סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם זאת קהילה? V 2.0

Bite Twice Shai
לפני חודש • 13 בספט׳ 2024

האם זאת קהילה? V 2.0

Bite Twice Shai • 13 בספט׳ 2024
אני מעוניין לפתוח מחדש את הדיון הלעוס "האם זאת קהילה?"

הפעם אני לא מעוניין להעמיק ולטעון את הטיעונים המאוד טובים ומשכנעים שיש לי ללמה "זאת כן קהילה". אני בטוח שזה עונה לכל ההגדרות העדכניות של קהילה שאני מכיר.

מה שאני מעוניין, זה לשמוע באופן מחודש את אלו שטוענים שזאת לא קהילה עונים לשתי השאלות הבאות -

1. למה לדעתכם זאת לא קהילה?
2. איך אתם מגדירים קהילה?

* אני כן עשוי לשאול שאלות לגבי התשובות שלכם, לא בשביל לשכנע, אלא בשביל להבין יותר איך אתם רואים טיעונים בעד קהילה ובכללי להבין את העמדה שלכם טוב יותר.

תודה מראש למשתתפותים.
קושית​(שולטת)
קושית​(שולטת) • 13 בספט׳ 2024
קצת קשה עם ההגדרה של קהילה, אם הולכים לד"ר גוגל מוצאים מנעד די גדול של הגדרות.
אני רואה קהילה (לפחות את קהילת הבדס"מ) כקבוצה שחבריה בעלי "אינטרס" משותף, השקפת חיים על מיניות (אחרת מהנורמה) משותפת ומודעות לכל "כללי המשחק", מרחב מוגן לפרקטיקות של אנשים עם עיניין משותף.
הבעיה בקהילה פה, שלמרות שיש "חוקים" ברורים או דרכי התנהגות שהם חלק בלתי נפרד מסשן ואם "שוברים" אותם זה רע/מזיק/פוגע/מסוכן, בחיים בתוך הקהילה (עיין ערך פה באתר או בקבוצות שונות בהן אני נמצאת) ביום יום, החוקים הללו לא מכובדים כלל.
גבולות למשל, אם אדע גבול של הגבר שאיתי ואחצה אותו באמצע סשן, אתקל בגבות מורמות ותוכחה.
אבל במרחב האינטרנטי, יש גבולות ברורים בפרופילים (לא רק שלי) ובכל זאת, כשפורצים לי אותם, אני מקבלת: "מה קרה? חשבתי אולי את גמישה".
מעניין אם כל אלו שפונים למרות שלא אמורים, היו מקבלים באמצע סשן "גמישות" של הגבולות שלהם ע"י בן/בת הזוג שמסשנים אותם והיו מקבלים את התשובה "מה קרה? חשבתי אולי אתה גמיש" היו חיים עם זה בשלום.

TO MAKE A LOOOOONG STORY SHORT
יש קהילה אבל הרבה מהנוכחים בה אינם מכבדים את עצם מהותה.
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 13 בספט׳ 2024
שאלה מעניינת. קודם הייתי מדייק ואומר שזו "קהילה מדומיינת" יותר לכיוון ההגדרה של בנדיק אנרדסון.
אנשים לא מכירים פה אחד את השני כמו חברים מהקיבוץ . אנשים לא מתאגדים פה למען איזו מטרה משותפת וכו'.
כן יש פה (אני משער) גם חברויות בין אנשים שהבסיס שלהם הוא גם סוג היחסים הזה, וכן אנשים שהולכים ונפגשים
למטרת הנאה כזאת או אחרת ונוצר ביניהם חיבור כזה או אחר.

הרבה "המקהילתיות" פה היא וירטואלית , כלומר ברשת. לא הרבה מעבר לזה. לא מזלזל בזה , אנשים משתפים, פורקים חוויות וכו', אבל לא חושב שזה משנה הרבה את המציאות שלהם כלכך בעולם האמיתי.
Marcus Wright​(אחר)
לפני חודש • 14 בספט׳ 2024
Marcus Wright​(אחר) • 14 בספט׳ 2024
אני אוהב את ויקיפדיה.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%94

בתוך הערך 'קהילה', תחת הכותרת סוגי קהילות ניתן למצוא את:
קהילות וירטואלית – קבוצת אנשים המתאגדת תחום עניין מסוים באמצעות ערוץ דיגיטלי, כגון קבוצת פייסבוק, וואטסאפ או גיימינג.
barnacle​(שולט)
לפני חודש • 14 בספט׳ 2024
barnacle​(שולט) • 14 בספט׳ 2024
אם נלך על ויקיפדיה בהקשר ל'קהילה אחות' , הלהט'בים הם
a loosely defined grouping of lesbian, gay, bisexual, and transgender individuals united by a common culture and social movements. These communities generally celebrate pride, diversity, individuality, and sexuality.

אם ננסה להסיק לגבי הבדס'מים, כנראה יש מצב לדבר בהקשרי בדס'מ על אותם ערכים של גיוון, אינדיבידואליות ומיניות.

לגבי גאווה, עד כמה שידוע לי, עדיין כמעט ולא מוזכרת בהקשר של בדס'מ בישראל.

ככל הידוע לי אין תנועות חברתיות בדס'מיות (המרכז שאותו אתה מייצג, שי, הוא אולי נבט של משהו בכיוון).

ולגבי תרבות משותפת בדס'מית ישראלית, האומנם כמה מועדונים ומפגשים של הפומביים בקרב חברי 'הקהילה' וכמה אתרי אינטרנט מהווים תרבות?

בקיצור, שי, זאת לא קהילה, כי הערכים המשותפים של גיוון, אינדיבידואליות ומיניות לא מספיקים כדי ליצור קהילה, ובניגוד ללהט'בים אין מספיק דיכוי חברתי חיצוני כדי שיווצר מכנה משותף כפוי.

או במילים אחרות, לא כל קבוצת אינדיבידואלים עם עניין משותף היא קהילה.
ArchAngel​(שולטת)
לפני חודש • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
אני חושבת שיותר מתאים לקרוא לזה סצנה או מרחב, כי אין בין רובינו באמת קשרים וכל אחד תופס את עולם הבדס"מ אחרת ויש לו בו שאיפות שונות בתכלית מזולתו.

נניח לקהילת הלהט"ב כן יש מספר השקפות שיש סביבן הסכמה ברמה קהילתית, כשהבולטת בהן היא השגת שיווין זכויות. כן יש להם אינטרסים משותפים והם, ברובם, מאוחדים ופועלים כדי להשיג אותם.
בעוד במרחבים בדס"מיים כל אחד לעצמו והאינטרסים בין האנשים אפילו סותרים.
האם תוכל למנות אינטרס אחד משותף שפועלים למענו יחדיו מרבית הבדס"מיים?
כי אפילו סביב "המרכז למיניות אלטרנטיבית" אין הסכמה ולא מעט אנשים חושבים שהוא מיותר, אתה הרי נתקל בזה מחדש כמעט בכל פוסט בנושא.
כמה להט"בים יגידו ש"הבית הפתוח", או כל מרכז גאה אחר, הוא מיותר?

אין עמדה קהילתית אחת לגבי שום דבר, אפילו שני בדס"מיים עם אותו הקינק בדיוק יכניסו אחד בשני בגלל שיש להם השקפה אחרת לגביו.
אין לרובינו מטרות משותפות כקהילה, המטרה של רוב האנשים פה היא פשוט למצוא את בן הזוג או הפליי פרטנר(ים) שלהם והם מסודרים, לפעמים אולי נוצרות קצת ידידויות בתהליך.
אבל כמה פה באמת שואפים להיות חלק מקבוצה רחבה?

אם מחר נכריז על מצעד בדס"מי, כמה אנשים יבואו אליו מבין אלו שמחוץ לארון? או עם מסכות שיכסו את הפנים?
זה לא בדיוק מזיז ליותר מדי, כי לעומת להט"בים אנחנו לא מרגישים שיש לזה השפעה על חיי היומיום שלנו כדי להתאחד למען זה.
בין אם אתה אוהב לקבל הצלפות, השפלות וקשירות ובין אם לא, לאף אחד אין דרך לדעת.
ובכל מקרה גם אם ידעו אתה נשאר שווה בפני החוק, הזוגיות שלך תהיה מוכרת, תוכל לאמץ ילדים ולעבור פונדקאות ולא רק בחו"ל.

מעבר לכך, גם אין אווירת קהילתיות, יש הרבה שיפוטיות וחוסר קבלה של כל מה שלא בקונצנזוס.
לא מעט בדס"מיים לא ימצאו את עצמם באף מועדון בדס"מי, באף מאנצ' או סדנא, ויעברו שיימינג על עצם הקינקים שלהם בתוך כותלי "הקהילה" של עצמם, כאילו לרגע נדמה שכתבו את אותו הפוסט במרחב ונילי ולא באתר כמו הכלוב.
יש הומו שיגרמו לו להרגיש נורא על זה שאוהב גברים מסוג מסוים כשהוא מגיע למרכז גאה כלשהו? כי ללא מעט בדס"מיים גורמים להרגיש חולי נפש במרחבים בדס"מיים עצמם.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
אני חושבת שיותר מתאים לקרוא לזה סצנה או מרחב, כי אין בין רובינו באמת קשרים וכל אחד תופס את עולם הבדס"מ אחרת ויש לו בו שאיפות שונות בתכלית מזולתו.

נניח לקהילת הלהט"ב כן יש מספר השקפות שיש סביבן הסכמה ברמה קהילתית, כשהבולטת בהן היא השגת שיווין זכויות. כן יש להם אינטרסים משותפים והם, ברובם, מאוחדים ופועלים כדי להשיג אותם.
כי אפילו סביב "המרכז למיניות אלטרנטיבית" אין הסכמה ולא מעט אנשים חושבים שהוא מיותר, אתה הרי נתקל בזה מחדש כמעט בכל פוסט בנושא.

אין עמדה קהילתית אחת לגבי שום דבר, אפילו שני בדס"מיים עם אותו הקינק בדיוק יכניסו אחד בשני בגלל שיש להם השקפה אחרת לגביו.
אין לרובינו מטרות משותפות כקהילה, המטרה של רוב האנשים פה היא פשוט למצוא את בן הזוג או הפליי פרטנר(ים) שלהם והם מסודרים, לפעמים גם נוצרות ידידותיות בתהליך.

אם מחר נכריז על מצעד בדס"מי, כמה אנשים יבואו אליו מבין אלו שמחוץ לארון? או עם מסכות שיכסו את הפנים?
זה לא בדיוק מזיז ליותר מדי, כי לעומת להט"בים אנחנו לא מרגישים שיש לזה השפעה על חיי היומיום שלנו כדי להתאחד למען זה.
ובכל מקרה גם אם ידעו אתה נשאר שווה בפני החוק, הזוגיות שלך תהיה מוכרת, תוכל לאמץ ילדים ולעבור פונדקאות ולא רק בחו"ל.

מעבר לכך, גם אין אווירת קהילתיות, יש הרבה שיפוטיות וחוסר קבלה של כל מה שלא בקונצנזוס.
לא מעט בדס"מיים לא ימצאו את עצמם באף מועדון בדס"מי, באף מאנצ' או סדנא, ויעברו שיימינג על עצם הקינקים שלהם בתוך כותלי "הקהילה" של עצמם, כאילו לרגע נדמה שכתבו את אותו הפוסט במרחב ונילי ולא באתר כמו הכלוב.
יש הומו שיגרמו לו להרגיש נורא על זה שאוהב גברים מסוג מסוים כשהוא מגיע למרכז גאה כלשהו? כי ללא מעט בדס"מיים גורמים להרגיש חולי נפש במרחבים בדס"מיים עצמם.

אני לא שווה בעיני החוק בעיני הבדסמ.
אם יגלו שאני בדסמית הקריירה שלי בחינוך הרוסה ואני מחוקה בכל האזור. לעומת המנהל שלי שהיה הומו מוצהר ומנפנף בדגל.

מטען מקומות החינוך שיקבלו מורה שולטת/נשלטת.

ובנוגע לאימוץ, במדינה השמרנית דתית שלנו יש מצב שזוג בדסמי ישלל כמתאימים לאימוץ....

לא ניסיתי לצאת מהארון או לאמץ.
בנוגע לקריירה שלי, אין לי ספק

אז זה לא המקום להשוואה. אנחנו גם רואות את ההגדרה של הבדסמ בתוכנו בצורה שונה
    התגובה האהובה בשרשור
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
את תחווי שיפוט חברתי, ללא ספק.
אבל ברמת החוק אין חוק שאומר שמותר לפטר אותך על זה שאת בדס"מית.
את תוכלי לתבוע את בית הספר שיפטר אותך אם תצליחי להוכיח שהפיטורין נבעו מהמשיכה הבדס"מית שלך בלבד.
וכבר הייתה מורה שעשתה את זה, אגב.

לצערי, במקרה שרוצים לפטר מישהו מהעבודה כי הוא ערבי, חרדי, הצביע "למפלגה הלא נכונה", בדס"מי או הומו, בונים עליו תיק עם תירוצים "מקצועיים", וההוכחה תהיה מורכבת.
אבל בפני עצמו? לא כתוב בחוזר משרד החינוך שאסור למורים בדס"מיים ללמד בבתי הספר.
לעומת שנים שבהם למורים להט"בים לא היה מקום באופן מוצהר במערכת החינוך, ובעוד מערכות כמו צה"ל שדרש מקצינים שרק חשדו בהם להתפטר.

אין חוק שאומר שאסור לך להתחתן עם הנשלט שלך, שאם ימות כשהוא בצבא אז לכי תשברי את הראש שיכירו בך כאלמנת צה"ל, שאסור לך לאמץ ילדים ושפונדקאות לכי תחפשי בחו"ל.
ולא, בדס"מיים סטרייטים לא באמת נתקלים בקשיים באימוץ בגלל שגילו שיש להם פרופיל בכלוב, וכל בעלי המועדונים הבדס"מיים שפועלים בפנים גלויות לא מקבלים צלצול מהרווחה. זה דווקא קורה רק ללהט"בים.

זה שהמנהל שלך היום הומו מוצהר שמנפנף בדגל זאת תוצאה של מאבק שעלה לקהילה שלו בדם, לפני זה לא רק שלא היה יכול לנפנף בו אלא גם היה נכנס לכלא על היותו הומו.
עד שנת 88 היה חוק נגד משכב זכר בישראל.
למרות שמעולם לא היה מאבק בדס"מי בישראל, האם את תכנסי לכלא אם יגלו בבית הספר שאת אוהבת לשלוט או שרק הורים שמרנים ישפטו אותך ותוכלי לתבוע אותם בחזרה על לשון הרע?
FootJunky
FootJunky • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:

אין לרובינו מטרות משותפות כקהילה, המטרה של רוב האנשים פה היא פשוט למצוא את בן הזוג או הפליי פרטנר(ים) שלהם והם מסודרים, לפעמים אולי נוצרות קצת ידידויות בתהליך.

טקסט אייקוני. כל מילה.
Bluecollar​(שולטת)
Bluecollar​(שולטת) • 15 בספט׳ 2024
ArchAngel כתב/ה:
את תחווי שיפוט חברתי, ללא ספק.
אבל ברמת החוק אין חוק שאומר שמותר לפטר אותך על זה שאת בדס"מית.
את תוכלי לתבוע את בית הספר שיפטר אותך אם תצליחי להוכיח שהפיטורין נבעו מהמשיכה הבדס"מית שלך בלבד.
וכבר הייתה מורה שעשתה את זה, אגב.

לצערי, במקרה שרוצים לפטר מישהו מהעבודה כי הוא ערבי, חרדי, הצביע "למפלגה הלא נכונה", בדס"מי או הומו, בונים עליו תיק עם תירוצים "מקצועיים", וההוכחה תהיה מורכבת.
אבל בפני עצמו? לא כתוב בחוזר משרד החינוך שאסור למורים בדס"מיים ללמד בבתי הספר.
לעומת שנים שבהם למורים להט"בים לא היה מקום באופן מוצהר במערכת החינוך, ובעוד מערכות כמו צה"ל שדרש מקצינים שרק חשדו בהם להתפטר.

אין חוק שאומר שאסור לך להתחתן עם הנשלט שלך, שאם ימות כשהוא בצבא אז לכי תשברי את הראש שיכירו בך כאלמנת צה"ל, שאסור לך לאמץ ילדים ושפונדקאות לכי תחפשי בחו"ל.
ולא, בדס"מיים סטרייטים לא באמת נתקלים בקשיים באימוץ בגלל שגילו שיש להם פרופיל בכלוב, וכל בעלי המועדונים הבדס"מיים שפועלים בפנים גלויות לא מקבלים צלצול מהרווחה. זה דווקא קורה רק ללהט"בים.

זה שהמנהל שלך היום הומו מוצהר שמנפנף בדגל זאת תוצאה של מאבק שעלה לקהילה שלו בדם, לפני זה לא רק שלא היה יכול לנפנף בו אלא גם היה נכנס לכלא על היותו הומו.
עד שנת 88 היה חוק נגד משכב זכר בישראל.
למרות שמעולם לא היה מאבק בדס"מי בישראל, האם את תכנסי לכלא אם יגלו בבית הספר שאת אוהבת לשלוט או שרק הורים שמרנים ישפטו אותך ותוכלי לתבוע אותם בחזרה על לשון הרע?

אני לא משווה.
אני אומרת שלי יתפרו תיק יפה יימצאו את הדרך להעיף אותי מהמקצוע אם יגלו שאני בדסמית.
ומזה אי אפשר להתעלם. אני לא בתחרות.
אבל להגיד שזה רק לשון הרע, אז לא.
הקריירה שלי תחוסל אם יגלו שאני בדסמית.
כמו שיתפרו תיק לערבי, להטבי ועוד...ימצאו את הסיבה לפטר אותי ולא להעסיק אותי באף.במקום

וגם יש המון אנשים שבתיקי הגירושים עשו להם בעיות כבדסמים. אז זה לא אותו הדבר.
אבל כיום לא קיים חוק כזה נגד ערבים או להטבים.
ואני לא משווה.
רבים יתקלו בהמון בעיות ופיטורים בשל היותם בדסמיים.

אז אי אפשר להתעלם מזה.
וזה לא רק "אי נוחות"
ואפשר להמשיך ולהכניס השוואות רבות בין מאבקים שונים של אוכלןסיות שונות, זה לא העניין.

וגם קהילה לא נוצרת רק סביב מאבק והכרה.

היא נוצרת גם סביב מכנה משותף וערכים מסומים.
אין גם את מצעד הקיבוצניקים