ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

dragon fly
לפני 18 שנים • 15 בספט׳ 2006

מתי תבינו

dragon fly • 15 בספט׳ 2006
מתי תבינו ?

שליטה זה משהו שנולדים איתו.

הן מצד הנשלט והן מצד השולט.

וכמו כל לידה של אדם כאשר הוא תינוק המתחיל בחייו הוא עובר הרבה לטוב ולרע כדי לעצב את

מבנה אישיותו .
.
ובסך הכל האדם בהכרה עם עצמו צריך לדעת לשמור על עצמו ולדעת מה טוב לו ומה לא טוב לו

מהכרות עם האני העצמי שלו.

שבת שלום לכולם
זאלוטוסים

Re: שלוש תשובות מהירות

זאלוטוסים • 15 בספט׳ 2006
השליטה כתב/ה:
1. לגבי סאבים.
אם הייתם קוראים את דברי הייתם רואים שאני אולי מתחילה עם ליווי לסאביות אבל שבפרוש דיברתי על כך שיש צורך להקים מערך דומה לסאבים ואפילו (שומו שמים) לדומים ולדומיות מתחילים/ות. כך שאין כל שום נסיון לבידוד מגדרי אלא אני מתחילה ממה שקרוב יותר ללבי.

2. דארקי - דומים יוזמנו ללוות דומים חדשים וללמד אותם להפוך לדומים טובים יותר.

3. חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה. אז לא חבל על הצעקות? מי שיש לו שאלה או רעיון שיכולים לסייע בפיתוח הנושא לכיוונים מועילים - מוזמן לשאול ולייעץ, אבל מי שרק רוצה לצעוק כמה מסוכן הרעיון שסאבית מתחילה תלווה בסאבית ותיקה כדי לסייע ממנה לא ליפול בידיהם של דומים מסוכנים... באמת יכול רק לצעוק.

1. הביקורת היתה, בחלקה הגדול, על כך שאצלכן מין הולך עם מינו ונטייתו, כלומר סאביות יכולות לקבל ייעוץ רק מסאביות וסאבים רק מסאבים וכו'. זה בהחלט בידוד מגדרי ומה שכתבת לא עונה על כך.

2. "ללמד אותם להפוך לדומים טובים יותר"??? השם ישמור.

3. "חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה" - ולאור הגישה הזו, עדיין מתפלאים שנוצר אנטגוניזם? יפה. הקימו לכן את רשימת החונכות האליטיסטיות המוסמכות שלכן. אם זו תהיה הגישה, היא תיתקל בהרבה מאד אש, ובצדק.
Belisana​(שולטת)

סיכום קצר שלי

Belisana​(שולטת) • 15 בספט׳ 2006
אני מודה שנדהמתי מהתגובות ואפילו שהיה לי קשה איתן.
כשדיברנו על הדברים במפגש, לא עלה בדעתנו שמישהו יתנגד לרעיון שבעינינו היה מעולה ושמטרתו אחת - להגן על סאביות מתחילות.

לא שאין מקום לפלורליזם של דיעות ולאי הסכמה, אבל ממש לא הצלחתי להבין מדוע התגובות מתובלות בכל כך הרבה כעס.

נראה לי שכמה מדברינו עוררו אנטגוניזם במיוחד ולכן אתייחס לסיכום לכמה נקודות:

1. מדוע לא משתפים גברים? בדיוק באותה מידה שלא משתפים דומיות נשים. אני חושבת שלנשלטת הרבה יותר קל להתייעץ עם נשלטת, כי היא יכולה להיות בטוחה שמי שמשוחחת איתה חסרת אינטרסים לחלוטין. זכרו שמדובר במישהי חדשה שמגיעה לכאן. אנחנו בעצם מציעות שבאלפוני תהיה רשימת סאביות שהן חברות לשעת צרה. כדי שהבחורה שלא מכירה אף אחד, תדע למי לפנות. אני ואנחנו לא פוסלות עזרה של גברים ואני באופן אישי מכירה כאן כמה גברים שעזרו לנשים עוד יותר מנשים אחרות. אין שום מניעה להרחיב את הרשימה גם לדומים וסאבים ושכל נשלטת חדשה תוכל לבחור עם מי היא רוצה להתייעץ.

2. מדוע לא עזרה כפי שהיא מתרחשת עד עכשיו? כיום קיימות שתי אופציות לעזרה: א. פנייה לעזרה מאנשים שמכירים כאן, באופן אישי ודיסקרטי ופנייה לקו החם. לקו החם פונים לרוב לאחר שכבר התרחש משהו רע. סאביות חדשות לא יודעות אפילו לאיזה סאבית לפנות ועם מי להתייעץ. אנחנו מציעות לקצר להן את הדרך. מה שקיים היום, לא לא בסדר בעיניינו, רק לא מספיק. עובדה שממשיכות להתרחש טרגדיות בעולמנו הקט מדי יום. כן, זה קיים גם בעולם שמחוץ לכלוב, אבל אנחנו לא יכולות לשנות את העולם. אנחנו רוצות לעשות שינוי קטן ויעיל כאן.

3. המילה "הכשרה" עוררה כאן זעם רב ואולי בצדק, לא הבהרנו את הנקודה הזאת. אנחנו לא מתיימרות ללמד מהי שליטה, איך להיות נשלטת ומי דום טוב או רע (או דומית). אנחנו לא מנסות להציע "סאבית על" שתחנוך "תת סאבית" ובטח שלא אנחנו נקבע את רשימת המתנדבות הראיות בעינינו. ה"הכשרה" שדיברנו עליה דומה במקצת להכשרת הקו החם. איך להקשיב, איך לא לבוא שיפוטיות, איך לא להביא את הסיפור שלך לסיפור שלה וכו'.

4. מה בעצם החונכת תעשה? במקרה שבו הסאבית החדשה מתלבטת לגבי משהו שקורה לה בקשר, מרגישה לחץ שבעיניה לא מוצדק והיא לא בטוחה אם הוא חלק מהמשחק או סוג של מעשה לא לגיטימי, תהיה לה חברה מלווה שהיא תוכל להתייעץ איתה. תזכרו - מדובר בחדשות שאין להן עדיין שום קשר כאן חוץ מעם הדום החדש שלהן.

5. למה לא מאמרים? לא אמרנו שלא, אמרנו שבנוסף. מהשיחה שהתנהלה במפגש, כמעט אף סאבית לא קראה את המאמרים כשנכנסה וכן רצתה להתייעץ ולא כל כך היה לה עם מי.

6. נושא ההגנה העצמית - זכרו שנושא המפגש היה בנושא שליטה מול התעללות. אחת מחברותיי הציעה בהזמנה למפגש שנשלב תרגילי הגנה עצמית, כפי שנעשה במפגש שהתקיים לפני שלוש שנים ושהבנות מאד נהנו ממנו ורצו ממנו עוד. אור הרימה את הכפפה ולימדה. המטרה היא לא שסאביות חדשות יגיעו עם מפתח ואגרופן לדום הנשמה שלהם. המטרה היא שבמקרה ויותקפו ידעו איך להגן על עצמן. איך לעזעזל גם זה הפך ללא לגיטימי ולנושא לויכוח?

ולסיום, מילה קטנה על פירגון. אור ומייפל לקחו על עצמן יוזמה בגלל כל מה שקורה כאן לאחרונה. הן עוזרות במשך שנים בשקט, בצניעות ובהתמדה לעשרות סאביות שנתקלו כאן בדומים מסוכנים. אף אחד לא משלם להן, אף אחת מהן לא מצפה למחיאות כפיים או לתודה ובטח ובטח שלא לתארים, אבל ראבק, גם אם הרעיון נראה לכם גרוע, תגידו משהו נחמד ומעריך לפני שאתם פוצחים בצייד מכשפות. תאמינו לי, זה לא כואב. אחר כך אפשר להסתייג כרצונכם, אבל למה בכזאת דרך לא מכבדת?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ספט' 15, 2006 2:48 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
melody
melody • 15 בספט׳ 2006
נריסתי,
ציטוט: וזה פתוח לכולם ולא ייקבע על ידי השליטה או על ידי או על ידי מישהו ספציפי.

מישהו פה הזכיר את הקו החם. כשהוא הוקם הרעיון דיבר אלי, הסתקרנתי וביקשתי לראות מקרוב במה דברים אמורים. את יודעת למה נדחיתי ? כי הייתי בריב עם בעל האתר ההוא . נכון אור ?
כשמדברים על מיסוד, אסור לשכוח את המאפיינים הידועים והמוכרים שבו - תובענות, ניסיון לשליטה על פן כזה או אחר אצל הפרט ובעיקר, מחשבות סטראוטיפיות.

והזאלו כתב זאת מצוין, בתגובתו אלייך :

"זו בדיוק הבעיה. המיסוד. כי מיסוד הופך אנשים לבעלי תפקידים, ובעיני מישהו חדש שלא יודע מי נגד מי - בעלי תפקידים ממוסדים הם אנשים עם סמכות, סמכות שאינה קיימת באמת, ודבריהם נתפסים כאמיתות צרופות. לא כולם כמוך. אלייך הייתי שולח בשמחה סאביות חדשות, אבל אני חושש מאד שפרוייקט כזה ייצור מעמד כלשהו של אנשים ש"יודעים" בדסמ, אלה ש"הוסמכו", והעניין ייהפך מייעוץ סובייקטיבי ללימוד בדסמ "נכון". אין מקום למיסוד של משהו שיש עליו כל כך הרבה מחלוקות. אי אפשר לקחת קבוצה של אנשים ולהציג אותם כברי סמכא".
melody
melody • 15 בספט׳ 2006
אני יודעת שהיית בעדי.כולם היו בעדי, חוץ מההוא,
כך שהסיבות האחרות לגמרי - זה קשקוש מוחלט.
ואם היו סיבות אחרות, למה הצעת לי לחכות קצת
שההוא יירגע, ולהצטרף למגפש השני ? icon_wink.gif
בגכל מקרה, זה לא שייך לשרשור הזה.

הייתי מעדיפה שתתייחסי לדבריו של זאלופון, של אחרים ושלי לעניין המיסוד .

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ספט' 15, 2006 3:13 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
נכתב ע"י זאלוטיסים
. "חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה" - ולאור הגישה הזו, עדיין מתפלאים שנוצר אנטגוניזם? יפה. הקימו לכן את רשימת החונכות האליטיסטיות המוסמכות שלכן. אם זו תהיה הגישה, היא תיתקל בהרבה מאד אש, ובצדק."

האמת, באש נתקלנו ברגע שהעלינו את הנושא. התגובה שלי אומרת פשוט - רבותי, לא מעניין אותי כמה תצעקו, אני באמת לא מתרגשת מצעקות.

התנגדות להגנה על סאביות מפני פגיעות נתפסת בעיניי כתסמונת האגו השבור, ואני ממש לא מטריחה את עצמי בטיפול באגו מפוחד או שבור של דומים כאלה או אחרים.

שמתם לב שכל מה שצעקו היו גברים?
היו נשים בעד ונשים נגד, אבל אף אישה לא הרגישה מאויימת מהעובדה שיוקם גוף שינסה למנוע מנשים פגיעה.

יסלחו לי הדומים הנכבדים אם הצרחות ההסטריות שנשמעות כאן זוכות ממני להתעלמות. מי שמפחד מכך שלנשים תהיה הגנה לא ראוי בעיני להיות דום.
דום לא אמור לפחד מנשים חזקות או לחפש את הכבשה שהופרדה מהעדר. זה לא דום בעיניי, זה סתם פחדן.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ספט' 15, 2006 3:11 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
Belisana​(שולטת)
Belisana​(שולטת) • 15 בספט׳ 2006
מלודי את צודקת, הנושא האישי שלך לא קשור לכאן.
ונדמה לי שאם תקראי את תגובתי האחרונה מעמוד זה, תקבלי את התשובה לשאלתך לגבי מיסוד.
לא מדובר כאן על שום מיסוד. מדובר כאן על התארגנות של סאביות למען סאביות. אף אחד חוץ מהסאביות עצמן לא יחליט מי נכנסת לרשימה ומי לא, כך שעל איזה מיסוד את מדברת?
זרה מוכרת
זרה מוכרת • 15 בספט׳ 2006
השליטה כתב/ה:
שמתם לב שכל מה שצעקו היו גברים?
היו נשים בעד ונשים נגד, אבל אף אישה לא הרגישה מאויימת מהעובדה שיוקם גוף שינסה למנוע מנשים פגיעה.

יסלחו לי הדומים הנכבדים אם הצרחות ההסטריות שנשמעות כאן זוכות ממני להתעלמות. מי שמפחד מכך שלנשים תהיה הגנה לא ראוי בעיני להיות דום.
דום לא אמור לפחד מנשים חזקות או לחפש את הכבשה שהופרדה מהעדר. זה לא דום בעיניי, זה סתם פחדן.

אני חייבת להודות,
שמבלי להיות דומית
ומבלי להיות דום (לפחות עד לפני שתי דקות כשבדקתי את מיני)

הפיסקה הזו שציטטתי בהחלט מעוררת אנטגוניזם.

לדומים יש אגו
למרבית הדומיות שאני מכירה יש אגו שמכתיב את צעדיהן
ומה אתן יודעות ? אפילו לסאביות יש אגו.

בתכל'ס? הכללה מגדרית כמו זו שנעשתה כאן
בעיניי פשוט מיותרת.

אבל מה אני מבינה ?