אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

AIR​(נשלט)
לפני 16 שנים • 9 בנוב׳ 2007
AIR​(נשלט) • 9 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
כשמדובר בסכומים הגדולים בהרבה מדוחות החניה, אל תזלזלו בפקחי עיריית ת"א...
כשהעיריה תגלה איזה מכרה זהב יש לה ביד חוץ מלגרור לבליינים את הרכבים פתאום יהיו הרבה מאוד פקחים שיאכפו את החוק הזה!
הרי שני דוחות של 5000 ש"ח בערב יכסו את משכורתו של הפקח בקלי קלות וכל השאר יהיה רווח נקי לעיריית ת"א.

מצויין , וכאשר ינתנו דוחות לעסקים והם יסגרו , לפקחים לא תהיה עבודה , כולל גרירת מכוניות ..
כמו כן גם יבריחו בליינים
לדעתי זה גם טוב שמעבירים מת"א את כל החברות הגדולות ככה שיהיה כמה שפחות גרירות ומה לעשות בעיר הסרוחה הזו .
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
ים_yam כתב/ה:
כשהעיריה תגלה איזה מכרה זהב יש לה ביד חוץ מלגרור לבליינים את הרכבים פתאום יהיו הרבה מאוד פקחים שיאכפו את החוק הזה!
הרי שני דוחות של 5000 ש"ח בערב יכסו את משכורתו של הפקח בקלי קלות וכל השאר יהיה רווח נקי לעיריית ת"א.

ים מתוקית,

עם כל הבנתי לך ואני באמת מבינה מאיזה מקום את מדברת, אני חושבת
שאת קצת, אבל קצת כבר הופכת זאת למסע צלב.
בכלל כמה מהתגובות כאן צימררו אותי,היות והן הזכירו לי קצת את ימי האינקוויזיציה,דאז,
שכל מי שלא רצה להיות מומר מדתו עונה למוות (יש לי עוד כמה דוגמאות מצמררות יותר
אבל לא אפרט אותן).
לאט לאט הדיעות נשמעות כאן יותר ויותר קיצוניות וידוע שקיצוניות לא יכולה להוביל
למקומות טובים.
הלא מעשנים דורשים התחשבות, אך למה לא מוכנים לקבל שגם המעשנים
רוצים התחשבות?
לא, אני לא אומרת זה נכון וצודק לעשן ליד מישהו מבלי לשאול אם זה מפריע
ו/או לכבד את בקשה המבקשת להפסיק לעשן במקום כזה או אחר, ואני חושבת שמעט מאוד
מהלא מעשנים אשר פנו בנימוס למישהו שעישן לידם וביקשו להפסיק, נתקלו
בסירוב או בתגובה פוגענית.(גם הבקשה צריכה להיות על דרך הנימוס).
אבל בין זה לבין לנסות להשליט את רצונכם (בשם הבריאות/האסתטיקה וכו')
על כלל מקומות הבילוי, קרי מועדונים,פאבים זה קצת צורם ואפילו מצמרר ולא בדרך נעימה.
אגב, אם אני לא טועה, היה (או שעדיין יש) פאב בת"א בו העישון אסור בתכלית האיסור.
היתה כתבה עליו לפני שנה וחצי לערך, הסופרלטיבים היו נפלאים מצד הלא מעשנים,
מה קורה עם הפאב הזה כיום?
שוב, יש פתרון נפלא למועדונים בצורת מערכת ליניקת אוויר וסינונו,
ולפאבים פשוט לחלק את האיזורים או לפתוח פאבים ללא עישון.
הרי לא חסר פאבים בארץ בכלל ובת"א בפרט שבהם אפשר לעשן.
אז על מה בעצם הקובלנה כאן?
הרי יש מקומות לכולם.

תחשבו קצת, מסעות צלב אף פעם לא נראים טוב ובטח לא מתקבלים בהבנה או
בשתיקה-תמיד אפשר למצוא את שביל הזהב.
קליבר​(שולט)

זה מה שאני אוהב בך

קליבר​(שולט) • 9 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:

היופי והתמימות ..
הפקחים שמים דוחות חניה בהחבא , כלומר כשאת לא ליד הרכב , למשל ברח' כפר גלעדי בדרום העיר ששם רוב המכוניות שיכיות לבעלי החנויות , או ברחובות הסמוכים , נניח וולפסון או הרצל , וכד' , אף פקח לא מסתובב , עם ההדבקה הראשונה , הדו"ח יתחב כנראה לאחוריו של הפקח ( ואני כבר רואה כמה שרצים להתקבל כפקחים באיזור הזה ) וזה מנסיון שהיה בשנות ה- 80 שצ'יץ' הגדול ניסה להנהיג סינדול בדרום העיר ובסוף נכנע . ככה זה יהיה עם הפקחים לגבי העישון , כמעט כל רישום דו"ח כזה יהיה כרוך בעימות ובאלימות . בבנין בו היה ממוקם המשרד שלי בראשון לציון שלחה עירית ראשון פקחים לרשום דוחות למעשנים בשטח הציבורי , נו טוף , זה ראשון אז זה לא נגמר טוב , והפקחים של ראשון הם קצת יותר מהפקחים של החניה בת"א ( וגם נראים ככה )
חז"ל אמרו שאין כופים על הציבור גזירה שאינו יכול לעמוד בה .

החוק לאיזור העישון הוא רעיון לא רע , רק מה לא חשבו איך הוא יבוצע , ואיך הציבור יעמוד בו
לדוגמא אם היו מאפשרים לבעלי מקומות בילוי להכריז על עצמם כמתיר עישון ואז כל אחד עושה את החשבון שלו , כמו נושא הכשרות : גם כאן השוק מדבר , באיזור הקניונים של ראשון יש בתי אוכל כשרים וכאלה שלא , ומה שמדבר זה הקופה חד וחלק . אני מכיר בעל רשת של מזון מהיר , שיש לו סניף אחד כשר , וסניף נוסף של אותה רשת ממש לא רחוק , לא כשר . והשיקול שלו הוא עיסקי לחלוטין .
אם נחזור לדרום ת"א , הסוחרים שם בוכים שהעסקים שלהם בירידה , בשנות ה-80 עבדתי בעירית ת"א ( להלן הוידוי ) בנושא תכניות מתאר , כבר אז האיזור ירד מבחינה מסחרית וועד הסוחרים בא לראש העיר , צ'יץ' , בדרישות , באותה תקופה נפתחו בניני תעשיה ומסחר בדרום העיר , כמו בנין מרכזים , ואחריו בנין פנורמה שהיה בראשית דרכו , צ'יץ הקשיב להם , ופנה אלינו אנשי תכנון העיר ,ושאל האם יש לנו איזה פתרון שיעזור . אני הצעתי דבר נורא פשוט , שהסוחרים יפסיקו לתפוס את החניה ללקוחות , שכן זה מה שמונע מהם , מהלקוחות להגיע לקנות
ובבנין מרכזים יש להם חניה ( חינם ,רחמנא ליצלן ) ובנין מרכזים לא רחוק מרח' הרצל !!!
הסוחרים התפלצו : שאנחנו נחנה רחוק מהחנות ? והשאר ידוע .
[B]בכל אופן לגבי העישון , אני בטוח שעסקים שימנעו עישון יזכו לקהל וגם אלה שיאפשרו לעשן יזכו לקהל , השאלה היא שאלה של רווח והפסד .
אני אישית נמנע מלהגיע לשני המועדונים בגלל הרעש ובעיקר העישון , אחרי ביליו כזה ( אם אפשר לקרוא לזה בילוי ) הכל מסריח מעשן , השיער הבגדים , ריח שלא מרפה . העניים שצורבות , הגרון
ממש לא הנאה , אז אם אין ארוע מיוחד ( ימהולדת או ארוע אחר ) אני לא בא , ויש לי אליבי לכל חמישי , ולעיתים שישי ,לגבי הבילויים שלי icon_wink.gif
dragon fly
dragon fly • 9 בנוב׳ 2007
חאלס אני לא יכול להתאפק יותר

תביאו שאכטה icon_lol.gif icon_lol.gif
diamond​(נשלטת)

כל מי שמתקשה להבין הומור מתבקש לעבור לתגובה הבאה

diamond​(נשלטת) • 9 בנוב׳ 2007
זה התחיל עם הסיגריות ... אבל זה לא נגמר שם .
עכשיו גם העלו הצעת חוק , שתאסור מכירת אלכוהול החל מחצות (במקומות בילוי!!!!)

נו , נו ... עוד מעט גם יוציאו חוק שאסור לעשות קוק בשירותים של מועדון ,

icon_lol.gif
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 9 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:

אבל לא את הביטוח הרפואי שלהם ובטח לא את אובדן ימי העבודה שיהיו כרוכים

בטיפול בעבריני הפשע המאורגן שמעתה ועד עולם יקרא שמם:

THE SMOKERS.

ובכלל מדובר בחוק ארצי ולא עזר עירוני כך שהכסף בכלל ירוץ לקופת המדינה,

הפקחים יעברו סשן שאינו SSC, מכירת הטבק לא תרד .

עץ גבוה מדי...לכולם.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 9 בנוב׳ 2007
אני בספק אם בארה"ב או באירופה נסגרו מקומות בילוי מאז החלו לאכוף שם את החוק.

גם בארץ אפשר להסתדר יופי עם חדר נפרד למעשנים שיסריחו ויחנקו את עצמם שם.

רחפוש, מצטערת אם זה מרגיש לך מסע צלב, אבל לי באמת כבר נמאס להיות מורעלת בכל פעם שאני רוצה להנות מבילוי במועדונים, נמאס לי לסבול מבחילות וסחרחורות הרבה יותר משנמאס לי לחפוף ראש כשאני מגיעה הביתה גם אם אני עייפה רצח כי מגעיל אותי להשאר עוד דקה בסרחון שנודף ממני.

ורחפוש, לא כולם מנומסים ונחמדים בארץ שלנו, אני נתקלתי בלא מעט מקרים שמעשנים שביקשתי מהם לא לעשן לידי נשפו לי עשן בפרצוף בכוונה, ואת יודעת שאני ייקית מנומסת עד גועל נפש ב 99% מהזמן. לפני כמה שנים אפילו ערס מגודל אחד הגדיל לעשות ודחף אותי בגסות ונהם "מפריע לך אז תעופי מפה בעצמך" או משהו כזה, זה היה בתור בדואר והשומר הצנום פחד להתערב.

אז סוף סוף יש חוק שתוקן כדי לעזור לי ולכל האחרים שסבלו כמוני והרבה מהמעשנים ממשיכים להגיב בזלזול כלפי הסבל של הלא מעשנים.

אז האחוז הבודד הלוחמני שבי התעורר בעצבים עכשיו כי זכותי להמשיך ולנשום אויר נקי גם כשאני יוצאת לבלות, ואני רוצה לבלות הרבה יותר ממה שאני מבלה כי עד עכשיו לא בא לי להיות חולה מזה.

נמאס לי מהישראלי המכוער שחושב שמגיע לו הכל ומותר לו לצפצף על החוק.
נמאס לי מהתירוצים המפגרים ללמה זה בסדר שכל אחד יעשה מה שבא לו גם אם זה פוגע בכולם, וכן - העישון פוגע בכולם, מחקרים הוכיחו בצורה חד משמעית שהעישון מעלה את זיהום האוויר בכל מקום בטירוף, מעלה את כמות החולים בסרטן ובמחלות לב בטירוף ומי משלם על זה? כולם! מעשנים ולא מעשנים כאחד!

אז כן, שיקנסו את המעשנים, את המפעלים המזהמים, שיחוקקו עוד ועוד חוקים שיעזרו לנקות את הזיהום מכדור הארץ ושיאכפו את החוקים האלו, וכן, אני מצפה מכל אדם ואדם על הפלנטה הזו שיפסיק לחשוב רק על עצמו ויחשוב גם על הנזק שנגרם לכולנו ולדורות הבאים בגלל האגואיסטיות שלו.

ואני אמשיך את מסע הצלב שלי ואני אמשיך להתריע על הנזקים, בדיוק כפי שאמשיך למחזר בקבוקים ונייר, ולחסוך בחשמל ובמים לא מטעמי חסכנות אלא מטעמי אקולוגיה, ואני אמשיך לצרוך סוללות נטענות ואת הסוללות שפג תוקפן להשליך בפח המיוחד לסוללות, ואני אמשיך לעשות כל שאוכל כדי לצמצם נזקים לעולם שכולנו חיים בו למען כולנו ולמען הדורות הבאים.

וכן, במקום בו כולם מנפנפים בסיסמא "שפוי בטוח ובהסכמה" לא יזיק ליישם את המשפט הזה גם מחוץ לפליי רום ולאפשר לנו לחיות בעולם הזה בצורה שפויה, בטוחה ומוסכמת על כולם ככל שניתן.
AIR​(נשלט)
AIR​(נשלט) • 9 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
אני בספק אם בארה"ב או באירופה נסגרו מקומות בילוי מאז החלו לאכוף שם את החוק.

גם בארץ אפשר להסתדר יופי עם חדר נפרד למעשנים שיסריחו ויחנקו את עצמם שם.

רחפוש, מצטערת אם זה מרגיש לך מסע צלב, אבל לי באמת כבר נמאס להיות מורעלת בכל פעם שאני רוצה להנות מבילוי במועדונים, נמאס לי לסבול מבחילות וסחרחורות הרבה יותר משנמאס לי לחפוף ראש כשאני מגיעה הביתה גם אם אני עייפה רצח כי מגעיל אותי להשאר עוד דקה בסרחון שנודף ממני.

ורחפוש, לא כולם מנומסים ונחמדים בארץ שלנו, אני נתקלתי בלא מעט מקרים שמעשנים שביקשתי מהם לא לעשן לידי נשפו לי עשן בפרצוף בכוונה, ואת יודעת שאני ייקית מנומסת עד גועל נפש ב 99% מהזמן. לפני כמה שנים אפילו ערס מגודל אחד הגדיל לעשות ודחף אותי בגסות ונהם "מפריע לך אז תעופי מפה בעצמך" או משהו כזה, זה היה בתור בדואר והשומר הצנום פחד להתערב.

אז סוף סוף יש חוק שתוקן כדי לעזור לי ולכל האחרים שסבלו כמוני והרבה מהמעשנים ממשיכים להגיב בזלזול כלפי הסבל של הלא מעשנים.

אז האחוז הבודד הלוחמני שבי התעורר בעצבים עכשיו כי זכותי להמשיך ולנשום אויר נקי גם כשאני יוצאת לבלות, ואני רוצה לבלות הרבה יותר ממה שאני מבלה כי עד עכשיו לא בא לי להיות חולה מזה.

נמאס לי מהישראלי המכוער שחושב שמגיע לו הכל ומותר לו לצפצף על החוק.
נמאס לי מהתירוצים המפגרים ללמה זה בסדר שכל אחד יעשה מה שבא לו גם אם זה פוגע בכולם, וכן - העישון פוגע בכולם, מחקרים הוכיחו בצורה חד משמעית שהעישון מעלה את זיהום האוויר בכל מקום בטירוף, מעלה את כמות החולים בסרטן ובמחלות לב בטירוף ומי משלם על זה? כולם! מעשנים ולא מעשנים כאחד!

אז כן, שיקנסו את המעשנים, את המפעלים המזהמים, שיחוקקו עוד ועוד חוקים שיעזרו לנקות את הזיהום מכדור הארץ ושיאכפו את החוקים האלו, וכן, אני מצפה מכל אדם ואדם על הפלנטה הזו שיפסיק לחשוב רק על עצמו ויחשוב גם על הנזק שנגרם לכולנו ולדורות הבאים בגלל האגואיסטיות שלו.

ואני אמשיך את מסע הצלב שלי ואני אמשיך להתריע על הנזקים, בדיוק כפי שאמשיך למחזר בקבוקים ונייר, ולחסוך בחשמל ובמים לא מטעמי חסכנות אלא מטעמי אקולוגיה, ואני אמשיך לצרוך סוללות נטענות ואת הסוללות שפג תוקפן להשליך בפח המיוחד לסוללות, ואני אמשיך לעשות כל שאוכל כדי לצמצם נזקים לעולם שכולנו חיים בו למען כולנו ולמען הדורות הבאים.

וכן, במקום בו כולם מנפנפים בסיסמא "שפוי בטוח ובהסכמה" לא יזיק ליישם את המשפט הזה גם מחוץ לפליי רום ולאפשר לנו לחיות בעולם הזה בצורה שפויה, בטוחה ומוסכמת על כולם ככל שניתן.

חחח זה לא יקרה icon_smile.gif ומועדון או פאב שימנע עישון יסגר במהרה .
מסע צלב נעים icon_rolleyes.gif
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 9 בנוב׳ 2007
אני טוען את זה מעמוד 8.

אנשים חיים בסרט שכאן הולנד, ארה''ב או סינגפור ומה לעשות? כאן זה לא.

מקומות יסגרו לאט לאט, מקומות שיוכלו לממן הגדלה וחלוקה של שטחים אולי יצליחו

לשרוד עו 4-5 ימים ואחר כך ....

גם סגור.

אבל הכי חשוב זה לרוץ ולאחוז בקרנות המזבח.

15 עמודים זה הגבול שלי לשירשורים ...גבול קשה ואין לי מילת ביטחון אז אפרוש כאן,

נאחל לכולם המשך בילוי יאה ונאה ופתרונות לעם הבליינים.

גם לאלה שלא מעשנים, כמובן...סדיסטיים, אבל לא רשעים.. icon_cool.gif
godisafemale​(שולטת)

בושה! שלא מכניסים אנשים מכוערים למקומות בילוי

godisafemale​(שולטת) • 9 בנוב׳ 2007
בושה! שלא מכניסים אנשים מכוערים למקומות בילוי - זו ממש גזענות כי יש למשל הרבה אנשים מכוערים שיש להם יופי פנימי והם אישיות מאלפת. אז למה? icon_rolleyes.gif

(בודי icon_wink.gif השירשור ממשיך)