בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך להסביר מהו בדסמ למי שלא יודע.

לביאונת
לפני 6 שנים • 17 באפר׳ 2018
לביאונת • 17 באפר׳ 2018
משיק תפקידים קינקי.
שולמית ש
שולמית ש • 17 באפר׳ 2018
בדס"מ:
המונח מתאר מגוון פרקטיקות ארוטיות ומיניות, משחקי תפקידים או סגנון חיים הכוללים, כמרכיב מרכזי, הפקת הנאה מהפעלת כוח, מכאב ושליטה ומכניעות וויתור על שליטה. ל-BDSM צורות ביטוי רבות, המשקפות את טעמם והעדפותיהם של הנוטלים חלק בו.

המאפיין המרכזי של כל פעילות BDSM הוא אימוץ של תפקידים שונים ומשלימים בפעילות, כשבדרך כלל לאחד או יותר מהמשתתפים מוענקת סמכות כשולט/ת, ואילו האחר או האחרים מאמצים את תפקיד הנשלט/ת (או העבד). פעילות BDSM לעולם אינה התעללות, שכן קבלת התפקידים על ידי כל אחד מהצדדים נעשית תמיד במודע, מרצון ומבחירה חופשית, כאשר לכל אחד מהמשתתפים שמורה תמיד היכולת להפסיק את הפעילות.

BDSM יכול לכלול החלפת תפקידים, כלומר בחלק מהסשן אחד הצדדים שולט ואילו בחלק השני, יתהפכו היוצרות והנשלט הופך לשולט. אדם שמחליף את זהותו ה-BDSMית נקרא סוויץ' (מלשון Switch - החלפה) או מתחלף. ההחלפה לא חייבת להיעשות באותו סשן וייתכן שבסשן מסוים אדם יהיה נשלט ואילו בסשן אחר שולט. ייתכן גם מצב שבו האדם ממלא את תפקיד השולט בסשן עם שותף אחד ואילו עם שותף אחר את תפקיד הנשלט.

זה חלק מחיי, וככה בדיוק אני אוהבת.
רק שאני לא מתחלפת. אני תמיד שולטת.
ככה הייתי מסבירה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
"תנסה ואז תבין לבד" icon_wink.gif

וברצינות:
בגלל שבדס"מ נתון לפרשנות סובייקטיבית, כל אחד מסביר אותו אחרת לפי החוויות שצבר (גם חוויות פנימיות כמו מחשבות ופנטזיות).
אין הגדרה שהיא אמת אבסולוטית אחת שאיתה אפשר לתמצת למישהו את הבדס"מ. הייתי שולחת אותם להתנסות בזה לבד (לאו דווקא סשן, גם קריאה) ולגבש את המסקנות שמתאימות להם.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
ארצ' איך אפשר להתנסות במשהו שלא יודעים מהו?

אם הייתי מבקשת להגדיר מה זה סקי - צריכה להיות הגדרה מסויימת לא?
טלי35​(שולטת)
המלכה החרדית כתב/ה:
בדס"מ:
המונח מתאר מגוון פרקטיקות ארוטיות ומיניות, משחקי תפקידים או סגנון חיים הכוללים, כמרכיב מרכזי, הפקת הנאה מהפעלת כוח, מכאב ושליטה ומכניעות וויתור על שליטה. ל-BDSM צורות ביטוי רבות, המשקפות את טעמם והעדפותיהם של הנוטלים חלק בו.

המאפיין המרכזי של כל פעילות BDSM הוא אימוץ של תפקידים שונים ומשלימים בפעילות, כשבדרך כלל לאחד או יותר מהמשתתפים מוענקת סמכות כשולט/ת, ואילו האחר או האחרים מאמצים את תפקיד הנשלט/ת (או העבד). פעילות BDSM לעולם אינה התעללות, שכן קבלת התפקידים על ידי כל אחד מהצדדים נעשית תמיד במודע, מרצון ומבחירה חופשית, כאשר לכל אחד מהמשתתפים שמורה תמיד היכולת להפסיק את הפעילות.

BDSM יכול לכלול החלפת תפקידים, כלומר בחלק מהסשן אחד הצדדים שולט ואילו בחלק השני, יתהפכו היוצרות והנשלט הופך לשולט. אדם שמחליף את זהותו ה-BDSMית נקרא סוויץ' (מלשון Switch - החלפה) או מתחלף. ההחלפה לא חייבת להיעשות באותו סשן וייתכן שבסשן מסוים אדם יהיה נשלט ואילו בסשן אחר שולט. ייתכן גם מצב שבו האדם ממלא את תפקיד השולט בסשן עם שותף אחד ואילו עם שותף אחר את תפקיד הנשלט.

ככה הייתי מסבירה.

יפה... את ניסחת או לקוח ממקור כלשהו?
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 באפר׳ 2018
טלי35 כתב/ה:
ארצ' איך אפשר להתנסות במשהו שלא יודעים מהו?

אם הייתי מבקשת להגדיר מה זה סקי - צריכה להיות הגדרה מסויימת לא?

נכנסים לאינטרנט, נכנסים לאתר מופלא בשם גוגל, מקלידים את ארבע אותיות הפלא- בדסמ, והנה! מלא מידע מופיע!
מלא חומרים לקרוא, עיוניים ואישיים כאחד. מלא מועדונים ואירועים חברתיים לבקר בהם כקהל או כמשתתף.
רוב חברי האתר הזה לא פנו למישהו ושאלו אותו "סלח לי, מה זה בדסמ?" אלא הלכו וחקרו לבד ולבסוף חזרו עם מסקנות שאיתן גיבשו את ההשקפה שלהם, למרות שבהתחלה הם לא ידעו דבר. ואפילו, בין חלקם, היו "משוגעים" כאלו שעשו את זה עוד לפני שגוגל היה קיים icon_smile.gif אז אם הם הסתדרו, גם הדודה הסקרנית תוכל.
טלי35​(שולטת)
עכשיו אני מבינה אותך.

אותי כן מעניינת ההגדרה האישית.
(הדודה זה רק דוגמא למה קהל היעד.
זו יכולה להיות גם החברה שרואה סימן צהוב ושחור ושואלת).
שולמית ש

טלי

שולמית ש • 17 באפר׳ 2018
טלי35 כתב/ה:
המלכה החרדית כתב/ה:
בדס"מ:

ככה הייתי מסבירה.

יפה... את ניסחת או לקוח ממקור כלשהו?

לקוח מויקיפדיה עם שינוי קצת
the rain song
לפני 6 שנים • 18 באפר׳ 2018
the rain song • 18 באפר׳ 2018
בתור אחת שיצא לה להסביר המון פעמים לאנשים מה זה, למדתי שהכי טוב זה להתחיל עם מה שהם כן יודעים.
סאדו מאזו - אחרי שהמילים האלו נזרקות לאוויר הם בדרך כלל גם מסוקרנים וגם מבוהלים. אני לוקחת חלקיק שניה כדי להנות מהפרצופים שלהם ואז מוסיפה -
טוב, לא רק.
ואז אני מסבירה באופן כללי מאוד את פירוש האותיות. אם מדובר באנשים אינטלגנטים, אפילו לא צריך לתרגם לעברית.
כאן הם כבר מתחילים לשאול שאלות ומתפתחת שיחה. זה אף פעם לא נאום או הרצאה. הם שואלים, אני עונה כמיטב יכולתי, תמיד בקיצור.

תמיד מדגישה את עניין הרצון וההסכמה. את זה שיש שני צדדים לעניין. ובאופן כללי לגמרי את זה שיש המון תחומים בתוך המושג הזה ולא "חייבים" להמשך ולאהוב את הכל.
אני לא מדברת על צורך פנימי עמוק או על כמיהה ולא עושה מהבדסמ משהו רוחני ועמוק.
בתכלס, רבים מהאנשים כאן בכלוב לא מבינים את זה. אני עצמי לא מתחברת בהכרח לכל המילים היפות האלה.

מה שכן, אחרי שדנים בצד המעשי, אני אגיד שיש אנשים שזה בא אצלם לידי ביטוי בעיקר בסקס ויש כאלה שזה מעבר. (כאן בדרך כלל הפמיניזם זוקף ראש)
אם הם מבקשים דוגמאות מהשטח, אני שולחת אותם לגוגל כי אני תמיד מסרבת להיות ספקית הפנטזיות והפורנו של אנשים אחרים.

מי שזה מעניין אותו כבר יחרוש את האינטרנט, אין לי ספק. מי שלא, ימשיך בחייו כאילו כלום.

לפי דעתי לתאר את הבדסמ כמשהו נשגב עושה נזק יותר מיחסי הציבור של הספרים והסרטים. כי כשמגיעים לכלוב, הנפילה היא עצומה. וביננו, כמה אנשים באמת מתעסקים עם זה? הרוב רוצים "סשן", מה שזה לא אומר.
את הנשגבות של השליטה מגלים אלו שמחפשים את זה, לפי דעתי זו טעות להתחיל להסביר את הנושא מהמקום הזה.