אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הדברים שרציתם לדעת על שליטה ולא מצאתם באלפוני

huan
לפני 18 שנים • 24 ביוני 2006
huan • 24 ביוני 2006
זאלו...אתה מצחיק אתהicon_smile.gif
עם מהתגובה שלך לדברים שלי לגבי ה"מספיק אחת שלא נפגעת כדי להצדיק את ההשקעה....."
אפשר לחשוב שמבקשים מימך להשקיע משהו...זמן כסף או כל דבר אחר
או לחליפין שיש לך דברים טובים יותר להשקיע בהם את המאמץ הזה.
בעולם הוונילי אפשר להפנות את המשאבים של חינוך מיני להפלות חינם או כל דבר אחר (למרות שמניע זה הדבר הטוב ביותר...כי מה לעשות איידס עדיין אי אפשר לרפא,ואין לך אפילו מושג איזה טראומה יכולה להיגרם לבחורה מהפלה).וכן מדובר בכסף שלך בסופו של דבר.
אבל פה אף אחד לא מבקש מימך דבר ואין לך או לרפאל או לכל המתנגדים הצעות אלטרנטיביות.
אנחנו מסכימים שבבדסמ יש סכנות אנחנו מסכימים שיש מימה להזהיר ומידע לספק
הטענות נגד הן:
1.זה לא יעבוד
2.זה לא יתרום דבר
3.אנחנו מתנשאים ומשפילים סאביות

1.ידע ובמיוחד ידע כזה עוד לא הזיק לאף אחד.במקרה הכי קיצוני שזה לא יעבוד לא אתה זאלו ולא אתה רפאל ולא אף אחד מהמתנגדים הנכבדים יסבלו מכך...זה לא יעלה לא אגורה מכספכם ולא שניהה מזמנכם,כך שכישלון או הצלחת הפעולה פשוט לא נוגעת לכם.
2.ידע נוסף תמיד תורם.במיוחד כשרק אלה שמש רוצים יכולים למצוא משהו....ירימו את הידיים האנשים שאין להם כוח לשבת ולקרוא עשרות מאמרים בעשרות אתרים שונים והיו שמחים אם מישהו יבוא ויסביר להם את הכל בצורה טובה ויוכל גם לענות לשאלות.
3.אני באופן אישי לא מתנשא מעל אף אחד ולא רואה בזה דבר משפיל.הלוואי אלי שכשאני הייתי מצטרף לכלוב היה מישהו שהיה בא מסביר לי דברים...עונה על שאלות...ואולי גם נותן לי כמה טיפים איך לפנות לדומיות.
ההיתנגדות שלכם משולה לאיכר ששכן שלו (לצורך העניין הם לא חברים ובקושי מדברים) רוצה לקנות מחרשת ברזל...הוא בעצמו אף פעם לא ראה אחת כזאת ולא יודע מה זה ולמה היא מסוגלת אבל עדיין לוחץ על השכן לא לקנות את זה כי הוא סתם יבזבז כסף וזה אל יעבוד,לא יתרום שום דבר והוא ביכלל הולך נגד המסורת.
תנסו לא למצוא את הטעות באנלוגיה שלי אלא להיתיחס לגופו של עניין.
ולמה אתם כל כך דואגים שאני ואחרים יבזבזו את זמנינו,כספינו,וכוחנו לשווא?
Dom_Quixote

לוטוס

Dom_Quixote • 24 ביוני 2006
משום מה בתגובה שלי ללוטוס למעלה נמחק רוב הטקסט. הנה הוא כפי שהיה אמור להיות:

לוטוס,

מה שכל המקרים האלה באים ללמד אותנו, זה שבדסמ מסוכן יותר מווניל. איך את יכולה להשוות מצב שבו מישהו מת במהלך סקס, למצב שבו מישהו מת, ומי שהיתה איתו נשארה קשורה וחסרת יכולת להגיש עזרה - לו ולעצמה?

משום מה קיימת פה סברה שאני נגד בדסמ וחושב שהוא הדבר הכי נורא בעולם. לא, אני לא. אבל לטעון שהוא לא מסוכן יותר מווניל? נו באמת. כן, יש הבדל בין מצב שבו מישהו מת בסקס ומי שאיתו מתחרפנת מזה, לבין מצב שהיא נשארת חסרת אונים לחכות שמישהו במקרה יגלה אותה.

Black Lotus כתב/ה:
[color=violet]ומה בדיוק בא ללמד אותנו הקטע הזה? שגם אם היא היתה משננת את האלפוני וכל מידע הקיים באינטרנט על בטיחות זה לא היה עוזר לה?

וזו - בדיוק! - הטענה שלי.

שגם אם עושים הכל נכון, בבדסמ יש סיכונים שאין בווניל, ואי אפשר להתכחש לזה.

כי בווניל לא קורה מצב שבו את קשורה וחוטפת מכות, ולא יכולה לעשות עם זה שום דבר, נקודה (ושוב - "לא יכולה" לא במקרה - סביר ככל שיהיה - שהיא משותקת מפחד, אלא "לא יכולה" וזהו, נקודה!). וכן, יכול להיות שזאלופון יתגבר עליה בכל מקרה, זו לא הנקודה! הנקודה היא שיש לה אפשרות - אפילו קלושה, לעשות משהו.

למרות שהם עשו הכל נכון, וגם במקרה 4, אגדה או לא, הם עשו הכל נכון - תראי מה קרה לבסוף. קרה שמישהו נפגע, או שנוצר מצב שאני מקווה מאוד שהוא באמת אגדה ולא קרה באמת.

ואלה מצבים שלא יכולים לקרות בווניל, נקודה.

ולכן בדסמ מסוכן יותר מווניל. זה לא אומר שבדסמ רע, זה לא אומר כלום. זה רק אומר את זה. וממש בזה שאת אומרת "שום שינון מאלפוני לא היה מועיל פה" - את מוכיחה את הטענה הזו. כי גם בווניל יש סיכונים, אבל כשאת לא חסרת אונים - קל יותר להתמודד עמם. בין אם תצליחי ובין אם לא.

ובקשר למקרים הראשונים - את אומרת שמדובר בחוסר משמעת עצמית, ואת צודקת. אבל זה לא משנה, כי זה לא מצב מופרך או יוצא דופן. מדובר פה על שתי בנות שאינן יוצאות מן הכלל בהתנהגותן או בתכונותיהן. אחת מאוד חכמה, שניה בחורה רגילה לחלוטין. אם הן נהגו ככה, סביר בעיניי שעוד הרבה בנות היו נוהגות ככה. כנראה שלא לכל האנשים, לוטוס, יש משמעת עצמית. אז אולי נעבור סאבית סאבית ונראה למה אצלה ספציפית קרו דברים שלא היו אמורים לקרות? כי זאת אין לה משמעת עצמית, זאת טפשה, זאת חולת נפש, זאת חירשת, זאת סובלת מתסביך כלשהו, זאת החליקה על שלולית בדרך והתלכלכו לה הבגדים, זאת אכלה שעועית לארוחת צהריים, זאת אוהבת דובונים ורודים.

כן, שתיהן סבלו מחוסר משמעת עצמית. ממש כשם כל בת ובן אחרים בעולם סובלים ממשהו אחר, ויש להם תכונות אחרות. הן לא יוצאות דופן. והעובדה היא שהבדסמ - ויותר מדוייק, שליטה - גורמת להן לעשות דברים שהן לא היו עושות במצב אחר.

ואני מקווה לא להידרש פה לדוגמאות מהצבא - שאנשים עושים דברים איומים, כי אלה פקודות (לאו דווקא הצבא שלנו). דברים שהם בחיים לא היו עושים בשום מצב אחר, אבל פתאום הם אפילו לא רואים מה רע ומה טוב. וכן, אני מודע לחיוניות של משמעת במערכת צבאית, אני מדבר איתכם על דברים שאין לגביהם מחלוקת, ולעובדה שאנשים עושים את זה בלי שאפילו בדיעבד הם מסוגלים לחשוב על כך בצורה אחרת. למה? כי הם עברו אימונים, ויודעים שפקודה מבצעים. וזה קורה לא רק בצבא, אני מוכן להביא שלוש מסגרות אחרות שבהן זה אותו דבר.

חברים, מצב של מרות, של שליטה, גורם לאנשים לעשות דברים שהם לא היו עושים במצב אחר - אם זה לא לפצות פה כשמשאירים אותך קשורה בחוף הים, אם זה לירות באזרחים לא חמושים בגב, אם זה לעזוב את העבודה, אם זה לתת כסף בצורה לא סבירה. הדוגמאות רבות מספור. שום דבר מהדברים האלה, שאני מוכן להביא את הפרטים שלהם במדוייק, לא היה קורה במצב שאינו מצב של מרות או שליטה, נקודה. ממש כשם שבמצב של התאהבות, אנו נוטים לעשות דברים טפשיים במקצת, שלא היינו עושים במצב שבו אנחנו לא מאוהבים. ממש כשם שאנחנו שמחים, אנחנו משתטים יותר משאנו עצובים. ממש כשם שאנחנו צעירים, אנו נוטים לעשות דברים אחרים משאנחנו מבוגרים. שוב - אני יכול להביא דוגמאות מצבא, מכתות, אפילו ממערכות יחסים לכאורה-וניליות שהיה בהן אלמנט של מרות, ולהראות אילו דברים לא רציונליים זה גורם לאנשים לעשות. כי אלה דברים ששליטה גורמת לעשות, ומצב שהוא לא שליטה לא גורם לעשות.

זה לא אומר שמשהו פה טוב או רע יותר - אומר שזה פשוט ככה!

מצב של שליטה וחוסר אונים פיזי מכיל סיכונים שלא קיימים במצב של שוויון מוחלט וחוסר תלות פיזית! פשוט ככה! טוב? רע? יחליט איש איש לעצמו! אבל זה ככה!
זאלופון​(שולט)

Re: זאלו:

זאלופון​(שולט) • 24 ביוני 2006
גלתיאה כתב/ה:
אני חושבת שגם כשאת קשורה וחסרת אונים, יש דברים שאת לא יכולה לדעת
אם לא קראת והבנת שדבר כזה יכול להיות, למשל למלכד מילת בטחון.
וזה משהו מאוד מניפולטיבי שצריך לדעת שהוא קיים.
למשל איך את משתמשת במילת הבטחון אם את עם גאג וקשורה
מתי זו התמסרות ומתי מוציאים ממך משהו כביכול בשם הבדסמ שאת לא רוצה באמת לתת
ומשתמשים במניפולציות.
יש הרבה מצבים בבדסמ שיכולים להוות פגיעה אם את לא מודעת להם.
זה שאת קשורה וחסרת אונים יכולים לייצר תרחישים שאם את לא תדעי שהם קיימים פשוט לא תדעי. לכן כן צריך לכתוב על הדברים.

הייתי גם רוצה שתפרט לגבי עניין המינונים והצידוקים, את זה לא ממש לא הצלחתי להבין מעבר לכך שיותר מדי גורם נזק.

לא הבנתי איך כל הדברים הללו כמו מלכוד מילת בטחון קשורים לכך שגם אם מעולם אף אחד לא אמר לך כלום על קשירות, את עדיין יכולה להסיק בעצמך שאם תהיי קשורה תהיי חסרת אונים ועל כן מיותר לציין זאת בפנייך.
רוב הדברים שתיארת הם כאלה ששוב - שכל ישר שכל ישר שכל ישר. אף אחד, גם לא האיש הותיק והידען ביותר בקהילת הבדסמ, יכול להגן על מישהי מפני המונח הכללי "מניפולציות". הוא יכול ללמד אותה על המניפלציות הידועות לו, כמו מלכוד מילת הבטחון, אף כי את רוב הדברים סאבית שלא מסירה מעצמה אחריות ומצפה שאחרים ידאגו לה היתה מעלה בעצמה (אם היא יודעת שיש מצב בו היא תהיה קשורה ועם גאג, סביר שהיא תבין לבד שבמצב כזה לא יהיה באפשרותה לומר מילת בטחון ושצריך לחשוב על דרך). אבל לא חשוב מפני כמה מניפולציות האיש הידען יזהיר, הוא לא יכול להגיד "לא" במקומה.

לגבי המינונים - רפאל כבר ציין זאת. לגבי צידוקים - ראשית, אני סבור שבהרבה מקרים האזהרות משרתות את המזהירים יותר מאשר את המוזהרות. אבל זה מילא. העניין הוא שהמהות של חלק מן האזהרות הללו מצדיקה הסרת אחריות מהסאביות וכך פוגעת גם בהן, על ידי הפיכתן לקורבנות חסרות אונים, בינה ושליטה בחייהן, וגם בדומים, שכל האשמה כלפיהם הופכת ללגיטימית. עכשיו אני נזכר שבעצם רפאל כבר כתב גם על זה, ובצורה טובה יותר משלי.

חואן - העלויות שעליהן דיברתי הן לא הזמן שתשקיעו או אני אשקיע וכו'. הן הוזכרו על ידי רפאל גם בשרשור הזה וגם בשרשור שהיה לא מזמן בנושא. יש שם טענות אחרות, משכנעות יותר מאלה שהזכרת.
Dom_Quixote

שיחה שהיתה לי קודם

הא לכם ציטוט משיחה עם סאבית פה באתר שהיתה לי קודם (רפאל, היא לא קוראת פורומים, כך שמלכודת המילים שלי לא עבדה הפעם):

היא: לא סמכתי עליו, מתתי מפחד. באיזשהו שלב אמרתי לו תקשיב, לא מתאים לי. קמתי והלכתי <אחרי שהוא שיחרר אותה - ד.ק>

אני: למה בכלל הגעת איתו למצב הזה אם לא סמכת עליו?

היא: מה לעשות, לומדים מטעויות.

אתם מבינים?

לא בחורה טפשה, לא פסיכוטית, לא כלום. פשוט נתנה לגבר שהיא לא סומכת עליו לקשור אותה ערומה.

הוא היה גבר שפוי ולא זדוני, ושחרר אותה כשהיא אמרה שהיא לא רוצה. ומה אם הוא כן היה זדוני?

אז יבואו עכשיו זאלו ולוטוס ויגידו שגם אז סביר שהוא היה מכניע אותה בכוח (מה שכנראה נכון), ותבוא מיוחדת ותגיד שגם ככה היא היתה משותקת מפחד אם הוא היה תוקף אותה, מה שכנראה נכון גם כן.

ועם זאת, לא ברורה לי ההתייחסות הזאת. ואני אגיד זאת בפעם המאה. כן, היא כנראה היתה משותקת מפחד, כן, הוא היה כנראה גובר עליה פיזית ואונס אותה בכל מקרה, גם אם הוא וניל מוחלט.

אבל איך, איך, איך, איך למען מוחמד, אתם יכולים להשוות את המצב הזה לזה? להשוות את הסיכוי של האחוז הקטנטן שהיא היתה צורחת והשכנים היו מגיעים? את חצי האחוז שהיה לה גז מדמיע והיא היתה מרססת אותו בעיניים ונמלטת? את עשירית האחוז שהיא היתה בועטת לו בביצים? איך אפשר להשוות את זה למצב שבו היא קשורה, עיניה ומכוסות, פיה חסום והיא חסרת אונים?

זאלו, מיוחדת, לוטוס - כולכם צודקים, כולכם, בקשר לסכנות האלה, בקשר לזה שגם בווניל אונסים, וזה לא הדבר הכי קשה בעולם. שבנות מפחדות ולא נאבקות, שסכין זה דבר קטלני יותר מאזיקים.

ואם אני אומר לכם שחלילה אתם צריכים לבחור - אם להיות במצב הזה, שמישהו תוקף אתכם, חופשיים לזוז ולצעוק, או להיות במצב הזה קשורים, עם בליינדפולד וגאג? יש מישהו מכם שמעדיף להיות קשור?

למה לא?

כי זה יותר מסוכן ככה. כי גם אם יש חצי אחוז להינצל כשאתם לא קשורים, שזה לא הרבה, במצב הזה אין אפילו את חצי האחוז ההוא.

וזאת כל התורה כולה.
גלתיאה

Re: שובר שוויון

גלתיאה • 24 ביוני 2006
רפאל כתב/ה:

אלו דיכוטומיות מטופשות. תמיד רצוי להקשיב לאדם שאתה איתו. בנסיבות מסויימות אפשר להשתמש במילת ביטחון. לאנשים מסויימים במצבים מסויימים - זה מסייע. אבל זהו. זה כלי עזר. בדיוק כמו שוט וחבלים. לא כדאי לבנות סביב המושג של מילת ביטחון תיאולוגיה שלמה המבחינה בין שני עולמות - עולם של שליטה ללא עוררין ועולם שבו דברים מייד מתהפכים ובני הזוג נעשים שווים זה לזה. זה מנוכר.

בעיני הגישה הזו היא מקור לצרות רבות. שום אדם לא מסוגל לעבור בן רגע ממקום של התמסרות וכניעה למקום של שליטה בענייניו. זה לא פועל כך. זה מזוייף. והניסיון לחשוב על קשר בדס"מי כעל קשר שיש בו כפתור, וברגע שלוחצים על אותו הכפתור הבדס"מ נפסק ובמקומו מופיע וניל - גם הוא מזוייף.

רפאל, יצא לך פעם להשתמש במילת בטחון? כשאתה משתמש במילה הזו,
אתה כבר לא במקום של הכניעה וההתסרות, משהו קרה, משהו לא טוב, לפעמים זה חבל שלוחץ ומפריע ומוציא אותך מהמקום של חווית הסשן, לפעמים זה פלאש רע שזורק אותך למקום לא טוב
לפעמים יש תחושה שמציפה שזה יותר מדי. מילת הבטחון היא לא מפסק של אותה השניה.
התהליך שקדם לשימוש במילת הבטחון הוא תהליך שגורם לך לצאת עוד קודם מחווית הסשן.
מה זה לאנשים מסויימים במצבים מסויימים זה מסייע? מה זה המסויימים האלו?
ברור שאף אחד לא יכול לעבור בשניה ממקום אחד לשני, אבל רק אצלך אולי זה קיים שמילת בטחון מייצגת את אותה השניה שהיא נאמרה.

מניסיוני, זוגות שהולכים עם בדס"מ רחוק, הם בדרך כלל זוגות שויתרו על התיאולוגיה הבדס"מית, ובמידה מסויימת לוקחים את התיאולוגיה הזו בחוסר רצינות.

זו תצפית אמפירית רפאל? icon_twisted.gif
פייה{O}
פייה{O} • 24 ביוני 2006
גלתיאה כתב/ה:
......יש הרבה מצבים בבדסמ שיכולים להוות פגיעה אם את לא מודעת להם.
זה שאת קשורה וחסרת אונים יכולים לייצר תרחישים שאם את לא תדעי שהם קיימים פשוט לא תדעי. לכן כן צריך לכתוב על הדברים.

הייתי גם רוצה שתפרט לגבי עניין המינונים והצידוקים, את זה לא ממש לא הצלחתי להבין מעבר לכך שיותר מדי גורם נזק.

אני לא זאלו אבל גם לי יש תגובה בעניין icon_smile.gif

אף אחד לא טען שאין חשיבות להסברה ולמידע זמין.

הטענה היא שנוצר מצב בו האוירה הכללית בכלוב הינה לא של עיסוק בבדסמ, אלא של עיסוק בסכנות ובפגיעות, בקורבנות ובתוקפים.

כפי שהייתי רוצה שאנשים יזהרו מאוד כאשר הם נוהגים אבל לא הייתי רוצה ליסוע עם נהג שנוהג תוך חרדה וציפייה מתמדת לתאונה,
כך לא הייתי רוצה לעסוק בבדסמ תוך ציפייה מתמדת לעבור אונס ותקיפה.

הצגת בדסמ בצורה לא פרופורציונית כדבר מסוכן במיוחד ועם סבירות הרבה יותר מרגילה לאונס ותקיפה, מלבד היותה בעייתית הסברתית, גם יוצרת תודעה של קורבנות לא מוצדקת.
זה יוצר אוירה של הסרת אחריות אישית מאיתנו הסאביות, כי כך או כך אנחנו בסכנה מעצם עיסוקנו בבדסמ.
וזה גם יוצר אוירה פטרנליסטית מתנשאת של צורך להגן על הסאבית חסרת האונים מהדום הכל יכול.
זה יוצר אולי אשליה לדומים חדשים של מגלומניה, שהרי מצטייר מזה שכה פשוט לעשות מניפולציות, לנצל ולתקוף סאביות.

אי אפשר להגיד שאין תופעות לוואי לעיסוק מוגזם בצדדים השליליים של הבדסמ.

דרך אגב, מה זאת אומרת 'מילכוד מילת בטחון'?? icon_eek.gif
scarlettempress{L}
scarlettempress{L} • 24 ביוני 2006
ציטוט: אני חוזר כל הזמן על אמירה שמובנת וידועה וברורה מאליו לכל ילד - שלמרות כל מה שאתם אומרים, למרות שפע הסכנות והמצבים והאפשרויות משיתוק פתאומי שנובע מפחד ועד נשק חם - מצבה של הבחורה יהיה טוב יותר אם היא חופשית מאשר אם היא קשורה!! איך בדיוק אתם חולקים על זה? אתם לא! אבל אתם פשוט לא מתייחסים לכך, ומביאים בכל פעם עוד דוגמה למצב מסוכן שלא קשור בבדסמ. הכל נכון, כולכם צודקים. ועדיין - לעולם - המצב בו היא חופשית לסיכוי הקלוש הזה שהיא לא תהיה משותקת ושיש לה גז מדמיע בתיק ושהיא באינסטינקט תצרח ותזעיק עזרה - פחות מסוכן מאשר במצב שהיא לא יכולה לעשות זאת. על האמירה הכה ברורה הזו, מישהו מכם יכול לחלוק?

אולי לא לחלוק, אבל העניין הוא כזה - אני למשל בחיים לא אתן למישהו שאין לי בו אמון מלא לקשור אותי מלכתחילה...

אני קוראת את השרשור הזה מאז שהוא התחיל לפני 12 עמודים... וכולם צודקים בדרכם שלהם. העניין הוא, שכל אחד בוחר איך לחיות את חייו ואילו סיכונים לקחת. בפסיכופטים ואנשים מסוכנים, אם הם קוראים לעצם דומים או לא - אפשא להתקל בכל מקום. ואם אני קשורה עם חבל או לא, במקום ציבורי או בבית פרטי או אפילו במקום נטוש... זה בכלל לא העניין. כשמחפשים סשן מזדמן או יחסי שליטה בלי זוגיות, הכל משתנה. אני באופן אישי לא מסוגלת בכלל להשלט על ידי מישהי שלא הכרתי קודם לעומק והגעתי למסקנה שאני מעוניינת שהיא תעשה לי דברים כאלה ואחרים. קודם אמון, אחר כך שליטה. אני גם לעולם לא אתן לאף אחד להגיד לי מה לעשות בחיי האישיים, בשבילי שליטה היא רק משחק. אבל זאת רק אני.
אף אחד לא יכול ללמד אנשים אחרים איך לחיות את חייהם ואיך לעשות את בחירותיהם.
על מה הויכוח? להסביר או לא להסביר? השרשורים האלה גם ככה לא יילכו לשום מקום, הם מופיעים כל יום יומיים, ואין מישהו שייכנס לאתר הזה ולא יגלה את כל הסכנות. אז יש הסברה, מי שרוצה יפנים. וקיחוטה הביא דוגמה של מישהי שהכניסה עצמה למצב מסוכן ומה היה לה להגיד? ככה זה, לומדים מטעויות. והיא צודקת. אז מה עוד אפשר לעשות? אי אפשר לתת לכל סאבית מלווה צמוד ואי אפשר לנטרל את כל האנשים המסוכנים לאחרים ולעצמם מהעולם. ונשים לנצח יצטרכו להזהר מגברים, אם הן מגדירות עצמן סאביות או לא. זה מה יש. אז הבא נמשיך לעוד 12 או 120עמודים. ועדיין זה מה יש.
מUחדת
מUחדת • 24 ביוני 2006
huan כתב/ה:
הטענות נגד הן:
1.זה לא יעבוד
2.זה לא יתרום דבר
3.אנחנו מתנשאים ומשפילים סאביות

טענת הנגד לא שוללת פוסטים על זהירות בשימוש באביזרים השונים או כל פוסט המבקש להזהיר מפני אי-אילו רעות חולות.

הטענה העיקרית היא שאף אחד לא יכול לעשות "הדרכה מנטאלית" לאף אחד.

ומי שטוען כך- כן, חוטא ביהירות.
huan
huan • 24 ביוני 2006
פיה....למה את מתמקדת בעניין של הסאביות???
אני חוזר ואומר צריך לתת מידע ומענה אישית לשאלות לכל האנשים שנכנסים לכלוב ולא רק לסאביות אבל מישום מה אתם בוחרים להיתעלם מהנקודה הקטנה הזאת.
זה מאוד מוגזם להגיד שהכלוב עוסק בסכנות כל הזמן על כך שירשור שמזהיר מפני סכנות יש עשרות שירשורים אחרים המתארים סשנים פנטזיות ועוד מיליון ואחד דברים.
יש אשליה כזאת מפני שאלא השירשורים שזוכרים מפני שזה מעניין...זה ספייסי...זה מרתק...ומישהו סובל.
ואת יודעת אפילו עם הכלוב באמת היה עוסק בעיקר בסכנות אני חושב שיש לכך מקום! אנשים נפגעים ואף אחד לא עושה דבר בנידון!
וזאלו אני אשמח עם תזכיר לי את הטענות של רפאל ועדיף שגם תתמצת אותם רפאל כותב פוסטים ארוכים ויפים ולא תמיד אשפר לדלות את עיקר הטענה.
פרק לי אותן לסעיפים כדי שאני אוכל להבין בדיוק מה יש לכם נגד אתה יודע כמו בשיעורי היסטוריה של ימים עברו "הסיבות לפרוץ מלחמת העולם הראשונה היו א,ב,ג".
אלא עם כן אתה מתייחס לטענה שלכל אחד יש בדסמ שונה וביגלל זה רמזור ההצלפות פיתאום לא תקף ולחכות לזר גמור ערומה עם התחת לדלת זה התמצית של השפוי והבטוח.(מבחנתי שאחרי שהאני אסביר למישהי שזו פנטזיה נהדרת אבל זה מסוכן כי 1,2,3 תלך ותעשה את זה....כי אז היא עושה את זה בהכרה מלאה של מעשיה)
Dom_Quixote

זה כבר עובר כל גבול, תרתי משמע

רפאל כתב/ה:
Dom_Quixote כתב/ה:
כמו שאתם יודעים (אני מניח), סאביות צועקות ואומרות הרבה דברים במהלך סשן. בשביל זה יש סייפוורד, כדי שנדע - אנחנו הדומים המהוללים - ממה להתעלם ולמה להתייחס ברצינות.

והיא שכחה.

והוא המשיך והמשיך והמשיך, ובצדק. כי היא אמרה הרבה דברים שראוי לא להגיב אליהם, כמו שתמיד קורה בסשן.

וכך קרה שהיא חטפה הרבה מעבר למה שיכלה לקבל באותו רגע, פשוט בגלל שכחה רגעית. בווניל זה יכול לקרות?

לזה בדיוק התכוונתי, בפוסט הפותח, שלפעמים דווקא חסידי הבדס"מ הבטוח מציגים עמדות מעוותות לחלוטין של בדס"מ. וזו דווקא ההתעקשות על ההבדל שבין בדס"מ לויניל שמציגה את הבדס"מ כעניין מסוכן כל כך.

מה זאת אומרת דברים שלא ראוי להגיב אליהם ודברים שיש להתייחס אליהם ברצינות? זה בדס"מ? להתעלם מן ההבלים שהסאבית אומרת עד שהיא משמיעה את מילת הקוד "סייפוורוד" ואז להתחיל להקשיב לה? יש "לא" של חול ולעומתו "לא" של קודש?

יפה.

אני, רשמית, התחרפנתי.

רפאל, פתחת את כל השרשור הזה במטרה להגן על הבדסמ - זה שקושרים בו, מרביצים בו, מענים בו, מכאיבים בו - כדי לומר שהוא לא רע ולא מפחיד כמו שאנחנו, "המזהירים בע"מ" עושים ממנו.

ועכשיו, כשאני מביא משהו שהוא הבסיס של הבסיס של הבסיס של בדסמ, פתאום אתה קופץ שזו התעללות לשמה.

לכל הרוחות!!! כמה מילים אפשר לשפוך לחינם, כמה? אני שופך את כל מיליוני המילים שאני שופך פה, על חשבון מיטב זמני ועצביי, למען מטרה מסויימת, שאני מאמין בה! אתה סגור על מה שאתה מאמין בה? איך אתה יכול לפתוח שרשור של 120 תגובות על משהו שעכשיו אתה סותר באותה קלות, או לחילופין, שאתה פשוט לא מכיר מספיק את הנושא??

כן, עכשיו יגיע תור ה"קיחוט מתלהם, קיחוט גס רוח". אתה יודע למה קיחוט מתלהם? כי לקיחוט איכפת! כי קיחוט לא מבין למה הוא צריך לשבת פה להסביר את דעתו לאורכה ולרוחבה במשך שני מיליון פוסטים, כשאחרים מסוגלים פשוט לומר כל דבר שבא להם, ולצפות בקיחוט מאדים, שזה מצחיק.

אז עד כאן ההתלהמות שלי, שאני באמת - מודה ומתוודה - כבר לא שולט בה. ועכשיו, רק כדי להמשיך ולהיות אחד שבכל זאת עונה לעניין גם כשהוא מתעצבן אישית על הטוען ולא על הטענה, הנה ההסבר:

אני לא יודע כמה סאביות סישנת, רפאל, אני לא יודע בכלל אם אתה דום, או אם יש לך נסיון בסשן מהצד השולט (זה לא עלבון או ירידה), אני באמת לא יודע. אבל אם היית מסשן מהצד הזה, היית יודע כפי שאני יודע, כפי שזאלופון יודע, כפי שדן קאפ יודע, כפי שטיצ'ר יודע, כפי שצ'יטה יודע, כפי שכל מישהו שסישן סאבית פעם בחייו יודע, שלא כל דבר שהסאבית אומרת, היא אומרת מתוך מטרה שיתייחסו אליו.

לפני שלושה שבועות סישנתי את אמילי, בסשן איום ונורא שאני עושה עוול לעצמי בזה שאני מזכיר אותו כאן. לפני הסשן שאלתי אותה מה מותר לי ומה אסור לי. היא אמרה שיש לה שלוש מילות קוד, ואליהן אני צריך להתייחס. "עד שאני לא אומרת אותן - אל תתייחס לשום דבר, תתעלם מהכל", היא אמרה לי.

למה היא אמרה את זה? כי זה בדסמ!!!!!!!! כי סאבית רוצה להיות במצב הזה, שבו היא מוכה, וכואב לה, ושהיא מושפלת, ועוד אלף דברים נתעבים שהיא נהנית לעשות!

אבל במצב הזה יש רפלקסים, ואינסטינקטים, וכשאתה חוטף מכות על ימין ועל שמאל אתה לא תמיד נוהג באופן קר ומחושב. ולכן סאביות צועקות, ובוכות, ומתחננות. תשאל את פייה כמה היא צועקת בסשנים, תשאל את אמילי.

ולכן חשוב מאוד להכיר את הסאבית ולהבין אותה - כדי להבין מה היא רוצה באמת. כי רוב הסאביות יגידו לך להתעלם מזה שהן מייללות וצורחות - כי הן רוצות שתמשיך! בשביל זה הן בבדסמ! כי הן רוצות לחוות את זה! אבל מה לעשות, בזמן שזה קורה, הגוף, באופן אינסטינקטיבי - לא יכול שלא להתנגד! לכן תמצא סאביות הכי כנועות, שמחזירות מכות! לכן תמצא סאביות, שמאוד רוצות שיביאו אותן לכדי כאב שיגרום להן לבכות, מתחננות שיפסיקו את הסשן!

וגם בגלל זה יש מילות קוד וסייפוורד - כדי שהדום יידע מתי הסאבית באמת רוצה להפסיק, ומתי לא.

ואחרי הסשן האומלל, כשדיברתי עם אמילי - מה היא אמרה לי?

היא אמרה לי, בצדק, שהייתי רך מדי איתה. לא הכרתי אותה - זאת היתה פעם ראשונה שסישנו יחדיו, והתייחסתי יותר מדי לכל המחאות שלה. "עד שאני לא אומרת את המילות קוד, לא היית צריך להתייחס אלי", היא אמרה. בגלל זה, בין השאר, זה היה סשן גרוע שלא עבד.

ואל תבין אותי לא נכון, רפאל - סאבית שאומרת שהיא רוצה מים תקבל מים (דום אחראי שואל). סאבית שאומרת שקר לה - הדום יפעיל יפעיל חימום (דום אחראי שואל). סאבית שלא מרגישה טוב - לא תסושן (דום אחראי). אפילו סאבית שאומרת "לא בצד הזה, כואב לי שם", בדרך כלל מקבלת את מה שהיא רוצה, אם מדובר בדום רציונלי.

אבל סאבית שאומרת "די! לא! תפסיק! אני לא יכולה יותר!", בהרבה מאוד מקרים תגיד לך בדיעבד "למה התייחסת אלי, הרי לא אמרתי "האט" או "עצור" או "צהוב" או כל מילת קוד אחר שהוסכמה. כי היא רצתה שלא תוותר לה! כי היא רצתה לספוג כמה שיותר! והתלונה הרווחת ביותר בקרב סאביות (שפויות וצלולות!), זה שהדום רך איתה מדי, מוותר לה יותר מדי.

אז מה אתה אומר, רפאל? היית מאמין שבבדסמ שיצאת להגן עליו בשרשור הזה, דברים כאלה קורים? בנות רוצות שירביצו להן? דומים לא מתייחסים כשמישהי אומרת "תפסיק", אלא רק כשהיא אומרת "צהוב"? לא עוצרים כשהיא אומרת "די!!!!!!!!!!!!!!!!!" אלא רק כשהיא אומרת "עצור"?? מי היה מאמין?? תגיד, זה לא נורא מפחיד, הבדסמ הזה? אולי כדאי להזהיר מפניו?!

זה בדסמ! זה סשן! ככה הוא כשהוא נעשה על ידי צדדים שפויים, מסכימים, שמקפידים על בטיחות!
בדיוק ככה!

ואחרי כל השרשור הזה, לבוא ולהגיד על הבדסמ בצורתו הנכונה והבטוחה, שהוא מפחיד אותך. אם אי פעם היתה סתירה עצמית, הרי זו האמא הביולוגית שלה.

בפעם הבאה שאני מסשן, אני אעצור בכל פעם שהסאבית תגיד שכואב לה, ואפסיק בכל פעם שהיא אומרת "איה". נראה אם היא תאהב את זה. אני אומר לך, דבר נוראי, הבדסמ הזה, מה שהולך שם. סוטים.

התחלתי את השרשור הזה בכך שאמרתי שלא באמת איכפת לי, ונראה לי שכולנו מבינים שאני שקרן מניאק.

אני פורש עכשיו, כי גם הטענות מוצו והובנו, וגם הגעתי שוב למצבים שחשבתי שהשארתי מאחוריי, בכמה שאני לוקח ללב דברים.

אני רק רוצה לומר שאם יש דבר חיובי בשרשור הזה, זה ששוב הוכח שאנשים הגיוניים וחבריים, כמו זאלופון, לוטוס, טיצ'ר, מיוחדת ואנוכי, לא חייבים להתנצל ולשים מיליון לבבות וסמיילים בכל פעם שהם חולקים זה על דעתו של זה. בדרך כלל באתר הזה שיש מחלוקת כולם טורחים לציין כל הזמן כמה הם אוהבים אחד את השני. מסתבר שכשזה באמת ככה, פשוט אין צורך בכך. היינו חברים ונישאר חברים, למרות החטא הבלתי נסבל הזה, שאנחנו סבורים אחרת.

כבוד לכולכם. תודה, שלום. סאביות - כמו שהתחרפנתי על רפאל - אני יכול להתחרע גם עליכן! מהר לתיבת ההודעות שלי! אחרת בשביל מה אני פה?

קיחוט

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת יונ' 24, 2006 11:39 pm, סך-הכל נערך פעם אחת