שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שירותיות (מוזגמת?)

Lilyth​(טרנסית נשלטת)
לפני 9 חודשים • 15 ביולי 2023

שליטה מלמטה היא כן דבר

Lilyth​(טרנסית נשלטת) • 15 ביולי 2023
קטלב כתב/ה:
"שליטה מלמטה" זה לא דבר.
ולרצות שלצד השני יהיה טוב זה לא בהכרח קינקי, ולא בהכרח שירותי\כנוע. אני יכול להכין למישהי ארוחה כי אני נשלט שלה, ואני יכול להכין למישהי ארוחה כי אני שולט שלה.

סורי, לא יודעת איך אתה יכול לבטל משהו כזה, במשפט וכאילו פסקת פה הלכה.

שליטה מלמטה, בעיניי, היא מניפולציה רגשית ו/או פיזית, הנעשית על ידי הצד הנשלט, כלפי הצד השולט, כדי לכוון או לגרום למשהו.
הנה ההגדרה שלי. האם הטענה שלך שהיא לא הגדרה נכונה? (יש מילון בדסמ מסודר?). או שאתה לא מסכים איתה. או שאתה מסכים עם ההגדרה, אבל חושב שזה לא יכול לקרות?

אהה. וזה סתם מבחינתי... כי לא על שליטה מלמטה הדיון. זאת הייתה הערה צדדית, כדי לתת איזשהו כיוון והמחשה לדיון. וסתם בחרתי להתייחס לחלק הזה בהודעה שלך 😅
קטלב​(מתחלף)
לפני 9 חודשים • 15 ביולי 2023

Re: שליטה מלמטה היא כן דבר

קטלב​(מתחלף) • 15 ביולי 2023
Lilyth כתב/ה:
קטלב כתב/ה:
"שליטה מלמטה" זה לא דבר.
ולרצות שלצד השני יהיה טוב זה לא בהכרח קינקי, ולא בהכרח שירותי\כנוע. אני יכול להכין למישהי ארוחה כי אני נשלט שלה, ואני יכול להכין למישהי ארוחה כי אני שולט שלה.

סורי, לא יודעת איך אתה יכול לבטל משהו כזה, במשפט וכאילו פסקת פה הלכה.

שליטה מלמטה, בעיניי, היא מניפולציה רגשית ו/או פיזית, הנעשית על ידי הצד הנשלט, כלפי הצד השולט, כדי לכוון או לגרום למשהו.
הנה ההגדרה שלי. האם הטענה שלך שהיא לא הגדרה נכונה? (יש מילון בדסמ מסודר?). או שאתה לא מסכים איתה. או שאתה מסכים עם ההגדרה, אבל חושב שזה לא יכול לקרות?

אהה. וזה סתם מבחינתי... כי לא על שליטה מלמטה הדיון. זאת הייתה הערה צדדית, כדי לתת איזשהו כיוון והמחשה לדיון. וסתם בחרתי להתייחס לחלק הזה בהודעה שלך 😅

לומר "אייי!" זאת מניפולציה. להשתמש במילת בטחון זאת מניפולציה. לומר "אני צריכה חיבוק עכשיו" זאת מניפולציה. לומר "כן גבירתי" זאת מניפולציה.
תקשורת היא מניפולציה. הוא מיועדת להשגת מטרות. לעצב את המציאות שאנחנו רוצים. המילה "מניפולציה" עצמה לא מועילה, כי זאת מילה שבאה לתאר דברים מסויימים באופן שלילי. היא שיפוטית מלכתחילה. אבל ברגע שמנסים להגדיר לעצמנו מה היא מניפולציה, רואים שכל דבר שאנחנו עושים במסגרת תקשורת אנושית הוא מניפולציה. כל דבר שאנחנו עושים במסגרת תקשורת אנושית נועד לגרום למשהו.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני 9 חודשים • 16 ביולי 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 16 ביולי 2023
אני כמוך.
אוהב לפנק ולשרת וחושב כל הזמן איך אני יכול עוד לפנק ולשרת.
נשלט יצירתי.

גם אם זאת שליטה מלמטה במקרים מסוימים,
אם למלכה השירות לא יתאים היא כבר תגיד.
icon_smile.gif
blindrigger​(שולט)
blindrigger​(שולט) • 16 ביולי 2023
קטלב כתב/ה:

לומר "אייי!" זאת מניפולציה. להשתמש במילת בטחון זאת מניפולציה. לומר "אני צריכה חיבוק עכשיו" זאת מניפולציה. לומר "כן גבירתי" זאת מניפולציה.
תקשורת היא מניפולציה. הוא מיועדת להשגת מטרות. לעצב את המציאות שאנחנו רוצים. המילה "מניפולציה" עצמה לא מועילה, כי זאת מילה שבאה לתאר דברים מסויימים באופן שלילי. היא שיפוטית מלכתחילה. אבל ברגע שמנסים להגדיר לעצמנו מה היא מניפולציה, רואים שכל דבר שאנחנו עושים במסגרת תקשורת אנושית הוא מניפולציה. כל דבר שאנחנו עושים במסגרת תקשורת אנושית נועד לגרום למשהו.

Not all communications are manipulations.

Manipulation in essence is dishonest.

Each of your examples should be checked for intent.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 16 ביולי 2023
אני אסירת תודה על כל רצון של אדם לתת לי. מרגשת אותי הנתינה. אני יודעת שהרבה נשלטים רואים בכל גאווה.
אבל אותי זה פשוט לא מדליק. אני יותר אוהבת את ההערצה ואת ההתמסרות לרצונות שלי.
אני אוהבת את המגע וזה לווא דווקא בסקס.
בית נקי ואוכל פחות מרגשים אותי. מרגשת אותי הנתינה. מרגש אותי שזה במובן מסוים מישהו נתן לי מעצמו.
Agate
Agate • 16 ביולי 2023
שירותיות היא תכונה ולא תפקיד, לכן יכולה להיות אצל נשלט/שולט/ונילי, מה שמשנה היא המשמעות והשימוש של התכונה ביחסים.
מה שאת מתארת בהתנהגות שלך הוא ריצוי. ומהתגובות שלך מרגישה שאת מחפשת ולידציה להתנהגות הזו ולא ממש דיון.
שירותיות היא מה שזה, לתת שירות, פשוט. לבצע משימות ומטלות שהוטלו עליך. למלא את רצונות של היוזם, של האחראי ביחסים. הרצון שלך הוא בעשייה. ולמה זה פשוט? כי אם הצלחת יש פרס וגמול וזה פאקינג מדהים, ועם כישלון המשימה יש עונש ותיקון, וממשיכים הלאה.
ריצוי הוא לא פשוט. ברגע שאת "מגדילה ראש", מתאמצת לחשוב ולצפות את החשקים של הצד השני, את בהכרח ממלאת את הרצונות שלך, את משרתת את עצמך, את מה שאת חושבת שצריך ולא את מה שאמרו לך. את המשבחת והמענישה של עצמך. כל עוד את צעירה יש בזה סיפוק מסויים, אפילו הצלחות כי אנשים אוהבים כשמעניקים להם ומפנקים כמו שכבר הגיבו לך, אבל לטווח הארוך החוסן הרגשי נשחק. לך זה כבר לא יספיק. למה? אני יכולה לפרט אבל לא בטוחה שזה מה שאת רוצה לקרוא.
אם את רוצה באמת להשקיע בתכונת השירותיות, תעשי בדיוק את מה שאמרו לך, בתקווה שהשולט עצמו יודע מה הוא רוצה ממך (אבל זה כבר סיפור מורכב אחר 😉)
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 9 חודשים • 17 ביולי 2023
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 17 ביולי 2023
שליטה מלמטה זו המפלצת מתחת למיטה של שולטים wannabes וכלי בארגז הכלים של מניפולטורים.

מה הבעיה של אדם לשמוע משהו שאדם אחר רוצה?
מה מפחיד כל כך בנשלט.ת שיש להם דעות, רצונות, בקשות, העדפות וכן אפילו דרישות וגבולות?

מי שזה מפחיד אותם, יתכן שהתואר שולט.ת קצת גדול עליהם. עדיף שיתחילו קודם ללמוד להיות בני אדם.
ייסאן
לפני 9 חודשים • 1 באוג׳ 2023

Re: שירותיות (מוזגמת?)

ייסאן • 1 באוג׳ 2023
Lilyth כתב/ה:
בא לי דיון.
השראה: הפעמים שאמרו לי "את ממציאה לעצמך משימות".

אני מאוד שירותית. ובשבילי, השיא של השירותיות, זה לא לבצע משימות בצורה הטובה ביותר. זה שלב מקדים. השלב הבא, זה לצפות את הצרכים, ולעשות כמה שיותר דברים, לפני שהצורך מובע בפניי.

מה דעתכם/ן? (תציינו מאיזה צד).

*כנראה פחות רלוונטי לאנשים שבדסמ זה רק בסקס.
** אני מבינה שיש מלא ניואנסים, ובטח שלא הכל אפשר לצפות מראש. אבל חלק מהדברים. או "להגדיל ראש" כן אפשר.
*** האם זאת שליטה מלמטה בכלל??? 😱

אני כזו
אני משחקת מול עצמי 99% מהזמן
אז ברור שאני ממציאה לי משימות
לצלוח יום שלם בנעליים וחולצה מכופתרת זה עינוי גדול ביותר, לענות כמו שאני אמורה לדעתי בעבודה- גם זה חלק, הbdsm חי בי ביני לבין עצמי במילא כל הזמן כל הזמן,
נדיר שיש פרטנר ועוד יותר נדיר שיאות לתת לי משימות או פקודות קצה בעצמו..
Sunna סאנה​(שולטת)
לפני 9 חודשים • 3 באוג׳ 2023
Sunna סאנה​(שולטת) • 3 באוג׳ 2023
אני חושבת שזה פשוט מאוד תלוי בדומ-ית
עבורי כדומית למשל, זה מרגיש כמו שליטה מלמטה אם שולחים לי תמונה בלי שביקשתי, מתוך הנחה שאני רוצה, גם אם בדרך כלל אני מבקשת ברגע מסוים בשיח שלנו. לעומת זאת, אם היו שואלים אותי אם אני הייתי רוצה שזה יקרה, יכול להיות שהייתי אומרת כן, כי היו שמים את זה בידיים שלי ונותנים לי את הבחירה