סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המאבק בסלקציה והאפליה במועדונים ומסיבות של קהילת הbdsm וfetish בישראל

מתיר ייסורים
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023

כשקולעים בול למטרה

מתיר ייסורים • 7 בינו׳ 2023
GoddessKitty כתב/ה:
נתחיל מזה שזה קצת מוזר שבתור מישו שהחליט להיות פעיל חברתית ולעשות מחאה ציבורית מעלה פוסט אנונימי אבל לא על זה הדיון וזוהי דעתי.
צריך להבין שיש הבדל מאוד גדול בין מועדון/מסיבת בדסמ למעודנים רגלים
מדובר במועדן אם דגש ואווירה שהיא מינית וארוטית מה שאין במועדון רגיל ולכן יש לקחת אמצעי זהירות גבוהים יותר.
איני יודעת את הסיבה ללמה הכניסו את האיזון מגדרי אבל יש לי ניחוש דיי טוב
בדסמ וקינק ניהיה מאוד פופולרי ומיינסטרים ויש לך המון ונילים סקרנים ואנשים ששמעו "אוו יש מועדון "סקס" אני רוצה לראות אני רוצה לבדוק"
פעם הקהילה היתה סגורה יותר ולא כזו מפורסמת ונפוצה כמו היום ואני מניחה שכל מי שהלך למועדנעם זה באמת כי הם ב-life style

ציטוט שלך ""והעומדים מאחוריהם פוגעים בהרבה מאוד אנשים ומסבכים
להרבה מאוד אנשים את החיים""

ללכת למועדון או כל מקום בילוי אחר היא מותרות ולא בגדר חובה לא רואה איך בידוק לא ללכת למועדון מסבך לך את החיים מועדון זה לא משהו שצריך כדי להתקיים ולחיות זאת מותרות

אני כבליינית לא ארגיש בנוח אם יביאו למלא אנשים בודדים להיכנס למועדון אם דגש מיני
מכיוון שזה יצור מצב שמין אחד יעבור על המין השני ומה שיקרה שזה ירתיע אנשים נוספים להגיע למועדון
במועדוני בדסמ הסיכויים להטרדות עולים ביגלל האווירה המינית ולכן נוקטים באמצעי זהירות כאלו ואחרים

ציטוט נוסף: "רוב הגברים שבאים למסיבות הקהילה שלנו
מתנהגים יפה ושומרים על החוקים ולא
מתרידים נשים וכל עוד הם מתנהגים יפה"
מסיבות ה"קהילה" שלנו?!?
זה כבר מזמן לא מסיבות קהילה מכיוון שהבדסמ וקינק ניהיה מיינסטרים ויש המון סקרנים וונילים מבחוץ וגם כאלו שאין להם the best interests at heart שרוצים ומנסים לבוא למועדנים ברגע שיאפשרו כניסה לבודדים יהיה כאוס והמקום יהיה הרבה יותר קשה לאכיפה ולבדוק שהכל בטוח ושאין הטרדות
לא אתה ולא אף בעל מועדון יכולים להבטיח שיהיו 0 הטרדות אבל ברגע שתיהיה אפשרות כניסה לבודדים האחוזים יעלו משמעותית.

אני מסכימה בהחלט אם זה שאם לא מכניסים זוגות ודגש אל זוגות חד מיניים זוהי באמת אפלייה ולא צריך לקרות ובזה יש לטפל.
אני ביררתי באחד המועדונים שציינת אם אוכל להגיע אם חברה ונאמר לי שכן אז אני לא יודעת לגבי זה שלא מכניסים זוגות חד מיניים אבל אולי דברים השתנו.
דבר אחרון אתה דיי סותר את עצמך בזה שאתה מנסה להגיד שיש הבדל בין מועדון סווינגרס למועדון פטיש ובדסמ ושזה לא אותו דבר, נכון המהות של המועדון שונה אך שניהם מועדנים אם אופי מיני
וטכנית חילופי זוגות לגמרי ניכנס תחת הקטגוריה של פטיש ובדסמ ולכן לדעתי אין כלכך הבדל בין השניים

ככה זה נראה ^
אין לי הרבה מה להוסיף אחרי התשובה המדוייקת הזו.
בעיקר כי היא נכנסה לטענות 'עלו במהלך הדיון ולא רק לשאלה המרכזית.

ולגופו של עניין -
אקצר ואגיד, לרתום את החוק האומלל ואת כוחה של הרגולציה הממשלתית כטיעון למה מישהו לא יכול לעשות ליין איך שבזין שלו זה טיעון פתטי' שכח את מהותו ותפקידו של החוק ביצירת נורמה

ולא
ולא
ולאאאאא
הוא לא(!!) מהווה אמת מידה מוסרית כלשהי.

חלאס לכפות את רצון הפרט על הזולת.
מי שלא מעוניין שלא ישתתף.
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
WitchFuneral​(שולט) • 7 בינו׳ 2023
Aristotle כתב/ה:
aii nawa shibari כתב/ה:

כמו שמועדונים מסויימים לא מכניסים עדות מסויימות ? למה ? כי זה הנוהל ובחירת המועדון לעשות מה שהוא מרגיש לנכון.

בגדול אני יכול להבין ולקבל את רוב מה שכתבת אבל השורה הזו פשוט מזעזעת בכל דרך אפשרית.

אתה נותן לגיטימציה לאפליה ממניעי גזע.
זה אומר שזה בסדר לא להכניס אנשים כהי עור לבריכות כי אלו הנהלים?

או לסרב להשכיר דירה לכהי עור כי "זה מה שאני מרגיש לנכון"?

יש סיבה שהחוק לא מאפשר דברים כאלו ואני חושב שצריך לתבוע כל בית עסק שמפעיל מדיניות כזו עד שהבעלים ימצאו את עצמם ברחוב.

כן אה?
תגובה הזויה. גם אם יש יותר אנשים מעדה מסוימת שעושים יותר בלגן, הפיתרון הוא לטפל בזה ולהעיף את האדם הספציפי לתמיד, לא לעשות עונש קולקטיבי.
Aristotle​(נשלט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023

Re: כשקולעים בול למטרה

Aristotle​(נשלט) • 7 בינו׳ 2023
מתיר ייסורים כתב/ה:
GoddessKitty כתב/ה:
נתחיל מזה שזה קצת מוזר שבתור מישו שהחליט להיות פעיל חברתית ולעשות מחאה ציבורית מעלה פוסט אנונימי אבל לא על זה הדיון וזוהי דעתי.
צריך להבין שיש הבדל מאוד גדול בין מועדון/מסיבת בדסמ למעודנים רגלים
מדובר במועדן אם דגש ואווירה שהיא מינית וארוטית מה שאין במועדון רגיל ולכן יש לקחת אמצעי זהירות גבוהים יותר.
איני יודעת את הסיבה ללמה הכניסו את האיזון מגדרי אבל יש לי ניחוש דיי טוב
בדסמ וקינק ניהיה מאוד פופולרי ומיינסטרים ויש לך המון ונילים סקרנים ואנשים ששמעו "אוו יש מועדון "סקס" אני רוצה לראות אני רוצה לבדוק"
פעם הקהילה היתה סגורה יותר ולא כזו מפורסמת ונפוצה כמו היום ואני מניחה שכל מי שהלך למועדנעם זה באמת כי הם ב-life style

ציטוט שלך ""והעומדים מאחוריהם פוגעים בהרבה מאוד אנשים ומסבכים
להרבה מאוד אנשים את החיים""

ללכת למועדון או כל מקום בילוי אחר היא מותרות ולא בגדר חובה לא רואה איך בידוק לא ללכת למועדון מסבך לך את החיים מועדון זה לא משהו שצריך כדי להתקיים ולחיות זאת מותרות

אני כבליינית לא ארגיש בנוח אם יביאו למלא אנשים בודדים להיכנס למועדון אם דגש מיני
מכיוון שזה יצור מצב שמין אחד יעבור על המין השני ומה שיקרה שזה ירתיע אנשים נוספים להגיע למועדון
במועדוני בדסמ הסיכויים להטרדות עולים ביגלל האווירה המינית ולכן נוקטים באמצעי זהירות כאלו ואחרים

ציטוט נוסף: "רוב הגברים שבאים למסיבות הקהילה שלנו
מתנהגים יפה ושומרים על החוקים ולא
מתרידים נשים וכל עוד הם מתנהגים יפה"
מסיבות ה"קהילה" שלנו?!?
זה כבר מזמן לא מסיבות קהילה מכיוון שהבדסמ וקינק ניהיה מיינסטרים ויש המון סקרנים וונילים מבחוץ וגם כאלו שאין להם the best interests at heart שרוצים ומנסים לבוא למועדנים ברגע שיאפשרו כניסה לבודדים יהיה כאוס והמקום יהיה הרבה יותר קשה לאכיפה ולבדוק שהכל בטוח ושאין הטרדות
לא אתה ולא אף בעל מועדון יכולים להבטיח שיהיו 0 הטרדות אבל ברגע שתיהיה אפשרות כניסה לבודדים האחוזים יעלו משמעותית.

אני מסכימה בהחלט אם זה שאם לא מכניסים זוגות ודגש אל זוגות חד מיניים זוהי באמת אפלייה ולא צריך לקרות ובזה יש לטפל.
אני ביררתי באחד המועדונים שציינת אם אוכל להגיע אם חברה ונאמר לי שכן אז אני לא יודעת לגבי זה שלא מכניסים זוגות חד מיניים אבל אולי דברים השתנו.
דבר אחרון אתה דיי סותר את עצמך בזה שאתה מנסה להגיד שיש הבדל בין מועדון סווינגרס למועדון פטיש ובדסמ ושזה לא אותו דבר, נכון המהות של המועדון שונה אך שניהם מועדנים אם אופי מיני
וטכנית חילופי זוגות לגמרי ניכנס תחת הקטגוריה של פטיש ובדסמ ולכן לדעתי אין כלכך הבדל בין השניים

ככה זה נראה ^
אין לי הרבה מה להוסיף אחרי התשובה המדוייקת הזו.
בעיקר כי היא נכנסה לטענות 'עלו במהלך הדיון ולא רק לשאלה המרכזית.

ולגופו של עניין -
אקצר ואגיד, לרתום את החוק האומלל ואת כוחה של הרגולציה הממשלתית כטיעון למה מישהו לא יכול לעשות ליין איך שבזין שלו זה טיעון פתטי' שכח את מהותו ותפקידו של החוק ביצירת נורמה

ולא
ולא
ולאאאאא
הוא לא(!!) מהווה אמת מידה מוסרית כלשהי.

חלאס לכפות את רצון הפרט על הזולת.
מי שלא מעוניין שלא ישתתף.

הכוח של הרגולציה הממשלתית הוא בדיוק מה שמאפשר לפרט לתבוע בעלי עסקים שבוחרים לא לתת לו שירות מטעמים גזעניים.

הטיעון שלך תקף גם במקרה הזה?
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
אביב נעורים כתב/ה:
כחש כתב/ה:
ציטוט מוויקיפדיה:
'בחוק המדובר קיימים שלושה סייגים מרכזיים, לפיהם אין רואים אפליה לפי החוק במקרים הבאים:

כאשר הדבר מתחייב מאופיו או ממהותו של המוצר, השירות הציבורי או המקום הציבורי;
כאשר הדבר נעשה על ידי ארגון או מועדון, שאינו למטרת רווח, ונעשה לשם קידום צרכים מיוחדים של הקבוצה שאליה משתייכים החברים במועדון או בארגון, ובלבד שצרכים מיוחדים כאמור אינם נוגדים את מטרת החוק.'

ואני שואלת, במיוחד בהתחשב בעובדה שהאיזון המגדרי נולד רק בשנים האחרונות, האם אין מקום לחשוב למה הוא נועד? איזה צורך הוא מספק?
המועדונים המדוברים הם בעלי אופי מיני ואני מניחה שהבעלים, במטרה לשמור על מהות ובטיחות המקום הוציאו את ההנחייה עליהם דנים כאן.
לא חושבת שיהיה בעייתי להוכיח את הרציונאל, את הסיבה ללמה לא להרשות לגברים בודדים להיכנס, כן.. למרות שזה לא הוגן.

אוסיף גם שעדויות בודדות של גברים שמעידים על עצמם שהם לא מחפשים טרף או חוצים גבולות זה לא באמת עדות שניתן להתבסס עליה. ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ועד שיחשבו על דרך לשמור על ביטחון וגבולות בליינים שכאלו לדעתי, עדיף להישאר עם התקנה ששומרת על איזון מגדרי.

מבאס לחלק, אבל הכרחי לכולם.

ההנחה שלך שגויה. הבעלים רוצה להרוויח כסף ולא באמת חשובה הדרך. ככה עובדים עסקים.

נכון
חחח התמימות
WitchFuneral​(שולט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
Black Lotus כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:

הטרדות זה חרא.
אני לא בטוחה שהבנת מה אני אומרת. אני אומרת שיש שתי גישות (ויותר), ואני אתן דוגמא.
בהנחה שמצאו קשר ישיר בין אישה שהולכת חשוף להטרדות מיניות (ברור לי שלא מצאו קשר כזה). אפשר לעשות שני דברים:
1. לאפשר לאישה להמשיך ללכת איך שבא לה ולטפל במטרידים.
2. להגיד לנשים לא ללכת חשוף.
שני הפתרונות יפתרו את נושא ההטרדות. אבל בעיניי לא מקובל להגיד לכל הנשים לא ללכת חשוף. וגם לא מקובל להגיד לכל הגברים היחידים לא להיכנס למועדון.
יותר סביר וצודק בעיניי לאפשר לאישה להמשיך ללכת איך שבא לה ושהמשטרה תעשה את העבודה שלה. וגם יותר סביר וצודק בעיניי לאפשר לגברים יחידים להיכנס למועדון ושהמשטרה בשיתוף פעולה עם העסק יעשו את העבודה שלהם.

הגישות הן שונות, המטרה היא אותה מטרה
.

נלך עם הדוגמה שלך - תיאורטית, אף אחד לא ימנע ממך ללכת בסמטה חשוכה, באזור ידוע לשמצה עם בגדים חשופים, ואם יטרידו אותך מינית האחריות היא בלעדית על התוקף. מעשית - הסיכוי שתרצי ללכת באזור כזה ובטח עם בגדים חשופים, היא אפסית.

כנ"ל לגבי מסיבות. אם את יודעת שבליין מסויים יש סיכוי גבוה יותר שיטרידו אותך, כנראה שתשקלי פעמיים האם לצאת אליו.

חכם לא נכנס לבור שפיקח יכול לצאת ממנו, ורוב הנשים שאני מכירה יעדיפו להמנע ממטרידים פוטנציאליים מאשר לדעת שהמטריד יטופל בחומרה.

לא הייתי רוצה לבלות ולו שתי דקות מערב שבו יצאתי למסיבה בחיפוש אחר DM (או משטרה?!) כדי לאתר ולסלק מטריד, ולא בטוח שאחר כך אוכל לחזור לאווירה וליהנות.

אז לא, אין לנו את אותה מטרה. המטרה שלי היא לא להיות הוגנת וצודקת, אלא להרגיש בטוחה כשאני יוצאת לבלות. עד כה הליינים עם הסינון משיגים את המטרה הזו, ואין לי שום אינטרס שזה ישתנה.

ובעיני לא סביר ולא צודק שגברים בודדים יוכלו להכנס אם יש להם פוטנציאל להרוס ליין מצליח ועובד ואת הערב לנשים שמבלות שם. ואם זה עד כדי כך חשוב להם - שישיגו דייט. זה עולה פחות מייצוג משפטי.

ברגע שתיווצר תודעה קולקטיבית שהטרדה אחת = השלכות רציניות במשטרה, תאמיני לי שגם עם זה הם לא יצטרכו להתמודד. אם המטרה שלך היא לצמצם כמה שיותר הטרדות מיניות, לטווח הארוך זאת הגישה הכדאית.

אני אפילו לא חושב על צדק. למעשה, אני גם לא מאמין במושג של צדק גם במסגרת האתית כי כל מה שאנחנו עושים תלוי בגורמים חיצוניים ולא בעצמנו, אני באמת מנסה רק להבין איך לחתור בצורה היעילה ביותר לעבר המטרה שלך.
blindrigger​(שולט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
blindrigger​(שולט) • 7 בינו׳ 2023
פנתר-שחור כתב/ה:
ארגמן

אז זוהי אפליה כלפי זוגות חד מיניים
הומוסקסואלים ולסביות

אם את לסבית אסור לך להיכנס
עם בחורה

הבנת

האם אתה מכיר מקרה אמיתי שבו לזוג כזה סורבה כניסה למועדון כזה?
כחש​(נשלטת)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
כחש​(נשלטת) • 7 בינו׳ 2023
[\quote]

ההנחה שלך שגויה. הבעלים רוצה להרוויח כסף ולא באמת חשובה הדרך. ככה עובדים עסקים.[/quote]

זה מזכיר לי את אותה טענה על הבדלי השכר בין נשים וגברים והמשפט הנטחן שעל כל דולר שגבר מרוויח, אישה מרוויחה 75 סנט על אותה עבודה.
ברור לנו שזה לא נכון, כן?
ברור לנו שאם זה היה נכון אז מבחינה עסקית היה משתלם להעסיק רק או בעיקר נשים, כן?

איזו סיבה עסקית יש להדיר גברים משלמים שבאים ומוציאים כסף?
האם לא הגיוני לחשוב שההדרה הזאת נועדה לתת מענה לצורך או קושי שעלה?

אלא אם הטענה כאן שלדעתכם, אין שום סיבה שלא מכניסים אותם וזה סתם כי מתחשק?
אראגורן​(נשלט)
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
אראגורן​(נשלט) • 7 בינו׳ 2023
MyLexicon כתב/ה:
לא יודע מה חוקי ומה לא, אני לא משפטן, אבל אני מרגיש שהאפליה האמיתית מתרחשת בתוך המועדון עצמו - נניח וכבר יש איזון מגדרי, למה בתדריך אומרים במפורש לגברים אסור להיכנס לבד ל"אזור השמח" וגבר שימצא שם לבד יורחק.

זה אומר שבכל פעם שאני רוצה ללכת לשירותים (או הג'אנקית), אני לא יכול לעשות את זה בלי "ליווי".

מעבר לזה לא בא לי להיכנס להצשיך לחפור פה כי אני קפיטליסט וליברל ורוצה מינימום התערבות

רגע... באמת יש נוהל כזה שאסור לגבר ללכת לשירותים ללא ליווי? מותר לפחות לשתות מהברזיה? WTF. אני באותו רגע הייתי מבקש את כספי חזרה. בהנחה שזה נכון, לא מבין איך אנשים מוכנים לסבול כשמתייחסים אליהם מראש כמו עבריינים.
MyLexicon
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
MyLexicon • 7 בינו׳ 2023
לאזור השמח מותר להיכנס רק בליווי אישה.
ואסור להישאר שם לבד.

אם אתה צריך לצאת ךשירותים היא צריכה לצאת איתך אחרת לא תוכל לחזור
ואם היא יותאת, אתה צריך ללכת איתה כי אסור לגבר להיות שם ללא "ליווי"
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנה • 7 בינו׳ 2023
שאלה קטנה.
עלתה פה כמה פעמים הנקודה שללא מדיניות האיזון - הרבה נשים לא ירצו לבוא. גם אני חושבת ככה. אבל זה גורם לי לתהות - מה לגבי גברים? גברים כן ירצו לבוא? גברים סטרייטים שמגיעים בגפם למועדון - האם הייתם רוצים להגיע למסיבה בידיעה שיהיו בה כשמונים אחוז גברים? זה נשמע לכם מהנה?

לארגן מסיבה זה לא רק לספק מקום וציוד. זה לדאוג שיהיה כיף. מעבר לכללי בטיחות וחוק, יש גם כללים שכל תכליתם היא לשמור על רמת הכיף. קוד לבוש, למשל, הוא כלל כזה. כלל שהמהות שלו היא לא שמירה על צדק גבוה כלשהו, אלא פשוט לגרום לכך שיהיה יותר כיף.

אם נכניס את כולם ללא סלקציה זה אולי יהיה צודק, אבל... מישהו ירצה לבוא?
ערבי גייז זה אחלה אבל זה ליין שמשרת הרבה סטרייטים וגם לנו מגיע להנות. ומסיבה שבה הרוב הגדול משתייך למגדר אחד - זה פשוט פחות כיף.
למישהו זה כיף?