שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

לאוהבי השפלות

שנאוצר​(נשלט)
לפני 4 חודשים • 27 במאי 2024
שנאוצר​(נשלט) • 27 במאי 2024
בתור גבר כבר מגיל ההתבגרות מצפים ממך להיות חזק, להוביל, להרשים, לחזר, לכבוש ולהשיג.
ההשפלה היא הרבה פעמים הדרך להשתחרר מהנטל הזה. אתה פתאום לא צריך להיות מרשים, או גברי או חזק ולמרות זאת, מושא אהבתך רוצה אותך לידך.
השחרור מהעול הוא ממכר והוא בא לידי ביטוי בנישול הגבריות שלך והתייחסות אליך כאל ישות נמוכה וכנועה.

מעבר לזה לפחות במקרה שלי, ההשפלה היא אירוטיזציה של טראומה. אני בתור ילד חוויתי הרבה ביקורת, חוויתי דחייה מהבנות היפות אותן באמת רציתי וההשפלה היא למעשה מנגנון מתוחכם של המוח והלבידו לקחת את הפגיעות ולהפוך אותה לעונג
shai23
shai23 • 27 במאי 2024
קצת קיטשי אולי, לפחות פה באתר, אבל אני רואה נשים מעין מין נעלה, וגברים ההפך.
אני אישית מאז ילדות ועד היום לא יכול ממש לראות יופי בגברים, רק ההפך, וגם בלי קשר ליופי האמת יותר הערכתי נשים, ואת הרגישות של נשים.
בפנטזיה שלי כשאשה משפילה אותי, בין אם זה הדום, או מאפרה, זה לא ממש מרגיש לי כמו השפלה, אלא כאילו היא רואה אותי כמו שאני מרגיש את עצמי ביחס אליה, כאילו היא רואה אותי "האמיתי" כמו שאני רואה את זה, ואת איך שאני מרגיש שאני ביחס אליה והיא מהצד השני מרגישה בנוח להיות איך שאני רואה אותה
ובמקום השפלה זה בכלל יוצר לי תחושת הגשמה, ובכלל שמח על זה, על הזכות שיש לי לשמש לה, לא יודע....
קצת דומה לכאב, שגם בכאב היא מרגישה בנוח לעשות לי מה שבא לה, בלי להתחשב באיך זה משפיע עלי, נטו בשביל לשמש לה כמשהו(שק אגרוף כושר או הוצאת עצבים) כי זו המערכת יחסים שאני רוצה מולה, שהיא תהיה כמה שיותר למעלה ואני ההפך, כשהפנטזיה שלי זה להגדיל את הפער כל הזמן
--Nir--
--Nir-- • 27 במאי 2024
שאלה שקופצת ומעסיקה אותי מדי פעם במהלך החיים שוב ושוב.

למה השפלה מחרמנת אותי כל כך? למה סיטואציה משפילה (אנשים פה הזכירו ״השפלה״ כחלק ממערכת יחסים, אני מדבר גם על השפלה אמיתית) שהתרחשה בתקופת התיכון או בעבודה יכולה לעשות לי רע ובו זמנית לגרום לי לחרמנות בלתי סבירה?

אחת ההשערות שעולות לי היא משיכה לכוח.

אני נמשך לנשיות חזקה, לאסרטיביות. אני נהנה וחש צורך לסגוד לנשיות כזו.
השפלה, גם אם זה קורה בצורה פחות ״בריאה״(כשמדובר בהשפלה אמיתית ולא משוחקת) - מייצרת כוח אצל הצד המשפיל. וכשהצד המשפיל הוא אישה, בין אם ארצה או לא, זה מעורר ומדליק את כולי לחלוטין
yoyos
yoyos • 27 במאי 2024
בעיקרון, לדעתי זו סוג של אינטימיות.
אני ארצה לשרת או להיות מושפל רק על ידי מישהי שאני נמשך אליה מינית.
הסיפוק/הריגוש המיני שלי יווצר מעצם זה שאני משרת אותה.
The Catwoman​(מתחלפת)
The Catwoman​(מתחלפת) • 27 במאי 2024
אני לא חושבת שאני יכולה לתת לזה הסבר "לוגי"...
כשאני נמשכת למישהי אני מיד מרגישה כלפיה רגשות של הערצה "חייתית", וממילא גם רצון להיות תחתיה בצורה הכי בוטה שאפשר, זה מה שאני מרגישה בגדול.
תחת כנפיך
תחת כנפיך • 27 במאי 2024
לדעתי ההנאה שבהשפלה מונעת מהרצון להיות אהוב.

כי הרי אותה שאלה אפשר לשאול למה רוב העולם הגברי נמשך לנשים סימטריות (=נשים יפות) והתשובה המקובלת היא שאדם מסיבה אבולציונית נמשך אחרי היופי כי זה מעיד על בריאות. ומאחר ויש לכל אדם רצון להמשכיות הוא נוהה אחרי היופי.

כך בהשפלה כשמישהו משפיל אותי ודוחה אותי. זה יוצר מצב שהמשפיל נתפס כאדם 'שווה' ולכן אני נמשך אליו.

כמו שאמר גראוצ'ו מרקס אינני מוכן להיות חבר במועדון שמוכן לקבל אותי
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}
השפלה עבורי היא חלק ממיינדפאק וחלק מהמקום שבו אני יכולה עוד לאבד שליטה
זה איכשהו מתערבב לי עם המשחק של חוסר האונים
זה גם מחרמן אותי וגם נותן לי להרגיש שמי שמולי באמת שולט בי באותו הרגע
עבורי, זה עדיין חייב להיות מול האדם הנכון כי אחרת זה יוצר את התוצאה ההפוכה שבה אני מרגישה שמקטינים אותי ומנסים לבטל אותי
אבל כשיש את המישהו שאני יודעת שאיתו אני כן בטוחה, מוגנת ומוערכת אז אני לגמרי עפה בסיטואציות השפלה
subtal​(נשלט)
לפני 4 חודשים • 28 במאי 2024
subtal​(נשלט) • 28 במאי 2024
שתי הערות קטנות לגבי ה״חיבה״ להשפלות שבשאלה, לפני שאענה מהמקום שלי:
מבחינתי, אותה ״חיבה״ להשפלות מערבת בתוכה חיבה ושנאה יחדיו, וקשה לפעמים להפריד ביניהן. ורוצים עוד icon_smile.gif
וכשאני מתייחס להשפלות, אני לא מתכוון להשפלה פיזית פשוטה שצצה לה ללא הקשר וללא היכרות עמוקה.

אז מה יש בהן בהשפלות? –
התחברתי למה שכתב סווריןן, שמאחורי ה״חיבה״ להשפלות יש רצון לרַצות, אך מאחוריו, אני מבחין בעצמי ברצון להתקרב, להתחבב, רצון לטפס מדרגה – תרצי, לקשור קשר – גם במחיר השפלות. וכמו ש-deepThinker ושנאוצר הזכירו, יש כנראה גם הסבר פסיכולוגי למקור ההנאה מכך בעבר שלנו, כילדים, ואולי רצון (כמה רצונות יש לנשלטים האלו!) לחזור לרגע ולתקן את החוויה הילדית באמצעות ארוטיזציה.

דבר אחרון, ברור אולי, הוא שכשאני מושפל – כואב, בוכה, בגלל דמות שולטת – יש תנועה שפועלת בכיוון הפוך בקרב הדמות השולטת: היא לעומתי לא מושפלת, אלא מורמת (מתנשאת) בעקבות זאת, בלתי מושגת, שווה לפי ״תחת כנפך״ או מוכשרת בהפעלה רגשית לפי deepThinker. כל שינוי מארג הכוחות הזה, שלעיתים יכול להיות פתאומי, תהומי, גורם לי רק להיקשר יותר, ולחפש תיקון; לעבוד על עצמי, למענה. אופס! חזרנו לנקודה הראשונה ולרצון להתקרב.
יפה קצת משונה{קרוסית}
כן, הרבה חשבתי על זה, הרבה מאוד. אפילו הלכתי לטיפול 3 שנים כדי לנסות להבין, לא את זה ספציפית, אבל למה אני בכלל בדסמית ואיך אני ממשיכה לבנות את החיים.
היום הגעתי למסקנה שלא צריך לשאולף אלא פשוט לקבל את עצמך ולמצוא אורח חיים מתאים.
ח ק ל א י
ח ק ל א י • 28 במאי 2024
אני לא בטוח אם המטרה של ההשפלה היא לחרמן...
ההשפלה היא הכלי שלי לשחרר את עצמי ולהתמסר לתהליך
מה שמחרמן אותי אם זאת בכלל ההגדרה הנכונה היא אחרי ההשפלה כשמגיע השלב שאני שקוף ונקי
אני חושב שהשפלה, אם נעשית נכון, היא אחד הכלים היותר אינטימיים בין פרטנרים.