לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחות ובגידות בואו נדבר על זה

WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
תמרעה המרטשת כתב/ה:
*סעמק הבטחתי לעצמי לא להגיב לשרשורי קליק בייט מאוסים….אבל הנה אני פה*

מי שפירק והרס את הקשר זה לא הנבגד זה הבוגד ככה שלהטיל את האשמה לפירוק על הראשון זה קומי.

באתר פה יש אחוז בוגדים מאוד גדול, ולרוב זה אנשים שלא אכפת להם מרגשות הבן/בת זוג. לדוגמת אלה שרושמים לי ״למה את לא רוצה נשלט בזוגיות מה אכפת לך ממנה״. Well כנראה שאכפת לי ממנה יותר ממה שאכפת לך.
מתייחסים פה לבגידה כאילו זה פטיש ולגיטימי וזה מעצבן אותי.

מה שהם לא מבינים זה שבסופו של דבר הם פוגעים בעצמם. חרא חוזר אליך בסוף. אנשים לא נותנים טוב בלי טוב לקבל טוב בחזרה. בסופו של דבר הם האנשים הכי בודדים, כשאתה מסתכל על אנשים כקרש קפיצה אל תוך קצת סרוטונין או דופמין במוח (על ידי גניבה של כסף, למקבל מהצד, וואטאבר) יהיה לך אכפת הרבה יותר מהריגושים וההנאות הרגעיות במקום אלה שקרובים אליך ועונים לך על צרכים בסיסיים כבן אדם. במילים אחרות, לנפש שלך יש צרכים בסיסיים שלא זוכים לטיפול. החרא שזרקת במקרה מעוצב בצורה של בומרנג. מקווה שהבינו אותי, אני קצת בסוטול.
מילים מילים​(שולט)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
מילים מילים​(שולט) • 5 באוק׳ 2022
ראיתי ושמעתי על כל כך הרבה בגידות (שלא לדבר על הנתונים בנושא) שכבר קשה לי להזדעזע מזה. מתישהו הבנתי שבגידה זה פשוט אחד המנגנונים של קשרים מונוגמים, והמוסד הזה לא היה שורד בלי בגידות.

לא אומר שאי אפשר לבגוד בקשרים פוליאמוריים כמובן, ויש בגידות בכל סוג של קשר שעוברות את הגבול ואין מהן חזרה. אין ספק שהפרת אמון היא דבר מערער ולכל אחד ואחת הגבול שלהן. ספציפית, בגידות מהסוג הנפוץ ששומעים ורואים מסביב בדרך כלל - זוג נשוי עם עבודה וילדים, הקשר "נכבה" מבחינה רגשית או מינית ואחד מבני הזוג או שניהם מחפשים סקס ואינטימיות בחוץ - אני חושב שזה איך שמונוגמיה עבדה לאחוז לא קטן מהאנשים מאז ומעולם. מעל לזה אנשים עוטים אצטלה של זעזוע, כי גם זה חלק מהציפיה מהסביבה.
Rollo
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Rollo • 5 באוק׳ 2022
Fashion kitty כתב/ה:
לא, בתור בני אדם בוגרים יש לנו יכולת לבחור לשמור על התחתונים למעלה והאחריות לפירוק הקשר היא מאה אחוז על הצד שבחר לבגוד וזאת בחירה במאה אחוז. יש בעיות בקשר? יכול להיות. לצד הבוגד אין אחריות להעלות את זה, לדבר על זה ולנסות לפתור, במקום ללכת להזדיין עם זרים?
ומי בכלל אמר שכל כך חשוב לנסות להציל את הקשר? זה ממש בסדר לבחור לסיים קשר, בטח עם מישהו ששבר את האמון שלנו.
זוגיות היא לא איזה אל קדום שיש לסגוד לו. כל עוד היא עובדת-סבבה. ממש אין צורך לשמור עליה בכל מחיר.

יש הרבה בחירות ולפעמים עושים טעויות, האם כל בחירה מודעת בזוגיות היא בהכרח נכונה? מה קורה כאשר בן הזוג טועה או נמצא בקונפליקט עם שלפים אחרים?

את מניחה שלכל האנשים יש זוגיות עם תקשורת טובה ואינטנגלציה רגשית מספיק גבוהה כדי באמת לדבר הכל. בפנטזיה זה אולי קיים אבל זוגות במציאות לא ככה. אף אחד הוא לא באמת ספר 100% פתוח ולכולנו יש שלפים נוספים.

כדי להגיע למצב של פתיחות מלאה זה דורש הרבה עבודה עצמית וזוגית. אולימפוס כזה שאין הרבה זוגות שמגיעים אליו.

שבירת אמון לא חייבת להיות הסוף במיוחד אם מבינים שהאירוע היה נמנע אם הזוגיות הייתה מתוקשרת מספיק. אפשר לעבוד על זה ואין סיבה להניח שהזוגיות שלכם נמצאת במקום האידיאלי.

מתוך ההבנה הזאת אפשר לשמר את הזוגיות ולראות את הבגידה בתור הזדמנות לצמוח. דרך שאלות מנחות:
"למה לא אמרת לי שחסר לך X"
"בוא ננסה להרגיש ביחד את מה שחסר לך"
ועוד.

אנשים דרמטיים מדי על "שבירת האמון". אז מה אם נשבר "האמון" כמו שאמרת זה רק זוגיות, מי יישמע חוזה בדם וכובל למוות.

אז יש אמון ואנשים הם לא רובוטים ולפעמים יש אירועים בחיים והזוגיות לא מושלמת. זה לא אומר שעקב שבירת האמון צריך ישר להפרד
Rollo
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Rollo • 5 באוק׳ 2022
טלי35 כתב/ה:
תוהה מה רצית להשיג בשרשור הזה (באמת באמת סקרנית) 🤔

להכניס פרופורציות לאנשים.
אני לא אומר שצריך לבגוד. אני אומר שאם קרתה בגידה אז תקחו אוויר ותנסו להבין את הפסיכולוגייה מאחורי בגידות. זה יכול להציל את הקשר שעמלתם עליו כל כך.
Rollo
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Rollo • 5 באוק׳ 2022
Reina N כתב/ה:
אני יותר חושבת שאתה ממעיט בחומרה של הבגידה,
אנשים לא מגזימים כלל בתגובתם בזה שהם רוצים להיפרד,
למעשה אנחנו אנשים בוגרים וככאלה האחריות לשמירת מערכת היחסים מוטלת על שנינו..
למסות להאשים את הצד הנבגד זה אפילו מצחיק!
טרם יצא לי לחוות בגידה ואני אמנם לא מהנשים שיעשו סצנה אבל בהחלט אעטוף אותו יפה ואתן לו בעיטה חזרה למקום ממנו הוא הגיע, למה?
כי הוא יכל לשמור על הזין במכנסיים מבין?
לא הזין שולט בך אלא אתה שולט בזין,
וההתחייבות שלך מעבר להכל היא אליי ואם לא טוב לך, קשה לך או כל דבר אחר אתה תמיד יכול לנסות לתקן או פשוט לקום וללכת,
בגידה היא מעבר למשהו פיזי אצלי, והיא בעיקר שבירת אמון, חוסר כבוד, וכמובן חוסר באהבה
אדם שאוהב באופן טבעי חושש לאבד, מי שיחשוש לאבד אותך לא יעשה מעשה כל כך טיפשי שיודע שיגרום לו לאבד אותך, ואם הוא עשה אז כנראה שהחשש אינו קיים ושאתה לא כל כך חשוב..
אז אנינלא מעוניינת לחלוק חיים עם מי שאיני חשובה לו ואין לי אמון בו,
כי אם אין לי אמון באדם שנמצא לצידי ובכן.. הוא פשוט לא ראוי לחיות איתי,
וזה למה סליחה או נסיון לתקן לא יקרה אצלי לעולם כי כל אלו היו צריכים להיות שם קודם.

ברור שהאדם שולט בזין שלו אבל לאדם רצונות שונים.
לעיתים נוצר מצב של חוסר כבוד ואהבה בזוגיות ואז ייתכן שבן אדם ייבגוד.

אבל את מפספסת את כל הנקודה. הסיבה לבגידה היא לא כי הבן אדם רשע אלא כי לא היה לו טוב בזוגיות וזה בר תיקון במידה ורוצים.

הסיבה השורשית של הבגידה ניתנת לתיקון. כשהברז מטפטף בבית לא זורקים את כל הבית לפח אלא מתקנים את הברז.

ההבנה היא שכולנו מצויים בקונפליקטים מתמידים בין כל מיני רצונות. אנחנו בני אדם, לא רובוטים. ה"אמון" הקדוש הזה שכולם מדברים עליו יכול לקרוס ברגע בתנאי זוגיות מתאימים.

לא כולם נמצאים בזוגיות עם תקשורת טובה. לא כולם יודעים להביע רגשות בצורה טובה. לא לכולם יש את האומץ להציף את הכל.

אם באמת אכפת לך מהזוגיות שבנית את יכולה לשאול איך הגענו למצב הזה ומה קרה בזוגיות שלנו. האם אפשר לתקן? איך צומחים מכאן?

אם מראש וויתרת על הזוגיות אז פשוט תוותרי.
-X-
-X-
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
-X- • 5 באוק׳ 2022
WitchFuneral כתב/ה:
KתBO כתב/ה:
תגובות הן תלויות מגיב.
ז"א: אדם שקול יותר ינסה לראות את זה בגישה שתיארת. יחקור, יקשיב, ינסה להבין.
אבל זה קצה אחד.
אדם קריזיונר יעשה מזה סרט טורקי. זה הקצה השני.
בין שתי הקצוות הללו יש ספקטרום של תגובות אפשריות והן תלויות במי שמגיב.
אין כאן נכון או לא נכון. בסופו של דבר מה שצריך לקרות קורה.
מסכים אבל שעצם ההגעה למעמד הבגידה, חשיבה עליה או אפילו התלבטות לגביה מגיעות ממקום לא טוב, שהרי אם הכל טוב, מה בעצם המניע לבגוד?

לא נכון. אמון זה לא "אה, נבדוק מה הבעיה ואז הכול יסתדר". כל הקטע באמון זה שאתה שומר עליו בכל מצב. לפעמים אתה לא תאהב את בת הזוג שלך, לפעמים אתה אפילו תשנא אותה, לפעמים אתה לא תחשוק בה, זה עניין כימי של המוח, אתה כל הזמן משתנה, אז אם לא תאהב אותה לשנייה אתה תבגוד? כשאתה נותן מילה למישהו אתה בעצם אומר לו שבכל מצב אפשר לסמוך עליך, וככל שהמילה שלך גדולה יותר כך גם המחויבות וכך גם הפגיעה.

זה לא קשור לאמון. אני דיברתי על התגובה ל"הפרת האמון". וכמו שאמרתי, יש ספקטרום.
לא כולם רואים את זה כמוך.
אם הייתי צריך למקם אותך על הספקטרום, הייתי אומר שלא תסלח על בגידה גם אם תהיה בקשר של 20 שנה.
מל(ק)ה​(שולטת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
מל(ק)ה​(שולטת) • 5 באוק׳ 2022
מה זה מועדים? מה זה?
אופס, נפלתי בטעות על מיטה שיש בה אישה עירומה והזין שלי חדר אליה בטעות?
באמת?
גבר יבגוד בי ואני אחשוב מה חסר לו ממני?
לא.
הוא יעשה עם עצמו חושבים מה חסר לו ויתקשר את זה מולי. אני לא קוראת מחשבות.
לבגוד זאת פעולה מודעת שגוזלת זמן, מאמץ, אנרגיה, משאבים ועוד ועוד. היא לא קורית במקרה.
לסלוח?
על מעידה?
על מעידה שמים פלסטר.
על בגידה שעושים באופן מודע כשיודעים היטב שתפגע בי אם אגלה אותה אני לא אסלח.
אם יפגעו בי בכוונה אני לא אסלח.
אתה בוגד באשתך? שיבושם לך. אנחנו לא פה להרים לך.

ואני מתה מהקטע הזה שאתה אומר שאישה שמגלה שבגדו בה ומחליטה לסיים את הקשר היא זאת 'שויתרה על הקשר'.
אלוהים, החוצפה!!! אתה בוגד והיא אשמה שסיימה את הקשר.
אין לתאר.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוק' 05, 2022 1:41 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Reina N​(שולטת)
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Reina N​(שולטת) • 5 באוק׳ 2022
Rollo כתב/ה:
Reina N כתב/ה:
טרם יצא לי לחוות בגידה ואני אמנם לא מהנשים שיעשו סצנה אבל בהחלט אעטוף אותו יפה ואתן לו בעיטה חזרה למקום ממנו הוא הגיע, למה?
וההתחייבות שלך מעבר להכל היא אליי ואם לא טוב לך, קשה לך או כל דבר אחר אתה תמיד יכול לנסות לתקן או פשוט לקום וללכת,
בגידה היא מעבר למשהו פיזי אצלי, והיא בעיקר שבירת אמון, חוסר כבוד, וכמובן חוסר באהבה
אדם שאוהב באופן טבעי חושש לאבד, מי שיחשוש לאבד אותך לא יעשה מעשה כל כך טיפשי שיודע שיגרום לו לאבד אותך, ואם הוא עשה אז כנראה שהחשש אינו קיים ושאתה לא כל כך חשוב..
וזה למה סליחה או נסיון לתקן לא יקרה אצלי לעולם כי כל אלו היו צריכים להיות שם קודם.

אבל את מפספסת את כל הנקודה. הסיבה לבגידה היא לא כי הבן אדם רשע אלא כי לא היה לו טוב בזוגיות וזה בר תיקון במידה ורוצים.

הסיבה השורשית של הבגידה ניתנת לתיקון. כשהברז מטפטף בבית לא זורקים את כל הבית לפח אלא מתקנים את הברז.

ההבנה היא שכולנו מצויים בקונפליקטים מתמידים בין כל מיני רצונות. אנחנו בני אדם, לא רובוטים. ה"אמון" הקדוש הזה שכולם מדברים עליו יכול לקרוס ברגע בתנאי זוגיות מתאימים.

לא כולם נמצאים בזוגיות עם תקשורת טובה. לא כולם יודעים להביע רגשות בצורה טובה. לא לכולם יש את האומץ להציף את הכל.

אם באמת אכפת לך מהזוגיות שבנית את יכולה לשאול איך הגענו למצב הזה ומה קרה בזוגיות שלנו. האם אפשר לתקן? איך צומחים מכאן?

זה מה שאתה מסרב להבין, הבחירה לוותר על הזוגיות היא של הצד הבוגד לא הנבגד,
הוא זה שבחר במקום לשתף במה שעובר או לא עובר עליו לזיין אישה אחרת (כאילו שזה אמור לפתור משהו 🤷‍♀️) לא הצד הנבגד.

ואני מניחה שאני לא אשאל את עצמי איך הגעתי למצב הזה כי הזוגיות שלי רחוקה מלהיות סטנדרטית או עם תקשורת לקויה,
אני לא מאמינה בלתקן את מה ששבור, אני מאמינה בלמנוע את השבר מלכתחלה אין לי עניין בלהישאר מראש בזוגיות שבה אין לי את הדבר הבסיסי ביותר תקשורת.
Rollo
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Rollo • 5 באוק׳ 2022
Reina N כתב/ה:
Rollo כתב/ה:
Reina N כתב/ה:

זה מה שאתה מסרב להבין, הבחירה לוותר על הזוגיות היא של הצד הבוגד לא הנבגד,
הוא זה שבחר במקום לשתף במה שעובר או לא עובר עליו לזיין אישה אחרת (כאילו שזה אמור לפתור משהו 🤷‍♀️) לא הצד הנבגד.

ואני מניחה שאני לא אשאל את עצמי איך הגעתי למצב הזה כי הזוגיות שלי רחוקה מלהיות סטנדרטית או עם תקשורת לקויה,
אני לא מאמינה בלתקן את מה ששבור, אני מאמינה בלמנוע את השבר מלכתחלה אין לי עניין בלהישאר מראש בזוגיות שבה אין לי את הדבר הבסיסי ביותר תקשורת.

ברור שזה בחירה של הצד הבוגד אבל מה הנקודה?
הכל זה בחירה שלנו. גם יכול להיות שהצד הבוגד בחר להיות בזוגיות שלא טוב לו בא, זה גם בחירה, היא עדיפה?
יכול להיות שהצד הבוגד רוצה לתקן את הזוגיות אבל אין לו כלים או יכולת לעשות את זה. יכול להיות שהצד השני לא משתף מספיק פעולה.

ה״אמון״ הקדוש הזה הוא חרטא, כולנו בני אדם עושים בחירות. בנסיבות המתאימות כל אחד בוחר את הבחירות שלו, שום דבר לא קדוש.

לא כל זוג מתקשר את כל הרגשות שלו, התחושות והבעיות שיש. זה אידיאל אבל הוא לא קיים במציאות
Rollo
לפני שנה • 5 באוק׳ 2022
Rollo • 5 באוק׳ 2022
מל(ק)ה כתב/ה:
מה זה מועדים? מה זה?
אופס, נפלתי בטעות על מיטה שיש בה אישה עירומה והזין שלי חדר אליה בטעות?
באמת?
גבר יבגוד בי ואני אחשוב מה חסר לו ממני?
לא.
הוא יעשה עם עצמו חושבים מה חסר לו ויתקשר את זה מולי. אני לא קוראת מחשבות.
לבגוד זאת פעולה מודעת שגוזלת זמן, מאמץ, אנרגיה, משאבים ועוד ועוד. היא לא קורית במקרה.
לסלוח?
על מעידה?
על מעידה שמים פלסטר.
על בגידה שעושים באופן מודע כשיודעים היטב שתפגע בי אם אגלה אותה אני לא אסלח.
אם יפגעו בי בכוונה אני לא אסלח.
אתה בוגד באשתך? שיבושם לך. אנחנו לא פה להרים לך.

ואני מתה מהקטע הזה שאתה אומר שאישה שמגלה שבגדו בה ומחליטה לסיים את הקשר היא זאת 'שויתרה על הקשר'.
אלוהים, החוצפה!!! אתה בוגד והיא אשמה שסיימה את הקשר.
אין לתאר.

מה אם הוא מרגיש שאי אפשר לדבר איתך? הוא רוצה לספר לך איך הוא מרגיש אבל כל פעם שהוא מנסה לפתוח איתו שיחה את מנפנפת אותו או שזה ״לא מתאים לי עכשיו״ וזה אף פעם לא מתאים.

את מתארת איזה מצב אוטופי שבו כל הזוגות מתקשרים ביניהם כל הזמן בצורה מושלמת.