בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קורס מזורז בלשון

Queencie​(שולטת)
לפני 17 שנים • 6 בספט׳ 2006

Re: קורס מזורז בלשון

Queencie​(שולטת) • 6 בספט׳ 2006
fairy כתב/ה:
עבודת מאסטר כתב/ה:
לא, זה לא קורס לליקוקים, אלא קורס בלשון העברית!
לצערי אנשים רבים לא מכירים את המונח - אותיות אית"ן.

מה לא בסדר במשפט הבא?
אתה תסביר לי איך לעשות את זה ואני יעשה את זה.

רבים מכם ניחשו - אני יעשה. שגיאה מכוערת שהתפתחה בעיקר באינטרנט בשנים האחרונות.
יש לכתוב - אני אעשה.
אם ככה, בפועל שאנחנו נעשה בעתיד - איך נדע מתי להשתמש באות י' בתחילת הפועל ומתי להשתמש באות א'?
אית"ן -

אני - אעשה

הוא - יעשה
הם / הן - יעשו

היא - תעשה
אתה - תעשה
את - תעשי
אתם - תעשו

אנחנו - נעשה

מדהים, אבל הטריק הזה נכון להרבה מאוד שמות פועל בזמן עתיד.
הוא - יכיר. אני - אכיר. היא - תכיר. אנחנו - נכיר.
הוא - יחשוב. אני - אחשוב.
הוא - יקלל. אני - אקלל.
הוא - יגרב"ץ. אני - אגרב"ץ.

מבינים כמה זה פשוט?

כשאני קורא פרופיל של מישהי, שממש מצליח להרשים אותי, ופתאום בסוף אני רואה שכתוב משהו בסגנון - "נא לפנות בכבוד, אחרת אני פשוט יתעלם" - זה פוגע בדימוי שכבר פיתחתי על אותה בחורה.
ולא - אל תספרו לי סיפורי אלף לילה ולילה על דיסלקטים! יש אנשים שסובלים מדיסלקציה וזו בעיה מוכרת, אבל פתאום הרבה מאוד אנשים מאבחנים את עצמם כ"קצת דיסלקטים" ולא מתאמצים לתקן את השגיאות שהם עושים.

בהצלחה, ואם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אלי.

לי יש שאלה, תגיד, יש לך חיים שאתה מתעסק בשטויות?
כנראה שלא.

ממש לא שטויות!
כושר הביטוי המילולי מעיד הרבה על האדם מהצד השני של המקלדת. בעולם וירטואלי שבו לא רואים פנים או גוף, לא שומעים קול או מריחים ריח - נותרת רק המילה הכתובה להאיר את מחשכי מחשבותינו או במילים מצויות של היום - "להדליק" אותנו....
ואם אוצר המילים שלנו יתבסס על התרגום מאנגלית (קלוקלת בעצמה) של Elvis & Butthead או סאות'פארק ודומיו - סופינו שהשפה העברית באמת תידעך - לעד.
ו.. אפלבי, שירים, במיוחד בסגנון ראפ, מתאים שיהיו בלשון רחוב - סלאנג. אבל שיחה כתובה - עדיף שכמה שפחות.
Here And There​(נשלטת)

Here And There​(נשלטת) • 6 בספט׳ 2006
ציטוט:
ממש לא שטויות!
כושר הביטוי המילולי מעיד הרבה על האדם מהצד השני של המקלדת. בעולם וירטואלי שבו לא רואים פנים או גוף, לא שומעים קול או מריחים ריח - נותרת רק המילה הכתובה להאיר את מחשכי מחשבותינו או במילים מצויות של היום - "להדליק" אותנו....
ואם אוצר המילים שלנו יתבסס על התרגום מאנגלית (קלוקלת בעצמה) של Elvis & Butthead או סאות'פארק ודומיו - סופינו שהשפה העברית באמת תידעך - לעד.
ו.. אפלבי, שירים, במיוחד בסגנון ראפ, מתאים שיהיו בלשון רחוב - סלאנג. אבל שיחה כתובה - עדיף שכמה שפחות. color]
]

[color=violet]חבל מאוד שאת מאמינה בגישה של לשפוט אדם על סמך תכונה אחת.
כפי שאינטיליגנציה נמדדת ע"י מגוון רחב של יכולות, במגוון רחב של תחומים כך גם שהאדם מורכב מהרבה מאוד יכולות ותכונות, ולשפוט אדם ע"פ תכונה אחת נראה קצת שיטחי בעיני.[color=violet]
Here And There​(נשלטת)

Here And There​(נשלטת) • 6 בספט׳ 2006
ציטוט: ממש לא שטויות!
ו.. אפלבי, שירים, במיוחד בסגנון ראפ, מתאים שיהיו בלשון רחוב - סלאנג. אבל שיחה כתובה - עדיף שכמה שפחות.

חבל מאוד שאת מאמינה בגישה של לשפוט אדם על סמך תכונה אחת.
כפי שאינטיליגנציה נמדדת ע"י מגוון רחב של יכולות, במגוון רחב של תחומים כך גם שהאדם מורכב מהרבה מאוד יכולות ותכונות, ולשפוט אדם ע"פ תכונה אחת נראה קצת שיטחי בעיני.
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 6 בספט׳ 2006
כושר ביטוי הוא סך של הרבה מאוד פרמטרים. מכאן שהוא לא "תכונה אחת".
הוא נובע מהרבה דברים,: מגנטיקה, עבור לאינטלקט, להשקעה הורית בילדות, ממשיך לקריאה כתחביב, לעולם דמיוני עשיר ועוד כהנה וכהנה. האם זה חשוב? לחלקנו כן, לחלקנו לא, אבל בדיוק כפי שגברת א' תפסול מישהו על סמך גיל צעיר / מבוגר מדי, גברת ב' תפסול מישהו על סמך עילגות. תוכלי לומר שזה דבר אחד ומה פתאום, ועובדה...

יש אנשים שעבורם כושר ביטוי, רהיטות וצחות שפה היא הרבה יותר מאשר פסיק פוסל. זה חלק מהמהות.

אחרון חביב: אני מעולם לא ראיתי בנאדם טיפש או בור - ורהוט.
huan
huan • 6 בספט׳ 2006
אני בספק עם קווינסי התיחסה דווקא לשגיעות כתיב כפרמטר חשוב אלה יותר לכושר הביטוי הכללית,יכולת התחביר וסוג השפה בה משתמשים...אחרי הכל אנחנו בכל זאת באינטרנט ומלבד המילה הכתובה אין יותר מיד פרמטרים להסתמך עליהם ופרמטר הרהיטות והמילה הכתובה הרבה יותר הוגן ומכובד מפרמטרים כמו גובה,משקל או גיל המהווים קרטריונים לרבים מהאנשים פה.
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 6 בספט׳ 2006
גם חואן וגם חתולת לילה תארו את עיקר ההשקפה שלי בעניין מה שנקרא "יכולת ורבאלית".
שגיאות כתיב ושגיאות הקלדה יכולים לנבוע מדיסלקציה או הקלדה מהירה.
אני יכולה להתגבר על הקושי שבהבנת הכתוב גם אם הוא רצוף בשגיאות כתיב, ולקלוט הרבה על האדם הכותב לפי אופן ההתנסחות שלו - ולא רק התוכן - גם עושר השפה, הביטויים והתאורים, ומעבר לכך הטון שעובר במילים, שלא לומר עומק הדיון ורמתו.
לכל אלה יש בסיס שנובע מאופיו של האדם ומיכולותיו האינטיליגנטיות.

אז כמו שכתבה חתולת לילה, זו לא תכונה אחת, למעשה על סמך נסיון ארוך בין הביטים והפיקסלים, למדתי הרבה על לא מעט אנשים.
ואם זה שטחי - שיהיה, אבל גם המסך שעליו נכתבות המילים שטוח, ובמדיה הוירטואלי - זה מה שיש...
עבודת מאסטר{lori}

עבודת מאסטר{lori} • 6 בספט׳ 2006
fairy כתב/ה:
ציטוט: ממש לא שטויות!

חבל מאוד שאת מאמינה בגישה של לשפוט אדם על סמך תכונה אחת.
כפי שאינטיליגנציה נמדדת ע"י מגוון רחב של יכולות, במגוון רחב של תחומים כך גם שהאדם מורכב מהרבה מאוד יכולות ותכונות, ולשפוט אדם ע"פ תכונה אחת נראה קצת שיטחי בעיני.

מישהו שפט? מישהו פה נתן פרופיל אופי? אפשר לחשוב למה הפכתם את מה שאמרתי. זה כולו חומר למחשבה, והצורה בה אבחר את הסאבית שלי יכולה להיות שטחית בעיניו של כל אדם מלבדי. אז עם כל הכבוד לך פיירי, את זו ששופטת אנשים על פי תכונה אחת, ולא אני. את זו שאומרת שלדעתך, אדם ששופט לפי תכונה אחת הוא שטחי. הניגוד בין דבריך מראה שאת מדברת לאוויר, או בעברית מדוברת (של אנשים שיש להם חיים, בניגוד אלי, לדבריך) - "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול".

קיצורו של עניין - בסך הכל נתתי חומר למחשבה. גישתי היא שיש קשר בין יכולת הביטוי לאופיו של אדם ומתוך השקפת עולמי (שכפי הנראה איננה רק שלי), נתתי לכם טיפים שישפרו במעט את מעמדכם הראשוני בעיני אנשים שכמוני (ואני לא לבד בגישה זו). אני מקווה שאף אחד לא נפגע מצורת חשיבה זו.

שלום על ישראל.
עבודת מאסטר{lori}
לפני 17 שנים • 8 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר{lori} • 8 בספט׳ 2006
אמרתי פה כמה דברים קשים, וזה ממש לא אופייני לי. הדברים נאמרו בשעת כעס שלא קשורה לנושא עליו אנחנו מדברים ופשוט שפכתי את הקריזה שלי לכאן, וזה לא בסדר.
fairy - אנא קבלי התנצלותי.
רק אישה

רק אישה • 8 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר כתב/ה:

מבינים כמה זה פשוט?

כשאני קורא פרופיל של מישהי, שממש מצליח להרשים אותי, ופתאום בסוף אני רואה שכתוב משהו בסגנון - "נא לפנות בכבוד, אחרת אני פשוט יתעלם" - זה פוגע בדימוי שכבר פיתחתי על אותה בחורה.
ולא - אל תספרו לי סיפורי אלף לילה ולילה על דיסלקטים! יש אנשים שסובלים מדיסלקציה וזו בעיה מוכרת, אבל פתאום הרבה מאוד אנשים מאבחנים את עצמם כ"קצת דיסלקטים" ולא מתאמצים לתקן את השגיאות שהם עושים.

בהצלחה, ואם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אלי.

ההודעה שלך הפתיעה אותי כי אם הפרופיל של הסאבית מצא חן בעיניך והחלטת להכיר אותה אתה יכול ללמד אותה דקדוק בפגישה הראשונה.
אתה לא חייב ללמד את כל חברי הכלוב דקדוק בסיסי.
אם הדימוי של הסאבית נפגע סימן שאתה מיחס לשגיאה חשיבות.
אם אפשר לתקן אחרי הערה אחת מדוע אתה מיחס לשגיאה חשיבות?
ראיתי בשרשור של החידות את השגיאה "אני יתקן" אצל שולט שהמתמטיקה שלו טובה מהעברית שלו. הוא כתב כמה חידות מתמטיות.
השגיאה לא הורידה אותו בעיני.

אם אתה חושב שהשגיאה מלמדת על עילגות כללית וחוסר התאמה של הסאבית אליך מה יעזור התיקון?

הסברתי לעצמי את פוזיצית המורה לדקדוק בצורה הבאה.
אתה "שולט" ואוהב להפגין שליטה ועליונות על סאביות
בכל פרופיל שני של שולט כותב שהוא מורה, מחנך ומאלף.
אני חושבת שפוזיצית המורה, שנמצאת בהרבה פנטזיות של שולטים, צריכה להיות שמורה לסאבית שלהם.
בנסיון ללמד את כולם דקדוק יש פטרונות שעלולה להעליב.
חידה בדקדוק:
לא השלמת את כל הטבלה.
שכחת את גוף שלישי רבות.
פעל ע.ז.ר. הן מה?
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 8 בספט׳ 2006
חתולת הלילה כתב/ה:
כושר ביטוי הוא סך של הרבה מאוד פרמטרים. מכאן שהוא לא "תכונה אחת".
הוא נובע מהרבה דברים,: מגנטיקה, עבור לאינטלקט, להשקעה הורית בילדות, ממשיך לקריאה כתחביב, לעולם דמיוני עשיר ועוד כהנה וכהנה. האם זה חשוב? לחלקנו כן, לחלקנו לא, אבל בדיוק כפי שגברת א' תפסול מישהו על סמך גיל צעיר / מבוגר מדי, גברת ב' תפסול מישהו על סמך עילגות. תוכלי לומר שזה דבר אחד ומה פתאום, ועובדה...

יש אנשים שעבורם כושר ביטוי, רהיטות וצחות שפה היא הרבה יותר מאשר פסיק פוסל. זה חלק מהמהות.

אחרון חביב: אני מעולם לא ראיתי בנאדם טיפש או בור - ורהוט.

חתולה,
כושר ביטוי זה בעיקר תוצאה של יכולות אירגונית (מחשבתית ושפתית) ויכולות שליפה (שליפת מילים מהזיכרון). היום לעומת פעם יודעים שליקויי למידה (שקשיי ביטוי זה אחד מהם) הם כתוצאה של בעיה אורגנית במוח ואין שום קשר לצורת גידול.
לגבי עניין האינטלקט, כפי שאמרתי קודם, אין בכלל קשר. אני מכירה גם אנשים שמאוד מצליחים בתחומים שקשורים ליכולות וארבליות אבל מתקשים ביכולות מתמטיות. פשוט כי יש להם קשיי למידה בתחום הספציפי הזה.
דסלקציה או קשיי למידה פוגעות בחלק מהיכולות, ולא בכולן.

ציטוט: אם אתה חושב שהשגיאה מלמדת על עילגות כללית וחוסר התאמה של הסאבית אליך מה יעזור התיקון?

מסכימה. אם זו בעיה כרונית אז גם תיקון לא יעזור.

עבודת מאסטר כתב/ה:
אמרתי פה כמה דברים קשים, וזה ממש לא אופייני לי. הדברים נאמרו בשעת כעס שלא קשורה לנושא עליו אנחנו מדברים ופשוט שפכתי את הקריזה שלי לכאן, וזה לא בסדר.
fairy - אנא קבלי התנצלותי.

התנסחת כ"כ יפה, איך אני יכולה שלא?????? icon_lol.gif icon_lol.gif
קיבלתי icon_smile.gif
ואני שמחה שקיבלת את שלי.