בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה ככלי טיפולי

טלי35​(שולטת)
לפני 6 שנים • 15 במאי 2018
טלי35​(שולטת) • 15 במאי 2018
תודה דרקן. אהבתי את הביטוי אפקט חיובי (ואת הגישה שלך כפי שאני מבינה אותה בתשובה שכתבת)
אני קוראת לזה להצמיח.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 15 במאי 2018
ישנו פטיש או אלמנט בשליטה שנקרא בגדול "שינוי התנהגות" בתרגום חופשי.
הוא בעצם תהליך חינוך. מאד מרגש למי שזה מתאים לו.
אבל חשוב לזכור שזה תחום ליחסי השליטה וכל מחשבה ליחס לזה
משקל טיפולי היא יומרה.

עדיף בעיני ששולט יורה לנשלטת ללכת לטיפול מקצועי ומתאים.
Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
אני חושבת שבשביל שפעילות כלשהי תוגדר כ״טיפולית״ צד אחד צריך להיות מטפל מוסמך (לא משנה באיזו שיטה כרגע).
תמיד יהיו אנשים שהקשר איתם ישפיע עלינו לטובה או לרעה וזה לא בהכרח אומר שיש בהם איזשהו אלמנט של טיפול.
ימה​(נשלטת)
ימה​(נשלטת) • 15 במאי 2018
שיר נהדר. תודה.

לעניינו טיפול במהלך יחסי שליטה, אם נעשה על ידי בעל מקצוע - לא אתי בעליל ואפילו גובל בפלילים.
שלא על ידי בעל מקצוע - לא אחראי, לא אתי, גובל בפלילים ובעל מאפיינים של כת.

אני מסתכלת על שליטה כעל פרופרמנס של מיניות. ומיניות היא תחום חיים מאוד אמוציונאלי וצריך לגעת בו במהלך טיפול אבל -לא- כטיפול.
AloneAgain
AloneAgain • 15 במאי 2018
מערכת יחסים תקינה ואמיתית כוללת בתוכה תמיכה, הכלה והבנה, עזרה ועידוד לכיוון החיובי
וכאן זה לא משנה אם זו מערכת יחסית ונילית או בדסמית.
אם אין תמיכה, הכלה, עידוד וכו'
אז זו אינה מערכת יחסים אמיתית וטובה.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
לדעתי אם השולט הוא מטפל במקצועו: מקווה מאד בשבילו שיודע להפריד ולא לחיות את העבודה 24/7. זה פשוט מרגיש לי מעיק מנטאלית.
בכל מקרה אחר בדסמ הוא לא טיפול, השולט/ת אינו מטפל והנשלט/ת לא שם כדי לתקן את נפשה הפצועה.
ומי שכן, חבל.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 15 במאי 2018
אני חושב שזה ניסיון שיווקי לקשור עוד כמה כתרים למערכת יחסים בדסמיים.

כמו כל מערכת יחסים אחרת, גם שותפ/ה במערכת יחסים בדסמית יכול לעזור, לתמוך, לסייע, לקדם, ללוות שינויים.
ובאותה מידה השותפ/ה גם יכולים להיות חלק מהבעיה ולא בהכרח הפיתרון....
סווריןן
סווריןן • 15 במאי 2018
נראה לי שזה פחות קשור לשליטה ויותר לבני האדם שנכנסים לאינטימיות של גוף ונפש. יש מי שיודעים למנף זאת לכיוון מתקן עבור מישהו אחר, וזה עובד כי הם מי שהם, וכי הרגע הוא נכון גם לצד השני... אבל לא נראה לי שזה בגלל שמישהו שם מחזיק שוט או חוגרת סטרפאון...

אולי אני טועה ואולי יש בהשפלה משהו שחושף אותך הרבה יותר ממין רגיל... ולכן אתה אולי פתוח יותר לתיקון/שינוי. חוויתי משהו שמתמרן בטריטוריה הזו...

אבל קראתי פוסט שלך בעניין, ונראה לי שמה שתארת שם היה קשור יותר בך ובמה שנוצר בינך לבינו, ופחות ביחסי השליטה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 15 במאי 2018
המסוכנים ביותר הם המתיימרים לטפל.
כי לטפל נפשית בלי הכשרה זה בדיוק כמו לטפל פיזית בלי הכשרה, ויכול ליצור יותר נזק מתעולת לא משנה מה הכוונה המקורית של "המטפל".
אפשר לתמוך, לעודד, להכיל וכד' אבל לא לטפל בלי הכשרה, במיוחד לא ביחסים לא סימטריים עם יחסי כוחות.
שולט אחראי יעודד את הנשלט ללכת לטיפול מקצועי במקום להתיימר להיות משהו שאין לו הכשרה בו (ולו כן יש לו, זאת תהיה עבירה אתית להשתמש בה ביחסים אינטימיים אלו, ויש סיבה טובה למה, וכל מטפל שמכבד עצמו לא יערבב בין השניים).

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי מאי 15, 2018 10:19 pm, סך-הכל נערך פעם אחת