ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ביקורת על פרקליטות המדינה: יחסי שליטה ב-BDSM ידרשו רישום

דורון גונן
לפני 11 שנים • 1 באפר׳ 2013

Re: בתאכלס

דורון גונן • 1 באפר׳ 2013
Amit21 כתב/ה:
כן יש סיכוי שזה יעבור כי במה הממשלה שלנו מתעסקת אם לא בהעברת חוקים מטומטמים והתעסקות בתפל?
במקרה והחוק כן יעבור אני בספק שבאמת יאכפו אותו ואם לא תיגשו בעצמכם אף אחד לא ידע מי אתם ומה אתם.

מה שכן מסוכן בחוק הזה זה שהוא פותח דלת לתביעות מצד האקס הפגוע (ולא חסרים כאלו משוגעים) על השפלות התעללויות נפשיות ופיזיות (יכול להיות גם היום) אבל חוסר אישור נטוריון עלול להזיק לצד השולט, החזק ולהציג אותו רע במשפט.

מזל שאני נשלט icon_smile.gif

אם לא תהיה לך בעיה לחתום על הסכם כזה, אז מה הבעיה?
מוניק​(נשלטת)

Re: ביקורת על פרקליטות המדינה: יחסי שליטה ב-BDSM ידרשו רישום

מוניק​(נשלטת) • 1 באפר׳ 2013
דורון גונן כתב/ה:
פרופ' סנג'רו מעביר ביקורת על עוד הצעה הזויה של חבורת תופרי התיקים מטעם פרקליטות המדינה:
מאחר ויחסי שליטה מעבירים את הסמכות לשולטים/ות, יידרש לסוג יחסים כזה הסכם מראש, בדומה להסכם ממון בין בני זוג. ההסכם בין מקיימי יחסים כאלה (BDSM) יהיה דרוש אישור נוטריון שיוודא ששני הצדדים להסכם חותמים עליו מתוך רצון חופשי וללא הפעלת לחץ כלשהוא, פסיכולוגי או אחר.

מי יפקח?
לכאורה, הפרקליטות היא שתהיה מוסמכת להורות למשטרה לפתוח בחקירה כל אימת שיהיה אירוע BDSM שיחייב חקירה.

תגובת השופט העליון בדימוס אהרון ברק:
...זה ממש לא לעניין להזכיר שיש לי ולילדי 17 דירות רשומות בטאבו שחלקן קניתי בזול כתוצאה מהליך כינוס נכסים ע"י שופטים שאני מיניתי. זה לא העניין. מה שחשוב הוא שהכל שפיט, גם יחסים בהסכמה ביחסי סאדו-מאזו.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000767306

הזוי מעט אבל אולי נציע שיקראו לזה קילור icon_biggrin.gif
Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie}
Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie} • 1 באפר׳ 2013
דורון היקר לשאלתך.

א. כולנו יודעים שישנם יחסים קצרים ויחסים ארוכים ואני אישית לא מתכנן להיגרר למשרד הפנים ולחכות שעות בשביל שאיזה פקיד יאשר לי את חיי המין ויותר מזה את הדרך חיים (שלא פוגעת בשום צורה באף אחד/ת)

ב.מעשה שכזה עלול "להוציא אותי מהארון" מה שנקרא. משהו שאני לא רוצה.

ג. עם כל העניין של המאגר הביומטרי, מעקב על אתרי אינטרנט וכו' אתה לא חושב שיש כבר מספיק חדירה לפרטיות בימינו?

ד. חיי המין והאהבה שלי הם עינייני בלבד, לא של הורי, חברי ובטח לא של הממשלה.

אך אני אומר זאת, אם תינתן האופציה לקיים טקס קילור עם בחירת ליבך כתחלופה או כתוסף לנישואים אולי אז ורק אז אשקול לחתום על המסמך.

נ.ב
תודה למוניק המקסימה על הרעיון של הקילור. אולי נציע את זה בכנסת? לפחות זה יהיה הגיוני
מוניק​(נשלטת)
Amit21 כתב/ה:
דורון היקר לשאלתך.

א. כולנו יודעים שישנם יחסים קצרים ויחסים ארוכים ואני אישית לא מתכנן להיגרר למשרד הפנים ולחכות שעות בשביל שאיזה פקיד יאשר לי את חיי המין ויותר מזה את הדרך חיים (שלא פוגעת בשום צורה באף אחד/ת)

ג. עם כל העניין של המאגר הביומטרי, מעקב על אתרי אינטרנט וכו' אתה לא חושב שיש כבר מספיק חדירה לפרטיות בימינו?

אך אני אומר זאת, אם תינתן האופציה לקיים טקס קילור עם בחירת ליבך כתחלופה או כתוסף לנישואים אולי אז ורק אז אשקול לחתום על המסמך.

נ.ב
תודה למוניק המקסימה על הרעיון של הקילור. אולי נציע את זה בכנסת? לפחות זה יהיה הגיוני

האמת שאם הם מקבילים זאת למעמד ידועה בציבור זה בהחלט מקובל וראוי לתת לקהילה שלנו תחליף חוקי רישומי למי שמעוניין בכך.
לילית חדשה
לילית חדשה • 1 באפר׳ 2013
גם אני קראתי את הכתבה פעם ואפילו פעמיים
ולא מצאתי-
איפה יש איזכור ליחסי שליטה?
דורון היקר לשאלתך.

נ.ב
מוניק, צר לי להודיע לך שאת חיה במדינה שהיא מסורתית ואפילו מידי. כיום בארץ לא ניתן להתחתן בצורה אזרחית ואם מתחתנים בחול אז בארץ זה לא נחשב. הדרך היחידה היא נישואים דתיים. היחידה. הדרך של הרבנות הנהדרת שלנו להכניס עוד כסף לכיסה ולהמשיך בכפייה הדתית. (לפרוטוקול אני מאד מכבד את הדת, הדתיים ואני אפילו אדם מאמין אבל הרבנות עברה כל ביקורת אך זה כבר לפוסט אחר.אם את חושבת שהם יתנו להסכם מתחרה כמו נישואים להוות תחרות עבורם את תמימה.

דבר נוסף, גם אם כן אותו קילור יהיה אכן מעמד חוקי וידוע. את חושבת שאם תסתובבי ברחוב בלבוש וונילי אפילו ותהיי ידועה בתור בדסמית אנשים לא יסתכלו עלייך בעין עקומה וישפטו אותך? אנחנו חיים בחברה שלא יודעת לקבל את השונה.

אבל מי יודע אולי יבוא יום ונוכל לצהול בקולרים ורצועות באמצע הרחוב עם חיוך על פנינו לא בזמן תקפת פורים.

הלוואי.
מוניק​(נשלטת)
Amit21 כתב/ה:
מוניק, צר לי להודיע לך שאת חיה במדינה שהיא מסורתית ואפילו מידי. כיום בארץ לא ניתן להתחתן בצורה אזרחית ואם מתחתנים בחול אז בארץ זה לא נחשב. הדרך היחידה היא נישואים דתיים. היחידה. הדרך של הרבנות הנהדרת שלנו להכניס עוד כסף לכיסה ולהמשיך בכפייה הדתית. (לפרוטוקול אני מאד מכבד את הדת, הדתיים ואני אפילו אדם מאמין אבל הרבנות עברה כל ביקורת אך זה כבר לפוסט אחר.אם את חושבת שהם יתנו להסכם מתחרה כמו נישואים להוות תחרות עבורם את תמימה.

דבר נוסף, גם אם כן אותו קילור יהיה אכן מעמד חוקי וידוע. את חושבת שאם תסתובבי ברחוב בלבוש וונילי אפילו ותהיי ידועה בתור בדסמית אנשים לא יסתכלו עלייך בעין עקומה וישפטו אותך? אנחנו חיים בחברה שלא יודעת לקבל את השונה.

אבל מי יודע אולי יבוא יום ונוכל לצהול בקולרים ורצועות באמצע הרחוב עם חיוך על פנינו לא בזמן תקפת פורים.

הלוואי.

ידוע וברור לי שאנו לצערי מדינת דת וכן אני גם אדם שמאד אוהב את הדת.
אבל מעמד ידועים בציבור שאליו הקבלתי את הקילור איננו מעמד שבו שניים נושאים אותות המסמנים את זוגיותם אלא מעגן את זכויותיהם הציבוריות אזרחיות מבחינה משפטית בלבד ולא חלים על מעמד זה אותם מערכת חוקים כשל נישואים כפי דת ודין.
אינני זקוקה לכך שיהיו סממנים שיעדכנו את כל העולם ואשתו לגבי נטייתי הבדסמית אלא יהיה נחמד שיהיה לנו את האפשרות לעגון את הזוגיות הבדסמית שלנו מבחינה חוקית.
וכמו כן, לגונן עלינו מפני סטיגמות הקיימות לקהילה למשל: מישהי שנאנסה במסגרת בדסמית הרבה פעמים במשטרה במידה וידעו על נטייתה המינית יסגרו את התיק בשל חוסר ודאות שמדובר בקיום יחסי מין ללא הסכמה וכן הלאה.

וכן יתכן ואני נאיבית icon_biggrin.gif
לילית חדשה
לילית חדשה • 1 באפר׳ 2013
Amit21 כתב/ה:
מוניק, צר לי להודיע לך שאת חיה במדינה שהיא מסורתית ואפילו מידי. כיום בארץ לא ניתן להתחתן בצורה אזרחית ואם מתחתנים בחול אז בארץ זה לא נחשב. הדרך היחידה היא נישואים דתיים. היחידה..

אני רק מתקנת את זה-
על פי החוק- זוג המוכר בנשוי במדינה אחרת יוכר כנשוי במדינת ישראל.
ובזוג הכוונה לאישה ואישה, גבר וגבר או לאישה וגבר.
אוקיי עוררת את סקרנותי. אבל איזה חוקים תוכלי בידיוק לחוקק לזוג בדסמי? אני מניח שזה לא יהיה "על העבד יהיה ללבוש קולר 24/7 כדי לזהות את שייוכו" נשמע אדיר אני מודה אבל חוץ מזה אין הרבה לחוקק. לא צריך לחוקק זה עניין אישי שלי ושלך כך צריך להישאר.

בנוגע למה שאמרת לגבי המשטרה, יש לך נקודה טובה אך חיי מין אשר כוללים סאדו מאזו אינם עילה מספקת לסגור תיק אונס. אם היא נשלטת ואכן נאנסה? יותר מזה. חולי נפש עלולים לקחת את תירוץ הסאדו בכדי לאנוס ולפגוע ואז יוכל לטעון כי היא אוהבת שליטה דבר אשר נותן הסבר לכל הסימנים והמכות ולכי תוכיחי שזה לא המצב.