בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

150,000 נשים

Queencie​(שולטת)
לפני 18 שנים • 20 בפבר׳ 2006
Queencie​(שולטת) • 20 בפבר׳ 2006
אלימות נגד נשים היא אלימות לשמה. ללא תרוצים, וללא סיבות. איבוד שליטה ועשתונות. נקודה. "גבר" (המונח הנכון עבורו אינו גבר כי אם חדל-אישים) המכה אישה יכה בעת איבוד העשתונות גם את ילדו - או את ילדה של האישה. למה? ככה. כי הם בסביבה כשהוא חוטף את הג'ננה.
מה הפתרון? טאבי, צר לי אבל אני לא מאמינה בשיקום במקרה הזה. ההסטוריה מלמדת לרוב על הסלמה. לרוב זה מתחיל באלימות מילולית, ממשיך באלימות פיזית, ובמקרים רבים, רבים מידי ברצח.
הפתרון להגנת החברה היא הרחקתם ממנה. וכן, בחינוך מגיל רך לסובלנות ואיפוק, הקשבה והבעת כעסים בדרכים לא אלימות. במילים אחרות, השיקום צריך לבוא לפני שהאליצות השתרשה. הבעיה היא שילד שגדל בסביבה אלימה מתרגם את חוויותיו ל"נורמל" וקשה מאוד להוציאו ממעגל האלימות והאימה.
צר לי טאבי, אבל אני לא חושבת שזה רעיון מוצלח להשתמש בבדס"מ כדרך "טיפולית" בנשים מוכות. ועצם ההקשר של אלימות לבדס"מ מקומם אותי, למרות שאני יודעת ש לא לכך כיוונת.
מה שכן, כל דרך שהיא שתביא אותן לנקודה שבה תבטחנה בבן זוגן - תבורך.
Tobias​(אחר)
לפני 18 שנים • 21 בפבר׳ 2006

קווינסי

Tobias​(אחר) • 21 בפבר׳ 2006
לא קישרתי כלל אלימות לבדסמ
דיברתי על שליטה, על חוויה שגורמת לך להרגיש את תחושת השליטה ואחר כך לקחת אותה איתך לחיים האישיים. הנקודה שלי הייתה בכך שאולי זה יעזור לאישה המוכה להיות מסוגלת ללכת מהגבר המכה ולומר עד כאן. לא היה שום הקשר של אלימות.

מה שאמרת שילד שגדל בסביבה אלימה מתרגם את זה לנורמל זה בדיוק למה שהתכוונתי.
צריך ליצור תבנית אחרת.

אגב אני לא מסכים איתך בנושא שגבר שמכה אישה זה סתם איבוד עשתונות-נניח שאתה יודע שאישתך היא חגורה שחורה בקרב מגע(כמו ידידה שלי) את חושבת שהוא יתקוף אותה.
נניח שאתה יודע שאישתך היא מסוג האנשים שאם תרים עליה יד היא תחריב את עולמך.
משום מה כשיש לך יריב שיכול לתת פייט אתה לא ממהר להרים יד.
לכן אני חושב שבאמת צריך שהיו המון סדנאות נגישות מגיל צעיר בנושא של הגנה עצמית.

עוד דבר הוא שבכלל לא התייחסתי לנושא של שיקום לגברים מכים.
אני מאמין כמוך שגבר מכה הוא עבריין ופושע וזוהי אלימות אף יותר גרועה מאלימות עבריינית מכיוון שלאלימות הזאת אין שליטה.
venus in our blood​(שולטת)

נקודת מבט נוספת.

venus in our blood​(שולטת) • 21 בפבר׳ 2006
באופן מהותי, יש לעקור את האלימות.

וזה לא רק בבית.
נכון הדבר שחלק מהגברים האלימים , היו קורבנות לאלימות בעצמם.
אבל לא כולם, ולא בהכרח.
האלימות, בין אם נרצה להתבונן בכך ובין אם לא, קיימת בכל מקום-
בגנים, בבתי הספר, בתקשורת.
את התופעה הזו קשה מאוד למגר.
אז כן, אפשר לשבת עם ילדים מגיל צעיר ולהסביר את חשיבותכבודו של האדם האחר ( ואני מאמינה שרובנו כהורים עושים זאת ).

ויחד עם זאת,
כאשר ילדים מרגישים חסרי אונים, מותקפים, סביר להניח שהזעם יפרוץ יום אחד.
לבוא ולומר, צריך לטפל בגברים האלימים האלו, בזעם כזה, זה להתייחס לסימפטום ולא לבעייה עצמה.
להעניק לילד את ההבנה, התמיכה והעזרה, אם יש צורך.
להעניק לו את ההגנה
ומעל לכל- לתת לו את התחושה שהוא יכול להרגיש מוגן בעולם , זה חלק מהעניין.

אי אפשר לצפות מאדם מבוגר שלפתע פתאום ישנה את דרכיו. ( זה אפשרי, זה בר שינוי, אבל זה לא פשוט. מדובר בשינוי דפוסי חשיבה ).
לדעתי, זה צריך להתחיל מגיל מאוד צעיר.

ועוד דבר,
אמת היא שיש כל כך הרבה מקרים עצובים וקשים של נשים מוכות . גם כאלו שאינם מדווחים עליהם.
אולם,
יש גם מקרים של גברים מוכים.
וכאן יש קשר של שתיקה, שבעולם, ובארץ בעיקר פשוט לא מדברים עליו.

בדבריי אלו , אינני מעוניינת , חלילה, להמעיט בחומרת הבעייה.

אך,
בהתייחסותנו לאלימות במשפחה,
אל לנו לשכוח את כל הנפגעים.

ולעיתים,
הנפגעים חסרי האונים ביותר,
הם הילדים.

וזה, לדעתי, החלק הכי בעייתי.
ילדים הינם חסרי אונים מול תוקפנות של מבוגרים
מה גם
ששוב,
זה מחזיר אותנו לאותו מעגל קסמים- ילדים שהיו קורבנות לאלימות עלולים להפוך אלימים בעצמם בבגרותם, ו\ או לשאת צלקות בלתי נשכחות וטראומטיות .

למגר את האלימות, זה אומר, קודם כל לראות את ילדינו. על כל המשתמע מכך.[/size]
[/i]
godisafemale​(שולטת)

כאמור יש לי המון מה לומר בנושא זה - אבל מרוב תסכול אקצר.

godisafemale​(שולטת) • 21 בפבר׳ 2006
המדינה,

שולטים בה גברים!

עד שלא יהיו 50% חברות כנסת

50% שוטרות

50% שופטות

אני לא אנוח!

ודוגמא אישית להתעללות מצד גברים עברתי בעצמי! פיסית ומטלית. כ- 5 שנים!

שאלו אותי איך לא ראית את זה קודם...- זה התהפך עלי הוא התהפך! כן זה קורה! ולמען הסר הספק, לא התנהגתי או התנהלתי כקורבן לא משכתי אש...הוא פשוט יצא אל האור. כמו שד רדום. מרוב אהבה וערך של חברות הצעתי לו שיחד נילחם בשדים נוכל להם. הפכתי עולמות. עד שדי!!!
נתתי פייט! תנו גם אתן!

הרבה פעמים הבחור נראה יורם כזה של מחשבים.. מראה תמים לכאורה ומתגלה כחולה עם הפרעה דו קוטבית, אלים בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו וכשאת לוקחת אותו למשפט..הוא מנגן על היורמיות שלו ואת ההמשך לא בא לי לכתוב כי זה גורם לי לקמטי הבעה מכוערים בפנים.

סוחט אותי אחרי שהתלוננתי במשטרה ועוד בא אלי בטענות, מנסה להחתים אותי על ניירות.

אדם שנתתי לו את הנשמה כמו שאף לא... - אז למה להתרגז שוב? צריך פשוט לעשות.. תקראו את החתימה שלי בפורומים תבינו הכל.

אז אני נשארת יפה, בשבילי, בשביל הסיכוי למצוא מישהו שהוא קודם כל לא מופרע ולא אלים והיום יותר מתמיד אני פורחת מיוחמת ובעיקר נושמת אויר נקי ממנו. לראשונה מזה זמן.

בינתיים, בהפגנות למען נשים מוכות ובהפגנות נגד אפליית נשים..לא ראיתי הרבה אנשים מהכלוב וחבל!!
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 21 בפבר׳ 2006
סליחה על הסטיה, אבל ראיתי כאן משהו שמאוד מאוד הפריע לי.

הנושא הזה מאוד חשוב, ואני בדיוק כמוהם מתנגד לאלימות, אבל לא רק נגד נשים.... אלימות היא אלימות והיא פסולה בעיני גם כאשר היא מופית כלפי נשים וגם כאשר היא מופנית כלפי גברים. גם כאשר היא מופנית מצד גברים וגם כאשר נשים הן המשתמשות בה.

מישהי כאן כתבה לדעתה "צריך לתת לכל אחת סכין מטבח חדה ביד
ואם עשרות אלפי נשים יהרגו את המכים לא יהיו מספיק מקומות בנוה תרצה"
האם זאת לא אלימות? האם זה פחות פסול? האם זה לא "ניאנדרטלי" באותה המידה כמו הבחור בפיצוציה?

וכמו שאמרתי, אני נגד אלימות, אבל לדעתי יש דרכים הרבה יותר פשוטות להילחם בה מאשר לקחת סכין ולתקוף בחזרה. אלימות כנגד אלימות היא הפיתרון האחרון בלבד, לא הראשון.

לילה טוב
venus in our blood​(שולטת)

Re: כאמור יש לי המון מה לומר בנושא זה - אבל מרוב תסכול אקצר.

venus in our blood​(שולטת) • 21 בפבר׳ 2006
godisafemale כתב/ה:
המדינה,

שולטים בה גברים!

עד שלא יהיו 50% חברות כנסת

50% שוטרות

50% שופטות

אני לא אנוח!

ודוגמא אישית להתעללות מצד גברים עברתי בעצמי! פיסית ומטלית. כ- 5 שנים!

שאלו אותי איך לא ראית את זה קודם...- זה התהפך עלי הוא התהפך! כן זה קורה! ולמען הסר הספק, לא התנהגתי או התנהלתי כקורבן לא משכתי אש...הוא פשוט יצא אל האור. כמו שד רדום. מרוב אהבה וערך של חברות הצעתי לו שיחד נילחם בשדים נוכל להם. הפכתי עולמות. עד שדי!!!
נתתי פייט! תנו גם אתן!

הרבה פעמים הבחור נראה יורם כזה של מחשבים.. מראה תמים לכאורה ומתגלה כחולה עם הפרעה דו קוטבית, אלים בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו וכשאת לוקחת אותו למשפט..הוא מנגן על היורמיות שלו ואת ההמשך לא בא לי לכתוב כי זה גורם לי לקמטי הבעה מכוערים בפנים.

סוחט אותי אחרי שהתלוננתי במשטרה ועוד בא אלי בטענות, מנסה להחתים אותי על ניירות.

אדם שנתתי לו את הנשמה כמו שאף לא... - אז למה להתרגז שוב? צריך פשוט לעשות.. תקראו את החתימה שלי בפורומים תבינו הכל.

אז אני נשארת יפה, בשבילי, בשביל הסיכוי למצוא מישהו שהוא קודם כל לא מופרע ולא אלים והיום יותר מתמיד אני פורחת מיוחמת ובעיקר נושמת אויר נקי ממנו. לראשונה מזה זמן.

בינתיים, בהפגנות למען נשים מוכות ובהפגנות נגד אפליית נשים..לא ראיתי הרבה אנשים מהכלוב וחבל!!

אני רוצה, ברשותך, להתייחס לדברים שכתבת.

ראשית כל, לגבי החתימה שלך בפורומים -

3. אם אין לך סיגריה תאכלי קרמבו

תקראי לי טיפשה \ בורה , אבל אני לא חושבת שמלחמה באשר היא , זה רעיון טוב.
במלחמות בדרך כלל יש לרוב מפסידים.
וגם המנצחים סופגים כאב.

''לרוקן כל זכר ממקור כוח והשפעה ולהעביר את הכוח אלייך. זכרים אלפא לטפח ! ''

ומה אם אני אישה ביתא ?

ומה אם בעולם יש הרבה מאוד גברים שהם לא אלפא? לשאוב , או כדברייך, לרוקן את כוחם ?
למה?
לכל אדם, באשר הוא, גבר או אשה, אלפא או ביתא , או מהסוג הכי הכי פשוט , יש זכות קיום בסיסית. ובמסגרת זכות הקיום הזו יש לו ולה זכות לכוח ולעוצמה פנימית. זה משהו שקיים בכולנו- והבחירה היא של כל אינדיווידואל.

שוב עולה עניין ה''שווים יותר ושווים פחות ''...אוקיי, מקובל עליי שאת, כאשה אלפא, תבחרי לעצמך אך ורק גבר מסוג אלפא.

למה צריך לרוקן אנשים ''פחותים '' מכוחם ?

לשם מה יש רצון או צורך לשלול ממישהו את עוצמתו וחירותו ?

התפיסה הזו מרגישה לי מאוד כוחנית ומאוד לא הוגנת. אנא תקני אותי אם אני טועה.

''תחילת המאה ה21- נשים מושפלות, נבעטות,מנוצלות ונכחדות '' .
נכחדות? אשמח אם תחדדי את דברייך.
גברים לא מושפלים , מנוצלים ונבעטים ?

גברים לא עוברים ייסורים ?

אולי, במאה הבאה, כאשר גברים יורשו להיחשף יותר, נשמע יותר על מקרי התעללות שעברו גברים.
זה לא אומר, אגב, שזה לא קיים.

לצורך הדוגמא : התעללות מינית בילדים : גם בנים וגם בנות סופגים אותה.

גברים פשוט נוטים לשתוק יותר.

כי כך ''חונכו '' .

ולתוכן דברייך,-

מסכימה איתך שהמדינה שלנו, אפעס, עדיין לוקה בשובניזם מהפן הפחות נעים.
היה בהחלט טוב יותר לראות יותר חברות כנסת, יותרשופטות, יותר נשים בעמדות מפתח בארץ .
נכון.

אבל...מלחמה מביאה מלחמה.

נשים בעמדות מפתח- כן. בהחלט. אבל לא בכל מחיר, ואסביר את כוונתי -
את היית רוצה לראות את פנינה רוזנבלום כראש הממשלה שלך ? (אני לא )
לימור לבנת , לדעתך, מהווה סמל ומופת לחינוך נכון בישראל ?

גם אני, בדיוק כמוך, הייתי רוצה לראות יותר נשים בעמדות מפתח. אבל שוב, לא בכל מחיר.

ובוודאי שלא בשיטה הדוגלת לרוקן אנשים ''סוג ב' '' כוחם.

אם את דורשת שיוויון- דעי גם לתת אותו.

ולעצם הסיפור האישי שלך-

את ידעת לקום ולעזוב בזמן, ולעשות את המעשה הנכון.

בך יש את הזעם ואת ההכרה שנעשה לך עוול.

להרבה נשים אין את זה.

יודעת משהו ?

להמוני ילדים בארץ ובעולם אין את זה. מבחינתם, אלו ההורים שלהם.

הדברים מעט יותר מורכבים מכפי שהם נראים על פני השטח.

אני מעריכה ומוקירה את היכולת שלך לזהות את הבעייה, למקד אותה ולעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון.

קחי בחשבון שלהרבה , הרבה מאוד אנשים אין את זה.

לעיתים מתוך חולשה, או פחד או חוסר אונים.

אז אולי הם לא אלפא ( וזה לא נאמר בציניות-) - אבל הם בהחלט זקוקים להגנה ולתמיכה.
נויה הל​(לא בעסק){צ}
נויה הל​(לא בעסק){צ} • 21 בפבר׳ 2006
godisafemale אני לא מסכימה איתך בנוגע ל50% נשים בכל תפקיד.
אם נשים ירצו ללכת לתפקידים נחשבים שילכו אבל נכון להיום רוב הנשים לא רוצות את הכוח והתפקיד הזה כיום.
שכל אחד יעשה את מה שטוב לו. בנוסף אני גם לא רואה צורך לקחת את הכוח לגברים מעצם היותם גברים.
אני אוהבת את הגברים שלי חזקים. אני כן מאמינה בלקחת את הכוח ממי שחושב שמגיע לו ממי שחושב שהוא יותר טוב מאדם אחר רק מעצם הגעתו לנקודה מסוימת בחיים.

נוגה. לפעמים אין ברירה אלא להלחם כי מי שמולך לא יבין שום דבר אחר. אז נכון שזה הפתרון לטווח הקצר וצריך לדאוג למה יהיה בעתיד אבל בנקודת זמן מסוימת אם אני אראה אדם מכה אדם אחר אני או אכסח לו את הצורה באופן אישי או אם פיזית אני לא מספיק חזקה אני "אקרא לחבר'ה".

tebayes אני מסכימה עם התוכניות להגנה עצמית. בתור אחת שלמדה הגנה עצמית מסוגים שונים אני בהחלט מאמינה שזה עוזר. לא בהכרח כי לא יתקפו אותי כי אני יכולה להחזיר אלא כי לימודי הגנה עצמית מעלים את ערך האדם בעיני עצמו ואז הוא יכול לקום וללכת ממצב בו הוא נפגע. זה מחזק את האדם גם מול התעללות נפשית וגם מול פיזית.
כמובן שיש גם את העניין שאחרי שאיזה אדיוט ראה את יכולת ההגבה שלי וכמה מהר הוא יחטוף אם הוא ינסה להטריד אותי מינית (ואני לא מדברת על סתם מילים שזורקים ברחוב כי זה לא מזיז לי) הוא בחיים לא ינסה להתקרב אלי יותר בלי הסכמה שלי!
godisafemale​(שולטת)

תגובתי למקצת הדיעות שהובעו עד לנקודה זו

godisafemale​(שולטת) • 21 בפבר׳ 2006
לצערי,

הרבה נשים לא מבינות שמתקיימת מלחמה בין הזוויגים(במין האנושי). לדייק, לא מזהות אותה ככזו,
זה משום שהשובינזם הגברי פשה בכל חלקה טובה. השוט הגדול הוא שגם נשים הפכו שוביניסטיות בעצמן ומקפחות את עצמן בלי משים. הרצון העז להיות "כמו הגבר" הרעיל גם את תומתן של הנשים. הגיע מצב שבו גם שופטות בערכאות פוסקות גזרי דין מתוך ה"קונצנזוס השוביניסטי גברי". עצוב!!!

לא אטיף כאן ולא אלמד, אני ממליצה בחום לכל מי שרוצה לפקוח עיניים לבצע חיפוש בגוגל תחת הכותרת "אפליית נשים", "אלימות נגד נשים".

אין שום מקום להשוואה בין התעללות גברים בנשים למצב הפוך. יש כתובת על הקיר. המין הגברי אלים. זה לא פתוח לדיון, זה לא נושא שאפשר להתווכח עליו ויותר מכך גם לא כדאי, מקור הנביעה לשינוי טמון במרכזי השפעה חברתיים וכלכליים. נשים צריכות להחזיק בעמדות מפתח ולבצע הלכה למעשה אפלייה מתקנת.

בחברה בה מתייחסים לנשים כמיעוט, לנשים חזקות יש חובה מוסרית לקדם נשים על פני גברים.

להקצות משאבים ללובינג לשינויים גורפים בחקיקה, לקבוע את "חוק הווסת" כמו ביפן. (לא שחלילה יפן היא אם כל הדוגמאות לכבוד האישה, אך לענין הווסת כך זה צריך להיות).

תפיסת האישה כאינדיבידואל שווה בחברה ולגרוס כי "כל אישה יכולה להגיע לאן שיתחשק לה" היא תפיסה תמימה ומסוכנת. התימוכין הסותרים את הדיעה הזו רחבים וזה לא המקום להביא אותם כאן.

אני מאמינה כי נשים הם מגדר טוב יותר, משובח יותר ועל כן הוא עליון. אני תמהה על כי נדמה לכמה מאתנו כי הבעיה נעוצה רק בחינוך, אכן יש לחנך לכבוד אך לדעתי הבעיה היא ביולוגית גנטית. עד שהמין הגברקי ישכיל למתן את עצמו תמותנה עוד הרבה נשים, תאנסנה עוד הרבה נשים, על כן במלחמה כמו במלחמה.

לענין זה מספיק למנות כמאות אלפי מתקני כליאה ברחבי העולם ולמצוא כי 98% אחוזים מהם, הם גברים!

אני דורשת שיוויון בפני החוק ורוצה לראות כי אפליית נשים היא עבירה מסוג פשע עליה יושבים בבית סוהר! אני רוצה התייחסות עניינית ומיוחדת לנו כמגדר ולקבל את הפריוילגיות המגיעות לי כאישה.

מעסיק שמפלה נשים יישב בבית סוהר! מעסיק שבחברה שלו לא מועסקות 50% נשים בתפקידי ניהול הבכירים ביותר יישב בבית סוהר.

מעסיק שמטריד מינית אישה יישב בבית סוהר.

בממשלה תשבנה 50% נשים! ולחוק השיריונים המזויין שמשריין מקום עשירי לא יהיה מקום! לאישה ישוריין מקום שני. בעשירייה הראשונה בכל מפלגה תעמודנה 5 נשים.

לא יותר , לא פחות!
Aiko​(נשלטת){Jake}
Aiko​(נשלטת){Jake} • 21 בפבר׳ 2006
godisafemale כתב/ה:

אני מאמינה כי נשים הם מגדר טוב יותר, משובח יותר ועל כן הוא עליון.

סלחי לי מראש אם אני לא מצטרפת למאבק. הבעיה היא לא במספר הנשים בכנסת, לא בשופטים שמגלים סלחנות כלפי אנסים ואפילו לא באפליה הקיימת בהחלט בשוק העבודה. הבעיה היא שחלק מהגברים בעולם, אותו חלק שבסופו של דבר מכה נשים, מפלה, מגביל, מזלזל, מנצל ומבטל אותן, מחזיק בדעות דומות להפליא לשלך.