שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אפליקציית זיהוי שיחות- פליז, תיזהרו!

מיתוסית​(שולטת)
לפני חודשיים • 21 בפבר׳ 2024

אפליקציית זיהוי שיחות- פליז, תיזהרו!

מיתוסית​(שולטת) • 21 בפבר׳ 2024
נכנסתי אחרי הרבה זמן שלא נכנסתי לאפליקציית זיהוי שיחות ME.
מי שלא יודע, זו אפליקציה שמראה לך איך אנשים אחרים קראו לך, בין אם הם אנשי קשר שלך ובין אם לא.
תמיד יש שם שמות מצחיקים.
עוד לא הצלחתי להבין איך האפליקציה קובעת איזה שם שלכם להציג בפני מי שמחפש אתכם- השם שאתם קראתם לעצמכם בפרופיל? השם שהכי הרבה אנשי קשר קראו לכם בו? כי שמעתי כבר על אנשים שראו כינויים לא קונבנציונליים שרוב הסיכויים שאדם או שניים ספציפיים קראו להם בו....

ולכן...
די נחרדתי לראות שיש כמה וכמה כלוביסטים שהניק שלי הוא השם ששמור להם באנשי הקשר, לעיתים בצמוד לשם הפרטי שלי, ומוזר/ גרוע מכך כל מיני פרטי מידע עליי שברור שהם לא חשבו שאני אראה את זה אי פעם כמו גיל (ואז אני מגלה שזה היה לפני איזה 8-10 שנים... מי שומר כל כך הרבה זמן בפון מישהו שהוא לא בקשר איתו?!), עיר מגורים ואפילו סטטוס משפחתי או פרט מידע על המראה שלי... (היה אחד כזה, וכן, זה הזוי כמו שזה נשמע). או למשל משהו כמו "שרה הכלוב" (ברור שלא קוראים לי שרה, כן? לצורך המחשה).

זה מטריד אותי שאיכשהו מישהו יחפש אותי/ אני אתקשר אליו ואנחנו לא נמצאים זה באנשי הקשר של זה ואחד מהכינויים האלה יקפוץ למישהו ויעשה לי אאוטינג.

אז קודם כל- אם מישהו יודע מה הסבירות לזה ואיך האלגוריתם שם עובד- אשמח לדעת כי בריפרוף על פני הסכמי הפרטיות ותנאי שימוש באורך הגלות לא ראיתי משהו שמדבר על זה. גם לא בשאלות הנפוצות שלהם.

שנית, פליז, אל תשמרו ככה אנשים! כנסו עכשיו ברגע זה לאנשי הקשר שלכם ותמחקו מיד או תערכו מחדש את כל הכלוביסטים ובדסמיים אחרים שם לשמות פחות מסגירים. למי שלא יודע, אפשר לרשום ב"הערות" בתוך איש הקשר מה שבא לכם וזה פרטי לעיניכם בלבד.

שלישית, יש אפשרות באפליקציה לשלוח בקשה לשינוי שם, אבל אני לא יודעת מה מוזר יותר- אדם שלא היה איתי בקשר שנים שאני פתאום מבקשת ממנו לשנות את השם שלי באנשי הקשר שלו או זה שבכלל הוא נחשף וירגיש מוזר בעצמו שאני עדיין שמורה לו שם... הייתם שולחים? איך הייתם מגיבים לבקשה כזו? כי ממש לא בא לי שהם יפנו אליי פתאום בווטסאפ או משהו ויתחילו לנהל איתי שיחות מה נשמע או שיחות נפש (לכל הפחות חלקם... יש מביניהם כאלה שאני אפילו לא זוכרת מי הם והשם שלהם לא מוכר לי... מן הסתם כי אני לא יודעת מה הניק שלהם ואולי אותו אני כן הייתי זוכרת).
    התגובה האהובה בשרשור
מפית​(אחר)
לפני חודשיים • 21 בפבר׳ 2024
מפית​(אחר) • 21 בפבר׳ 2024
אוי, קרה לי פעם משהו עם זה.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני חודשיים • 22 בפבר׳ 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 22 בפבר׳ 2024
כן. גם לי קרה משהו דומה.
די מפחיד.
לא חושב שאפשר להתחמק מזה, כי ה-AI רק יסבך אותנו יותר.

אבל היי,
תמיד אפשר להכחיש……..
עוף החול Phoenix
עוף החול Phoenix • 22 בפבר׳ 2024
מבעס לגלות, צודקת.
יש אפשרות נוספת, אל תתקינו אפליקציות לזיהוי שיחות. הן מעתיקות אליהן את רשימת אנשי הקשר שלכם ובעצם הופכות רשימה פרטית לנחלת הכלל.
אני אף פעם לא התקנתי ולא אתקין דבר כזה שפוגע לי בפרטיות ככה.
זוג פלוס​(שולטת)
זוג פלוס​(שולטת) • 22 בפבר׳ 2024
לידיעה:

אפשר להגיש בקשה שמספר הטלפון והמידע עליכם לא יופיע באפליקציה והמספר שלכם אכן יוסר, השם שלכם לא יוצג בפני המשתמשים באפליקציה לא משנה מי רשם עליכם מה.
אל תשכחו רק להוסיף את קוד המדינה (972) כשאתם רושמים את מס' הטלפון אותו אתם מבקשים להסיר ממאגר המידע.
לדוגמה: 97252xxxxxxxx

https://me.app/opt-out/

נ.ב.
אם אתם דואגים לפרטיות גם של הקרובים לכם, תעיפו בכלל את האפליקציה מהטלפון שלכם. הדבר הראשון שהיא עושה זה להכניס את אנשי הקשר שלכם למאגר.
Mary Jane
Mary Jane • 22 בפבר׳ 2024
למה בעצם זה מחריד לגלות שכינו אותך ״גילה/רינה/דינה מיתוסית״ ? שואלת ברצינות כדי להבין…

אגב, בעקבות הפוסט הורדתי את האפליקציה. קיויתי שיכנו אותי בכינויים משעשעים יותר ומצאתי עצמי, בגדול, מאוכזבת!

איש אחד קרא לי מ׳ מזרון. חוצפן!! בסוף גיליתי שמכרתי לו פעם מזרן חדש ויקר שהיה קשה כמו אבן, ממש, כמו לישון על סלעים, רק להיזכר בזה עושה לי רע. מקווה שלו זה עשה טוב. כמו כן כמה אנשים סימנו אש🔥 לצד השם שלי וזה היה לאבלי 🙂
MyLexicon
MyLexicon • 22 בפבר׳ 2024
הפוסט הזה גרם לי להתגעגע לסיגל פטמות לא שוות גומרת כמו סנאי שנדרס
Into​(נשלטת)
Into​(נשלטת) • 22 בפבר׳ 2024
לא נותנים לזרים מוזרים באינטרנט את המספר שלך, זה א ב של ג ד
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 22 בפבר׳ 2024
Into כתב/ה:

התוכנות הללו יודעות גם לדוג לבד.
זוג פלוס​(שולטת)
זוג פלוס​(שולטת) • 22 בפבר׳ 2024
Into כתב/ה:

ברור שלא נותנים את הטלפון לזרים גמורים.
זה לא העניין.
העניין הוא שאין לך שליטה על איך אנשים, גם קרובים יותר או פחות רושמים אותך באנשי הקשר שלהם.
אני גיליתי למשל שאצל מישהו מהעבודה שאין לי איתו שום אינטרקציה רומנטית או מינית הוא בחר להוסיף ליד השם שלי גם את צמד המילים ''הסקסית שלי''.

זה אולי נראה סתם טיפשי ולא מזיק...אבל לא רוצה שמישהו יקבל רושם לא נכון.