שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסמ כחווית תיקון

Queencie​(שולטת)
לפני 17 שנים • 14 באוק׳ 2006
Queencie​(שולטת) • 14 באוק׳ 2006
אני לא מצליחה להבין מה הקשר בין השאלה ששאלת לגבי האפשרות שהבדסמ יכול להיות כלי טיפולי ובין עניין החוקים. אלו שתי שאלות ושני דיונים שונים לגמרי.
לעניין השיחזור של טראומה מן העבר - זה נכון שיש רבים מהאנשים שלוקחים חלק בבדס"מ עברו טראומה שקשורה להתעללות בעברם. לא נתקלתי בסטטיסטיקה שאומרת אם באחוז גבוה יותר מאשר בכלל האוכלוסיה או שזה רק נראה כך מכיוון שבשיחות ההכרות בקהילה נכנסים לנושא הזה כחלק מההכרות את הפרטנר מה שלא עולה בכל הכרות ונילית ובודאי שלא בשלביה הראשונים.
והסיבה שזה עולה היא שחוויית השיחזור, גם אם את מאוד מעוניינת בה עלולה להביא אותך למצב נפשי קשה וזו אחריותו של השולט לדעת מה עלול לגרום לכך, וכמובן שזו אחריותו באם בחר לערוך איתך שיחזור לדעת איך לעזור לך להתמודד עם המצב בזמן השיחזור.
אישית אני לא לוקחת אחריות כזו, לא מאמינה שמי שאינו איש מקצוע אמור לקחת אחריות שכזו, ולא מעוניינת בכך. לא אומר שבמקביל לטיפול מקצועי ואולי בתמיכה שכזו זה לא אפשרי ואולי אפילו עשוי להועיל, אבל בסה"כ גם על ספת הפסיכולוג עורכים שיחזור מסויים באופן הדרגתי ושמטרתו לעזור למטופל להתמודד עם הטראומה, להתגבר עליה ולאפשר לו לבנות את חייו מבלי שהטראומה תבלום או תחסום אותו מתיפקוד נורמלי.
הבד"סמ והשליטה יכולים בהחלט להביא את הנשלט למקום טוב יותר עם עצמו, ללמד אותו לאהוב את עצמו את גופו ואת מיניותו, ועל ידי כך לשפר את בטחונו העצמי, אבל אני לא הייתי נכנסת לתהליך שכזה ללא תמיכה מקצועית שהנשלט מקבל.
huan
לפני 17 שנים • 15 באוק׳ 2006
huan • 15 באוק׳ 2006
אף אחד לא המציא כדורגל...ולמען האמת אף אחד גם לא המציא את השח וגם לא את הכדורגל....אלה דברים שהתפתחו עם הזמן והשח בכלל לא התחיל כמשחק.

מעבר לזה עם תקראי את הדברים שכתבתי בעבר אני אישית לא מנסה לכפות אל אף אחד את דרכי.....הדבר היחיד שאני כן מנסה לקדם זה את הכלים והידע בעזרתם אנשים יוכלו לקבוע בעצמם את החוקים ואת הדברים שנכונים או לא נכונים להם.
וכבר אמרתי לא פעם שמצידי אנשים פה יכולים לרצות שיתלו אותם ויתנו להם להיחנק למוות כל עוד הם יודעים מה הם עושים,מה ההשלכות וכו.
מהידע שבידי והניסיון שלי אני חושב שבדסמ זה לא כלי טיפולי ואני אישית לא הייתי עושה בו שימוש ככזה ולא הייתי ממליץ לאף אחד לעשות בו שימוש כזה.....במידה ותלמדי את התחום לעומק ומיתוך הידע והניסיון שתצברי תגיעי למסקנה אחרת ומיתוך מודעות מוחלטת למה שאת עושה ולהשלכות שיכולות להיות תמצאי מישהו שיקח אותך תחת כנפיך תוך שהוא יודע בדיוק מה את רוצה ולאן ואיך כל זה הולך ויקח אותך תחת כנפיו אז יאללה בלאגן.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 15 באוק׳ 2006

הדיעה שלי היא שחווית "תיקון" כן יכולה לבוא בבדסמ, כאשר יש תקשורת ואמון ביניהם
רב יותר מהרגיל. החוויה תבוא כנוסף לעוד אחת מהגשמת הפנטזיות שלהם ולא
כבסיס שעליו נבנה הקשר. זו תהיה הגשמת פנטזיה הרבה יותר מאשר "תיקון".

אני גם לא מאמין גדול שעזרה פסיכולוגית מקצועית תמיד עוזרת.
אך אם היא תהיה זקוקה לעזרה ממשית, "תיקון בדסמי" לא יפתור את העניין.
זה לא תחליף. זה יותר תוספת שמשוייכת להנאה/פנטזיה ופחות טיפול פסיכולוגי נטו.

אחרי הכל, שולטים הם לא מטפלים מוסמכים, וגם אני לא.
באנו להנות - ולא לטפל (לפחות אני).

במקרה כזה מומלץ שבנוסף לתקשורת איתי תפנה גם
לעזרה מקצועית אם תרגיש שזה יכול לעזור לה.

בדסמ שהבסיס קשר שלו הוא חווית תיקון או שיחזור טראומות - לא טוב לדעתי.

-------------------------------

אם חווית חוויה נוראית כילדה (דוגמה שהבאת) אני מאמין שיש לזה
השפעה על העתיד לבוא. דברים שתעשי או השקפת עולם אחרת ממה
שהיה לפני הטראומה. אם זה יקשר אותך לבדסמ הטראומה....לא בהכרח.
סביר להניח שלא.

אך אם היה לך משיכה לזה בתוכך בתת מודע ייתכן
כי חוויה כזאת נוראית תוציא את זה למודע. את הפנטזיות.

שלב שני הוא לתרגם את הפנטזיות ליחסי שליטה או כמו שאנחנו אומרים - בדסמ.

וכן, בדסמ יכול להוביל לפעמים למקומות לא טובים. זה קורה.
סשן שעברת או התנהלות מסוימת אשר השאירה בך טעם רע
או הזכירה לך דברים לא טובים מעברך.

מתמודדים ומנסים לתעל את זה לטובה. מכל חוויה לומדים.
כלבלבון עירוני
כלבלבון עירוני • 15 באוק׳ 2006
אני חושב שמאוד תלוי מהי הפנטזיה שמנסים להגשים.
פנטזיה מהסוג שכתבת נראית לי בעייתית לדום שינסה להגשים אותה.
אני חושש מרגרסיה ברגשות למצב בילדות.
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=16622

בפנטזיה הזאת אני רואה אלמנטים טיפוליים שהגשמת הפנטזיה יכולה להחריף ואני מסכים לדעתו של ד"ר גידי רובינשטיין שחזרה כפייתית על ארועים טראומתיים מהעבר יכולה גם להביא נזק נוסף.

בכל מקרה, כפי שתום אמר, גם לדעתי כדאי לפנות לעזרה מקצועית במקביל לקשר.
http://www.maledom.co.il/forums/showthread.php?t=45

אני חושב שדעתו של ד"ר גידי רובינשטיין נכונה במקרים האלה ואני מאמין שבעלי מקצוע יכולים לעזור יותר מחובבנים עם כוונות טובות.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 15 באוק׳ 2006
שלום פתוחה. קודם כל כדי להרגיע- אני לא באמת פסיכולוג icon_smile.gif
מה שאת מתארת מזכיר לי repitition compulsion שבגדול זה הדחף שיש לאנשים לשחזר סיטואציות טראומטיות מעברם, והפעם כשיש להם שליטה מסויימת באירוע. אם את שואלת האם ישנן עוד נשים כמוך שהגיעו לכאן בגלל זה אז התשובה היא כן, יש. מאות. אני מאמין שלא רק נשים.
אין זו הסיבה העיקרית, ישנן עשרות סיבות שיכולות לגרום לפנטזיות הללו, אך עפ"י מה שאת מתארת נדמה שהיא אכן רלוונטית אצלך (אך יש מצב שהיא לא בלעדית וישנן נוספות).
בדס"מ ככלי טיפולי מזכיר התגלגלות בשלג כדי לרפא חום גבוה. סמרטוט רטוב על המצח יכול להועיל ולכן ניתן לחשוב שגם השלג יעזור...
בתיכון לא אהבת את הפסיכולוגית וזה די הגיוני. לפסיכולוג לא הולכים בכפייה. הפסיכולוג הוא המראה שלך ואת זו שמחליטה אם את רוצה לנסות לראות את עצמך ולגלות מי את. כמו במציאת בן זוג- לא כל מטפל יתאים לך. אל תפסלי גם אחרים. אם את רוצה לדבר על מה שקרה ולמצוא אוזן קשבת בחינם, חייגי 1202. המתנדבות המקסימות יכולו לענות לך על הרבה שאלות וגם לא חלה עליהן חובת דיווח.
בנוסף, אונס עלול לגרום לפריצת PTSD. אם יש לך את הסימנים לכך את צריכה לדבר עם מישהו. קשה מאוד לרפא את זה אך בהחלט ניתן לייצב את זה. וככל שהזמן עובר ורק מדחיקים זה גורם לנזק רב יותר. היו לי שתי בנות זוג שיצאתי עימן תקופה. הקשר נפל בגלל שהן לא היו בנויות לקשר, מכיוון שהיו צעירות ועדיין לא התמודדו עם התעללות ואונס שהיה בעברן. מקווה שזה לא המצב גם אצלך, אבל העדפתי לכתוב יותר ממה שצריך מאשר לא לכתוב כלל.
עינבר
לפני 17 שנים • 16 באוק׳ 2006
עינבר • 16 באוק׳ 2006
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
שלום פתוחה.
בתיכון לא אהבת את הפסיכולוגית וזה די הגיוני. לפסיכולוג לא הולכים בכפייה. הפסיכולוג הוא המראה שלך ואת זו שמחליטה אם את רוצה לנסות לראות את עצמך ולגלות מי את. כמו במציאת בן זוג- לא כל מטפל יתאים לך. אל תפסלי גם אחרים. אם את רוצה לדבר על מה שקרה ולמצוא אוזן קשבת בחינם, חייגי 1202. המתנדבות המקסימות יכולו לענות לך על הרבה שאלות וגם לא חלה עליהן חובת דיווח.

אני חותמת על כל מילה.

ורוצה להגדיש שיש גם שיטות טיפול נוספות.
למשל קיימות כל מיניי סוגים של קבוצות תמיכה,
בהן נשים עוזרות אחת לשנייה להתמודד.
אם פרח עוד לאשלחה ניק, באלפוני יש פוסט במידה והותקפת.

פתוחה כתב/ה:
האם באמת הקהילה הזאת שחשבתי שההיא פתוחה ומקבלת היא בעצם כזאת שמרנית וסגורה וחושבת שהיא יודעת הכל? למה אני צריכה לדעת חוקים כדי ליהנות? מי קבע מה בסדר ומה לא?

הקהילה פתוחה לכל מיני פנטזיות וכל מיני "סטיות", המוכנות פטישים וכל מיני גישות ל BDSM.
עדיין יש התנהגויות שהן מחוץ לגבול העיסוק ב BDSM, בעיקר מכיוון שהן גורמות נזק.
מטרת החוקים היא להגן עלייך, שלא יגרם לך נזק מפעילות BDSM. הבסיס הוא בטוח, שפוי ובהסכמה.

ואם כבר שמים כאן , כל מיני לינקים, אני אפרסם גם כאן את עצמי ואיך אני רואה BDSM בריא:
http://www.maledom.co.il/phpsite/modules.php?name=News&file=article&sid=31
פתוחה
לפני 17 שנים • 18 באוק׳ 2006
פתוחה • 18 באוק׳ 2006
קבוצות תמיכה??
icon_eek.gif
אני לא יכולה אפילו לדמיין את עצמי עומדת ליד אולי עשר נשים ומספרת להן מה עבר עליי בחיים.. נשים שאני לא מכירה בכלל...
עינבר
לפני 17 שנים • 19 באוק׳ 2006
עינבר • 19 באוק׳ 2006
פתוחה כתב/ה:
קבוצות תמיכה??
icon_eek.gif
אני לא יכולה אפילו לדמיין את עצמי עומדת ליד אולי עשר נשים
ומספרת להן מה עבר עליי בחיים.. נשים שאני לא מכירה בכלל...

לא הייתי בקבוצת תמיכה שכזאת, אז אני לא יודעת ב 100%,
אבל אני מניחה שאף אחד לא ילחץ עלייך לדבר אם לא תרצי.

ואני יכולה להבטיח לך שיש הרבה תיקון רק בלהקשיב להן,
ולפעמים, הן נוגעות לך בלב כל כך הרבה, שאת מכירה אותן.
ואת זה אני אומרת כן מהכרות עם קבוצות תמיכה, למיניהן.

ועוד, משהו, ללכת לנסות טיפול או קבוצת תמיכה.
היום שאת כבר לא בת 17 ויש לך זכות לבחור,
זה הרבה פחות מסוכן מלנסות לשחזר כאן טראומות.
כי הסיכוי שתפלי על רשלנות של דום יותר גבוהה
מהסיכוי שתפלי איש מקצוע שיזיק לך באמת.