ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

עבודת מאסטר{lori}
לפני 18 שנים • 15 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר{lori} • 15 בספט׳ 2006
טיצ'ר - מילים כדרבנות, אני מסכים איתך בהחלט.

מפחיד אותי לחשוב שבמקום בחורה אינטיליגנטית בעלת דרכים משלה ליצור מערכת יחסים, אני עלול להתקל באיזו סאב-נינג'ה מאומנת היטב באמנויות לחימה ובשרשרת נהלים לפתיחת מערכת יחסים.
ככה לא בונים אמון.
Dark Artist​(שולט)

קראתי הכל ללא רבב

Dark Artist​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
גם את התגובות של כל הנשים שהביאו לידיעתינו את יוזמתן לגבי ההגנה הנחוצה לנשלטות מפני התעללות.
את תגובות הנגד של הדומים כנגד היוזמה הזו
ואת התגובות הנלוות של נשלטות ואנשים אחרים שלא משתייכים ממש לצד זה או אחר.
יש כבר כמה מסקנות שאפשר להסיק מכך וליישם וכמה נושאים שראוי להתייחס אליהם ולשים עליהם את הדעת.

שליטה,מייפל ובליסאנה היקרות. אינני מכיר אתכן מספיק אולם מכמה שרשורים ובלוגים שקראתי אשר כתבתן,אני יכול לומר בביטחון שאתן מאוד רגישות,אמפתיות,נבונות ואכן באות מתוך רצון נקי וטהור לעזור,לשנות משהו. אכן היו מקרים רבים של התעללות וישנם דומים מסוכנים באתר שללא ספק כולנו מפללים לראותם מאחורי סורג ובריח. אך נשאלה פה שאלה מוצדקת מצד הדומים בחבורה,מדוע אפילו דום אחד לא נכח בפגישה שלכם?

לו הייתם מצרפים לפחות שני דומים שאתם חושבים אותם לרציניים ומכובדים,אני חושב שהייתן יוצאות מהמפגש הזה אם מסקנות הרבה יותר תכליתיות ומגובשות מאשר עם דוקטרינה שיוצרת הרבה מחלוקת. גם אז התגובות מצד הגברים היו הרבה יותר מתונות, כי הם היו יודעים שגם לגברים היה פה בנושא. תמיד כדאי לשמוע את שני צדדי המתרס על מנת שיווצר משהו שנכון ומקובל על כולם.

אגב,המאמר שהצגתם בשרשור הינו מאמר שהייתי גם באותה מידה יכול להציג באתרי הכרויות. הרי מפגשים מסוכנים,אנסים וגברים חלקלקים המנצלים נשים למטרות נאלחות יש בכל מקום. ולכן צריך לקחת הכל בפרופורציה הראויה. צריך קודם כל להיות מעשיים ולזכור שאי אפשר להציל כל אחת ואחת. מה גם,צריך לתת קרדיט לנשים באתר הזה,שרובן יודעות היטב איך לשמור על עצמן ויש להן אינסטינקטים בריאים. ישנן גם לצערי את הנשלטות בעלות מטען של הרס עצמי אשר מובילות את עצמן ללוע הארי בידיעה מלאה. ואף אחת מכן לא תוכל לעזור לה מנסיון.
רשימת ההנחיות שלכן ל"סאבית המתחילה" נשמעת כמו תסריט הלקוח מתוכנית הריאליטי Worst Case Scenario

נשמע מגוחך,אך זה מה שחשתי כשקראתי את זה ואני סבור שגם כך נשים אחרות באתר
לעומת זאת אני גם סבור שחלק מהתגובות של עמיתיי הגברים בשרשור לא היו במקומן ורק הראו מה לא בסדר במקום להציע אלטרנטיבה.
מה שהציעו בתור פשרה,טבאייס,דום פריניון וזאלופון נראה לי נכון. קבוצה של נשים ותיקות אשר יתנו קשב ומענה לנשלטות צעירות באם יפנו אליהן,אך לא מעבר לכך. צריך לזכור שאף אחד מאיתנו לא פסיכולוג,לא מדריך ולא מורה בנבכי הBDSM,יהיה מנוסה ככל שיהיה.

רצוי שזה יתחיל ממשהו קטן ולראות איך זה הולך. בלי לתכנן חונכות,או אפילו ליווי שזו רק מילה רכה יותר לחונכות. אחרי הכל לאדם קשה לבוא לנושאים מסויימים בלי משוא פנים. הרבה פעמים אנחנו יותר סובייקטיביים ממה שאנחנו חושבים. ייתכנו פעמים רבות בהן אותה "נשלטת מייעצת" תחליט כי היא רוצה להציל את ה"נשלטת המתחילה" מציפורני הסכנה למרות שבפועל לא קיימת אחת.
כמו שאומרים,צריך לתת אמפתיה ולא סימפטיה. צריך לבוא לכך ממקום נקי.
ראוי שזה יהיה מעין פורום עם קישור ובו תהיינה רשימת אותן נשים
מכאן אפשר באמת לעשות משהו חיובי,שפוי אך בלי שיגעון גדלות
להיות שם בשביל נפגעים,להושיט יד אם מבקשים,אך לא לשנות ולהכתיב
צריך לזכור משפט אחד

הBDSM אינו מערכת חוקים של עשה ואל תעשה,אלא במה שבה אנו נותנים דרור ליצרים הטבעיים שלנו אשר באים מרגש,תת מודע,יצר ואינטלקט להתערבב עד שכרון חושים
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 15 בספט׳ 2006
Kimi כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
bodyguard- קראתי את התגובה שלך פעמיים ולא הצלחתי להבין למה בדיוק אתה כל כך מתנגד. מה לדעתך פסול בפרוייקט חונכות? מה רע בללוות מישהי שנכנסת לעולם שהיא לא מכירה ושמסתבר שמלא בסכנות?
התחושה מהקריאה של הדברים שלך הייתה שאתה מרגיש מאוים ממשהו, ולא ברור לי ממה.
אשמח אם תסביר.

אני לא מתנגד לרעיון, מייפל..
אני פשוט לא אוהב אותו,
ומה לעשות, גם לדום יש כאן אישור
להביע דעה ולומר את דברו..
הנקודה שלי שונה לחלוטין
הניסיון להכניס סאביות לחסות של חונכות
על מנת לדאוג להן היא לא משהו שאני מתנגד לו.
זה המקום של מי שבוחר בו.
אני לא אקבל אלי מישהי כזו,
ועדיין לא פוסל את זו שכן תיכנס לשם,
לי זה לא מתאים ואני מקווה שמותר לי להביע זאת..

להרגיש מאויים?
יש לי סיבה? אם כן אשמח לשמוע עליה..

הבעתי את דעתי, גם אם היא לא נוחה לאנשים
תמיד ניתן לאגנר או לדלג מעל מילותיי,
לא חובה בכלל..

עוד מעט נבקש אישור מה"חונכות"
על מנת ליצור קשר עם נשלטת..
אז זה לא מאיים עלי- זה רק משעשע.

הלו תעצור את הסוסות שלך

אני הבנתי ותקנו אותי אם אני טועה שרעיון החונכות אינו מיועד רק לסאביות שהן בתחילת קשר עם בודיגארד. או כל אחד למען האמת
אלא באופן כללי למי שחדשה בתחום, ואינה יודעת עדיין לעשות את כל ההפרדה בין טוב לרע, בין נכון ללא נכון בין מניפולציה זולה ומשומשת שכל נשלטת ותיקה מכירה ותזהה לבין התנהגות של בנאדם שהוא גם שולט.
קראתי איזה 3 תגובות שלך והבנתי שאתה מתנגד בתוקף אבל ביננו? לא ממש אמרת למה.
רק תקפת כל השערה לגבי למה.
אז אני עם כל הכבוד אלייך {ויש ואתה יודע} רוצה לדעת מה הבעיה.
למה אסור לנשלטת שלך להיות חברה של סאבית ותיקה אותה הכירה במסגרת יוזמה יזומה ולא באקראי בצ'ט?
אתה חושב שכל כך קל להכיר גם בנות בעולם הזה ?
ואת הנכונות? לא את אלו שההוא המואר שולח לצוד בשבילו ?

האם אתם חוששים שיהיה מדובר בסאביות קנאיות לאלוהים יודעת מה, שכל פיפס ששולט יגיד
יאמרו- לא זה לא בסדר בטון פולני היסטרי? ככה מצטיירות לכן הנשים בקהילה ?

או שאתם חוששים מנקמנות של סאביות שקשרים נגמרו איתן שישמשו כחונכת.

אז הצעת יעול. לאו דווקא חונכת צמודה.
אלא מספר חברות שיהיה ברור איך לפנות אילהן שיהיו שם לתת מענה כללי וספציפי לכל חדשה.

פרומים סגורים לסאביות.
אכן אינם הרמטים וחובה להתריע על כך.
ועדיין הרוב המוחץ של גברי הקהילה אינם שם. והנושאים הנידונים לפעמים פשוט מעניינים רק נשים והן חשות יותר בנוח להתבטא בפורום שמוגדר כשל נשים גם אם הנושא אינו דיסקרטי ואסור שיצא החוצה.

לגבי שירשור דומים מסוכנים..
אמרתי בפורום אחר וחוזרת
מאז המקרה שלי {ושל עוד 4 נשלטות שנפגו ברמה כזו או אחרת מאותו דום}
שבו הדום ומעשיו כלפי וכלפי האחרות גרם למחלוקת בין נשלטות רבות לגבי היותו מוגדר כ"דום מסוכן" ע"פ הסטנדרטים שנקבעו עד כה לגבי מיהו דום מסוכן.
למיטב הבנתי עד כה רשימות אלו איכלסו באמת אנשים שאנסו שפחות או פגעו בהן פיסית {ללא שפיות או הסכמה או מילת בטחון}. וגם פה לא תמיד היה מדובר באנשים שהורשעו חוקית באונס , כיוון שחלק מהמקרים לא דווחו למשטרה ובחלק מהמקרים שדווחו,לא הייתה הרשעה, למרות זאת, מנהלות הרשימות השונות {כן יש כמה} הכניסו את שמות הדומים הנ"ל ופרטיהם
למען לא תהיה עוד נאנסת שאח"כ תצטרך להסביר לחוקר
"כן נתתי לו לקשור אותי, כן רציתי שהוא יצליף בי, ולא לא הסכמתי שהוא יאנוס אותי"
ולך תסביר להם מילת בטחון...
נורא קל לאמר לנשלטת לכי למשטרה! אבל אם תחשבו על זה לעומק זה בכלל בכלל לא פשוט,
אונס הרבה פעמים קשה להוכיח מאלפי סיבות.
וכן קיימים מקרים הפוכים שבהן בחורות "השתמשו" בתלונה שכזו על מנת סתם לפגוע באדם שקיים עימן מגע מיני בהסכמתן ואפילו הביאו להרשעתו.. כך ששוב.. גם לרשויות קשה לפעמים להכריע במקרים שכאלה על אחת כמה וכמה אם המקרה הוא מקרה בדס"מי..

אז עד כה {למיטב הבנתי} אלו היו הדומים ברשימות השחורות האלה.

לא מאמינה ברשימות האלה יותר .
שישארו מוגדרות כרשימות של אנסים .
אבל שאר הפוגעים והמנוולים למינהם מה שצריך לעשות זה לתת לנשלטות הנפגעות להעלות על הכתב את מה שקרה וכל הוכחה שיש בידהן להתנהגותו, לתת לו להגיב . ולתת לשאר העולם להחליט לבד אם הוא רוצה להיות חבר שלו, ואם הוא מסוכן או לא.
כי כאנס בפועל אין יכולת להרשיע אותו.

ומה לעשות צ'יטה במלחמת המינים רוב המוחץ של הנפגעות הן נשים, אתה מוזמן להציע יוזמה דומה לסאבים חדשים.
סביר שכמו שאר ההבדלים בין נשים לגברים. גם פה לא כדאי קבוצה מעורבת, אלא שכל מין יטפל בבעיותיו הוא.

זו דעתי ולא להצליף בי..

{אני מחזירה..}

סוסות לא לא מעניינות אותי
רק כלבות...

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

ואם לא היה מובן אתמצת את דבריי:
אני נגד קשירת כתרים והסמכות
אני נגד התארגנות שאינה מוסכמת על כולם,
אני נגד הטמאת דרך ובטח לחדשים בחבורה.

אני בעד סיוע אישי
אני בעד פעילות שבחדרי חדרים
אני בעד אלפוני
אני בעד חברות ושיתופיות

כל אלה יחד ולחוד מהווה את מה שרציתי לומר
וזו דעתי כמובן, זה לא מחייב אף אחד/ת
ואכן,לא מדובר בהדרכת הסאביות של ה-BODYGUARD,
אני אסתדר עם זה היטב עם כל מי שתפנה ואחליט
שהיא תואמת את דרכי. ..
teacher​(שולט)

תיקונון ותגובה

teacher​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
'הוכחה כ ש ג ו י ה' צריך להיות 'הוכח כשגוי' (שש וחצי בבוקר... icon_rolleyes.gif )

ולתגובה:
ימית, לפי דעתי יש לך את זה הפוך. ה'תרומה הפרוביזורית' היא יותר רצינית, יציבה ומנוסה מהתרומה ה'מגובשת ומסודרת' יותר.

ושמתי לב שכל תגובה מתנגדת, מנומקת ככל שתהיה מיד מתורגמת לפחד מאיבוד שליטה (??)
והפיסקה האחרונה שלך פשוט מסבירה לי למה זה ככה.
זה מרגיש כמו נסיון לדחוף אג'נדה לגמרי אחרת מאשר 'חניכה' של BDSM.
למרות שבניגוד לדארק ארטיסט, אני מאוד בעד מפגשי הנשים ללא הגברים, דבר ראשון כי אין בזה שום דבר רע, ודבר שני אפילו עבור הסיכוי שזה מאפשר לדבר על דברים שקשה יותר עם גברים, כשסתום ביטחון או סתם בשביל הכיף (פיג'אמות !!)

יש הבדל תהומי (שזאלופון ניסח אותו בצורה מאוד בהירה) בין ה'ארגון' לבין היחיד.
ואנחנו (אני וימית) חלוקים בעניין הזה כמו שאנחנו חלוקים בעניין מה שקיים. כי אני רואה BDSM חברי, הדדי, סינרגטי ומהנה. כן, אני נהנה מ-BDSM.
זה עושה לי חיוך על השפתיים וחם בלב. אני גם מודע לבעייתיות ולנקודות התורפה, אני בטח לא חושב או מרגיש שהרוב המוחץ חי באיזו טראומה. אולי זה ככה באינטרנט, מעל דפי הפורום, אבל בטח שלא במציאות.

חוץ מזה, יכול להיות שההגדרה שלנו למזעזע (כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי) היא שונה בתכלית. יכול להיות שההגדרה שלנו לחניכה או הכשרה, היא שונה בתכלית. אני מדבר על המציאות - החיים האמיתיים, כי זה מה שמעניין אותי. הוירטואליה בעיני היא כלי עזר למציאות ולא להיפך.

ולגבי ה'אנטגוניזם שלכם' - אני לא מתיימר לייצג אף אחד מלבד את עצמי, כך שתיאורית הקונספירציה הגברית היא כנראה בעינייך. אני גם לא חושב שיש עניין בין המינים בכל מה שקשור לעזרה וחונכות. אלא אם כן יש איזה עניין מיני בזה. בעיני לחנוך גבר או אישה זה אותו הדבר בדיוק. אני לא בוחל ולא מתנער מאף אחד ששואל או מתעניין במשהו.

אני אגיד לך מה לדעתי הבעיה שצריך להתעמת איתה - הנסיון לקטלג כל התנהגות וכל נטיה, ולו רק כדי לתת לגיטימציה כלפי עצמך. מזה צריך להיזהר.
כל כך קשה לקבל את עצמנו כפי שאנחנו? אני לא יודע אם שמת לב לזה, אבל אנשים בתוך ה-BDSM נוטים להיות מאוד שמרנים ביחס לשאר העולם (וונילים). כל מה שצריך זה מבט אחד טוב סביב כדי לראות שמשהו מקולקל במקובעות הזו, בחשש העצום שמשהו כל כך מקולקל בתוכנו שאנחנו חייבים למצוא מישהו אחר ולקרוא לו -סוטה.

ולסיום - אני לא מבין דבר אחר:
אם מדובר רק בהתמודדות עם מצבי קיצון, עם התעללויות וטראומות, וגם ההכשרה של החונכים תעסוק בכך, מה ההבדל בין זה לקו החם? תזמון וכיוון הפניה? אז שאנשי הקו החם ירחיבו שורותיהם, עם כל המתנדבים/חונכים החדשים ויפתחו מחלקת מניעה, שתיצור קשר עם מי שנכנס לתחום ותמלא אותו בחיל (עד כמה שצריך כמובן). גם ככה יש חפיפה לא רעה של האנשים בשתי היוזמות הללו
זו לא חונכות כללית - זו חונכות קו חם. אין בכך שום פסול.

אבל אם מדובר בחונכות כללית למתחילים, אני אשמח לדעת מה יש שם עוד מלבד מפתחות מאוגרפים. יא?

את הדיעה שלי אני כותב כבן אדם. לא כשולט ולא כגבר. אני אשמח אם התגובות
יתגברו על מחסום המין והנטיה וישארו ברמת הבנאדם, טוב ימית 2000?

teacher

נ.ב.
עבודת מאסטר, אותי לא מפחידות הנינג'ות. אני אוהב נינג'ות.
Queencie​(שולטת)
Queencie​(שולטת) • 15 בספט׳ 2006
ההבדל המהותי בין הקו החם לבין ההתארגנות הזו היא שהקו החם נכנס לתמונה לאחר שיש קורבן, ומטרתו לתמוך בו ולסייע לו. ההתארגנות הזו מטרתה למנוע מצבי קורבן באיצטלה של בדס"מ.
אני בטוחה שלא קשה לאף אחד מהכותבים בשרשור זה - רובם אגב עתירי נסיון להסכים עם זה שלא חסרים מקרים ששולטים או שולטות מגיעים לבדס"מ ממקום של שנאה והתנשאות גורפת כלפי הצד הנשלט.
לראות עיניי אחת המטרות של התקשורת הזו שבין הסאביות הטריות ובין אלו המנוסות, הוא להאיר את עיניהן של החדשות, שאינן מצויות בנבכי השליטה, ומן הסתם עלולות להיקלע למצבי סיכון בתדירות גבוהה יותר (ואף אחד או אחת אינו חסין בשום מקרה), לגבי סימנים מקדימים לסכנה, וכלים אפשריים להמנעות ממנה.
כן - יש לא מעט מאמרים, וכן - גם באלפוני יש מספר שרשורים בנושא. אבל אין דומה שיחה חברית לקריאה יבשה.
teacher​(שולט)
ציטוט: ההבדל המהותי בין הקו החם לבין ההתארגנות הזו היא שהקו החם נכנס לתמונה לאחר שיש קורבן, ומטרתו לתמוך בו ולסייע לו. ההתארגנות הזו מטרתה למנוע מצבי קורבן באיצטלה של בדס"מ.
אני בטוחה שלא קשה לאף אחד מהכותבים בשרשור זה - רובם אגב עתירי נסיון להסכים עם זה שלא חסרים מקרים ששולטים או שולטות מגיעים לבדס"מ ממקום של שנאה והתנשאות גורפת כלפי הצד הנשלט.
לראות עיניי אחת המטרות של התקשורת הזו שבין הסאביות הטריות ובין אלו המנוסות, הוא להאיר את עיניהן של החדשות, שאינן מצויות בנבכי השליטה, ומן הסתם עלולות להיקלע למצבי סיכון בתדירות גבוהה יותר (ואף אחד או אחת אינו חסין בשום מקרה), לגבי סימנים מקדימים לסכנה, וכלים אפשריים להמנעות ממנה.
כן - יש לא מעט מאמרים, וכן - גם באלפוני יש מספר שרשורים בנושא. אבל אין דומה שיחה חברית לקריאה יבשה.

אז איך את לא רואה את הקשר לקו החם?
זה פשוט תפור. אותם נושאים אותו מידע, אז למה לא?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

אני רוצה להתייחס לכמה נושאים שעלו כאן מזווית הראייה האישית שלי.
הצורך בהקמת פורום סאביות הוא מדומה. המחויבות של חברות הפורום לפורום תמיד תהיה נמוכה יותר ממחויבותן לחברים שלהן (לדוגמה במקרה שמישהי שאלה לגבי דום שהן מעוניינות בו, הערות שנאמרו לגבי דומים שנחשבים לחברים של אותה הסאבית וכד'). רוב החברות בפורום קולטות את זה די מהר ולכן כל שנאמר שם יכול לרוב להאמר גם בפורומים כלליים. בתכל'ס בשלוש השנים בבהם אני בפורום סאביות (וחלקן כמנהלת) נתקלתי רק בנושאים ספורים בעלי מהות רצינית.
הכניסה לפורומים האלו לא מתאפשרת לכל אחת. מספיק שמתישהו הסתכסכת עם אחת מחברות הפורום בכדי שכניסתך תמנע, שהרי הכניסה מותנית באישור חברות הפורום עבור כל מצטרפת. ושוב, מקום שנועד להיות עבור כולן הופך לזירת כוח. כמו שנכתב בשרשור, רשימת הדומים המסוכנים מתעדכנת לפי דברי הסאבית שנפגעה. לרוב לא טורחים אפילו לשאול את הדום הפוגע לצד שלו בעניין, מה שבהחלט הופך את רשימת הדומים המסוכנים לפחות אמינה וכמו שכתבה השליטה בעצמה, לא מדובר ברשימת דומים מסוכנים אלא ברשימת דומים שנחשדו בהתעללות. והכי נורא - הקלות שבה ניתן לצרף דום לרשימה זו.

לגבי מערך החונכות: גם אני יוצאת נגד ההטיה המגדרית. אין, לדעתי, שום הצדק להפליה על רקע של מין. יצא לי לייעץ בעבר לסאבים חדשים כמו גם לסאביות חדשות ולא נראה לי שבגלל שמעולם לא הייתי סאב הדבר מנע ממני לייעץ להם להפעיל שיקול דעת. והאמת, שבשביל זה אני בכלל לא מרגישה שאני צריכה קורס.
דברים ממוסדים מסוג זה מושכים אליהם בד"כ את האנשים שחפצים בפרסום ובתהילה ומוכנים להתהדר בנוצות של אוזן קשבת ונתינה, ולאו דווקא את האנשים הנכונים לדבר. הקישור של מערך החונכות לקו החם לא מוסיף לרצון של חלקנו להצטרף לאותן שורות. שהרי גם כאשר חיפשו מתנדבים לקו החם לא חזרו אל חלק מן הפונים רק מכיוון שלא היו "חברים של", גם אם התאימו לדרישות הבסיסיות.

אני מסכימה עם הטענות שהעלו תום ואחרים בשרשור זה. מסע ההפחדה והדגש על הסכנות האורבות בדרך מוציא את ההתרגשות והכיף מההיכרות עם הבדס"מ. אותם התרגשות וכיף בהחלט יכולים להיות מלווים בהפעלת שיקול דעת, אבל כשהדבר הראשון שאת נתקלת בו בכניסתך לאתר הוא "זהירות דומים נושכים" החוויה נפגמת, וכשאת צריכה למלא צ'קליסט על כל צעד שעושה הדום מהצד השני של המסך החוויה מתמוטטת והופכת לגל אבנים.
השולט אור​(שולט)

שלוש תשובות מהירות

השולט אור​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
1. לגבי סאבים.
אם הייתם קוראים את דברי הייתם רואים שאני אולי מתחילה עם ליווי לסאביות אבל שבפרוש דיברתי על כך שיש צורך להקים מערך דומה לסאבים ואפילו (שומו שמים) לדומים ולדומיות מתחילים/ות. כך שאין כל שום נסיון לבידוד מגדרי אלא אני מתחילה ממה שקרוב יותר ללבי.

2. דארקי - דומים יוזמנו ללוות דומים חדשים וללמד אותם להפוך לדומים טובים יותר.

3. חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה. אז לא חבל על הצעקות? מי שיש לו שאלה או רעיון שיכולים לסייע בפיתוח הנושא לכיוונים מועילים - מוזמן לשאול ולייעץ, אבל מי שרק רוצה לצעוק כמה מסוכן הרעיון שסאבית מתחילה תלווה בסאבית ותיקה כדי לסייע ממנה לא ליפול בידיהם של דומים מסוכנים... באמת יכול רק לצעוק.
teacher​(שולט)
אהה

בהצלחה בפרוייקט.
אם צריך עזרה באיחסון מידע, אתן מוזמנות לשלוח.