לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מישהו/י יכול להסביר לי איך רוב של 61 חבריי כנסת זו דמוקרטיה

לונדון
לפני שנה • 8 במרץ 2023
לונדון • 8 במרץ 2023
ההבדל בן ראש ממשלה שיש לו קואליצה של 61
לבן שינוי שיטת הממשל עם רוב 61 ההבדל ענק

גם לביבי היתה קואליצה של 61 ואף אחד לא דאג

מי שחושב שמותר ונכון לשנות שיטת ממשל
ולסגור את המונח ששמו בג״ץ כדי שילמד
את חוק ההסמכה לבוריו.
אז שם המטרה היתה כל היהודים והמיעוט
עכשיו המטרה היהודים החילוניים והמיעוט.

אם לדעת מישהו לנבחר מותר לעשות ככול העולה על רצנו היות והוא נבחר , כנראה לא למד מההיסטוריה .

אני לא מסוגל להאמין איך מישהו מוכן לצאת לשדה הקרב כשזה ששולח אותו מעולם לא עלה על מדים לא ילדיו והוא טוען שמותר לו כי הוא לומד תורה ומי שצריך להגן עליו הוא החילוני.

התפקיד שלך לשמור עלי ואנחנו נתפלל בשישי בבית הכנסת ולא נזמין אותכם לאכול עם משפחות בשישי בערב , כך אמרו לי פעם בעין צורים תוך שעה כמות ההתרעות היה כמו מגורים במחנה עסכר בשכם, חודש הם לא ישנו בלילות , כל היום לא עבדו , לא הגברים לא הנשים ולא הילדים , מודיעין תמיד אפשר לייצר . וכשהלכנו הבהרתי להם שבמידה וזה יהיה על פי חוק הם יצטרכו כמו אבא שלי ואשתו הראשנה בקיבוץ לקחת נשק ולשמור על עצמם כי אנחנו מיחידת הל״א נעדיף כלא .
לונדון
לפני שנה • 8 במרץ 2023
לונדון • 8 במרץ 2023
וזה בג״ץ שרוצים למחוק
זכויות לא יהיו ולסמוך על מישהו , תודה , ראיתי התוצאות , תקנו בתים , לא תשלמו מס שבח - ביניימין נתניהו ,לא היה חוק הפך את דעתו לאחר שנים

כשהחוק יאפשר להפוך אזרח לנרדף תבינו על מה דיברתי.אולי אני טועה , אך תמיד בחרו בי להתקיף את ה concept , ומוטב לטעות מאשר לומר זה לא יקרה .

כבר בשנות השמונים יצא בג"ץ להגנת ח"כ כהנא, שהיה איש ימין קיצוני שנוי במחלוקת, ופסק לטובתו כי 'חופש הביטוי אינו רק החופש לבטא או לשמוע דברים המקובלים על הכול. חופש הביטוי הוא גם החופש לבטא דעות מסוכנות, מרגיזות וסוטות, אשר הציבור סולד מהן ושונא אותן. חופש התהלוכה איננו רק החופש של ילדים וזרי פרחים בידיהם לצעוד ברחובה של עיר, אלא זה חופש הצעידה של אנשים, אשר דעותיהם אינן מקובלות, ועצם הצעידה מרגיזה ומעוררת כעס. נקודת המוצא היא כי חופש הדיבור ביטויו הבולט בכך שמעניקים אותו גם לאלו שדעותיהם נראות כמוטעות ואף מסוכנות'"
ח ק ל א י
לפני שנה • 8 במרץ 2023
ח ק ל א י • 8 במרץ 2023
לונדון כתב/ה:

את חוק ההסמכה לבוריו.

אם לדעת מישהו לנבחר מותר לעשות ככול העולה על רצנו היות והוא נבחר , כנראה לא למד מההיסטוריה .

אני לא מסוגל להאמין איך מישהו מוכן לצאת לשדה הקרב כשזה ששולח אותו מעולם לא עלה על מדים לא ילדיו והוא טוען שמותר לו כי הוא לומד תורה ומי שצריך להגן עליו הוא החילוני.

התפקיד שלך לשמור עלי ואנחנו נתפלל בשישי בבית הכנסת ולא נזמין אותכם לאכול עם משפחות בשישי בערב , כך אמרו לי פעם בעין צורים תוך שעה כמות ההתרעות היה כמו מגורים במחנה עסכר בשכם, חודש הם לא ישנו בלילות , כל היום לא עבדו , לא הגברים לא הנשים ולא הילדים , מודיעין תמיד אפשר לייצר . וכשהלכנו הבהרתי להם שבמידה וזה יהיה על פי חוק הם יצטרכו כמו אבא שלי ואשתו הראשנה בקיבוץ לקחת נשק ולשמור על עצמם כי אנחנו מיחידת הל״א נעדיף כלא .

באמת שלא קראתי את כל הדיון הארוך מאוד שמתנהל פה אבל אני חייב לשאול אותך, יש לך איזשהו ידע או הבנה משפטית?
אתה מבין את חוסר ההגיון במה שכתבת?
אתה באמת מאמין שמדובר בשינוי שיטת ממשל?
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 8 במרץ 2023
זאלופון​(שולט) • 8 במרץ 2023
סתם הערה קטנה משום ש"חוק ההסמכה" שב ומוקבל כאן לרפורמה הנוכחית:
מטרתה העיקרית של הרפורמה היא לחזק את כוחו של הפרלמנט לחוקק חוקים. מטרתו של חוק ההסמכה היתה *להפקיע* את הכוח הזה מידי הפרלמנט. זה לא רק לא דומה, זה הפוך.
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 8 במרץ 2023
dark enlightment​(שולט) • 8 במרץ 2023
לונדון כתב/ה:

ואל תגיד לי תסמוך עלי/הם , כי לסמוך זה מונח הזוי . אין סיכוי שתתן לי היום 100000 שח וכשאגיד לך תסמוך עלי תקבל זאת , תרצה ערבות, כך גם אני רוצה , ערבות .

כתבתי הרבה בנושא על ההבדלים בין הסביבה של בגץ והסביבה של הכנסת
אבל החלטתי שעדיף כמה שפחות להיכנס לדיון הפוליטי מעל גבי הרשת.
אסכם זאת בכך ש:

אין ערבות לכך שהכל יהיה בסדר ולעולם גם לא תהיה.
לא בכנסת, לא בבגץ ולא בכל אספקט בחיים שלנו על פני האדמה.

ולא יקרה אסון אם לבגץ יגיעו קצת יותר "אנשים אחרים" כהגדרת יאיר לפיד.

נטען קודם בשירשור(לא על ידך) שאני סילפתי את דבריו של לפיד, אז אני כתבתי רק צמד מילים ממה שאמר.
התשובה המלאה שלו הייתה המשך ישיר של מה שאמרתי ואף הייתה הרבה יותר גרועה ממה שכתבתי.
לונדון
לפני שנה • 8 במרץ 2023

לחלוטין מאמין / אינסטנקט / הבנה שזו המטרה , שינוי שיטת הממשל

לונדון • 8 במרץ 2023
זה האינסטינקט שלי
בזכותו אני חי

ההבנה שלי שהדרך נסללת לדינוי שיטת המנשל
הטעות עשו זאת בבת אחת
היו עושים צעד אחר צעד
הצפרדע לא היה מרגיש .

אינסטנקט - אין לו הסבר מדעי
שינוי שיטת ממשל
הנה תוצאה של הממשל החדש
זו המטרה של כל השינוי לדעתי
תקשיב למילים

תעבוד בתפקיד שלי 23 שנה ותבין מהיכן החששות שלי
הלואי ואני טועה

https://m.ynet.co.il/articles/bk3swfbkn

ח ק ל א י כתב/ה:
לונדון כתב/ה:

את חוק ההסמכה לבוריו.

באמת שלא קראתי את כל הדיון הארוך מאוד שמתנהל פה אבל אני חייב לשאול אותך, יש לך איזשהו ידע או הבנה משפטית?
אתה מבין את חוסר ההגיון במה שכתבת?
אתה באמת מאמין שמדובר בשינוי שיטת ממשל?
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 8 במרץ 2023
ברייה כתב/ה:
לונדון כתב/ה:
אענה לך.

כלומר, ללא שום קשר לרפורמות, אתה פשוט מוטרד מכך שאזרחי ישראל בחרו בבחירות דמוקרטיות את הימין.
סליחה על השאלה, אבל אילו היה נבחר השמאל, אז לימין היה מותר לסגור כבישים ולא לאפשר לאנשים כמו אבא שלי, ניצול שואה שמתגורר בישראל, להגיע למחלקת לב קוצבים לבדיקה דחופה, וביום חמישי לקבל משלוח מהסופר? וכמו גם לכתר את אשתו של ראש ממשלה בהמון זועם ולשתק את כל המדינה במשך ימים על גבי ימים? ומה לגבי אנשי צבא, טייסים רופאים וכן הלאה. אילו היה נבחר השמאל, לאנשי צבא מהצד ה״מפסיד״ היה מותר לערוק במחאה על כך?
כי אם כן, אולי כדאי להם לעשות את זה כבר עכשיו. לסגור כבישים, לכתר את אשתו של בני גנץ או של יאיר לפיד ולערוק מצהל כמחאה על המחאה של השמאל. דמוקרטיה, לא?

או שזה עדיין על אותו המשקל, ״אתם מהמערב והם מהמערות״ ולכן שיביטו מה מותר לכם וילמדו מה אסור שאפילו יעלה על דעתם. כי כולם שווים אבל מה לעשות שיש שווים יותר.

לא, מי ישמע. אנשי הימין תמיד היו ידועים בנועם ההליכות שלהם. למשל, בהפגנות על הסכמי אוסלו ובפינוי גוש קטיף.
אני זוכרת את עצמי כבת תשחורת בירושלים הולכת לשתות איתם תה על מפות מעולמנות בכיכר ציון בעודם צועקים מוות לערבים ולבוגדים ולרבין, כמובן.

אף אחד לא כיתר את שרה, אפילו שרה לא מאמינה לסיפור הזה. יש כל כך הרבה צילומים של מפגינים שעומדים רחוק, כולל עדות של הספר שלה שלא הייתה שום בעיה לצאת.

ואם מפגיני הימין היו רוצים לפתוח שולחנות שוב, זאת לחלוטין הייתה זכותם. כן, גם לחסום צירים וליהנות מרימוני הלם ומכתזיות. את חושבת שזה יקרה? שבן גביר יורה לרסס את הציבור שלו במים מלוכלכים ורימוני הלם?
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
פרלין כתב/ה:
ברייה כתב/ה:
לונדון כתב/ה:
אענה לך.

כלומר, ללא שום קשר לרפורמות, אתה פשוט מוטרד מכך שאזרחי ישראל בחרו בבחירות דמוקרטיות את הימין.
סליחה על השאלה, אבל אילו היה נבחר השמאל, אז לימין היה מותר לסגור כבישים ולא לאפשר לאנשים כמו אבא שלי, ניצול שואה שמתגורר בישראל, להגיע למחלקת לב קוצבים לבדיקה דחופה, וביום חמישי לקבל משלוח מהסופר? וכמו גם לכתר את אשתו של ראש ממשלה בהמון זועם ולשתק את כל המדינה במשך ימים על גבי ימים? ומה לגבי אנשי צבא, טייסים רופאים וכן הלאה. אילו היה נבחר השמאל, לאנשי צבא מהצד ה״מפסיד״ היה מותר לערוק במחאה על כך?
כי אם כן, אולי כדאי להם לעשות את זה כבר עכשיו. לסגור כבישים, לכתר את אשתו של בני גנץ או של יאיר לפיד ולערוק מצהל כמחאה על המחאה של השמאל. דמוקרטיה, לא?

או שזה עדיין על אותו המשקל, ״אתם מהמערב והם מהמערות״ ולכן שיביטו מה מותר לכם וילמדו מה אסור שאפילו יעלה על דעתם. כי כולם שווים אבל מה לעשות שיש שווים יותר.

לא, מי ישמע. אנשי הימין תמיד היו ידועים בנועם ההליכות שלהם. למשל, בהפגנות על הסכמי אוסלו ובפינוי גוש קטיף.
אני זוכרת את עצמי כבת תשחורת בירושלים הולכת לשתות איתם תה על מפות מעולמנות בכיכר ציון בעודם צועקים מוות לערבים ולבוגדים ולרבין, כמובן.

אף אחד לא כיתר את שרה, אפילו שרה לא מאמינה לסיפור הזה. יש כל כך הרבה צילומים של מפגינים שעומדים רחוק, כולל עדות של הספר שלה שלא הייתה שום בעיה לצאת.

ואם מפגיני הימין היו רוצים לפתוח שולחנות שוב, זאת לחלוטין הייתה זכותם. כן, גם לחסום צירים וליהנות מרימוני הלם ומכתזיות. את חושבת שזה יקרה? שבן גביר יורה לרסס את הציבור שלו במים מלוכלכים ורימוני הלם?

יקרה או לא יקרה לא רלוונטי. אם את חושבת שאין בעיה אם כמחאה על כך שנבחר השמאל לשלטון יקום הימין ויחסום את הכבישים, יערוק מצהל, ישבית את המדינה ויכתר בהמוניו את נשות נבחרי הציבור (ממרחק סביר), יספר בתקשורת שהוא מתכונן לכיתות יורים או לחילופין לצאת עם הנשק לרחוב… אז הכל בסדר. ענית, תודה.

גילוי נאות: אני חושבת שלכל אחד, ולא משנה מאיזה צד של המתרס הוא ניצב או במי הוא נלחם, אסור לנהוג כך מהסיבות שיאיר לפיד ציין בכתבתו בתקופת ההתנתקות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי מרץ 08, 2023 4:12 pm, סך-הכל נערך פעם אחת