לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקומות שונים על רצף השליטה

איימי_​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 20 במרץ 2006
איימי_​(נשלטת) • 20 במרץ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
אני מגדיר את עצמי כמתחלף וזה ממש לא אומר שאני באמצע. אני אקסטרימי לכל כיוון, יודע להיות דום אכזר ונשלט מושפל ומשתדל, וגם זונה לסבית וגם בחור ונילי חרמן וגם זיין שכל לא קטן. לכן-{מתחלף} לא רק בין שולט לנשלט אלא בין הכל והכל.

מסכימה איתך לגבי ההגדרה. כשאמרתי "באמצע"- התכוונתי שיש חופש תנועה מוחלט לכל כיוון. משהו כמו מלכה ומלך בדמקה (אם אני עוד זוכרת את החוקים... icon_redface.gif )
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 20 במרץ 2006
צ'יטה כתב/ה:
לשם הפשטות בואו נגדיר מתחלף, כאדם שנכון להיות בכל התפקידים.
איך בדיוק ?
בהכללה, לא באמת משנה. סוגים שונים של הגדרות החלפה.
אז מה עכשיו ?
תכתבו שתיכן מתחלפות ונגמור עם הסיפור הזה כבר.

ולגבי סוג הפניות שאתן מקבלות ....
נו באמת ....
מי שבאמת נעול יותר מדי על סוג ההגדרה הכותרתית של בן זוגו....

אני מדבר עם שולטות, מתחלפות, נשלטות.
כמעט מכולן אני חווה את אותו סוג של אי בהירות לגבי ההגדרות.
אז ממילא, צריך לברר איך אדם מגדיר את תפקידו, ופחות להתפס לכותרת.
ואיך אמרתי פעם ....
כולם איזה סוג של מתחלפים בעצם.
טוב נו....
לא ממש כולם,
נסתפק בכמעט כולם.

צ'יטה... אתה פשוט רוצה שכולם יוגדרו כמתחלפים! icon_biggrin.gif

אני לא רוצה לרשום "מתחלפת", כי זו הגדרה שלא נוח לי איתה. אני לא רואה את עצמי ככזו.
ואם כבר הגדרה, אז חשוב להרגיש נוח איתה.

חוץ מזה- לא בא לי! icon_twisted.gif
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 20 במרץ 2006
איימי זה נראה כאילו שאת מנסה ליצור הגדרה שתוכל להכיל את כולך .

העניין הוא שבנאדם יותר מידי מורכב בשביל שהגדרה אחת תוכל להכיל את כולו .

ההגדרה מתחלפת מבטאת רק את המשיכה לשני הצדדים ולא מעבר לזה, היא לא בא לציין מתי כיף לך להיות שולטת או נשלטת, היא לא בא לציין גם את ההקשר שאת צריכה שייתקיים על מנת שתהיי בעמדת שליטה או כניעה, ההגדרה מתחלפת גם לא בא לומר שזה כל מי שאת היא באופן מאד צנוע אומרת שאת מרגישה משיכה לסוג כלשהו של שליטה ולסוג כלשהו של כניעה .

את מוכנה עכשיו להסביר מה כל כך לא מספק בעבורך בהגדרה הזו ?
כי אם את אכן מרגישה משיכה לשני הצדדים אז אין דרך לעקוף את זה, את מתחלפת , עכשיו זה לא ממש משנה אם את שולטת רק בחורף ונשלטת רק בקיץ, אם יש לך משיכה לשני הצדדים ולא משנה מתי את מבטאת את המשיכה הזו אז את מתחלפת !
אם אין משיכה לשני הצדדים אז את לא !

כשבנאדם אומר על עצמו שהוא מתחלף מה שהוא אומר בעצם זה שיש לו איזשהי משיכה לסוג כלשהו של שליטה ולסוג כלשהו של כניעה, הוא לא אומר מעבר לזה, הוא לא אומר בכך את הזמן שבו הוא מעדיף להתחלף ולא שום דבר אחר .
יהלום
יהלום • 20 במרץ 2006
אין שום דבר פסול בהגדרות לטעמי.
הן באות לרוב לענות על שאלות פנימיות של כל אדם.
אם את יודעת מה את רוצה מעצמך - תני לו שם. באופן הזה לאנשים יהיה נוח להתיחס אליך בצורה שבה לך נוח שיתייחסו אליך.
אם את יודעת שאת לא יודעת, וזה גם בסדר, יש לך אופציה אמצעית פחות או יותר. אם לא נוח לך בהגדרה של האופציה השלישית, תעשי חושבים, למה ומדוע. אולי תגיעי למסקנות.
בהצלחה.
איימי_​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 22 במרץ 2006
איימי_​(נשלטת) • 22 במרץ 2006
טוב- שוניתי, השתניתי...

הסבר לגבי המסקנות יגיע בהמשך. בינתיים אני מחכה לשלל שטיחים אדומים, השתחוויות, והרבה צומי! icon_razz.gif

icon_cool.gif
איימי_​(נשלטת)

Re: מקומות שונים על רצף השליטה

Black-Blue כתב/ה:
איימי_ כתב/ה:
מה זה "משהו רב מימדי" יותר? באיזה מודל גיאומטרי (או אחר) היית בוחרת כדי לתאר את רצף השליטה?

כבר מעצם העובדה שיש לך את רצף שולט-נשלט, ומנגד את רצף ונילי-בדס"מי, יש לך שני מימדים שונים. לאור העובדה שבבדס"מ יש קצת יותר מאשר רק שליטה (יש מזוכיזם, יש סדיזם, יש קשירות, יש עוד דברים, וכולם עשויים להגיע עצמאית ועשויים להגיע כחלק מהאחרים), יש עוד מימדים מורכבים.
יש מובן? icon_smile.gif

יש מובן icon_cool.gif

איימי_ כתב/ה:
אז אני דווקא נורא אוהבת תוויות. גם אם הן משתנות לפעמים, אני אוהבת לקרוא לדברים בשם. זה לא "רע" לא לדעת מי אתה ומה אתה, להתלבט... העניין הוא שאני, בגדול, די סיימתי את ההתלבטויות שלי בשלב זה. על רצף השליטה מצאתי שיש בי כניעות, שתלטנות ווניליות, כל אחת במינון שונה. אני פחות או יותר יודעת את המינונים. יודעת שזה יכול להשתנות, ואף משתנה מדי פעם לכאן ולכאן, אבל בגדול....

אז למה כשאני אומרת שאני "סאבדומית וונילית" (הגדרה יפה לכשלעצמה icon_cool.gif ) אומר לי ידיד טוב שלי- "איימי, את בעצם כלום"? אם יש בי מהכל, אז אני "כלום"?

מצד אחד את אוהבת תוויות, מצד שני את מרגישה צורך להמציא מילה חדשה כדי לתאר את עצמך. שפה פרטית זה דבר נחמד, אבל את לא יכולה לצפות מכל העולם להבין אותה, או לקבל אותה, ובמיוחד כשאת כן דוגל ת בתוויות. תוויות נועדו, מלכתחילה, כדי שאנשים יוכלו לתקשר זה עם זה על בסיס פחות-או-יותר משותף. התווית שבחרת לעצמך דורשת מתן הסבר לכל אדם שיראה אותה (משום שכל אדם עשוי לתת לה פרשנות שונה), ולפיכך אין לה ממש משמעות בתור תווית. לכל היותר, כינוי פרטי. אם את מעוניינת בתוויות, עדיף לך להשתמש במילים הפחות-או-יותר משותפות לכלל הציבור, לא במילים פרטיות.

יש צדק בדברייך
Succubus​(אחרת)

Re: מקומות שונים על רצף השליטה

Succubus​(אחרת) • 22 במרץ 2006
איימי_ כתב/ה:
יש צדק בדברייך

הו, מגניב, זה היה ממש קל. icon_razz.gif
איימי_​(נשלטת)
זאלופון כתב/ה:

באותו אופן, "מתחלף" בעיניי הוא לא מישהו שתמיד, בכל רגע נתון, רוצה גם לשלוט וגם להשלט בו זמנית. הוא גם לא מישהו שהמשיכה לשני הצדדים קיימת בו בהכרח במידה שווה, אלא פשוט מישהו שהמשיכה לשני הצדדים קיימת בו. בקונטקסט הבדסמי, לפעמים בא לו כך ולפעמים אחרת. ולפעמים, מן הסתם אפילו לעתים קרובות, בכלל בא לו וניל.
ההגדרה שלי ל"מתחלף" מכסה גם את מי שרוב הזמן בא לו להיות נשלט אבל לפעמים, במצב רוח מסוים ועם האדם הנכון, רוצה דווקא לשלוט. מתחלף לא חייב להיות "באמצע". הוא יכול להיות "מתחלף שנוטה לצד הנשלט".
לפי ההגדרה שלי ולפי מה שתיארת, אני מאמין שאת עונה לקריטריונים של מתחלפת. זה לא "כלום" אלא להיפך - זה כולל את הכל (מה שלא הופך את זה ליותר או פחות טוב ממי שמעוניין רק בצד אחד של השוט).

עכשיו השאלה היא אם את מרגישה בנוח בהגדרה הזו של מתחלפת. אם לא, אני יכול להגדיר אותך עד מחר, אבל אין שום חוק (לפחות עד שאתפוס את השלטון בהפיכה עקובה מדם) שיחייב אותך להסכים עמי.

הנה זאולופון, דברי החוכמה שלך השפיעו עלי רבות לשנות את הגדרתי. זוכרים שפתחתי לפני כמה זמן את השירשור ההוא- "לא סאבית ולא בטיח"? מה שהתכוונתי בשירשור ההוא היה לא לשאול האם אני סאבית (למרות שחזרתי על כך מספר פעמים, זה עדיין לא ממש נקלט...) הרעיון היה- מדוע אני קשורה כל כך, רגשית, להגדרה של "נשלטת"? מדוע זה סוג של איום, של עלבון, אם מישהו אומר לי- "את בכלל לא סאבית"?

והנה, כאן, בעקבות השירשור הזה, וכמה דברים נוספים, אני עושה קצת סוויץ' בראש, ואולי בעיקר בנפש...

וזה סוויץ' אמיתי, וכיף אמיתי icon_smile.gif
איימי_​(נשלטת)
Lordpain כתב/ה:

ההגדרה מתחלפת מבטאת רק את המשיכה לשני הצדדים ולא מעבר לזה, היא לא בא לציין מתי כיף לך להיות שולטת או נשלטת, היא לא בא לציין גם את ההקשר שאת צריכה שייתקיים על מנת שתהיי בעמדת שליטה או כניעה, ההגדרה מתחלפת גם לא בא לומר שזה כל מי שאת היא באופן מאד צנוע אומרת שאת מרגישה משיכה לסוג כלשהו של שליטה ולסוג כלשהו של כניעה .

את מוכנה עכשיו להסביר מה כל כך לא מספק בעבורך בהגדרה הזו ?
כי אם את אכן מרגישה משיכה לשני הצדדים אז אין דרך לעקוף את זה, את מתחלפת , עכשיו זה לא ממש משנה אם את שולטת רק בחורף ונשלטת רק בקיץ, אם יש לך משיכה לשני הצדדים ולא משנה מתי את מבטאת את המשיכה הזו אז את מתחלפת !
אם אין משיכה לשני הצדדים אז את לא !

כשבנאדם אומר על עצמו שהוא מתחלף מה שהוא אומר בעצם זה שיש לו איזשהי משיכה לסוג כלשהו של שליטה ולסוג כלשהו של כניעה, הוא לא אומר מעבר לזה, הוא לא אומר בכך את הזמן שבו הוא מעדיף להתחלף ולא שום דבר אחר .

תודה לך לורדפיין. גם אתה עזרת icon_smile.gif

באותה הזדמנות, תודה גם ליהלום, שעודדה אותי לעשות חושבים. נעשה קצת מעיק לצטט את כולם, הא? icon_sad.gif
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 22 במרץ 2006
איימי_ כתב/ה:
טוב- שוניתי, השתניתי...

הסבר לגבי המסקנות יגיע בהמשך. בינתיים אני מחכה לשלל שטיחים אדומים, השתחוויות, והרבה צומי! icon_razz.gif

icon_cool.gif

תכיני קפה...
ותתרגלי השתחוויות....
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

ציטה:
זוכר את הגרף שציירתי לך?

שולט I---------------------------Iנשלט

אני מזמין את כל המשתתפים בדיון למקם עצמם,
אם אתם מסוגלים,
על הגרף הזה...
מסקנות אני מבטיח לתת לכל אחד ואחת..
וצ'יטה...נא לא לגלות... icon_wink.gif