צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה: איפה אפשר להשיג כאן נרות שינה?

Aragorn​(שולט)
לפני 18 שנים • 1 באוג׳ 2005
Aragorn​(שולט) • 1 באוג׳ 2005
Tame כתב/ה:
אני מודע לזה,
אבל אנחנו נמצאים כיום תחת שיטה חברתית-שלטונית שמתיימרת להיות טובה יותר מכל שאר המשטרים. למרות שאנני מסכים שהדמוקרטיה היא הפיסגה באבולוציה השלטונית (אני דווקא חסיד של אנרכיה אוטופית אבל גם ככה אומרים שאני אופטימיסט מידי וזה כבר לחיות בפנטזיה). עם זאת את קובעת כן שלא כל הזכויות הדמוקרטיות הינן מוצדקות וישנם אנשים שזכויות אלו ישללו מהם.
מתוך זה יוצא שאת שוללת את הדמוקרטיה ולכן עלייך להציע חלופה אחרת. כי לפי דעתי ניסיון לבצע את מה שהצעת יוביל בהכרח למשטר מנוון אם לא טוטאליטארי.

קח אותה בקלות טיים
אין טעם לדבר איתה גבוהה גבוהה
היא בין כה וכה לא מבינה שום דבר
תהנה מהבדיחה כמו כולם icon_wink.gif

קיחוטית לסתום את החצוצרות ויפה שעה אחת קודם!!! icon_lol.gif
דנית האצילה​(לא בעסק)

זו לא חנות כלבו

מ.ג'יימס

זו תשובה לחברה שלך, אולי כדאי שתתעסק בכל זאת רק בהנדסה.

וחברה, פיתחו שירשור דמוקרטיה או זכות דיבור בעד ונגד

אתם לא בחנות כלבו
Tame
Tame • 1 באוג׳ 2005
ג'יימס, דנית אכן צודקת הפעם.
בפעם הבאה אני אדע לצטט לפני התגובה שלי מאחר ובשרשור כזה שיש בו מספר מגיבים כה רב אפשר להתבלבל ממש בקלות.

דנית,
ברשותך אשאיר לך את הדיון שלך ולא אקח בו חלק, זאת משום שלדידי כבר לא מדובר בדיון אלא בניסיון העלבה ופגיעה הדדי, אני ממליץ לכל מי שיורד לפסים אישיים להפסיק, לא רק בכדי שאני ארגיש בנוח לחזור לנושא המקורי שלכם אלא יותר בשביל לשמור על כבודכם האישי.
עד אז אני נהנה מאוד מהדיונים שלי עם בלאק בלו שאמנם מציגה דעות שאינני מסכים עימן אך עושה זו בצורה רגועה ושכלתנית.
Succubus​(אחרת)
Succubus​(אחרת) • 1 באוג׳ 2005
Tame כתב/ה:
אני מודע לזה,
אבל אנחנו נמצאים כיום תחת שיטה חברתית-שלטונית שמתיימרת להיות טובה יותר מכל שאר המשטרים. למרות שאנני מסכים שהדמוקרטיה היא הפיסגה באבולוציה השלטונית (אני דווקא חסיד של אנרכיה אוטופית אבל גם ככה אומרים שאני אופטימיסט מידי וזה כבר לחיות בפנטזיה). עם זאת את קובעת כן שלא כל הזכויות הדמוקרטיות הינן מוצדקות וישנם אנשים שזכויות אלו ישללו מהם.
מתוך זה יוצא שאת שוללת את הדמוקרטיה ולכן עלייך להציע חלופה אחרת. כי לפי דעתי ניסיון לבצע את מה שהצעת יוביל בהכרח למשטר מנוון אם לא טוטאליטארי.

כל דמוקרטיה שאתה חי בה בהכרח שוללת את הזכויות ה"בסיסיות" מחלק מהאנשים. בחברה הישראלית, למשל, מגבילים זכויות של אנשים על סמך גילם (אנשים מתחת לגיל סף לא זכאים למגוון של זכויות דמוקרטיות), על סמך עברם (למשל, מאנשים שפושעים נשללת החירות), על סמך דעותיהם (זכות הביטוי נשללת ממי שמביע דעות שהחברה מגדירה מסוכנות), על סמך מוצאם (רוב האנשים הלא-יהודיים לא יקבלו בכלל אזרחות במדינת ישראל) וכן הלאה.
כל דמוקרטיה היא מוגבלת ומגבילה חלק מזכויות אזרחיה, וזה הכרחי כדי שהדמוקרטיה תוכל להמשיך להתקיים באופן בריא. כל מערכת חברתית מגבילה חלק מזכויותיהם של החברים בה, על פי הנורמות המקובלות בה. וכל מערכת יחסים אנושית, מעצם טבעה, כוללת הגבלות שמתבססות על ההסכמים הלא-כתובים שיש בין השותפים במערכת היחסים.
מערכות חברתיות הן דינמיות וחיות, וההגבלות בהן נובעות מתהליכים טבעיים בתוכן. אחד התהליכים הטבעיים האלה זה הגבלה של זכויות ביטוי מסוימות בפורומים. לפעמים ההגבלה הזאת ממש בסיסית: ברוב הפורומים לא מאפשרים, למשל, פרסום מסחרי, או הודעות לגמרי לא קשורות, כדי לשמר את נושאו וצביונו של הפורום. לפעמים זו הגבלה שיש בה יותר דקויות, למשל במצבים שבהם דעות מסוימות אינן מקובלות בחברה מסוימת, ואז מי שמבטא אותם יצטרך להתמודד עם סנקציות חברתיות מסוימות.
זה חלק טבעי מהדינמיקה של החברה האנושית. לא משנה כמה דמוקרטיים וסובלניים נהיה בנשמתנו, תמיד נטיל סנקציות ומגבלות כלשהן על חלק מחברי החברה, לפעמים אפילו בכלל בלי לחשוב על זה.

וגם אני נהנית להתדיין איתך. icon_smile.gif
דנית האצילה​(לא בעסק)

גם אתה צודק Tame

אתה צודק
אני לא שלמה עם מה שכתבתי,
פשוט הגיעו מים עד נפש ונאלצתי להגיב כמעט באותה גסות שכנופיית הארבעה השתמשה בה. אין לי כוונה לחזור על העניין.
אשמח אם תמשיך למלא תפקיד פרודוקטיבי בשירשור.
Tame
Tame • 1 באוג׳ 2005
בלאק בלו,
כל מה שאמרת נכון לגבי הדמוקרטיה, עם זאת הזכוית שנשללות במסגרתה נעשות כן בכדי למנוע פגיעה מראש באנשים אחרים (שזה נכון אגב גם בנושא הפרסום, גם בנושא ההסתה וגם בנושא הפגיעה האישית שבין אדם לחברו).
בנוסף זכויות גם נמנעות כלאחר מעשה ולתקופה מוגבלת וגם אז רוב הזכויות עדיין נותרות בעינן.
השיטה שאת מציעה שוללת מראש זכויות מסויימות מכלל האוכלוסיה בין אם הם מהוים איום על זכויות אחרים ובין אם לא, ללא קריטריונים מוגדרים (כל עוד אי אפשר לצפות מראש את פעולותיו של איש באופן ודאי).
לכן שאלתי את אותו מקבץ שאלות.
הדמוקרטיה נותנת כללים ברורים שצוחצחו והוברקו ושונו שוב ושוב עם הזמן בנוגע לשלילת הזכויות מאחר ושהו נושא חמור שאין כמותו.
אשמח לשמוע מערכת של כללים (אפילו משורטטים באופן גס - אני לא אתווכח על דקויות) בנוגע לדרך "קנייתן" של זכויות לפי השיטה שלך, מי יכול ומי לא יכול ואיך.

דנית,
אשמח לחזור לדיון המקורי, עם זאת אם אינני טועה היו מספר שאלות שהפנתי אלייך ולא השבת עליהן ואשמח אם תיאותי להתייחס לדברי כדי שנוכל להמשיך הלאה (אם תרצי אוכל לחפש בעצמי ולצטט בכדי שיהיה לך קל יותר, אני יודע שרוב התגובות בשרשור היו מופנות אלייך אישית והיה קל מאוד לפספס חלק או לטעות באדם אליו ממוענת התגובה).
עינבר
לפני 18 שנים • 2 באוג׳ 2005

ארקטיק היקרה

עינבר • 2 באוג׳ 2005
ארקטיק כתב/ה:
אם אתם תוהים, אז לא!!!
אני לא מתחזה,אין לי כינוי נוסף, אני לא שליחה של אף אחד/אחת, אני פשוט נגעלת ממה שקורה כאן והגיע הזמן להגיד את דעתי.

התגובה שלך רגשית, מהלב, בלי עלבונות אישיים, אני לרגע לא תהיתי.

אבל הרשי לי להגיב לך בהיגיון וגם בציניות, זאת דרכי, בלילה הזה.

ארקטיק כתב/ה:
רפרפתי על התגובות בשרשור הזה ובשרשורים אחרים.

שמרפרפים , מפספסים משהו , רצוי לקרוא בעיון , באמת.

ארקטיק כתב/ה:
התאפקתי לא להגיב, אבל לא יכולה להחזיק את עצמי יותר..

לא מומלץ להתאפק, תגיבי, אנחנו נעמוד בזה. אם את כותבת לפני כמה שרשורים , מן הסתם היית נשמעת פחות מלאת שצק וגועל והיה יותר חשק להקשיב לך.

ארקטיק כתב/ה:
חברים יקרים,כשקוראים אתכם זה לא עושה חשק לנסות להיות אחת מהחבר'ה..

את לא חייבת, זה לא מתאים לכולם.

ארקטיק כתב/ה:
כמעט ואין שרשור שלא נגמר באיזשהי הערה עוקצנית לכל הפחות.

כן , אותן אני הכי אוהבת לקרוא, לפעמים אני נהנית מהן גם שהן עליי.

ארקטיק כתב/ה:
סליחה שקטעתי את מופע הסטנד אפ שלכם, אתם מוזמנים להמשיך.

תודה, כבר ממשיכים , רק עוד משפט אחד, ואני אדגיש , שלא תפספסי:

מבעד למילים ובתוך הרגשות , קראתי אחלה אישה ואהבתי לראות שאת נשלטת
ארקטיק, flower3.gif flower3.gif flower3.gif ברוכה הבאה לפרום של הכלוב

ועוד שתי הערות

1. דון קיחוט הוא גבר שנון ודעתן, זה לא הסתדר עם תפיסת העולם של דנית , אז היא נאלצה להפוך אותו לאישה , את זה דווקא הבנתי. icon_biggrin.gif

2. קראתי את כלובי כמה פעמים, לא הבנתי איך יכול להיות שהוא לא חושב כמוני ואז הבנתי. יש לו חיבה לנשים דומיננטיות משולבת עם יכולת חשיבה עצמאית. אני ממש מזועזעת, שוקלת לעזוב את האתר.
כלובי

WHAT?

כלובי • 2 באוג׳ 2005
icon_eek.gif

אני חושב שלחדשים באתר הזה יש מקום חדשים חדשות שולטים נשלטות שולטות ונשלטים, אני לא אוהב את העלוהום הקולקטיבי הזה כנגד כל אחד שמעיז להכנס לכאן עם טיפה בטחון עצמי או גאווה או להביע דעות קצת שונות מהמקובל וחשיבה שהיא קצת מקורית וקצת יותר מרעננת מססמאות על גבי ססמאות חידודים פלפולים וקבעון תרבותי מנוון וחסר עניין שהרבה מאד דיונים ושרשורים כאן לפעמים לוקים בו.

זה הכל.

למה כשדון קיחוט כותב משהו או ארקטיק או השד יודע מי כותבים כאן את דעתם אף אחד לא מאיים שהוא יעזוב את הכלוב, וכשאני מביע את דעתי פתאום אנשים מאיימים בזה שהם יעזבו את הכלוב.

מה זה הדבר הזה?

אז אל תשקלי כל כך הרבה עינבר ופשוט תעזבי. על מי בדיוק את מאיימת ומה את מנסה להשיג בזה?

כאחד מותיקי האתר הזה ראיתי כמעט את כל אחד מכם כאן כשהוא היה חדש, בעיני אין פה חדשים יותר וחדשים פחות.

בלי קשר לעינבר
עצוב לראות שכל מיני קטנוניים, קטני אגו ואנשים עם בעיות בבטחון העצמי שעליהם הם מתגברים כשהם מתנפחים מחשיבות עצמית מדומה - הפכו על דיון בפורומים לאיזו זירת התגוששות ותוך כדי ההתגוששות כופים שוב ושוב את האמת המוחלטת שלהם, אדוני ה-BDSM, כמעט ממציאי ה-BDSM.
אני לא אנקוב בשמות של כל מיני כאלה כדי שלא תעזבו לי את הכלוב במחאה. אבל תרבות הדיון כאן, סתימת הפיות וכל החמולות לכאן או לכאן פלוס כל מיני חשדות טפשיים על ריבויי כינויים וכדומה הפכו את הדיונים בפורום ואת התקשורת וההתדיינות כאן למלחמה ודאית ובלתי אפשרית.

לכל מי שכן מתחשק להתבטא בחופשיות הראויה אני מציע לשקול לעבור לבלוגים.
קרבות התרנגולים כאן של כל מיני מתנשאים ומתחכמים שהם בעצם שמרנים סגורים וטריטוריאליסטים פשוט הורסים כל חלקה טובה כאן. וכל מי שחושב שהתכוונתי אליו, מומלץ להוכיח כמה שהוא קטן וחלש מאחורי התדמית המנופחת שהוא משתדל ליצור לעצמו כאן בקטילתם של אחרים - ולעזוב את הכלוב במחאה כמו עינבר.
Tame
Tame • 2 באוג׳ 2005
. קראתי את כלובי כמה פעמים, לא הבנתי איך יכול להיות שהוא לא חושב כמוני ואז הבנתי. יש לו חיבה לנשים דומיננטיות משולבת עם יכולת חשיבה עצמאית. אני ממש מזועזעת, שוקלת לעזוב את האתר.

כלובי, חיבה לנשים דומיננטיות לכל סאב יש ויכולת חשיבה עצמאית היא מחמאה.
אני חושב שגם ה"שוקלת לעזוב את האתר" בא כהלצה כי הרי שני הדברים שציינה לא ממש מזעזעים.. אולי זה היה מתקבל טוב יותר אם היה מצורף חיוך icon_smile.gif

(עכשיו רק שלא יתברר שהיא כן התכוונה לזה כמשמעו ואז אני אצא אידיוט icon_wink.gif )
Succubus​(אחרת)

Re: WHAT?

Succubus​(אחרת) • 2 באוג׳ 2005
כלובי כתב/ה:
אני חושב שלחדשים באתר הזה יש מקום חדשים חדשות שולטים נשלטות שולטות ונשלטים, אני לא אוהב את העלוהום הקולקטיבי הזה כנגד כל אחד שמעיז להכנס לכאן עם טיפה בטחון עצמי או גאווה או להביע דעות קצת שונות מהמקובל וחשיבה שהיא קצת מקורית וקצת יותר מרעננת מססמאות על גבי ססמאות חידודים פלפולים וקבעון תרבותי מנוון וחסר עניין שהרבה מאד דיונים ושרשורים כאן לפעמים לוקים בו.

בתור מישהי חדשה באתר הזה בעצמי (בסך הכל קצת יותר מחודשיים, זה הכל), שגם מרשה לעצמה "להכנס לכאן עם טיפה בטחון עצמי או גאווה או להביע דעות קצת שונות מהמקובל", לא הרגשתי שהייתה לי בעייה כלשהי עם זה. אף אחד לא היה לא נחמד אלי באופן מיוחד, לא התנפל עלי, לא פגע בי, לא ניסה לגרש אותי מכאן, שום דבר כזה. לא נתנו לי שום תחושה שאני לא ברוכה בבואי ולא הייתה שום קבלת פנים עוינת. אולי, אולי זה קשור לעובדה שאני משתדלת להיות מנומסת ולהתנהג באופן מכובד, גם כשאני מבטאת בטחון עצמי, גאווה או דעות שונות מהמקובל.
אז אולי תחושת קבלת הפנים הלא נעימה לאו דווקא קשורה באמת לקבלת פנים לא נעימה, אלא להתנהגות לא ממש מקובלת חברתית בכניסה למקום חדש? תחשוב על זה: אם כל כך הרבה אנשים מתרעמים על התנהגותה של דנית ורואים לנכון לתקוף אותה, אולי, רק אולי, הם צודקים? אולי משהו באמת לא לגמרי בסדר באופן שבו היא בחרה לפרוץ, כמו פיל לחנות חרסינה, למקום שמעולם לא הייתה בו קודם? ואולי זה לא בדיוק הדבר הכי חכם לעשות? האם אתה היית בוחר לבצע ככה את הכניסה הראשונה שלך למקום חדש?

כלובי כתב/ה:
למה כשדון קיחוט כותב משהו או ארקטיק או השד יודע מי כותבים כאן את דעתם אף אחד לא מאיים שהוא יעזוב את הכלוב, וכשאני מביע את דעתי פתאום אנשים מאיימים בזה שהם יעזבו את הכלוב.

אני מאמינה שזה היה בהומור.