צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפוסל במומו פוסל

אליאס​(אחרת)
לפני 19 שנים • 18 ביוני 2005

Re: מדגישה

אליאס​(אחרת) • 18 ביוני 2005
שיקי כתב/ה:
אבל נוכח תגובתך האחרונה, אני מניח שכבר בדקת את הדברים בצורה יסודית עם גורמים מוסמכים בעולם המשפט והגעת למסקנה המרגיעה שאין כל סיכוי להליך משפטי שכזה נגדך במקרה הספציפי שלך (והרי את מכירה את העובדות שלו הרבה יותר טוב ממני), ואם כך אני מתנצל בפנייך שציינתי את הסיכוי לקיומו.[/color][/b]

מי אמר שציניות זה לא דבר מלבב? (-:

ולענייננו. המקרה דלעיל הוא אחד הדברים היותר דוחים שנעשים בקהילות וירטואליות: התחזויות, דליית אינפורמציה במרמה ומעל הכל, אי יכולת להודות בעוול שנגרם לאדם בו שיחקו. אני מכירה רק צורה אחת לבקש מחילה (רצוי על ארבע, כמובן). לתדהמתי, בקשת הסליחה נעשתה כלאחר יד - לצאת מידי חובה. וצורת ההתבטאות של המכונה אנה דוט קום גסה, תוקפנית ומנסה ככל יכולתה לבטל אנשי קהילה המזדהים עם כאבו של פלאג. בצעד טקטי מתוחכם ומתקדם הפליאה אנה בנסותה לצקת תוכחה ובינה בראשי כל אלה המתנגדים לדרכיה הנלוזות. ועל זה נאמר "טולי קורה מבין עינייך!"
פחדנית האושר​(לא בעסק)

נקודת מבט אחרת

קשה לי להבין איך כולם פה מצטדקים
איך כולם פה עושים לינץ לאנה.קום
כאשר רבים עשו זאת לבד
ליותר מחצי מחברי הקהילה יש יותר מכרטיס אחד
וזה בלשון במעטה
האם זה בסדר שלסאב יש כרטיס של דום
לסאבית כרטיס של דום
לדום כרטיס של סאבית
ויש כאן הרבה כאלה
ואני ניתקלתי בכולם
האם זו לא הונאה ???

אני לא אומרת שזה בסדר
ולא נותנת ליגיטימציה
אבל בעידן הוירטואלי זה משהו שחייבים לקחת בחשבון
וחייבים לשים חומות של הגנה
ולא מסתמכים על תמונות ששולחים
כי תמונות של מישהו בן 35 מהזמן שירותו הצבאי זה גם לא אקטואלי .... icon_smile.gif
והרי בשביל זה יש מצלמה
ואם רוצים להפגש ולהכיר אז יש את המועדון שזה מקום נטראלי

אז יכול להיות שפלאג כועס לא רק על אנה.קום
אלא על עצמו
שהרשה לעצמו להפתח כל כך הרבה
וכל כך מהר
ובגלל זה היה לו קשה לקבל סליחה

נ.ב
ואת "פוצעת ומלקקת" הכירו הרבה אנשים במועדון
היא אפילו ישבה על מישהו
ואיפרה לו לפה....
Tame
Tame • 18 ביוני 2005
מתאהבת בקלות
החתימה שלך היא
"הכי כואב כמתאהבים במישהו שלא אוהב אותך בחזרה"

תארי לך שאת מתאהבת בדמות וירטואלית שמישהו המציא בכדי להשתעשע בך...
ושנינו יודעים שאפשר להתאהב דרך האינטרנט, ואפשר אפילו בלי לראות תמונה...

וכן, אני חושב שניכר מההודעה של פלאג שהוא עצמו פיתח רגשות...

עזבי את העניין ה"וירטואלי" לרגע..
זה יותר עניין רגשי.
דופאמין
דופאמין • 18 ביוני 2005
אני לא כל-כך מוכר לרוב האנשים כאן, כי אינני מרבה להגיב בשרשורים או לבקר במועדון. אבל הרשו לי לחלוק אתכם לקח אישי שלמדתי.
יש לי תחביב קטן וביזארי ש (אולי למזלי) לא בא כאן כמעט לידי ביטוי. אני אוהב לכתוב שטויות ולהפיצן בפורום רחב. יש אנשים שמוצאים זאת משעשע (בעיקר אני, אבל יש גם אחרים), ויש אחרים, שלא מתחברים להומור, ומוצאים זאת מטריד או פוגע. אני כמובן משתדל להפיץ בין הקבוצה הראשונה של האנשים, אבל מדי פעם נופלת טעות בהערכה שלי את ההומור של ידידי (ואולי את שלי).
פעם אחת הפצתי לחברים בעבודה כמה שורות של מייל מטופש כהרגלי. אחד מהם, שלא התחבר להומור, הגיב עם כיתוב לכולם משהו בסגנון "אתה מבזבז לי את הזמן עם השטויות שלך, ואני מבקש ממך להפסיק לשלוח לי". נעלבתי ונפגעתי מהתגובה שלו. לא רק שהוא תקף אותי תוך הבעת זלזול בכתיבה ובהומור שלי, אלא גם הלבין את פני ברבים והשפיל אותי בפני חברים.

לקח ביניים: למילה הכתובה יש כוח רב ויכולת לפגוע מאשר למילה הנאמרת בעל-פה, המהולה בשפת הגוף ובאינטראקציה אנושית טבעית. יש להיזהר מאוד איתה, ודברים קשים או רגישים מוטב להשאיר לשיחה אינטימית בארבע עיניים.

אני בטוח, שלאותו חבר לא הייתה כוונה לפגוע בי, אלא פשוט לא חשב פעמיים והגיב מהמותן. רוב הסיכויים גם שכיתב את כולם בטעות. אבל מתוך העלבון שלי, לא חשבתי על כך, ובחימה בוערת כתבתי לו תגובה ארסית ונקמנית. מיותר לציין, שכיתבתי את כולם. הייתי צריך לצאת גבר. ואם הוא הצליח לפגוע בי מבלי להתכוון, אפשר רק לשער את האפקט של המלים המושחזות שלי.
ההמשך של התקרית מביך ומביש. התגובה שלי גררה תגובה שלו, ותגובה של חברים אחרים, שניסו להתערב ושגם להם היה מה לומר בנושא. וכאשר הרוחות מתלהמות, כל רשרוש הופך לסערה. כדור השלג התגלגל וגדל, והכל משטות. מהר מאוד הבנתי, שהעניינים יצאו מפרופורציה, וחבל על כל תגובה נוספת.

בעקבות אותה תקרית, התרחקתי כמו מאש מהתכתשויות וירטואליות. זה לא בריא, זה לא מביא לשום מקום, וזה מיותר. זה לא שהפסקתי לכתוב שטויות. אבל גם השתדלתי יותר לסנן את הממוענים, וגם כאשר ראיתי שנפלתי על אוזן ערלה, מיהרתי להבהיר את עצמי ולהתנצל, גם כאשר הרגשתי שאני צודק.
דברי ביקורת אני משתדל להעביר באופן אישי. אם מטרתי היא לנסות להעביר מסר למישהו, שלדעתי נהג לא כשורה, האפקט יהיה מרבי כאשר אפנה אליו בצורה אינטימית, מכובדת וכנה. אם אפתח זאת לדיון ציבורי, הוא ייכנס למגננה ויתקיף חזרה, במקום להיות קשוב ולהפנים את המסר.

ולבסוף אצטט אישה חכמה, שאמרה לי: "כשמטיחים בוץ מתלכלכים" (כן, לפעמים עוזר להקשיב לאמא). icon_wink.gif
זאבה אפורה​(אחרת)

אני עם דופא

זאבה אפורה​(אחרת) • 18 ביוני 2005
אני עם דופא,
ובמיוחד עם אמא של דופא
(אהלן אמא'של דופא, ילדך הנעים חשף אותך בתכנית הלייב: "אמא אני סאדו-מזוכיסט").

דופאמין כתב/ה:
אני לא כל-כך מוכר לרוב האנשים כאן, כי אינני מרבה להגיב בשרשורים או לבקר במועדון. אבל הרשו לי לחלוק אתכם לקח אישי שלמדתי.
... יש לי תחביב קטן וביזארי ש (אולי למזלי) לא בא כאן כמעט לידי ביטוי. אני אוהב לכתוב שטויות ולהפיצן בפורום רחב. יש אנשים שמוצאים זאת משעשע (בעיקר אני, אבל יש גם אחרים), ויש אחרים, שלא מתחברים להומור, ומוצאים זאת מטריד או פוגע.

... בעקבות אותה תקרית, התרחקתי כמו מאש מהתכתשויות וירטואליות. זה לא בריא, זה לא מביא לשום מקום, וזה מיותר. זה לא שהפסקתי לכתוב שטויות. אבל גם השתדלתי יותר לסנן את הממוענים, וגם כאשר ראיתי שנפלתי על אוזן ערלה, מיהרתי להבהיר את עצמי ולהתנצל, גם כאשר הרגשתי שאני צודק.
דברי ביקורת אני משתדל להעביר באופן אישי. אם מטרתי היא לנסות להעביר מסר למישהו, שלדעתי נהג לא כשורה, האפקט יהיה מרבי כאשר אפנה אליו בצורה אינטימית, מכובדת וכנה. אם אפתח זאת לדיון ציבורי, הוא ייכנס למגננה ויתקיף חזרה, במקום להיות קשוב ולהפנים את המסר.

ולבסוף אצטט אישה חכמה, שאמרה לי: "כשמטיחים בוץ מתלכלכים"
(כן, לפעמים עוזר להקשיב לאמא). icon_wink.gif

(אמא'של דופא, מותר לי לשחק איתו בהאבקות-בוץ?)

וברצינות:
אכן חיכיתי לתגובתה של אנה, בכדי לשמוע את שני הצדדים.
גם אני לקיתי פעם-פעמיים בהתבטאויות חריגות ובהתנהגות וירטואלית מזעזעת. קורה.
פעם אחת עברתי עליהום מהסוג שהוטח באנה, הודעותי נמחקו ונחסמתי מן הפורום (לא הכלוב), ופעם אחת השתחרר הפה הגדול שלי והעולם הדימויים נשא כנפיים - ו... אנשים נעלבו. באותו זמן לא היו לי "תירוצים" אלא "אמת פנימית". לא חשבתי שאני פוגעת במתכוון. הרגשתי "זורמת", "ספונטנית", ואפילו "מצחיקה". אוף איך הרטבתי מההומור של עצמי!
קישקוש. הייתי אגואיסטית ואגוצנטרית, חשבתי על כמה אני "מבריקה" ולא על מה שנוגע ואולי פוגע בזולת. ננזפתי ע"י הנוגעים בדבר, התנצלתי, תיקנתי (מנהלי הפורום הסכימו לערוך את ההודעה), והדבר נסגר ביננו. וזה מה שחשוב.
החלטתי להתנקות מדברים כאלה. מה אומר ומה אגיד: אני מקווה שלמדתי מה לא לעשות. אני עדיין לומדת. (שגיאות אפשריות לאורך הדרך, כולנו אנושיים, בערך...) מנסה ליישם :לא להלבין פנים ברבים ולא להשפיל בפני חברים.
מה שאני באה ואומרת זה שאנה יכולה אולי להתאמץ קצת יותר להתנצל מאחר ופלאג מאד נפגע. ופלאג יכול להראות קצת יותר נדיבות וגדלות נפש, להתעלות על כך למרות העלבון. באשר לאאוטינג הבנתי שאנה לא עשתה שום אאוטינג לפלאג או למישהו אחר, אם כבר היה זה פלאג שעשה לה ולניקים האחרים שלה אאוטינג, גם אם בזעמו הוא רואה בכך "שירות לציבור".

מסקנות מומלצות: (אתם תסיקו את שלכם)
לא לנדב פרטים אישיים ולא להפתח כך בפני אדם שלא מכירים.
לא להכנס במישהו וירטואלית אם אני לא יודעת איך לצאת מזה בסדר. העולם הזה ממשי לא פחות מבחוץ, והחירות הזו לנהוג בו כרצוננו עלולה להתהפך ולהיות מוטחת בפרצופינו.
לא לסמוך על מסנג'ר, ולא על תמונות סרוקות.
להקשיב בתשומת לב ובנפרד לשני הצדדים לפני שמגבשים דיעה.
לא להכנס להתקפת פרנויה ולחשוש שכל העולם ומלכתו מנסים לחלוב מידע, לעשות אאוטינג או להזיק. (לרוב הם רק רוצים להשתעשע ולהעביר את הזמן, אבל כמו שדופא אמר: לכל אחד יש טעם משלו, וחוש הומור יחודי ודפוק, ואפילו אמא משלו)

סאלאמת-כל-טוב.
בים רוגש תחזיקו חזק במעקה שלא תעופו למים.
רפאל
רפאל • 18 ביוני 2005
בסיפור הזה הסוגייה של ריבוי הניקים, והסוגייה הפלילת, נדמות בעיני לטפל. העיקר הוא - שעולם הרגשות של אחד נעשה כאן למופע בידור בשביל אחר. שבדרכים של הונאה, מירמה ומשחק - מעוררים באדם רגשות רק כדי להשתעשע בהם.

לשחק בלבו של אדם, זהו אחד הדברים הקלים ביותר לביצוע, וגם אחד הדברים המרושעים ביותר לביצוע. ולעניין זה לא צרכים כמובן ריבוי של ניקים, או להסתתר מאחורי מסך של מחשב. יש מי שמוכשרים לעשות דברים כאלו בפנים גלויות ובעולם שאין במחשבים או טלפונים. זה עניין אכזרי וזה עניין של יום יום. הסיפור הזה עורר בי חששות משלי דווקא מפני שבעקרון הוא לא נדמה לי כפלילי.

אני גם חושב שבעקרון הסיפור הזה הוא בין פלאג לבין אנה. ולא בין אנה לבין הקהילה. אני מרגיש שהפרסום של פלאג, לא פחות מאשר הוא נועד "להזהיר" אחרים בקהילה, הוא נועד לשרת תאוות נקמה. וגם שאין אדם נתפס בשעת צערו, ואפילו אם אפשר להבין תאווה שכזו, לא צריכים לתפוס עליה טרמפ.

האמת מחייבת אותי לאמר דבר לזכותה של אנה: בפורום הזה, יותר מאשר בדס"מ יש האשמות ותכחים. ובכל שעה שאדם אחד מפנה אצבע מאשימה כלפי אדם אחר (בצדק או שלא בצדק) נמצא המון שמצטרף אליו בניסוח האשמה, בכעס ובזעם. ובמקום הזה, שבו הכל אלופים בניסוח של האשמות, ההתנצלות של אנה היא אירוע נדיר שראוי למידה של הערכה.

הכעס של פלאג על אנה הוא של פלאג, ולא של הקהילה. וכך גם ההתנצלות של אנה היא של פלאג, ולא של הקהילה. ואין זה מתפקידו של איש, זולת זה של פלאג, לקבל, לדחות או לשפוט את ההתנצלות הזו.
אנה דוט קום

לעיניך בלבד !

אנה דוט קום • 18 ביוני 2005
אני חושבת שמגיע לפלאג התיחסות אישית,
אז אני כותבת מרחשי ליבי.

פלאג אני מצטערת על כל מה שגרמתי לך, אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה וחבל כי הייתי משנה הכל.
אני חושבת שאתה אדם מקסים ואיכותי ובאמת בשיחות שלנו התחברתי אליך ובגלל זה המשכתי
עם המסיכה והמשחק הכל כך מיותר.
אני מקווה שתבין שאני באמת מצטערת וזה לא שייך לכלוב או לבדס'מ זה בין אדם לאדם.....

לא עשיתי את זה מרוע ולא התכונתי לשחק בך או בריגשותיך
מדובר על התנהגות ילדותית משהו בלי מחשבה תחילה.

אז שוב אני מקווה שאולי לא תסלח לי,אבל תבין שאני באמת מבינה את טעותי ולא אחזור עליה !

אני מקווה שבזה תמו התגובות שלכם,מי שמאמין לי יאמין ומי שלא גם כל מה שאני אכתוב לא יעזור
על מנת שיאמין לי.
כמו שכתב דופא עדיף להפסיק פה,גם ככה זה הגיע יותר מידי רחוק.

אנה.
icon_rolleyes.gif
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 18 ביוני 2005
רפאל כתב/ה:

... ובכל שעה שאדם אחד מפנה אצבע מאשימה כלפי אדם אחר (בצדק או שלא בצדק) נמצא המון שמצטרף אליו בניסוח האשמה, בכעס ובזעם. ובמקום הזה, שבו הכל אלופים בניסוח של האשמות, ההתנצלות של אנה היא אירוע נדיר שראוי למידה של הערכה.

הכעס של פלאג על אנה הוא של פלאג, ולא של הקהילה. וכך גם ההתנצלות של אנה היא של פלאג, ולא של הקהילה. ואין זה מתפקידו של איש, זולת זה של פלאג, לקבל, לדחות או לשפוט את ההתנצלות הזו.

רפאל- מילים כדורבנות.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

תגובה להתנצלותה השניה של אנה.

למען הסר כל ספק, איני תומכת, בלשון המעטה,
בכל התחזות /ניק כפול ו/או משחק ברגשותיהם של אחרים.
זה מקומם, זה מרגיז וכל מילה שתבחרו לתאר זאת, מין הסתם
תהייה נכונה.
אבל,
במקרה של אנה, איני מנסה להבין את מניעיה, אך התנצלותה אכן
ראויה להתייחסות.
כולנו בני אדם, אנו טועים והרבה וגדולתנו בתור בני אדם הינה לדעת
לבקש סליחה ולדעת לסלוח.
אני לא בנעליו של פלאג על מנת לדעת מה חש אז וכרגע, לא מתיימרת לומר
לו שיסלח-אך התנצלותה של אנה, קיבלה, לפחות ממני הערכה.
לא כל אחד מתנצל, יש כאלו שבוחרים להיעלם, להשאיר גשרים שרופים,
ולחזור אחרי כמה זמן בניק חדש לגמרי ולהתחיל הכל מהתחלה.
אנה בחרה להתנצל ופעמיים.
ובהתנצלותה השניה ובשיחה אישית עימה, קיבלתי את הרושם
שאכן היא מצטערת בכל ליבה על מעשיה.
היא לא מנסה להצדיק אותם, כי אין פה מה להצדיק כזה דבר,
והיא מספיק כנה לומר-:טעיתי, עשיתי מעשה טיפשי שאין לי מושג מה גרם לי
לעשותו-טעיתי ואני מצטערת בכל ליבי עליו."

ועל כך היא ראוייה גם להערכתנו.
אלילה בעליל
אלילה בעליל • 18 ביוני 2005
יאללה,
הבחורה ביקשה סליחה על ההתנהגות,
אמרה שהיא לא התכוונה,
בכוח רוצים לראות דם ?
בכוח רוצים לראות "מכות" ?
חלאס כבר ..
תבליגו,
עבר.
נגמר.
לא יחזור על עצמו.
קרתה טעות ללא כל כוונה זדונית,
אף אחד לא מת !! (עדיין).
תלמדו לא לבטוח באף אחד.

אנה, יפה מצידך להתנצל, מקווה שפלאג יסלח.
פלאג, מההיכרות הקצרה נוכחתי לדעת שאתה מקסים, אבל באמת שאין סיבה למסיבה.
וכל אחד צריך לראות את עצמו, איפה הוא לא היה בסדר,
ולא להאשים אחרים ב"טיפשות" שלהם.

ממש איכסה להיות ב"ביצה" הזו.

שיהיה לכולם שבוע טוב.
עכשיו נראה מי החכם שימשיך את הפוסט.