צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

צריך לומר משהו על....פוליגמיות במרחב הבדסמי

אדון בועל בתשוקה
לפני 13 שנים • 1 ביולי 2010

צריך לומר משהו על....פוליגמיות במרחב הבדסמי

אדון בועל בתשוקה • 1 ביולי 2010
חייבים לומר משהו על פוליגמיות במרחב הבדסמי. פוליגמיות איננה יחודית כמובן לתחום הבדסמ"י בלבד, היא רווחת גם במרחב הוואנילי, ולדיאבון הלב, היא מהווה, את הביטוי ההגיוני והבלתי נמנע של יחסי ההיצע והביקוש בשוק הבשרים של כלכלת הרומנטיקה שבו ערכו של הגבר עולה תמיד ( לא נרחיב מילים על הסיבות לכך - די אם נאמר שזה קשור להתמקצעות שוק העבודה בקאפיטליזם המאוחר ), אבל, וגם בזה חייבים להודות, במרחב הבדסמי, הפוליגמיות מקבלת נופך מיוחד, כאן מתלווה אליה איזה קסם של אווירת שליטה "קלאסית" כמעט, ואריאציה על הרמון השפחות של השליט המזרחי. כאן האורינטאליזם הקלאסי שעבר מן העולם, אותו שילוב של קסם ודחיה שהוא עורר בנו, בלשונו של אדוארד סעיד, מקבל חיות חדשה.
ריבוי הנשים נתפס כחלק מרפרטואר השליטה של הדום , והשלמתה של הסאבית עם ריבוי אחיותיה בחייו של הדום "שלה" - נתפס כחלק מרפרטואר הכניעה שלה.

ואכן, אין צורך להרחיב בדוגמאות של דומים "אייקונים" בפרוטה שחוקה כאן שמנהלים הרמון שפחות, כולם מכירים את השמות והניקים. לא במקרה ענינו של גואל רצון עורר כאן ענין כה רב.

לרוב העיסוק המלווה בתמיהה בתופעה הפוליגמית מתייחד רובו ככולו, בצידה של הסאבית - אנו תמהים שוב ושוב נוכח נכונותה להשלים עם סידור שכזה. את חלקו של הגבר-הדום אנו פוטרים בחיוך קליל , בבחינת זה מובן מאליו - מימוש משאת ליבו של כל גבר.
אבל גם "ההשלמה" או "ההסכמה" הזאת כביכול של הסאבית להסדר הפוליגמי - לא באה לה בקלות. לרוב ל"הסכמה" הזאת מלווה בבניית מערך נפשי מדומיין אצל הסאבית,המייצר את האליבי המגוחך של - פוליאמוריות ( ריבוי יחסי אהבה ). פוליאמוריות אמורה להעניק איזו מכובדות לפוליגמיות גרידא. נאמר מיד: מכיוון שאין דבר כזה "אהבה" מונוגמית( ועל כך כבר כתבתי מה שכתבתי בבלוג שלי ובפורום הכללי ) הרי אחת כמה וכמה שהיא לא קיימת במישור היחסים הפוליגמי.
הכפלתו של אפס בכל מספר תמיד תיתן אותה תוצאה - אפס.

כאמור פוליגמיות רווחת גם בחיים וואניליים - אבל כאן היא נעשית לרוב בהיחבא, בהסתר. הגבר מסתיר את קיומן של הנשים בחייו זו מידיעתה של זו. ( במאמר מוסגר וכמי שחווה סוג כזה של יחסים ניתן לומר שגם הנאה של ממש אין כאן - לרוב זה מתגלגל לעיסוק אובסיסיבי של לוגיסטיקה בלתי נלאית של סידור לוח זמנים, שקרים, עד שהכל מתפוצץ - ממילא מה שראוי ביחסים בין נשים וגברים - הזוגיות - לא קיימת כאן ) לרוב כל אישה משוכנעת שהיא "היחידה בחייו". לעומת זאת במרחב הבדסמי, והדוגמאות ברורות וידועות לכולנו, הפליגמיות נעשית בראש חוצות, באופן מפגיע, בהתרסה, בבחינת היותה חלק מאינוונטאר המעשים הבדסמיים. הסאביות הכנועות כל כך, "מסכימות " גם לכך.( וכבר כתבתי כאן ש"הסכמה" מעולם לא היתה במרחב הבדסמי. לא לא בבדסמיות מונוגמית ובוודאי שלא ברעותה הפוליגמית - שהרי בחדר שבו מסשן הדום את הסאבית שלו, נוכחים גם בבחינת נוכחים-נפקדים סמויים מן העין, כל אלה שהביאו את הסאבית שלנו עד הלום - האב המתעלל שלה, הדוד האונס, המורה המכה - על הדומן ההיסטורי הנורא הזה צומחת "ההסכמה" של הסאבית שלנו ).

למעשה פוליגמיות במרחב הבדסמי איננה אלא ביטוי נואש למצב הנואש של הנשים השמ"ד ( רק לצרכי קיצור, ר"ת של "השמנות, מכוערות, דחויות ) המאכלסות את הסצינה הבדסמית. נואשותן של אלו, מאפשרת לדום-סחבה שלנו, לדרוש ולקיים חיים פוליגאמיים בהתרסה, לעיני כל, ולתבוע "ולקבל את הסכמתן" של הסאביות המשורשרות שלו לסידור הזה. הדום-סחבה הזה לעולם לא היה מעז להציע סידור כזה לאישה ח"ן ( ר"ת של "חטובה , נחשקת"), באותה מידה שהוא לא היה מעז להציע לאישה כזאת להשתין לה בתוך פיה, או להצליף בה - את כל הרפרטואר הבדסמי והפוליגמי הגיבור בפרוטה שחוקה שלנו, "מעז" לדרוש ממי שאין להן אופציה אחר בחייהן, ממי שהחלום הנואש לגבר מכשיר בעינהן גם את הנבלה הזאת - מהנשים השמ"ד.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 ביולי 2010
אולי נרחיב על כך? הרי זה בבסיס התיאוריה שלך.

למה ערכו של הגבר עולה כל הזמן?
אדון בועל בתשוקה
פרלין כתב/ה:
אולי נרחיב על כך? הרי זה בבסיס התיאוריה שלך.

למה ערכו של הגבר עולה כל הזמן?

תהיה זו יומרה לטעון שהתיזה ש"ערכו של הגבר עולה תמיד" ביחסי ההיצע והביקוש של כלכלת הרומנטיקה היא - תיאוריה יחודית שלי. מעולם לא התיימרתי לנכס את הענין הזה.
ההסבר לכך הוא ארוך ופרטני, ומצוי, כפי שכתבתי, בהשתכלולותו והתמקצעותו של שוק העבודה בקאפיטליזם המאוחר שאנו חיים בו. להיכנס לזה כאן ועכשיו יהיה בבחינת סטיה גדולה מידי מעצם הנוושא הנדון כאן.
יחד עם זאת, ואם הנושא מענין אותך, ניתן לקרוא על כך בעבודות של הסוציולוגים זיגמונט באומן, אווה אילוז, ובמידה מסוימת גם אצל אקסל הונת.
קליבר​(שולט)

היום בשעה 16:00

קליבר​(שולט) • 1 ביולי 2010
טקס קריאת רחוב בחולון ע"ש "אדון בועל בתשוקה ( העוזרד )

רח'' החופר אם לא היה לכם ברור ..
מאהב שחושל בגיהנום​(שולט)
פרלין
קליבר
אני יודע שאני חדש לאתר הזה
אבל אני למדתי משהו באתרים קודמים שאני מרגיש צורך לחלוק אתכם

"נא לא להאכיל את הטרול"
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 1 ביולי 2010
אתה מציג מערכת (סיטואציה) שיכולה לנבוע כתוצאה מלא מעט סיבות.
כרגיל, יכולות להיות סיבות "נכונות" וסיבות "לא נכונות".
זה לא דבר שמיוחד רק לסיטואציה הזו, ולא רק ליחסים בדס"מים.

הסיבות שאתה תיארת הן הסיבות "הלא נכונות" - הגבר פשוט רוצה לזיין הרבה נשים, ללא קשר לאלמנט השליטתי, והאישה מסכימה לכך מתוך רצון גרידא לשמר את הקשר עם הגבר, גם ללא קשר לאלמנט ההישלטותי.

לא הבנתי האם לטענתך אלה הסיבות היחידות שמביאות למצב הזה.
אם זו לא טענתך - אז איפה הפואנטה בדבריך?
ואם זו כן טענתך - אני חושב שיש גם מערכות כאלה שנוצרות מהסיבות "הנכונות".
קח כדוגמא אחת, מתוך רבות אפשריות, מערכת קלאסית של קוקולדיות.
האישה נהנית לא רק מזיונים עם גברים רבים, אלא גם מעצם ההשפלה של הבעל שמסכים לכך.
והבעל מסכים לכך ולא נגרר בעל כורחו, ההיפך, זאת מבחינתו הגשמה של פנטזיה.
מערכת שכזו, שהיא זהה בתוצאה, נובעת מ"הסיבות הנכונות".

אגב, עצם העובדה שהתמקדת רק במיילדום משרתת זווית ראייה צרה, של מי שטוען שמדובר בניצול מצוקה שלא נוגע ליחסי שליטה.
אם תדמיין בראש את אותה סיטואציה, והפעם בפמדום, פתאום לא יהיו לך טיעונים של ניצול גברי, או ביקוש גדול יותר לגברים וכדו' (אני מודה שלא ירדתי לעומק הטיעון לפיו הגברים מבוקשים יותר, מבחינת ביקוש והיצע, אבל זה ממילא לא העיקר).

ודבר אחרון, אני יכול להעיד על עצמי, שאני נהנה מלחשוב על כך שהמלכה שאני מציית לה (ואני מציית רק לה) חופשיה לנהל מערכות יחסים עם עבדים נוספים (והיא אכן עושה זאת), כי זה מדגיש מבחינתי את העליונות שלה כלפיי ואת המותרות שלה יש ולי אין.
Beta Male

Re: היום בשעה 16:00

Beta Male • 1 ביולי 2010
קליבר כתב/ה:
טקס קריאת רחוב בחולון ע"ש "אדון בועל בתשוקה ( העוזרד )

רח'' החופר אם לא היה לכם ברור ..

החופר? כרגע חזרתי משם,מגניז'

תכל'ס מתחיל להעיק אבל בכיף,מה שעושה לאבבי טוב
בטי בום​(שולטת)

רוצה להבין

בטי בום​(שולטת) • 1 ביולי 2010
פוליגמיה של דומיות נועדה להוריד את ערכו של הגבר?
האם הגברים שמוכנים לפוליגמיה הם בהכרח שמנים ודחויים?
* בטי מסתכל על המצלמה שפתוחה לה מול עיניים, אומרת לו להסתובב ומחפשת שומן רבוי נסתר?*
אדון בועל בתשוקה

Re: רוצה להבין

בטי בום כתב/ה:
פוליגמיה של דומיות נועדה להוריד את ערכו של הגבר?
האם הגברים שמוכנים לפוליגמיה הם בהכרח שמנים ודחויים?
* בטי מסתכל על המצלמה שפתוחה לה מול עיניים, אומרת לו להסתובב ומחפשת שומן רבוי נסתר?*

"פולגיגמיה של דומיות" - הביטוי הזה כמובן הזכיר לי מיד 2 דברים:
1. את הדיון שפתחתי לפני דקות מספר בפורום "הבנות על הבנים" בענין : " ההבדל בין "מלכה בתשלום" לסתם....זונה.."
2. את האמירה האלמותית של חנוך לויין בענין...אלמנים, שהם בגדר מטאפורה בלבד, אך כתופעה אינם קיימים ממש icon_smile.gif

כך או כך, יקירתי, את כמו הנשלט שלעיל, הבאתם לכאן חומרים שאינם ממין הענין הנדון.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 1 ביולי 2010
למה זה לא ממין העניין כי זה הורס לך את התאוריה?
מה שהמח שלך לא מסוגל להכיל לא קיים כנראה.
לקרוא לנו זונות יכניס אותנו למשבצת שאיתה תוכל להתמודד?