לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקומות שונים על רצף השליטה

איימי_​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 19 במרץ 2006

מקומות שונים על רצף השליטה

איימי_​(נשלטת) • 19 במרץ 2006
דיברתי היום עם מישהי. היא אמרה לי שאני נתפסת כמי שלא ממש יודעת מי היא ומה היא רוצה לעשות עם עצמה.

זוכרים מה התחלתי לומר על הגדרות? אני חושבת שאני לא היחידה שזקוקה להן. אני שומעת אנשים משתמשים בביטויים כמו "סאבית טהורה", "סוויץ' טהור", "שולט טהור"/ מוחלט...

כמה מקומות יש לנו כאן על הרצף שהם באמת "לגיטימיים"? אולי רק שלושה- שולט/ נשלט/ סוויץ' (+ כל הטיות הגוף). מי שלא נופל לאחת הקטגוריות האלו נתפס כאחד ש "לא סגור על עצמו".

למה זה ככה בעצם?

מקומות שונים על רצף השליטה.

חלקנו סאבמיסיווים לגמרי. אחרים שולטים לגמרי. ויש גם כאלו שהם בדיוק, אבל בדיוק באמצע.

והמון המון ממוקמים במקומות אחרים ברצף, לכאן ולכאן...

איימי יוצאת בקריאה נרגשת לרב- הגדרתיות!

סאבדומית וונילית טהורה icon_cool.gif
Succubus​(אחרת)

Re: מקומות שונים על רצף השליטה

Succubus​(אחרת) • 19 במרץ 2006
את לגמרי צודקת. זה רצף - ואפילו לא רצף אחד, אלא משהו רב מימדי יותר.
אחת הסיבות שאני ממש לא רוצה להצמיד תווית לכינוי שלי (חוץ מהעובדה שאני שונאת תוויות) זה כי אני אף פעם לא מרגישה לגמרי נכון עם אף תווית. לפעמים אני מרגישה רק סאבית, לפעמים אני מרגישה רק דומית, לפעמים אני מתנדנדת איפה שהוא על הרצף הזה, ולפעמים אני ונילית לחלוטין, או ונילית קינקית, או משהו אחר. לא משנה איזו תווית אני אבחר, היא לא תתאר אותי נכון רוב הזמן.
האם זה אומר שאני לא יודעת מי אני ומה אני רוצה? נו, בסדר מבחינתי. זה רק אומר שיש לי הרבה מה לגלות. icon_smile.gif
והאמת? מי שכל כך לחוץ על תוויות מדויקות, מן הסתם לא מתאים לך - ולי - ממילא. לא ככה?
איימי_​(נשלטת)

איימי_​(נשלטת) • 19 במרץ 2006
Black-Blue כתב/ה:
את לגמרי צודקת. זה רצף - ואפילו לא רצף אחד, אלא משהו רב מימדי יותר.
אחת הסיבות שאני ממש לא רוצה להצמיד תווית לכינוי שלי (חוץ מהעובדה שאני שונאת תוויות) זה כי אני אף פעם לא מרגישה לגמרי נכון עם אף תווית. לפעמים אני מרגישה רק סאבית, לפעמים אני מרגישה רק דומית, לפעמים אני מתנדנדת איפה שהוא על הרצף הזה, ולפעמים אני ונילית לחלוטין, או ונילית קינקית, או משהו אחר. לא משנה איזו תווית אני אבחר, היא לא תתאר אותי נכון רוב הזמן.
האם זה אומר שאני לא יודעת מי אני ומה אני רוצה? נו, בסדר מבחינתי. זה רק אומר שיש לי הרבה מה לגלות. icon_smile.gif
והאמת? מי שכל כך לחוץ על תוויות מדויקות, מן הסתם לא מתאים לך - ולי - ממילא. לא ככה?

מה זה "משהו רב מימדי" יותר? באיזה מודל גיאומטרי (או אחר) היית בוחרת כדי לתאר את רצף השליטה?

בארץ, הבדס"מ כתחום מחקר פסיכולוגי נמצא עדיין די בחיתוליו. בחו"ל אני לא ממש יודעת, אבל נראה לי שגם- די.

אולי שני קווים נחוצים- קו השליטה הוונילית וקו השליטה הבדס"מית...

אז אני דווקא נורא אוהבת תוויות. גם אם הן משתנות לפעמים, אני אוהבת לקרוא לדברים בשם. זה לא "רע" לא לדעת מי אתה ומה אתה, להתלבט... העניין הוא שאני, בגדול, די סיימתי את ההתלבטויות שלי בשלב זה. על רצף השליטה מצאתי שיש בי כניעות, שתלטנות ווניליות, כל אחת במינון שונה. אני פחות או יותר יודעת את המינונים. יודעת שזה יכול להשתנות, ואף משתנה מדי פעם לכאן ולכאן, אבל בגדול....

אז למה כשאני אומרת שאני "סאבדומית וונילית" (הגדרה יפה לכשלעצמה icon_cool.gif ) אומר לי ידיד טוב שלי- "איימי, את בעצם כלום"? אם יש בי מהכל, אז אני "כלום"?

למה, למה דיכוטומיה?
תראו אפילו בדיכוטמיה זה הולך ככה- או שבוחרים אחת מההגדרות המקובלות, או שבכלל מסתובבים בלי הגדרות. למה אי- אפשר להמציא הגדרות חדשות, הא???

הצלחתי כבר לבלבל אותכם? icon_wink.gif
Venus in Furs
Venus in Furs • 19 במרץ 2006
אני מגדיר את עצמי כמתחלף וזה ממש לא אומר שאני באמצע. אני אקסטרימי לכל כיוון, יודע להיות דום אכזר ונשלט מושפל ומשתדל, וגם זונה לסבית וגם בחור ונילי חרמן וגם זיין שכל לא קטן. לכן-{מתחלף} לא רק בין שולט לנשלט אלא בין הכל והכל.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 19 במרץ 2006
לשם הפשטות בואו נגדיר מתחלף, כאדם שנכון להיות בכל התפקידים.
איך בדיוק ?
בהכללה, לא באמת משנה. סוגים שונים של הגדרות החלפה.
אז מה עכשיו ?
תכתבו שתיכן מתחלפות ונגמור עם הסיפור הזה כבר.

ולגבי סוג הפניות שאתן מקבלות ....
נו באמת ....
מי שבאמת נעול יותר מדי על סוג ההגדרה הכותרתית של בן זוגו....

אני מדבר עם שולטות, מתחלפות, נשלטות.
כמעט מכולן אני חווה את אותו סוג של אי בהירות לגבי ההגדרות.
אז ממילא, צריך לברר איך אדם מגדיר את תפקידו, ופחות להתפס לכותרת.
ואיך אמרתי פעם ....
כולם איזה סוג של מתחלפים בעצם.
טוב נו....
לא ממש כולם,
נסתפק בכמעט כולם.
Succubus​(אחרת)
צ'יטה כתב/ה:

לא בא לי.
Succubus​(אחרת)

איימי_ כתב/ה:
מה זה "משהו רב מימדי" יותר? באיזה מודל גיאומטרי (או אחר) היית בוחרת כדי לתאר את רצף השליטה?

כבר מעצם העובדה שיש לך את רצף שולט-נשלט, ומנגד את רצף ונילי-בדס"מי, יש לך שני מימדים שונים. לאור העובדה שבבדס"מ יש קצת יותר מאשר רק שליטה (יש מזוכיזם, יש סדיזם, יש קשירות, יש עוד דברים, וכולם עשויים להגיע עצמאית ועשויים להגיע כחלק מהאחרים), יש עוד מימדים מורכבים.
יש מובן? icon_smile.gif

איימי_ כתב/ה:
אז אני דווקא נורא אוהבת תוויות. גם אם הן משתנות לפעמים, אני אוהבת לקרוא לדברים בשם. זה לא "רע" לא לדעת מי אתה ומה אתה, להתלבט... העניין הוא שאני, בגדול, די סיימתי את ההתלבטויות שלי בשלב זה. על רצף השליטה מצאתי שיש בי כניעות, שתלטנות ווניליות, כל אחת במינון שונה. אני פחות או יותר יודעת את המינונים. יודעת שזה יכול להשתנות, ואף משתנה מדי פעם לכאן ולכאן, אבל בגדול....

אז למה כשאני אומרת שאני "סאבדומית וונילית" (הגדרה יפה לכשלעצמה icon_cool.gif ) אומר לי ידיד טוב שלי- "איימי, את בעצם כלום"? אם יש בי מהכל, אז אני "כלום"?

מצד אחד את אוהבת תוויות, מצד שני את מרגישה צורך להמציא מילה חדשה כדי לתאר את עצמך. שפה פרטית זה דבר נחמד, אבל את לא יכולה לצפות מכל העולם להבין אותה, או לקבל אותה, ובמיוחד כשאת כן דוגלת בתוויות. תוויות נועדו, מלכתחילה, כדי שאנשים יוכלו לתקשר זה עם זה על בסיס פחות-או-יותר משותף. התווית שבחרת לעצמך דורשת מתן הסבר לכל אדם שיראה אותה (משום שכל אדם עשוי לתת לה פרשנות שונה), ולפיכך אין לה ממש משמעות בתור תווית. לכל היותר, כינוי פרטי. אם את מעוניינת בתוויות, עדיף לך להשתמש במילים הפחות-או-יותר משותפות לכלל הציבור, לא במילים פרטיות.
צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 20 במרץ 2006
צ'יטה​(שולט) • 20 במרץ 2006
Black-Blue כתב/ה:
צ'יטה כתב/ה:

לא בא לי.

בלאק - בלו
סאבית רעה !
נו נו נו
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2006
אני חושב שהגדרות הן משהו שמאד תלוי באיך מפרשים אותן, ובראש ובראשונה - איך את מפרשת אותן.

אני מגדיר עצמי, בקונטקסט בדסמי, כ"שולט" (מחוץ לקונטקסט הבדסמי אני שולתתתת!!!111). מה זה אומר בעצם? שתמיד תמיד בא לי לשלוט? ברור שלא. רוב הזמן אני בכלל ונילי. האם זה אומר שאני מתחייב שלעולם לא יבוא לי להשלט? ברור שלא. הנבואה ניתנה לשוטים, ולא מהסוג שאנחנו אוהבים. אז מה זה כן אומר? בשבילי זה אומר שאם אני כבר עושה בדסמ, בתקופה זו של חיי, הצד המועדף עליי הוא האוחז בשוט ולא זה שחש אותו על בשרו.

באותו אופן, "מתחלף" בעיניי הוא לא מישהו שתמיד, בכל רגע נתון, רוצה גם לשלוט וגם להשלט בו זמנית. הוא גם לא מישהו שהמשיכה לשני הצדדים קיימת בו בהכרח במידה שווה, אלא פשוט מישהו שהמשיכה לשני הצדדים קיימת בו. בקונטקסט הבדסמי, לפעמים בא לו כך ולפעמים אחרת. ולפעמים, מן הסתם אפילו לעתים קרובות, בכלל בא לו וניל.
ההגדרה שלי ל"מתחלף" מכסה גם את מי שרוב הזמן בא לו להיות נשלט אבל לפעמים, במצב רוח מסוים ועם האדם הנכון, רוצה דווקא לשלוט. מתחלף לא חייב להיות "באמצע". הוא יכול להיות "מתחלף שנוטה לצד הנשלט".
לפי ההגדרה שלי ולפי מה שתיארת, אני מאמין שאת עונה לקריטריונים של מתחלפת. זה לא "כלום" אלא להיפך - זה כולל את הכל (מה שלא הופך את זה ליותר או פחות טוב ממי שמעוניין רק בצד אחד של השוט).

עכשיו השאלה היא אם את מרגישה בנוח בהגדרה הזו של מתחלפת. אם לא, אני יכול להגדיר אותך עד מחר, אבל אין שום חוק (לפחות עד שאתפוס את השלטון בהפיכה עקובה מדם) שיחייב אותך להסכים עמי.
Succubus​(אחרת)
Succubus​(אחרת) • 20 במרץ 2006
צ'יטה כתב/ה:
בלאק - בלו
סאבית רעה !
נו נו נו

הממ. מישהו פה מחפש צרות. icon_twisted.gif