלך תופסת את זה כבעל ערך שאתה תסתיר את זה, אנחנו (בני אדם) עושים את זה כל הזמן. כאילו, תביני שזה פחות או יותר:
גבר: שתיתי בקבוק קולה
אישה: לא, השמדת את העולם
מבינה? למה שמישהו שחושב שהוא עשה משהו כבעל ערך כל כך חסר חשיבות ושולי כמו "לשתות בקבוק קולה" יספר על זה כשהאדם השני "ינפח" את זה?
אישית אני לא ממקבל כי אני מעדיף להתרכז בבחורה אחת, אבל אני מבין מה עובר במוח של גברים שעושים את זה.

מרבית הגברים חושבים מהזין,
מרבית הגברים לא מעריכים את האישה שנמצאת לצידם ורואים אותה כמובן מאליו,
מרבית הגברים מטומטמים (גם הנשים כן אתן לא מקופחות כלל בנושא!)
בעיניי זה נתפס כחוסר כבוד, נאמנות ואהבה כי אם באמת הייתי כל כך חשובה בעינייו הוא לא היה מזיין מישהי אחרת כשהוא יודע באופן חד משמעי שאם אגלה הוא לא ישאר לצידי,
וחרא תמיד צף, והכל בסופו של יום מתגלה..
אני מצפה מהאדם שבחרתי לחיות לצידי להיות ראוי לכך!
ולעולם אבל לעולם לא אשאר במקום בו רואים בי משהו שהוא מובן מאליו כי שום דבר אצלי אינו מובן מאליו,
ומי שזוכה לקחת חלק בחיים שלי צריך להיות ראוי לכך ולדאוג להישאר ראוי גם לאורך הדרך,
כי בלבעוט אנשים החוצה מחיי אני ממש טובה.

אבל זו ההשקפה שלי
ויש נשים וגברים שבוחרים להישאר ולשקם וכל אדם והבחירות שלו איך להתמודד ולראות את הדברים.
ScatNerd
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
ScatNerd • 5 באוק׳ 2022
השרשור הזה רק מוכיח שזוגיות זה משהו כ"כ מאולץ ש(רוב) בני האדם פשוט לא בנויים אליו. למה אנשים בוגדים? כי להישאר תקוע עם אותו בן אדם כל יום במשך כל החיים זה משהו שהוא לא טבעי לנו. בגלל זה הרבה זוגות נפרדים, מתגרשים, רבים ובוגדים. בן אדם זה יצור חופשי שאמור להיות חופשי בהחלטות שלו עם מי להיות, כמה ומתי. אבל לא להיות תקועים אחד בתחת של השני ועוד תחת התחייבות.

אני מאמין שיש כאלו שכן בנויים לזה אבל הם מעטים. רוב האנשים נכסים לזה רק כי ככה העולם חינך אותם, אולי מהפחד להישאר לבד.
אפשר לראות על רווקים שכבר הגיעו לגיל 40+ עד כמה קשה להם למצוא בן זוג, ועוד בצורה כ"כ מאולצת ומלאכותית (אתרי הכרויות למשל), הם מחפשים סוג של "מושלמות", משהו שיתלבש עליהם כמו כפפה. לכן פוסלים אנשים על ימין ועל שמאל על כל דבר הכי קטן.
בגלל שבגיל כזה אתה מכיר כבר כ"כ טוב את עצמך וגם פיתחת לעצמך סגנון חיים מסויים, אז יותר קשה להכניס מישהו חדש אליך לחיים. ויש הרבה כאלה שמבינים שהם מעדיפים להישאר רווקים.
פשוט שאנשים בגיל צעיר עדיין לא יודעים את זה, עדיין לא "התקבעו" על סגנון חיים מסויים אז הם קופצים למים ואז קורה מה שקורה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוק' 05, 2022 9:51 am, סך-הכל נערך פעם אחת
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
BizarreMind כתב/ה:
השרשור הזה רק מוכיח שזוגיות זה משהו כ"כ מאולץ ש(רוב) בני האדם פשוט לא בנויים אליו. למה אנשים בוגדים? כי להישאר תקוע עם אותו בן אדם כל יום במשך כל החיים זה משהו שהוא לא טבעי לנו. בגלל זה הרבה זוגות נפרדים, מתגרשים, רבים ובוגדים. בן אדם זה יצור חופשי שאמור להיות חופשי בהחלטות שלו עם מי להיות, כמה ומתי. אבל לא להיות תקועים אחד בתחת של השני ועוד תחת התחייבות.

אני מאמין שיש כאלו שכן בנויים לזה אבל הם מעטים. רוב האנשים נכסים לזה רק כי ככה העולם חינך אותם, אולי מהפחד לא להישאר לבד.
אפשר לראות על רווקים שכבר הגיעו לגיל 40+ עד כמה קשה להם למצוא בן זוג, ועוד בצורה כ"כ מאולצת ומלאכותית (אתרי הכרויות למשל), הם מחפשים סוג של "מושלמות", משהו שיתלבש עליהם כמו כפפה. לכן פוסלים אנשים על ימין ועל שמאל על כל דבר הכי קטן.
בגלל שבגיל כזה אתה מכיר כבר כ"כ טוב את עצמך וגם פיתחת לעצמך סגנון חיים מסויים, אז יותר קשה להכניס מישהו חדש אליך לחיים. ויש הרבה כאלה שמבינים שהם מעדיפים להישאר רווקים.
פשוט שאנשים בגיל צעיר עדיין לא יודעים את זה, עדיין לא "התקבעו" על סגנון חיים מסויים אז הם קופצים למים ואז קורה מה שקורה.

בגידה זה ריגוש. לזיין רגע זה ריגוש. אנשים שפועלים על ריגושים מן הסתם תמיד יחפשו עוד מהצד, בגלל זה יש דבר שנקרא "יציבות". לא אכפת לי להתרגל לבת הזוג שלי, יש דברים הרבה יותר חשובים מבחינתי.
ScatNerd
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
ScatNerd • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
BizarreMind כתב/ה:

אני מאמין שיש כאלו שכן בנויים לזה אבל הם מעטים. רוב האנשים נכסים לזה רק כי ככה העולם חינך אותם, אולי מהפחד לא להישאר לבד.

בגידה זה ריגוש. לזיין רגע זה ריגוש. אנשים שפועלים על ריגושים מן הסתם תמיד יחפשו עוד מהצד, בגלל זה יש דבר שנקרא "יציבות". לא אכפת לי להתרגל לבת הזוג שלי, יש דברים הרבה יותר חשובים מבחינתי.

יש גם מקרים שמפסיקים לאהוב את הבן זוג, כבר אין את הקסם. בגידה זה לא תמיד מגיע מחשקים מיניים. וגם אם כן זה עדיין מוכיח שאי אפשר להיות תלוי רק בבן אדם אחד בהכל.
לכן יש גם מערכות יחסים פתוחות שמאפשרות יותר חופש..וזה אחלה והכל אבל אז מה בעצם הטעם. אפשר פשוט לבלות אחד עם השני מבלי להתחייב או להיכנס להגדרות ספציפיות.

אני אומר: בגידה זה לא נסלח כי אמון זה דבר קדוש, אם החלטת שאתה מספיק "אמיץ" כדי להתחייב למישהו אחר אז תעמוד בזה בכל מחיר. ואם אתה לא בנוי לזה אז אל תתחייב לכך מלכתחילה.
כשאנשים שואלים אותי "למה אתה לא מתחתן?" אני עונה: כדי לא להתגרש.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוק' 05, 2022 10:06 am, סך-הכל נערך 2 פעמים
טלי35​(שולטת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022

שאלתי את מי שפתח את השרשור

טלי35​(שולטת) • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
טלי35 כתב/ה:
תוהה מה רצית להשיג בשרשור הזה (באמת באמת סקרנית) 🤔

ספציפית לעכשיו מחפש להעביר שעמום

אנסה להסביר:
ההתרשמות שלי היא שבכלוב יש איזושהי מגמה קונסנזואלית נגד בגידות. (קצת כמו שיש נגד שימוש כספי)

אז אם הכוונה היא לחפש אישרור לבגידות או לשמוע אנשים מסכימים איתו - לא חושבת שזה יקרה פה.

לכן אני תוהה מה רצה להשיג.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
יש אנשים שסולחים על בגידות.

אני חושבת שההחלטה האימפולסיבית לסיים מייד את הקשר, גם היא מתרחשת בעיקר בטלוויזיה.
אנשים עם רכוש משותף, ילדים משותפים, חיים שנבנו יחד - לא מקבלים החלטה על פרידה ברגע אחד. אולי חלקם, בטח שלא רוב מוחלט.

אני מסכימה עם זאלו - יש כל כך הרבה תרחישים, אין דין סטוץ כדין משפחה סודית וכו'.
יש תרחישים שלא אוכל להתגבר עליהם, יש כאלה שכן. "בגידה" זה שם כולל לכל כך הרבה דברים, חלקם אפילו לא מהווים בגידה בעיני.
והתרגלנו לדבר על זה בהקשר של מין, וזו לא הבגידה הכי חמורה. אני חושבת שזה תפס מקום כזה כי בגידה כזאת היא בגידה בנישואים עצמם. הפרת ברית הנישואים. ואז ישר מפרקים, כי נשברה הברית.
בעיני אנחנו כבר במקום קצת אחר, זוגיות היא לא רק נישואים, ולחברות והאמון יש משקל גדול יותר מאשר לחוזה הרשמי. בהתאם, בגידות שמפירות את החברות והאמון נעשות גרועות יותר מבגידות שמפירות רק את החוזה.

העניין הוא שבשביל להיות בזוגיות צריך להסכים על כמה נקודות עקרוניות - מה זה זוגיות, במה זה מחייב אותנו, למה אנחנו מצפים זה מזה.
הפרידה המהירה היא לא עונש, אלא הרבה פעמים נובעת מהמחשבה - אם אנחנו לא מחויבים לאותו עקרון, אם אנחנו לא מאמינים באותה שיטה, אם אין בינינו ברית, אז מה אנחנו עושים פה בכלל?
נבגדים מפרקים זוגיות כי כואב להם. זה פשוט כואב. קשה לאהוב מישהו שהכאיב לנו.

כל אחד מגלה כשמגיע לגשר, מה הוא מסוגל ומה לא. לי באופן אישי אין חרדת קודש כלפי מין, אבל יש לי חרדת קודש כלפי אמירת אמת. ויש לי מעט מאד סבלנות לאנשים שמסוגלים לפגוע במישהו ואז להעביר ביקורת על איך שהוא מגיב לזה.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
BizarreMind כתב/ה:
WitchFuneral כתב/ה:
BizarreMind כתב/ה:

יש גם מקרים שמפסיקים לאהוב את הבן זוג, כבר אין את הקסם. בגידה זה לא תמיד מגיע מחשקים מיניים. וגם אם כן זה עדיין מוכיח שאי אפשר להיות תלוי רק בבן אדם אחד בהכל.
לכן יש גם מערכות יחסים פתוחות שמאפשרות יותר חופש..וזה אחלה והכל אבל אז מה בעצם הטעם. אפשר פשוט לבלות אחד עם השני מבלי להתחייב או להיכנס להגדרות ספציפיות.

אני אומר: בגידה זה לא נסלח כי אמון זה דבר קדוש, אם החלטת שאתה מספיק "אמיץ" כדי להתחייב למישהו אחר אז תעמוד בזה בכל מחיר. ואם אתה לא בנוי לזה אז אל תתחייב לכך מלכתחילה.
כשאנשים שואלים אותי "למה אתה לא מתחתן?" אני עונה: כדי לא להתגרש.

כשאתה מחפש אוצרות כמו טיפש אתה תמצא אוצרות של טיפשים. אני אפילו לא מדבר על זה שמרבית הציבור לא חכם במיוחד (במונחים של מנת משכל), הוא פשוט לא עוצר וחושב, מה שאני קורא לו "מוח מת בתוך זרם". הסוד הוא תמיד להיות בחקר תמידי, תמיד להפעיל את המוח, תמיד לנסות להכיר את עצמך יותר ויותר (רוב האנשים בכלל לא מכירים את עצמם), לדוגמה פה - תמיד לחשוב על מה מושך אותך באישה (ויש לזה מיליון בחינות. גם אם ניכנס לבחינה של "יופי" - זה לא רק יופי, מה שמעניין יותר לדעתי הוא סוג היופי. יש מחקרים שמראים שלבוש ועיצוב הגוף, קעקועים מסוימים אולי וכל הזבלה הזה יכול לגרום לך להרגיש מאוד בנוח עם עצמך ובאותה מידה גם לא. אנשים אוהבים להיראות כמו שהם מרגישים, זה משפיע על ההוויה שלהם בצורה משמעותית, יותר פתוחים להתנהג כמו עצמם, מה שכמובן תורם לכך שתפענח את החידה ותדע מי עומד מולך ועד כמה הוא מתאים לך).
בקיצור, תחשוב תמיד. אל תחשוב דווקא על מה מושך אותך בנשים, פשוט תחשוב, על הכול. אני אתן דוגמה פשוטה ונפוצה - ראית אדם עושה משהו טוב, אתה משבח אותו כי זה מה שלימדו אותך לעשות או לא? אדם חושב במקרה כזה יחשוב על משהו בסגנון של "אני אבין קודם למה ראוי לשבח אותו אם בכלל", יתעניין לכל הפחות ברמה של סרטון אחד שניים ביוטיוב. היום זאת התקופה הכי טובה לזה כי אינטרנט. באמת שאם היו לוקחים לי את האינטרנט אחרי כל ההיכרות, המגע והמזמוזים הייתי מתחרפן, אפשר להגיע למידע כל כך ספציפי בקלות שזה מדהים. אפילו הגעתי לסיכומים שלמים של פילוסופיה (לוגית, הודית, מוסר, יוונית, אפילו יהודית. בקיצור, מה לא). יש פה הכול, פשוט קח מידע ותכניס למוח.
תמרעה המרטשת​(שולטת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
*סעמק הבטחתי לעצמי לא להגיב לשרשורי קליק בייט מאוסים….אבל הנה אני פה*

מי שפירק והרס את הקשר זה לא הנבגד זה הבוגד ככה שלהטיל את האשמה לפירוק על הראשון זה קומי.

באתר פה יש אחוז בוגדים מאוד גדול, ולרוב זה אנשים שלא אכפת להם מרגשות הבן/בת זוג. לדוגמת אלה שרושמים לי ״למה את לא רוצה נשלט בזוגיות מה אכפת לך ממנה״. Well כנראה שאכפת לי ממנה יותר ממה שאכפת לך.
מתייחסים פה לבגידה כאילו זה פטיש ולגיטימי וזה מעצבן אותי.