בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"סשן BDSM יכול לעזור לתקן טראומת עבר"

bondman​(נשלט){FLR}
לפני חודש • 16 במרץ 2024
bondman​(נשלט){FLR} • 16 במרץ 2024
שחזור טראומה לא שחזור טראומה,

ב-BDSM יש משהו מנחם.
יותר מבאקט ונילי שבלוני.
כשזה קשר אמיתי בן אנשים אז בכלל.
ברור שזה יוצר ריפוי.
הטופר המפשר
לפני חודש • 16 במרץ 2024
הטופר המפשר • 16 במרץ 2024
שאלה מעניינת. אבל אגיד את האמת יש לי קצת אלרגיה לפיסכולוגיה\פסיכואנליזה בכל מה שנוגע להענקה של משמעות קלינית \ טיפולית לכל דבר.
ברור שיכול להיות לחווית BDSM עם מישהו\י שיש לך חיבור איתה וכו' צד מרפא. אבל זה נכון לכל קשר טוב רומנטי\זוגי עם בנאדם אחר.

ולמען האמת, מההתנסות האישית שלי, אני נתקלתי יותר בדברים מהצד ההפוך. כלומר, שהבד.ס.מ הוא לא "הפתרון" \ הריפוי למשהו אלא
יותר סוג של הסתרה, פיצוי , וכו' וכו'. וזה תמיד מוריד לי מכל הסיטואציה כשאתה מגלה שזה "יושב על משהו" , נאמר מישהי שיש לה הערכה עצמית נמוכה או
שבחיים עצמם היא נמצאת בעמדה שהיא מרגישה שאין לה שליטה על חייה וכו'.

והיו גם התנסויות יותר מורכבות ומעניינות בעניין הזה, אבל לא חושב שזה המקום לפרט.
אני משער ששולטות רואות דברים דומים אצל נשלטים רק מהצד ההפוך.

ואולי זה בעצם כל העניין, זה המהות של הדברם שנקרא "פנטזיה" , שזה יושב על משהו. ובסוף בסוף, כולנו פשוט נשארנו קצת ילדים שצריכים קצת חום ואהבה
וזה בסוף כל הסיפור מאחורי כל השוטים והמצבטים, והכלובונים וכו' וכו'. icon_smile.gif
תחת אש
לפני חודש • 16 במרץ 2024
תחת אש • 16 במרץ 2024
חרטה
מומלץ להיזהר מהגישה הזאת
backgammon​(שולט)
לפני חודש • 16 במרץ 2024
backgammon​(שולט) • 16 במרץ 2024
Master Bruce כתב/ה:
גם אכילת פיצה יכולה לעזור לתקן טראומת עבר. אולי אפילו יותר.
נסיון להציג קינק / פטיש כאילו זה כל דבר חוץ מזה, זה טימטום על גבול המסוכן

אתה מכיר מחקרים בנושאי הפיצה?

הביאו לך קישור שבו פסיכולוגית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת מדברת על הפוטנציאל המיטיב של סשן בדס'מ ssc שנעשה בתנאים הנכונים, במערכת יחסים אינטימית יציבה.

כדאי לקרוא משהו לפני שאתה מגיב אליו.

' חשוב לי להגיד, זה לא שאני אומרת למטופל, 'אני רושמת לך BDSM, לך תתקן'. זה לא העניין. אבל לפעמים משהו בלחוות את הסיטואציה, בניגוד ללדבר עליה, הוא נורא עוצמתי לאנשים, ושוב אני אגיד - כשאני בסביבת BDSM בטוחה ושמורה".'
ArchAngel​(שולטת)
לפני חודש • 16 במרץ 2024
ArchAngel​(שולטת) • 16 במרץ 2024
אפילו אם הפסיכולוגית צודקת ברמה הרעיונית, שיש מצבים מסוימים שבהם לשחזר טראומה באופן מיני יכול לשחרר אותך, זה כל כך רשלני להציע את זה כמשהו עם פוטנציאל ממשי, כי די מדובר בתוצר לוואי.
היא הרי לא יכולה לשחזר את תוצאות "המחקר" ולהראות שבכל, או אפילו ברוב, מערכות היחסים הבדס"מיות הבטוחות והשמורות (וגם זו הגדרה מאוד עמומה, אגב) שחזור טראומות יגמר בטוב.
דרושים הרבה יותר מיציבות ואינטימיות כדי לא לפעור לאנשים פצעים.

כן, גם במערכת יחסים יציבה ואוהבת, זה לא מקנה לצד השולט שום כישורי ריפוי, אין לו שום כלים ממששיים להציע חוץ מאיזו חוויה רגשית שזה הימור איך היא תסתיים.
זה כמו להגיד שהדרך ללמוד לשחות היא פשוט לזרוק ילד למים, כי יש מקרים שככה לומדים וזה מצליח.
אפילו כשההורה אוהב, משגיח ואף עומד בהיכון לזרוק לו גלגל הצלה.
כי בכמות לא מבוטלת מן הפעמים זה יגמר בטביעה או בתחושת מצוקה רצינית, בליווי חרדה חדשה שנפערת.
והאהבה של ההורה תשמש רק כמו פלסטר ששמים כשמתנצלים מעומק הלב על שנעשה.

ברוב הפעמים לשחזר טראומות נגמר גרוע.
זה נושא כל כך רגיש, אנשים לומדים אותו שנים וגם אז ניגשים לזה בכל כך הרבה זהירות עד כדי יראת קודש (ולפעמים לחלוטין נמנעים ממנו כי הנזק עולה על התועלת, והיום הדרך לטיפול בטראומה היא פחות סביב שחזורים) שפשוט נעדרים מסשן בדס"מי ממוצע שהמטרה שלו היא ריגוש והנאה.

מי שיעביר את הסשן המדובר לא תהיה הפסיכולוגית הנ"ל, או כל פסיכולוג אחר לצורך העניין, מטעמי אתיקה (שנכתבו לאחר מקרים הרסניים שבהם ראו שחייבת להיות הפרדה)
זה פתח גדול מאוד לניצול במקרה הרע, והרי כל כך קל להציג את עצמך בעולם הזה כמנטור ולשכנע אחרים בשטויות ולייחס לעצמך עוצמה, ובטח כשעולה כתבה כזו מטעם אשת מקצוע שנורא נוח לעוות.

ובמקרה הטוב הבורות הזו יכולה לפגוע למרות כל הכוונות הטובות.
כמה שולטים יודעים לזהות מה מנבא טריגרים? איך להתמודד עם התקפים? איך נראת הגשת עזרה ראשונה נפשית? (וזה על קצה המזלג, להתמודד עם זה דורש הרבה יותר).
אם הנשלט/ת יתפרקו מזה, הם יוכלו רק לעמוד מולם חסרי אונים ולהגיד כמה הם מתנצלים על זה.
Master Bruce
לפני חודש • 16 במרץ 2024
Master Bruce • 16 במרץ 2024
backgammon כתב/ה:
Master Bruce כתב/ה:
גם אכילת פיצה יכולה לעזור לתקן טראומת עבר. אולי אפילו יותר.
נסיון להציג קינק / פטיש כאילו זה כל דבר חוץ מזה, זה טימטום על גבול המסוכן

אתה מכיר מחקרים בנושאי הפיצה?

הביאו לך קישור שבו פסיכולוגית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת מדברת על הפוטנציאל המיטיב של סשן בדס'מ ssc שנעשה בתנאים הנכונים, במערכת יחסים אינטימית יציבה.

כדאי לקרוא משהו לפני שאתה מגיב אליו.

' חשוב לי להגיד, זה לא שאני אומרת למטופל, 'אני רושמת לך BDSM, לך תתקן'. זה לא העניין. אבל לפעמים משהו בלחוות את הסיטואציה, בניגוד ללדבר עליה, הוא נורא עוצמתי לאנשים, ושוב אני אגיד - כשאני בסביבת BDSM בטוחה ושמורה".'

נראה לי שאתה מזלזל ביכולות הריפוי של פיצה.
וכן, קראתי את הקשקוש שלה לפני שהגבתי עליו. זה שמישהו פסיכולוג לא אומר בהכרח שהוא פסיכולוג טוב. ובמקרה הזה מדובר על פסיכולוגית שבשם ההופעה במדיה מוכנה להגיד הבלים מסוכנים.

האם סשן בדסמי *יכול* לעזור לטיפול בטראומות? כן, בוודאי, כנ"ל פיצה.
האם יש איזו שהיא לגטימיות לנסות לשווק בדס"מ כאמצעי טיפולי? חד משמעית לא. ומי שעושה את זה מסכן אחרים ואת עצמו.
סנטוריון
לפני חודש • 16 במרץ 2024
סנטוריון • 16 במרץ 2024
קישקוש. פסיכולוגיה בשקל ש"שולטים" מוכרים לנשלטות כדי לזיין אותן.

מה שבדסמ כן יכול לעשות זה לייצר אינטימיות בין שני אנשים יותר מהר מסקס ונילי, משום שהוא מחייב מידה גבוהה של אמון ופגיעות (ומצד שני, הוא יכול גם לייצר טראומה יותר בקלות אם האמון הזה מופר).
Into​(נשלטת)
לפני חודש • 16 במרץ 2024
Into​(נשלטת) • 16 במרץ 2024
סנטוריון כתב/ה:

מה שבדסמ כן יכול לעשות זה לייצר אינטימיות בין שני אנשים יותר מהר מסקס ונילי, משום שהוא מחייב מידה גבוהה של אמון ופגיעות (ומצד שני, הוא יכול גם לייצר טראומה יותר בקלות אם האמון הזה מופר).
אמון מזויף אם אתה שואל אותי (תשאל אותי דאדי)
Master Bruce
לפני חודש • 16 במרץ 2024
Master Bruce • 16 במרץ 2024
Into כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:

אני מאמין לך
Or do I?
סנטוריון
לפני חודש • 16 במרץ 2024
סנטוריון • 16 במרץ 2024
Into כתב/ה:
סנטוריון כתב/ה:

למה, אינטו?