בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מישהו/י יכול להסביר לי איך רוב של 61 חבריי כנסת זו דמוקרטיה

bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
bondman​(נשלט){FLR} • 8 במרץ 2023
לא יודע מה החוקים בשוויץ.
ואני בטוח שאם היו מציעים במדוייק את השיטה שבשוויץ זה היה תקין.
לעומת זאת
אני יודע מה עומדים לעשות בישראל.
ועם כל הכבוד לאנשים פה כולל את ( מתנצל מראש )
את דעתי על המהפכה המשטרית, אני מגבש מקריאת דעותיהם של משפטנים ומומחים בארץ ובעולם.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
פרלין​(נשלטת){ש} • 8 במרץ 2023
ברייה כתב/ה:
בונדמן, הלוואי ובישראל הייתה דיקטטורה כמו בשוויץ, שוודיה ופינלנד, שם מערכת המשפט עובדת בדיוק כך. ואגב, אם גם מזג האוויר היה דומה, אולי אפילו הייתי שוקלת להעתיק את מגוריי לישראל.
אבל אין טעם להסביר לך, נכון? כי כבר הסבירו כאן אנשים משני צדי המתרס ויותר מפעם אחת. אתה לא לא מבין כי הבעיה בהסבר, אתה לא מבין כי אתה לא רוצה, ולכן הסבר אחד נוסף מעוד ברייה אחת לא ישנה את זה.

ולכל האלים שבשמיים, איך זה רלוונטי למה מתנגד היום לפיד ולמה לא ולתגובה שלי? 🤚😶✋

באמת ברייה, ראית את ממשלת ישראל?
היית רוצה לחיות תחת ממשלה שאין בה כמעט נשים?
ששר האוצר שלה היה אחראי לארגון מצעד הבהמות?
ששר בטחון הפנים שלה העריץ את כהנא? תלש לרבין את סמל המכונית? הסית לרצח?
שהחרדים סוחטים לה (ולנו) את החיים?
שבגצ היה צריך למנוע את המינוי של דרעי לשר אחרי שהוא הצליח להסתבך בשוחד פעמיים?
שביטלה, לשם הביטול, את מס הכלים החד פעמיים?
שלא מקדמת שום אג׳נדה ירוקה?

באמת היית רוצה? בכל הכנות?
זאלופון​(שולט)
לפני שנה • 8 במרץ 2023
זאלופון​(שולט) • 8 במרץ 2023
אז מה שאתם אומרים בעצם הוא שאין לכם בעיה עם הסדרת היחסים בין הרשויות כפי שמוצע ברפורמה - יש לכם בעיה עם הרשות המחוקקת והמבצעת שהעם בחר.

הבחירה הדמוקרטית של העם לא מוצאת חן בעיניכם ולכן אתם שואפים לשמר מנגנון שיסרס אותה. הרפורמה היתה נפלאה בעיניכם לו בממשלה היו רווחות העמדות שרווחות כיום בבג"צ ולהיפך. אין פה שום עניין של סדרי שלטון, רק עניין של פוזיציה.

זו בדיוק טענתי. היו שלום ופורים שמח.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
מה שאני אומרת זה שאני לא סומכת על הממשלה הזאת מכיוון שאני לא חושבת שהגנה על זכויות המיעוטים היא משהו שחשוב לה.

זאלו, אם היינו סומכים על ממשלות, לא היה צורך בבגצ. זה כל הסיפור.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
bondman כתב/ה:
וגם אני ובני משפחתי נתקעים בפקקים וסובלים, אבל לפחות זה לתכלית ראויה.

על זה אני אענה, כי זה חשוב לי אישית.
אין לך, לפרלין, למוישלה או ליעקב או לכל אדם אחר זכות להקריב את חיו של אבי ושל אנשים כמוהו שנזקקים לטיפולים רפואיים דחופים ולא יכולים לקבל אותם בגלל סגירת כבישים; שתלויים באספקת מזון מסופרים שהשליחים שלהם לא יכולים להגיע וכן הלאה, למען מטרותיכם, ויהיו הן קדושות ככל שיהיו בעיניכם. ואין דבר בעולם שמישהו יכול להגיד כדי לשנות את דעתי בנדון.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
זאלופון כתב/ה:
אז מה שאתם אומרים בעצם הוא שאין לכם בעיה עם הסדרת היחסים בין הרשויות כפי שמוצע ברפורמה - יש לכם בעיה עם הרשות המחוקקת והמבצעת שהעם בחר.

הבחירה הדמוקרטית של העם לא מוצאת חן בעיניכם ולכן אתם שואפים לשמר מנגנון שיסרס אותה. הרפורמה היתה נפלאה בעיניכם לו בממשלה היו רווחות העמדות שרווחות כיום בבג"צ ולהיפך. אין פה שום עניין של סדרי שלטון, רק עניין של פוזיציה.

זו בדיוק טענתי. היו שלום ופורים שמח.

הטענה שלך כבודה במקומה לא נכונה בשיט.
באמת נראה לך שיוצאים מאות אלפים להפגין, כולל ימנים ודתיים לא מעטים, בגלל שהימין זכה בבחירות?

אתה הוא זה שמוכן בשביל פוזיציה לאבד את הדמוקרטיה,
מה שבסוף לבטח גם יפגע בך. כי אתה מאמין להם שאתה מעניין אותם. כשתתפקח, יהיה מאוחר מידי לכולנו.

פורים שמח.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
אני רק רוצה להגיד פה, זאלו היקר וברייה היקרה (ולא בציניות) שאני ממש אשמח לאכול את הכובע שלי. אני מקווה שימים יגידו שטעיתי טעות מרה והכול הכול בסדר גמור.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
פרלין כתב/ה:
אני רק רוצה להגיד פה, זאלו היקר וברייה היקרה (ולא בציניות) שאני ממש אשמח לאכול את הכובע שלי. אני מקווה שימים יגידו שטעיתי טעות מרה והכול הכול בסדר גמור.

עצה שלי אל תכיני כובע.
מפית​(אחר)
לפני שנה • 8 במרץ 2023
מפית​(אחר) • 8 במרץ 2023
פרלין כתב/ה:
עם הממשלה הנוכחית ובלי בגץ, ישראל לא צריכה להפוך לדיקטטורה פר אקסלנס כדי שהסבל יהיה רב.

לדעתי חלק מהמאפיינים הברורים של הדמוקרטיות שתיארת הם הפרדה בין דת למדינה. כמו כן, הן הומוגניות יותר והשסעים בחברה פחות מדממים. אני לא אוהבת להכניס את מילת הכ׳, חלילה, אבל הן גם לא שולטות על עם אחר. אין להן אתגרים ביטחוניים כמו של ישראל ובגדול, קשה להשוות בינן לבין ישראל כמעט בכל פרמטר.

ארהב דמוקרטיה מפוארת ואפילו כ יש שם.
bondman​(נשלט){FLR}
לפני שנה • 8 במרץ 2023
ברייה כתב/ה:
bondman כתב/ה:
וגם אני ובני משפחתי נתקעים בפקקים וסובלים, אבל לפחות זה לתכלית ראויה.

על זה אני אענה, כי זה חשוב לי אישית.
אין לך, לפרלין, למוישלה או ליעקב או לכל אדם אחר זכות להקריב את חיו של אבי ושל אנשים כמוהו שנזקקים לטיפולים רפואיים דחופים ולא יכולים לקבל אותם בגלל סגירת כבישים; שתלויים באספקת מזון מסופרים שהשליחים שלהם לא יכולים להגיע וכן הלאה, למען מטרותיכם, ויהיו הן קדושות ככל שיהיו בעיניכם. ואין דבר בעולם שמישהו יכול להגיד כדי לשנות את דעתי בנדון.

לצערי לא הותירו לנו ברירה.
אני מבין את הבעיה הכואבת שהעלית, אני מניח שבגלל זה יוצאת הודעה כמה ימים מראש על יום השיבוש ולא עושים את זה בהפתעה.
שאנשים יוכלו להערך בהתאם.