סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך ייראו מסיבות ה- BDSM אחרי התחלפות המשטר במדינה?

לונדון
לפני שנה • 15 במרץ 2023

על פי חוק דרעי מחר אנס לשעבר יהיה שר , על פי דרכם זו דמוקרטי

לונדון • 15 במרץ 2023
שר ביטחון פנים שמתקשר לקצינים כבר יש
שר אוצר שאמר , בעזרת השם יסתדר כבר יש
שרים שמדברים על מחיקת כפר יש

קריאה ראשונה עברה:
חוק שמאשר קבלת תרומות
חוק חמץ
שרים וחברי כנסת לא יועמדו לדין
אי חקירת חיילים
פסיקת התגברות
פושט יכול להיות שר

חק ההסדרים
ביטול הטבות פנסיה
ביטול הטבות למורים

התמימות שחוקים אלו ואחרים לא יעברו מדהימה

כפייה דתית קיימת היום רק תתגבר

כשהצפרדע יתבשל יותר מידי הוא יקפוץ
אבך גם ימות
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 15 במרץ 2023
dark enlightment​(שולט) • 15 במרץ 2023
toAll כתב/ה:

- הצעדים המהירים והבלתי צפויים שהממשלה עושה מעוררים חשש רב בקרב חלק הולך וגדל מהעם. בין המוחים נמצאים לא רק אזרחים, אלא רמטכלים לשעבר, ראשי ממשלה לשעבר, מפכלים לשעבר, ראשי מוסד ושבכ, בכירים במודיעין ואנשי מילואים מהיחידות הכי מובחרות בצבא, רופאים, מרצים, מדינות שהיו בעלות ברית של המדינה מאז הקמתה, אנשי עסקים, חברות הייטק, אנשי הייטק, חיילים, בכירים במשטרה וטייסים בחיל האוויר - כולם צועקים שמה שהממשלה עושה זה הפיכה דיקטטורית בלי בושה.

יכולת פשוט לכתוב "אליטה". זה מסכם את כל בעלי התפקידים שציינת כרגע.
ובאליטה כולם מקושרים יחדיו. עיסוקים אחרים כל אחד אבל תהיה בטוח שהם מתערבבים אחד עם השני.
כולם יושבים על עץ אחד גדול וחזק.

כשאדם מפגין בעד או נגד הרפורמה,
מה זה משנה מה מקצועו(נוכחי או לשעבר) או המעמד החברתי שלו?
למה הצורך לכתוב את תחום עיסוקו? כדי שנבין שהוא "מהבכירים" ונעצים את דעותיו משל היו דברי חכם מלומד
ולא ארחי פרחי?
מדובר פה רק בדעה, אין אף אחד שיודע את העתיד.

בהצבעה בקלפי לא דורשים ממך להיות מנכל או בכיר כלשהו
תהיה מוכר פרחים אפילו
כל הקולות שווים.
הדעה שלך נחשבת כמו כל אדם אחר.
ושם בקלפי העניין הוכרע.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 15 במרץ 2023
אוסיף על דבריו של dark enlightment
מי אמר שבין תומכי הרפורמה אין רופאים, אנשי צבא לשעבר בתפקידים מכובדים למדי, בעלי חברות הייטק, כלכליסטים, פרופסורים למדעי החסה באוניברסיטה העברית וכן הלאה? העובדה שתקשורת המיינסטרים אינה מראיינת אותם לא מוכיחה שהם לא קיימים, זה רק אומר שמשהו מאוד רקוב בממלכת דנמרק.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 15 במרץ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 15 במרץ 2023
dark enlightment כתב/ה:
toAll כתב/ה:

- הצעדים המהירים והבלתי צפויים שהממשלה עושה מעוררים חשש רב בקרב חלק הולך וגדל מהעם. בין המוחים נמצאים לא רק אזרחים, אלא רמטכלים לשעבר, ראשי ממשלה לשעבר, מפכלים לשעבר, ראשי מוסד ושבכ, בכירים במודיעין ואנשי מילואים מהיחידות הכי מובחרות בצבא, רופאים, מרצים, מדינות שהיו בעלות ברית של המדינה מאז הקמתה, אנשי עסקים, חברות הייטק, אנשי הייטק, חיילים, בכירים במשטרה וטייסים בחיל האוויר - כולם צועקים שמה שהממשלה עושה זה הפיכה דיקטטורית בלי בושה.

ובאליטה כולם מקושרים יחדיו. עיסוקים אחרים כל אחד אבל תהיה בטוח שהם מתערבבים אחד עם השני.

למה הצורך לכתוב את תחום עיסוקו? כדי שנבין שהוא "מהבכירים" ונעצים את דעותיו משל היו דברי חכם מלומד
ולא ארחי פרחי?

תהיה מוכר פרחים אפילו
כל הקולות שווים.
ושם בקלפי העניין הוכרע.

בקלפי מעולם לא יכולה להיות מוכרע עניין של הפיכה משטרית.
זה בכלל לא בסקופ של בחירות.
ובמדינה דמוקרטית אף נבחר הוא לא מעל לחוק.
בנתיים אנחנו עדיין עוד לכמה שבועות לפחות דמוקרטיה.
toAll
לפני שנה • 15 במרץ 2023
toAll • 15 במרץ 2023
dark enlightment כתב/ה:
toAll כתב/ה:

ולא ארחי פרחי?

תהיה מוכר פרחים אפילו
כל הקולות שווים.
ושם בקלפי העניין הוכרע.

טוב, תקשיב. הבעיה במדינה היא מאוד פשוטה - יש כיום שלושה חוקים בתהליך של חקיקה שמטרתם להפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית: פסקת ההתגברות, חוק הועדה למינוי שופטים וחוק פיצול תפקיד היועץ המשפטי. אם אתה רוצה, אני מוכן להסביר לך בצורה הגיונית ומסודרת למה השלושה חוקים האלה עושים צ'ק-מייט לדמוקרטיה ורוצחים את המדינה.
בנוסף, יש לך פה שרים שמתנהלים כמו במשפחת פשע, עבריינים מורשעים ששותים את הכסף של המדינה, חוק שמסדיר שוחד באופן חוקי, ממשלה שמגבה טרוריסטים, מסיתה את העם, וקוראת בלי בושה לחצי עם בוגד (כשהתפקיד שלה הוא לייצג אותם ולהגן על זכויותיהם!), ומתעסקת כל היום בלחוקק חוקים שיעניקו חסינות משפטית לחבריה המושחתים, וכמובן בבליץ חקיקתי לפרק כל מנגנון דמוקרטי בישראל – כל זה בזמן שהכלכלה קורסת, הפשיעה חוגגת ואנחנו על סף אינתיפאדה.

במקום להתייחס לכל הדברים האלה, אתה בחרת לדבר על ה"אליטה". כלומר, הממשלה חצתה כבר כל קו אדום אפשרי, ובאמת, צריך לפטר את כל השרים שם אחד אחד, ואתה בחרת להסיט את הדיון מדיון בכל השיט ההזוי הזה , לדיון של "לאיזה שבט שייך כל מפגין ואיזה סוג שעון יד הוא עונד".
אז סבבה, אם אתה רוצה להיכנס לשם, אני מוכן להיכנס יחד איתך עד הסוף. בוא נעשה סדר בנקודה הזאת. בוא נדון בסוגיית ה"אליטה".

כמו שאמרת, אף אחד לא יודע את העתיד, ולכל אחד יש זכות לדעה. מצד שני, יש הבדלים בין אישיים. יש אנשים שממש טובים במתמטיקה, ויש אנשים שלא יודעים מתמטיקה של חטיבת ביניים. יש אנשים שעבדו בכיבוי אש במשך כל החיים, והם תותחי על בכיבוי שריפות, ויש אנשים שלא יודעים מה לעשות אם המחבת מתחיל לעלות באש בזמן שהם מבשלים. מבחינת ההבנה, הידע והנסיון – אנשים ממש לא שווים.
אז בוא נדבר על התחומים בהם ידע וניסיון הם רלוונטיים למצב הפוליטי – צבא, ביטחון, משפטים, פוליטיקה, כלכלה, יחסים בינלאומיים. אז הנה שאלה ברמת קושי קלה-בינונית: מה משותף לכל בעלי התפקידים שציינתי בפוסט הקודם שלי, בהקשר של צבא, ביטחון, משפטים, פוליטיקה, כלכלה, יחסים בינלאומיים?
תשובה: כולם אנשים שעשו קריירה בתחומים רלוונטיים, והם מהווים את חתך האוכלוסייה שיש לו הכי הרבה הבנה מקצועית בתחומים הרלוונטיים למשבר הפוליטי שקורה כרגע בארץ. אפשר באמת להגיד שהם "אליטה" מבחינת ההבנה המקצועית שלהם. ועכשיו הזמן שלי להודות לך – תודה על הרעיון להתייחס אליהם במילה "אליטה". אני אוהב ניסוחים קולעים.
ואם קבוצה מאוד רחבה ומגוונת מתוך ה"אליטה" הזאת יוצאת לרחובות וצועקת שהרפורמה היא הפיכה דיקטטורית – וואלה, אני לוקח את דעתם יותר ברצינות מאשר דעה של... בוא נגיד... כמה טוקבקיסטים שאין לי מושג מה עשו בחיים, ואיפה התחומים בהם הם מבינים יותר ופחות. אם האנשים ב"אליטה" מודאגים – זה סימן בשבילי, בתור אזרח שאף פעם לא עניין אותו פוליטיקה, להסתכל ולבדוק מה באמת קורה לעזאזל בכנסת.
ועוד משהו – האנשים האלה הם "אליטה" מעוד בחינה – מאוד חשובה. מדובר באנשים שהיו במבצעים הכי מסוכנים שכוחות הביטחון של ישראל עשו בהיסטוריה. מדובר באנשים ששירתו את המדינה כל החיים. מדובר באנשים שהצילו חיי אדם, שהתנדבו, שתרמו, שבנו כאן תעשיית הייטק. שעשו לישראל שם בעולם כמעצמה טכנולוגית. מדובר באנשים שבזכות המוחות המבריקים שלהם במודיעין ובשבכ וביחידות הטכנולוגיות של צהל – מדינת ישראל יכולה בכלל להתקיים במזרח התיכון. אנשים שעשו בשביל המדינה פי אלף יותר מכל עבריין מתלהם שיושב עכשיו בממשלה, מתסיס את העם וגונב את המדינה בלי בושה. אנשים שיקפצו וקפצו כבר אלפי פעמים – בשבילך ובשביל המשפחה שלך - לאש, למים, ולכל סכנה. רבים מהם כבר לא איתנו אגב בדיוק מהסיבה הזאת. ואתה מעז לבוא ולהגיד "אליטה" ובכך לנסות למסמס את העובדה שאם האנשים האלה עומדים ברחובות וצועקים זה לא אומר שצריך להקשיב ממש טוב למה שהם אומרים? כי תאמין לי, אם הם צועקים, כולם צריכים לצעוק.
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 15 במרץ 2023
ציטוט:

ובמדינה דמוקרטית אף נבחר הוא לא מעל לחוק.
בנתיים אנחנו עדיין עוד לכמה שבועות לפחות דמוקרטיה.

אבל לא נבחרים הם כן מעל החוק.
בגץ לא נבחר ע"י העם והוא מעל החוק. אין אפשרות עירעור וזה נחשב אפילו חילול הקודש
להטיל ספק ולחשוב על אינטרסים פוליטיים בפסיקות בגץ.

אבל יש מילה מכובסת לכל העניין: שומרי הסף של הדמוקרטיה
אם כל הכוח בידך ואתה מכריז על עצמך כ"שומר סף" אז אתה לא פועל בדיקטטורה...

אין רשויות נפרדות.
זה הכל הצגה למראית עין.
רק רשות אחרת קובעת ומנהלת את המדיניות של המדינה.

----------------------

זה גם לא עניין של חילוניים-חרדים כמו שכבתקשורת מנסים להציג.
גם לא חילוניים מול חובשי כיפה.
אחרי נסיונות של מכתבי האליטה למיניהם שלא הצליחו
אחרי ההפחדה שהכלכלה והשקל יקרסו שלא עבדה
אחרי ההפחדה שדירוג האשראי של ישראל ירד לתהום
אחרי הקריאה לסרבנות שלא הצליחה להזיז את הצד השני מדעותיו
אחרי ימי השיבושים שצצו ביומן כאילו היו חגים קבועים במועדי ישראל
אחרי האיומים שמדינות בעלות ברית של שנים יכעסו עלינו ויחרימו אותנו

יש בליץ של הפחדות.
כשהפחדה אחת לא עובדת מנסים את השנייה והשלישית והרביעית והחמישית וזורקים הכל למדורה
כל ארסנל ההפחדות.

עכשיו נכנס למערכה ע"י התקשורת שזו בעצם מלחמה של חילוניים מול חרדים
עוד סיבה.

זו לא מלחמה של חילוניים מול חרדים/חובשי כיפה.

דיברו על בליץ של חקיקה? אנשים עושים את העבודה שעליה דיברו בבחירות.
הם לא מתבטלים בינתיים כמו שנהוג לעשות אחרי הבטחות לבוחרים.
ממש חוצפה שקואליציה עובדת על מטרותיה ובאה לשנות דברים שאמר שתשנה....

יש בליץ של הפחדות.
כשהפחדה אחת לא עובדת מנסים את השנייה והשלישית והרביעית והחמישית וזורקים הכל למדורה
כל ארסנל ההפחדות. מהודו ועד כוש.

כל פעם שמישהו מזיז את הגבינה של השמאל הפריבילגי ולו במילימטר זה קץ העולם.
יש גם שמאל מתון יותר אבל כמו ימני מתון הוא נאלץ להיות עם קבוצת הבייס שלו הקיצונית.
גם אם הוא לא מסכים עם הקיצוניות שבדבר הוא נאלץ "לתאם אחדות שורות".
כך זה עובד בימין וגם בשמאל כרגע.

המשחקים האלה של החתול והעכבר הגיעו לנקודת רתיחה.
סווריןן
לפני שנה • 15 במרץ 2023
סווריןן • 15 במרץ 2023
קצת מוזר להיכנס למשהו כזה בכלוב, אבל שתי הערות על הדיונים כאן ובשרושרים אחרים:

א. הבעיה בהצעה להחלשת בג"צ אינה בעצם ההחלשה שלו לממדיו לימים שלפני האקטיביזם השיפוטי וחוקי הייסוד, אלא שההחלשה אינה מלווה במבנה אחר שמסוגל לאזן ולבלום את הרשות המבצעת. דמוקרטיה אינה מושתתת על אמון בנבחרים וגם לא בשופטים. דמוקרטיה מושתתת על ספק, ביקורת, ופיזור כוח. זה מה שאין בהצעה של לוין, ולכן היא מהווה איום ופגיעה במבנה החיים המשותפים בישראל. לווין הציג ביקורת משכנעת וטובה (לטעמי) על ליקויים בכוח המשפט. אבל כשהוא עבר מביקורת להצעה סדורה, הוא הציע משהו אפוי למחצה.

ב. יש להבדיל בין מהלכים בתוך המשחק לבין שינוי של כללי המשחק. אם מישהו מחליט להקריב את הצריח משיקולים אסטרטגים בשח, יתקיים ויכוח על יעילות המהלך. אם מישהו יציע לשנות את האופן בו הצריח נע, הדיון אחר לגמרי, כי המשחק שונה. היו כאן כאלה שאמרו שמופרך לחשוב שתהיה פגיעה בזכויות נשים, או שהבחירות יבוטלו, וכיוב'. אבל גם אם הרכב בית הנבחרים של היום לאו דווקא מעורר חשש לקריסה לדיקטטורה (נניח), כשמשנים את הכללים, מותר וצריך לחשוב על תרחישים עתידיים. מרגע בו מייצרים מערכת שנשענת אך ורק על הכרעת רוב, אין סיבה לצפות שהמיעוט איכשהו ישאר מוגן.

אבל לצערי, אני לא חושב שאנחנו בסיטואציה של דיון ציבורי. זה קצת מדומה. בפועל, המצב הוא של כוח מול כוח נגדי.
dark enlightment​(שולט)
לפני שנה • 15 במרץ 2023
toAll כתב/ה:

אז בוא נדבר על התחומים בהם ידע וניסיון הם רלוונטיים למצב הפוליטי – צבא, ביטחון, משפטים, פוליטיקה, כלכלה, יחסים בינלאומיים. אז הנה שאלה ברמת קושי קלה-בינונית: מה משותף לכל בעלי התפקידים שציינתי בפוסט הקודם שלי, בהקשר של צבא, ביטחון, משפטים, פוליטיקה, כלכלה, יחסים בינלאומיים?
תשובה: כולם אנשים שעשו קריירה בתחומים רלוונטיים, והם מהווים את חתך האוכלוסייה שיש לו הכי הרבה הבנה מקצועית בתחומים הרלוונטיים למשבר הפוליטי שקורה כרגע בארץ. אפשר באמת להגיד שהם "אליטה" מבחינת ההבנה המקצועית שלהם. ועכשיו הזמן שלי להודות לך – תודה על הרעיון להתייחס אליהם במילה "אליטה". אני אוהב ניסוחים קולעים.
ואם קבוצה מאוד רחבה ומגוונת מתוך ה"אליטה" הזאת יוצאת לרחובות וצועקת שהרפורמה היא הפיכה דיקטטורית – וואלה, אני לוקח את דעתם יותר ברצינות מאשר דעה של... בוא נגיד... כמה טוקבקיסטים שאין לי מושג מה עשו בחיים, ואיפה התחומים בהם הם מבינים יותר ופחות. אם האנשים ב"אליטה" מודאגים – זה סימן בשבילי, בתור אזרח שאף פעם לא עניין אותו פוליטיקה, להסתכל ולבדוק מה באמת קורה לעזאזל בכנסת.
ועוד משהו – האנשים האלה הם "אליטה" מעוד בחינה – מאוד חשובה. מדובר באנשים שהיו במבצעים הכי מסוכנים שכוחות הביטחון של ישראל עשו בהיסטוריה. מדובר באנשים ששירתו את המדינה כל החיים. מדובר באנשים שהצילו חיי אדם, שהתנדבו, שתרמו, שבנו כאן תעשיית הייטק. שעשו לישראל שם בעולם כמעצמה טכנולוגית. מדובר באנשים שבזכות המוחות המבריקים שלהם במודיעין ובשבכ וביחידות הטכנולוגיות של צהל – מדינת ישראל יכולה בכלל להתקיים במזרח התיכון. אנשים שעשו בשביל המדינה פי אלף יותר מכל עבריין מתלהם שיושב עכשיו בממשלה, מתסיס את העם וגונב את המדינה בלי בושה. אנשים שיקפצו וקפצו כבר אלפי פעמים – בשבילך ובשביל המשפחה שלך - לאש, למים, ולכל סכנה. רבים מהם כבר לא איתנו אגב בדיוק מהסיבה הזאת. ואתה מעז לבוא ולהגיד "אליטה" ובכך לנסות למסמס את העובדה שאם האנשים האלה עומדים ברחובות וצועקים זה לא אומר שצריך להקשיב ממש טוב למה שהם אומרים? כי תאמין לי, אם הם צועקים, כולם צריכים לצעוק.

אתה רק מחזק את דבריי לגבי האליטה.
אותם אנשים שאתה מדבר עליהם הם כדבריך בנו את המדינה וכל מה שיש בה כרגע. הם המוח הלב הערכים והמוסר של ישראל.
אלה שלא נמצאים בקבוצה המובחרת הזאת הם "אנשים אחרים" כדברי יאיר לפיד. לאנשים האחרים אין את הדברים האלה.

הם לא "מבינים עניין" במה שקורה סביבם כמו שהאנשים המובחרים מבינינו. סתם אנשים רגילים.
אגב, לא כל האנשים האחרים הם טוקבקיסטים...

"גונב את המדינה" אני מניח הכוונה לבנימין נתניהו.
הוא נבחר בצורה דמוקרטית ולא בפעם הראשונה. המפלגה שלו גם קיבלה את הכי הרבה קולות
בחרו במפלגה שלו ומפלגות אחרות גם "אנשים אחרים" שאת קולם אתה לא סופר מסתבר.
גם אם לא אוהבים את זה - אלה הבחירות. 32 מנדטים זה לא גניבה זו מציאות בשטח.

בנט עם 6 מנדטים נבחר בקומבינות להיות ראש ממשלה.
6 מנדטים. (אם כבר דיברנו על גניבה). אני לא יודע אם התרעמת על זה אבל מה שבטוח מחנה השמאל היה מרוצה
מאוד באותה העת. גם יאיר לפיד היה מרוצה. זה לא "גניבה של ממשלה" בעיניו.

אני אסכם זאת כך:
אם אתה ואולי גם חבריך שמים את כל יהבם על האליטה אז מדוע יש בחירות בכלל?
נכנס את כל האליטה ביום אחד גורלי וניתן רק להם פתק הצבעה.
אחרי הכל. הם בנו את המדינה. היא שייכת להם בלבד. כל השאר "אנשים אחרים" שלא עשו כלום.
למה להשלות את האנשים האחרים, הלא מובחרים, ולתת להם פתק הצבעה?
מי הם בכלל לעומת האליטה שבנתה את המדינה?

עוד הערה קטנה לגבי זה שאמרת שצריך להקשיב לאליטה בגלל הייחוס המקצועי שלהם.
אז אנשים הקשיבו וחלק גדול מהעם החליט לא לקבל את הצעותיהם.
לגיטימי לשמוע עצה מפי איש כה גדול מיוחס ומובחר ולא לקבל את הצעתו?
לגיטימי לסרב או שחובה לעשות מה שאליטה אומרת?

נ.ב:
גם אני לא אדם פוליטי בחיי.
כמהת-יער
לפני שנה • 15 במרץ 2023
כמהת-יער • 15 במרץ 2023
ותיאור אחד של מסיבת-בדס"מ-מחתרת לא קיבלתי פה.
מה יהיה?
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 15 במרץ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 15 במרץ 2023
מדברים פה הרבה על דיקטטורה של בג״ץ.

אבל המספרים מראים אחרת. בג״ץ אחראי יחסית.
מתוך 7500 חוקים שחוקקה הכנסת
כ500 הגיעו לבג״ץ.ו-22 בוטלו.
בוטלו חוקים גם מימין וגם משמאל.
כל ביטול עם נימוק מפורט איך הוא לא חוקי פוגע בזכויות אדם או בחופש העיסוק.
סטטיסטית זה זניח ומאוד מרוסן.

עילת הרפורמה מאוד מנופחת.