בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ממצאים ראשוניים של המחקר שלי

מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 7 ביוני 2008

ממצאים ראשוניים של המחקר שלי

מיתוסית​(שולטת) • 7 ביוני 2008
סיימתי את המחקר, אני בשלבים אחרונים של סידור הנתונים והסקת המסקנות.
אני כן מוכנה לשתף בשתי השערות המחקר שלי ששתיהן אוששו, לשמחתי הרבה.
מי שהשתתף במחקר עצמו, ראשית תודה icon_smile.gif
שנית, יוכל בהמשך (עניין של גג חודש, אני רוצה קודם לקבל הערות על העבודה) לקבל סטטיסטיקות וממצאים נוספים. אני אפרסם על כך הודעה מסודרת

המחקר כלל 86 נחקרים, כמחצית בדסמים וכמחצית קינקיים וונילים. אחוז כמעט זהה של גברים ונשים בקבוצת המחקר ובקבוצת הביקורת (הגיל לא השפיע על התוצאות).

שאלת המחקר הראשונה היתה האם בדס"מים תוקפנים יותר מלא- בדס"מים.
ההשערה הייתה שלא והיא אוששה.

שאלת המחקר השנייה היתה האם בדס"מים חוו התעללויות יותר מלא- בדס"מים (פיזית, מינית ונפשית).
ההשערה הייתה שלא והיא אוששה.

(בטח יפתיע הרבה אנשים שחשבו שכן).

הממצא המפתיע באמת היה שהאחוזים בשתי הקבוצות היו כמעט זהים. בהתעללויות הפיזיות והמיניות היתה נטייה קלה לקבוצת הביקורת ובנפשית נטייה גדולה מעט יותר לקבוצת המחקר (בדס"מים).
דבר מפתיע נוסף היה ממדי האנשים שדיווחו על התעללות: כשליש מקבוצת הביקורת טענה שהתעללו בהם נפשית בעבר וכרבע מקבוצת המחקר טענה שהתעללו בהם בעבר.
בלוסום​(לא בעסק)

מחזיקה לך אצבעות!!

בלוסום​(לא בעסק) • 7 ביוני 2008
מקווה שתקבלי ציון גבוה, וכל הכבוד על האומץ בבחירת הנושא!!
ליידי מדונה
ליידי מדונה • 7 ביוני 2008
בהצלחה במחקר, כחולית.

מבין שתי שאלות המחקר שתי התוצאות סבירות בעיני.

אני חושבת שאין הרבה אנשים ממש אלימים. איך מגדירים אדם אלים? יש אנשים מעטים שיכו אדם אחר. (אני כמעט לא פגשתי אנשים אלימים פיזית)
בדקת גם אלימות מילולית? אני חושבת שגם שם הבדסמים לא אלימים יותר.

הממצא המפתיע הוא ששליש או רבע מהאנשים בשתי הקבוצות דווחו על התעללות. התעללות במשפחה?

חיים לא טובים במשפחה אינם התעללות. בהרבה מקרים הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות. ההורים של יהודה פוליקר היו מגוננים מידי בגלל שעברו את השואה אבל האם נגדיר אותה כהתעללות? הוא כתב עליה בדיסק של אפר ואבק.

איך הגדרת אלימות והתעללות?

אני בטוחה שתקבלי ציון גבוה. המחקר עם נושא מעניין ושאלות טובות.
אני מחזיקה לך אצבעות.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 7 ביוני 2008
אני רואה שיש פה בלבול קל:

לא מדובר באלימות, אלא בתוקפנות

תוקפנות מורכבת מאלימות מילולית, פיזית כלפי אדם וכלפי חפצים ולעיתים כלפי חיות.

ישנן התנהגויות שנחשבות תוקפניות, אבל לא אלימות. לדוגמה לטרוק דלת בפני אדם, לצעוק על אדם אחר וכו'.

לגבי השאלה השניה: לא הגדרתי התעללות באיזו תקופת זמן: היא יכולה להיות בילדות או בשנים האחרונות.
כל אדם יכול להגדיר התעללות בצורה אחרת ויש תחום אפור שבו המושג הזה הוא סובייקטיבי לגמרי. בעוד אונס או כיבוי סיגריות על ילד נחשב כהתעללות לכל דבר, הרבה יותר קשה להגדיר התעללות נפשית או מילולית. גם יותר קשה להגיע עם זה לבית משפט, ויחד עם זאת פעמים רבות התעללות נפשית היא קשה הרבה יותר מפיזית או מינית.
בעוד התעללות נפשית יכולה להיות בפני עצמה, פעמים רבות התעללות מינית או פיזית מלוות עם התעללות נפשית.
הבעיה היא פחות עם אנשים שחושבים שהתעללו בהם אבל הם לא, מאשר אנשים שלא מודעים לכך שהתעללו בהם או מדחיקים או מתרצים זאת.

תוקפנות לא הגדרתי. השתמשתי בשאלון מתוקף ומהימן שקיים בספרות.
גם התעללות לא הגדרתי כמו שלא הגדרתי מהו בדיוק בדס"מ מתוך אמונה שאדם מגדיר את עצמו ומדובר במשהו סובייקטיבי מאוד.

ותודה רבה על המחמאות ועל התמיכה icon_smile.gif
שקט חזק​(שולט)
לפני 16 שנים • 8 ביוני 2008
שקט חזק​(שולט) • 8 ביוני 2008
ראשית, כמו שאמרו לפני - כל הכבוד על המחקר, על ההשקעה ועל בחירת הנושא.

נדמה לי שהיה פעם מחקר שבדק את ההשערה לפיה ברוב המכריע של המחקרים האקדמיים ההשערה המקורית מאוששת ולא מופרכת.
המחקר הנ"ל אישש את ההשערה.

חג שמח.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
שקט חזק כתב/ה:
ראשית, כמו שאמרו לפני - כל הכבוד על המחקר, על ההשקעה ועל בחירת הנושא.

נדמה לי שהיה פעם מחקר שבדק את ההשערה לפיה ברוב המכריע של המחקרים האקדמיים ההשערה המקורית מאוששת ולא מופרכת.
המחקר הנ"ל אישש את ההשערה.

חג שמח.

יתכן שמדובר במחקרים אקדמיים שפורסמו. בהכירי את עולם האקדמיה מקרוב, נתקלתי במעט מאד - אם בכלל - מקרים בהם פורסמו מחקרים שכשלו לאשש את הההנחה המקורית. מחקרים רבים לא נחשפים כלל (לא בפרסום בדפוס ולא במאגרי מחקרים אונליין) משום שהנחת היסוד שלהם מתגלה כמופרכת.

על כל פנים, מחמאותי לכחולית על תכנון וביצוע מוצלחים yes.gif
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 8 ביוני 2008
אולי בגלל שחוקר מתחיל מחקר רק לאחר שיש לו השערה מבוססת. בד"כ לא מטילים מטבע כדי לדעת מה תהיה התוצאה icon_smile.gif החוקר מתחיל תמיד לאחר סקירת ספרות ורוב המחקרים לא מתחילים בלי בסיס מחקרי בכלל.

במחקר הספציפי הזה אני חושבת שאני פשוט שיערתי נכון. אני חושבת שאם הייתי ונילית, הייתי משערת שיש קשר בין התעללות לבדסמ ועובדה שבנזוגי חשב שיש קשר בין תוקפנות לבדסמ icon_smile.gif

אני חושבת שגם כשמוצאים שאין קשר (ובד"כ מחפשים קשר), יש לזה ערך מדעי רב, במיוחד כשהדיעה הרווחת היא שיש קשר.
Blood​(אחר)
Blood​(אחר) • 8 ביוני 2008
מסקרן מעניין
אפשר לפרסם ביתר פירוט, כגון מספרים מדויקים וכל פירוט אחר או שזה חסוי ? icon_surprised.gif
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 8 ביוני 2008
כחולית כתב/ה:
אולי בגלל שחוקר מתחיל מחקר רק לאחר שיש לו השערה מבוססת. בד"כ לא מטילים מטבע כדי לדעת מה תהיה התוצאה icon_smile.gif החוקר מתחיל תמיד לאחר סקירת ספרות ורוב המחקרים לא מתחילים בלי בסיס מחקרי בכלל.

לא יודע איך זה במדעי החברה, אבל במדעי החיים זה ממש לא ככה: בד"כ אם זה לא תואם את ההשערה, לא מפרסמים, או מתקנים קלות את ההגדרה כך שזה יתאם את ההשערה.
cai
cai
cai • 8 ביוני 2008
ג'יימס מזכיר לי:

icon_smile.gif