לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חופש הביטוי, כבוד האדם....

נילי ונילי
לפני 14 שנים • 23 באפר׳ 2010
נילי ונילי • 23 באפר׳ 2010
לא חושבת שאנחנו חלוקות. כתבתי שיש הטייה ברורה לרעת נשים ושאני לא בעד לוותר על הבחינה הביקורתית שלה.

(ודווקא לא קראתי את נעמי וולף, אבל מכירה את הספר)
בריז'יט​(אחרת)
בריז'יט​(אחרת) • 23 באפר׳ 2010
Morticia כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
מורטישה!
בול קליעה!

היא יודעת להכין גם טיבון סטייק?

היא יודעת לעשות הכל

היא מלכה

queen.gif

לגמרי מלכה !!!!
משפריצה סקסיות לכל עבר (-:
פנטין
פנטין • 23 באפר׳ 2010
אותי מעניין דבר אחר.

שאלה לי אליך, עוזרד,
נצא מנקודת הנחה שכל מה שאתה אומר הן עובדות. כלומר כל אישה שמנה היא מכוערת, יופי הוא מידה 38 והסצנה הבדס"מית רוויה בנשים מכוערות חסרות מוצא ובבוגדים.

מה העניין עם זה?
כאילו, אתה מפרסם מספר גדול של פוסטים, גם בבלוג שלך וגם בפורומים, פוסטים ארוכים ומרובי מלל שאפשר לסכם בשורה שכתבתי למעלה.
מה שחסר בפוסטים הנ"ל זה פואנטה.

נשים מכוערות, שמנות, בגידות. אוקיי. אבל לאן אתה מכוון? כי כל זה, זה רק הצגת עובדות, נתונים.
אבל מה המסקנה ומה אתה רוצה שייעשה עם המידע הזה?
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 באפר׳ 2010
ציטוט: אותי מעניין דבר אחר.

שאלה לי אליך, עוזרד,
נצא מנקודת הנחה שכל מה שאתה אומר הן עובדות. כלומר כל אישה שמנה היא מכוערת, יופי הוא מידה 38 והסצנה הבדס"מית רוויה בנשים מכוערות חסרות מוצא ובבוגדים.

מה העניין עם זה?
כאילו, אתה מפרסם מספר גדול של פוסטים, גם בבלוג שלך וגם בפורומים, פוסטים ארוכים ומרובי מלל שאפשר לסכם בשורה שכתבתי למעלה.
מה שחסר בפוסטים הנ"ל זה פואנטה.

נשים מכוערות, שמנות, בגידות. אוקיי. אבל לאן אתה מכוון? כי כל זה, זה רק הצגת עובדות, נתונים.
אבל מה המסקנה ומה אתה רוצה שייעשה עם המידע הזה?

וזו הייתה בדיוק הנקודה השלי, אי-שם בתחילת השרשור.

מה הוא בעצם רוצה? יכול להיות אפילו שאני מסכים עם חלק ממה שהוא אומר... אוקיי, מה עכשיו? נהנהן האחד לשני ונחזור ליו-פורן לאונן?

לפחות בגלל הפרובוקציה שלו, הייתה מגננה חריפה שעכשיו עוררה דיון... זה גם משהו. icon_smile.gif

ציטוט: זה כנראה המקום להזכיר שגם גברים שמנים מופלים לרעה ומקבלים את אותו היחס המחורבן שמקבלות נשים שמנות

אני חושב שלא, איכשהו. גם נשים לא מראות סלידה מגברים שמנים\מלאים. נשים שמנות, לעומת זאת, יותר מוקצות. בכלל - הגישה למראה של נשים יותר קשה ודיכוטומית. יש הרבה הגדרות למצב המאסה\גזרה של אשה: רזה, מקל, שטוחה\קרש, חטובה, מלאה, מלאונת, שמנמנה, שמנה, דאבה, פלאנטה בינונית וכו'. לגברים יש רק רזה, שרירי או שמן\שמנמן.

ציטוט: רק כדי להמחיש את האבסורד- משקל אינו מופיע, למשל, ברשימת הדברים שהחוק האוסר אפלייה במקומות עבודה מגן עליהם. נניח, אם מעסיק מחליט מחר לפטר עובד שמן כי הוא משדר מסר של הזנחה, עצלות, חוסר משמעת עצמית ובריאות לקויה לשאר העובדים ומפריע להם למורל- אין דרך לתבוע אותו.

גם אין דרך לתבוע אם פטרו אותך כי אתה נמוך מדי\גבוה מדי, מכוער מדי וכו'. אני לא בטוח שיש מקום לתת אפשרות לתבוע, אלא אם ברור לחלוטין שזה לא קשור לאופי העבודה. מתכנת לא צריך להיות אטרקטיבי, אבל מלצר\מוכר בחנות\נציג שירות\דוגמן? בוודאי. אני חושב שצריך משטר משקל קשה הרבה יותר במקומות כמו המשטרה והצבא, למשל. נמאס לי לראות קצינים עם כרס משתפלת וסנטר כפול\משולש\מרובע. זה גרוטסקי, בלתי ייצוגי ומעורר רחמים - ואלה לא הסנטימנטים שקצין צריך לעורר, לטוב ולרע.

ציטוט: ד"ר יופי תירוש כותבת ששומן נתפס בד"כ כמשהו שאינו אלמנט זהותי, אלא כמשהו חיצוני לזהות, שניתן להתגבר עליו או להשיל אותו, שמסתיר את הזהות הפנימית של האדם (מה שהיא קוראת לו: "השלתי מעליי את השומן וחשפתי את הרזה שבתוכי"), ולכן אנחנו מרגישים שמותר לנו לסלוד ולשנוא אנשים שלא עושים כל מה שביכולתם כדי להוריד מעצמם שומן מיותר ולחשוף את האני האמיתי (הרזה) שלהם.

זה סוג-של נכון. החברה שכל-כך שונאת את השומן, היא אותה חברה שמייצרת את השומן הזה. אנחנו אוכלים הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים, ועל כן חלקנו הלא מבוטל משמין בצורה קשה. את השומן הזה, האקסטרא הזה, אפשר וצריך להוריד. הוא לא צריך להיות חלק מהחיים שלנו.
פנטין
פנטין • 23 באפר׳ 2010
עוד משהו ששמתי לב אליו לאורך כל השרשור, הוא ההקבלה וההצמדה בין "שמנה" למכוערת, כעורה, דחויה, ממורמרת וכד', ולא, לא במה שעוזרד כתב.

כמה שזה נשמע אולי מתחסד, מבחינתי שמנה זה שם תואר. אם זה יפה או לא - זה כבר עניין של טעם.
עוזרד טבע פה מושג "שמנות-כעורות" וכמה אנשים פה, את תמונה למשל, ממשיכים ומתייחסים למילה "שמנה" כאל מילת גנאי, במקום כאל מילת תואר ובזה בעצם מחזקים את הטענה שלו, אע"פ שאתן כ"כ מתאמצות לסתור אותה.

ולעניין עצמו, עודף משקל זו מחלה. לא מחלה נפשית, אין שום קשר בין האופי של החולים לבין משקלם ולהגיד שכל מי שסובל מעודף משקל עבר התעללות מינית, נו, "פחחחחחחח" זה פחות או יותר מה שיש לי להגיד. (אגב, עוזרד, מה לגבי גברים שסובלים מעודף משקל?)
ההערכה העצמית של הסובלים מעודף משקל לא רלוונטית. זה מאוד לא בריא.
Brave Dwarf
לפני 14 שנים • 24 באפר׳ 2010
Brave Dwarf • 24 באפר׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
מבין כל תופעות הלוואי שיש בכלוב, דווקא עוזרד זכה לשרשור נפרד?
הוא לא נעים, אבל הוא גם לא כזה נורא. יחסית למיליון ואחד משתתפים כשלכל אחד מהם יש איזו שריטה או שתיים (או תריסר), עוזרד הוא בין הבודדים שלמרות שדעותיו אינן מתקבלות על ידי אחרים, למרות שהוא עצמו נמצא תחת הכפשות, התנכלויות, לעג והערות מכוערות, אינו תאב נקמה. הוא לא רודף אף אחד מחוץ לשרשוריו ההזויים, הוא לא מחפש אף אחד על טעויותיו ואפילו כאן, באשכול שכוונותיו אינן משתמעות לשני צדדים, הוא הגיב בלא שמץ של רוע.

אם אחרי מה שראיתי בכלוב, תופעות שכללו אאוטינג, רדיפות לאורך שנים (!), שנאה נטולת פרופורציות וכו'... (ואני לא רוקד במקומות בהם אתם רוקדים, לא מצ'וטט בצ'טים בהם אתם חולקים ולא מדסקס את האנשים אותם אתם מזיינים ולכן תחושת הבטן שלי מרמזת לי כי אשר כן ראיתי היה רק על קצה המזלג) דווקא הוא זה שמפריע או גורע מהנאת הגלישה אז איני מבין דבר.

הערה אחת לגבי "אינני מסכים עם דבריך, אך אגן עד מוות על זכותך להשמיעם". דברים אלו לא נאמרו על ידי וולטר אלא ע"י אוולין ביאטריס הול שכתבה עליו. לא כל כך חשוב, אבל בכ"ז לא מזיק לדעת שוולטר אולי היה לוחם גדול בעד עקרון חופש הדיבור גם של אלו על דעותיהם חלק, אך בדומה לטרומפלדור שקילל ברוסית טרם מותו (ולא אמר "טוב למות בעד ארצנו") גם וולטר לא באמת היה מוכן להיהרג למענו.

אני יודע שהיה עדיף לו הייתי סותם. אבל אני לא יכול. כרגע קפצתי לשרשור באחד הפורומים השכנים. ובסיומה של אחת התגובות פגשתי הערה זו: הנה עכשיו הגבתי לך אבל זה לא אומר שאת יכולה לרדת לי (סליחה על כי איני מצטט במדויק, האסתטיקה של התחת מוחצת לי את קבס בגרון) שנשלחה מאישה אל אישה. על כל שאר המשתתפים בשרשור זה, זה היה מקובל. כלובי מחק מספר מילים של אאוטינג, מישהו העיר שזו אליה ההערה הזאת הופנתה עשתה מעשה לו מגיע העונש הנ"ל. וזה.

אני רוצה לדעת. ואני מתסבך פה עם אנשים ליל ויום. מה היה קורה לו כתבתי למישהי (למשל לההיא שעשתה כאן אאוטינג פומבי לאשתו של חבר שלי) הגבתי לך, אך אין זה אומר שאת יכולה למצוץ לי וחכי, יגיע עוד.

מצד שני. אל תענו לי. כי לא משנה עד כמה אני חרא (ואני יודע שאני חרא ומתלהם ואידיוט). לרמה כזאת לעולם ולא משנה מה, לא הייתי יורד.

הלכתי לחפש גומין (מילה עברית לקונדום, נכון נחמדה?) בגודל של גמד כדי שבחורף אוכל להשתמש בו בתור מעיל גשם ואז אשוב כדי לאחוז בידו של עוזרד. מותק, אני אדם חמל. נשבע לך. בהשוואה למנדבושקס שמסתובבים בכלוב אתה אקדמאי בהחלט.
אדון בועל בתשוקה
אדון בועל בתשוקה • 24 באפר׳ 2010
נועל'ה כתב/ה:
עוד משהו ששמתי לב אליו לאורך כל השרשור, הוא ההקבלה וההצמדה בין "שמנה" למכוערת, כעורה, דחויה, ממורמרת וכד', ולא, לא במה שעוזרד כתב.

כמה שזה נשמע אולי מתחסד, מבחינתי שמנה זה שם תואר. אם זה יפה או לא - זה כבר עניין של טעם.
עוזרד טבע פה מושג "שמנות-כעורות" וכמה אנשים פה, את תמונה למשל, ממשיכים ומתייחסים למילה "שמנה" כאל מילת גנאי, במקום כאל מילת תואר ובזה בעצם מחזקים את הטענה שלו, אע"פ שאתן כ"כ מתאמצות לסתור אותה.

ולעניין עצמו, עודף משקל זו מחלה. לא מחלה נפשית, אין שום קשר בין האופי של החולים לבין משקלם ולהגיד שכל מי שסובל מעודף משקל עבר התעללות מינית, נו, "פחחחחחחח" זה פחות או יותר מה שיש לי להגיד. (אגב, עוזרד, מה לגבי גברים שסובלים מעודף משקל?)
ההערכה העצמית של הסובלים מעודף משקל לא רלוונטית. זה מאוד לא בריא.

אני מודה לך על התגובה שלך הנותנת לי הזדמנות נוספת להבהיר את הדברים:
ובכן , כתבת שהמונח "שמנה" הןא מבחינתך שם תואר, והתכוונת בוודאי למונח המציין מהות אוביקטיבית נטולת משמעות נורמטיבית כלשהי. אני בהחלט מסכים עם זה. אבל אם קראת את דברי , במה שנוגע להגדרת המונח "יופי נשי" - הבנת בוודאי שאני שולל תכלית השלילה את הרלטיביזם הפוסט-מודרני הגורס שהכל יחסי וסוביקטיבי בבביקורת האסתטיקה והיופי - ולראיה הבאתי כאן הגדרה אוביקטיבית למונח "יופי נשי " ( אני לא אחזור עליה - תוכלי בקלות למצוא אותה בתגובותי הקודמות לעיל ). אם לכן המונח "יופי נשי" הוא מהות אוביקטיבית במהותה , הרי גם היפוכו של היופי כנגזר ממנו הוא - מהות אוביקטיבית בתכלית, ולכן הצימוד הלשוני "שמנה-מכוערת" - מבטא תופעה קיימת אוביקטיבית נטולת כל משמעות ערכית. על מנת להדגיש את הדבר אני חוזר שוב ושוב ומדגיש את העובדה שאני לא בז לנשים מסוג זה, ומבקש גם מאחרים לא לבוז לנשים שמנות-מכוערות, מהטעמים שצוינו על ידי בתגובותי לעיל.
לענין מקור ההשמנה - ( בעיה רפואית או נפשית ) - מובן שהסיבות לכל מגוונות - בהקשר הבדס"מי ומנסיוני - כפי ששמת לב , הסיבה שאני חוזר ומבקש לא לבוז לנשים שמנות היא שמאחורי מיתאר גופן השמן מסתתרת לרוב היסטוריה כואבת של ניצול מיני ופגיעה מינית.
לענין "גברים שמנים " - מובן שיש גברים שמנים. אני מוכן להניח, לצורך הדיון כאן, שם רבים פי כמה משעור הנשים , אבל מה שמסביר את העובדה "הלא-הוגנת " הזאת שבה גברים שמנים ומכוערים יכולים לדרוש, להתעקש, ולזכות בנשים חטובות-ומצודדות נטועה כולה ביחסי ההיצע והביקוש בשוק הבשרים של כלכלת הרומנטיקה. יחסים אלו אינם שיוויוניים ( אם נרצה או נמאן ) ונובעים לדעתי מהשתכללות שוק העבודה הקאפיטליסטי ( אבל זה כבר נושא מורכב אחר ..)
Morticia
Morticia • 24 באפר׳ 2010
אתה אולי משתמש בהרבה מילים גדולות
אבל בתכלס אתה מדבר הרבה שטויות
המעידות לא מעט על בורותך

אתה מביע דעה אישית
כזו שבקלות אפשר להפריך
בוודאי לחשוב אחרת

אין בה דבר טוטאלי או אבסולוטי
היא אפילו לא מחייבת
ועל אף שהיא אולי מספיקה לאנשים מסויימים
(שאת שיפוטי הערכי לגביהם אשמור לעצמי)
היא בוודאי לא הכרחית

(הי! אפילו עם דקארט יש מי שהצליח להתווכח ואתה רחוק מלהיות גאון, כפי שקאנט היה מבקש כדי לתת לך בכלל את הזכות להיות הקובע בענייני יופי)

מעניין, שמנות בדרך כלל כאלו כי הן נוצלו מינית?
זו הרי הפואנטה שאתה נורא מנסה לדחוף בכל הזדמנות
מדוע?
כי ניצלו מינית את אחותך השמנה?
אולי ניצלו מינית אותך?
אולי אתה כותב אלינו מתא בכלא?

זה בולשיט, אתה יודע

וגברים שמנים?
מישהו ניצל אותם או שבמקרה שלהם יש סיבה אחרת?
כי תן לי לנחש... אישה לא יכולה לנצל גבר מינית - אין לה באמת כזה כוח?

ותגיד, זכויות היתר שהם מקבלים (אותם גברים שמנים הרבה פחות בזויים ומנוצלים) זה באשמת הקפיטליזם?
אתה בטוח?
אולי באשמתך?
או לפחות עם מידת אחריות על תרומתך?

נ.ב. אני מניחה שהכותב בעיקר מחפש יחס והמלצתי היא פשוט לא לתת לו אותו. מאיפה שאני מסתכלת הוא לא ממש ראוי לו...

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת אפר' 24, 2010 2:08 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
אדון בועל בתשוקה
אדון בועל בתשוקה • 24 באפר׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
עוזרד, תגיד לי, לבוז.

לבוז
(פ') לזלזל, לא לכבד, להתייחס בבוז, להקל ראש, להמעיט בערכו של-, להמעיט בחשיבות, "לשים פס", לא להעריך, למאוס, לסלוד; לשים ללעג ולקלס, ללגלג, ללעוג, לצחוק ל-, לעשות לצחוק

בוז הוא הבעת יחס של זלזול ולעג כלפי האחר, אשר לעתים נלווים אליו ביטויי לשון אשר לא הולמים, כמו קללות למיניהן.

האם להגיד שכל הנשים השמנות הן כעורות, שה BDsM הוא מעוזן האחרון. לכנות אותן דחויות ולזהות אותן עם פשרה, אין משמעו לבוז?

או קיי. דהיינו אם מחר נפגש ברחוב ואומר: הוא מכוער. תראו אותו, הוא עומד כנגד לכל מה שאני יודע שזכר אלפא אמור להיות. גובהו ממוצע ביותר (1.8 לערך טענת), גילו נמצא עמוק במעבר, אחוז השומנים בגופו וודאי עולה על 40% (אחוז השומנים בגופו של זכר במצבו הגופני האידיאלי אמור להיות בין חמישה לעשרה אחוזי שומן לעומת מסת השריר), אני בטוח שאם נתן לו לרוץ סביב הגבעה הזאת הוא ינפח את נפשו בסיבוב השני שלא לדבר על מה יקרה לו אם נעמיס עליו איזה קיטבג עם ציוד לדרך ואלו שנמצאות בחברתו, העלובות, אנוסות להתפשר מסיבותיהן הן. אבל אסור לבוז לו לנִדְכֶּה, הרי לא כולם לנבאו לגדולות מה עוד שלא לשווא הוא נראה כפי שהוא נראה וכי בטח משהו נורא דפק לו את החיים.

זה אומר שאני אדם חמל?
כי אם כן, אז סבבה טיבון סטייק. אמריקה!

עוזרד, מצדי אתה יכול לקמט את האידיאל הנשי שלך יחד עם הספר בו כתוב עליו ולבלוע אותו. לא אתה ולא אף אחד אחר אין לו הזכות לקבוע עבורי אך תראה האישה אליה אני נמשך ועל מה אני אסתכל לה.

אני אתיחס רק לסיפא של דבריך : אכן אסור לאיש לקבוע לאיזה סוג של נשים עליך "להימשך". בענין הזה לצערי אתה מבלבל בין שני מושגים שאני עושה בהם שימוש:
בעוד "יופי נשי" כפי שהראתי לעיל הוא מושג אוביקטיבי לחלוטין !!! ( ראה שוב ההגדרה שהבאתי בתגובתי הקודמות ) הרי ש"המשיכה " לא תלויה כלל ב"יופי" היא כולה נטועה במושג השני שאני משתמש בו והוא " קנה המידה של הארוס הפרטי " - ואכן, כשמו כן הוא - קנה המידה הזה הוא פרטי ויחודי לכל אחד מאיתנו.
אין לבלבל בין המושגם הללו.
Beta Male
Beta Male • 24 באפר׳ 2010
רגע לא הבנתי,יש פה גם כוסיות?