ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חופש הביטוי, כבוד האדם....

morgause​(מתחלפת){מ}
לפני 14 שנים • 26 באפר׳ 2010
morgause​(מתחלפת){מ} • 26 באפר׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: גם על גזענות ואנטישמיות צריך להגן ולאפשר לה חופש ביטוי?
מה עם הסתה? גם לזה צריך לתת חופש ביטוי?

כן.

אני יכולה אולי להסכים איתך בקשר לאנטישמיות: זה מרגיז, זה מרתיח, אבל בסופו של דבר זה לא באמת מסוכן.
בקשר להסתה, אני לא מסכימה. כשמדובר בארוע רב-נפגעים פוטנציאלי כמו תוצאותיה של הסתה לאלימות, יש מידת אחריות שצריך לקחת, ולא לאפשר הכל בשם חופש הדיבור.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 26 באפר׳ 2010
ציטוט: בקשר להסתה, אני לא מסכימה. כשמדובר בארוע רב-נפגעים פוטנציאלי כמו תוצאותיה של הסתה לאלימות, יש מידת אחריות שצריך לקחת, ולא לאפשר הכל בשם חופש הדיבור.

היא לא אמרה איזו הסתה. גם "שתו קוקה-קולה!" זו הסתה. הסתה לאלימות שיש בה משום סיבה לדאגה והיא נעשית בכלי-התקשורת\על גבי במות בידי אדם שאנשים מקשיבים לו, היא בהחלט דבר שצריך למנוע.
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 26 באפר׳ 2010
ציטוט: גם "שתו קוקה-קולה!" זו הסתה

נכון. קוקה קולה גורמת לחורים בשיניים. הסתה לשתיית קוקה קולה היא אלימות שצריך למגר.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 26 באפר׳ 2010
ציטוט: נכון. קוקה קולה גורמת לחורים בשיניים. הסתה לשתיית קוקה קולה היא אלימות שצריך למגר.

בדיוק! Next thing you know, רוצחים לך ראש-ממשלה!

די להסתה!
Mark Antony
לפני 14 שנים • 27 באפר׳ 2010

Re: "...אנטישמיות וגזעמות ..." - לא פחות ולא יותר.

Mark Antony • 27 באפר׳ 2010
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
עכשיו האווילות לובשת גם מימד קומי.
נדמה לי שבסוגית "אנטישמיות" מיותר להרחיב את הדיבור. הטיפשות כל כך קורעת עיניים עד שמילה נוספת רק תמעיט באפקט. אבל כבר התרגלנו שאפילו ביקורת על פשעי המלחמה של הכיבוש הארור וכל מי שיוצא נגד משטר האפרטהייד בישראל הוא "אנטישמי " - אם כך זו גאווה גדולה להיות "אנטישמי".
ולענין גזענות - אם היה סיכוי שאנשים יקראו משהו בשפה זרה היית שולח אותם לקרוא את גובינו הצרפתי, הרדר הגרמני וצ'מברליין הבריטי - מייסדיהם של תורת הגזענות - אבל אין סיכוי. ואולי יקראו לפחות בעברית את "מתי ואיך הומצא העם היהודי " של פרופ' שלמה זנד או את "מקורות הטוטאליטריות " של חנה ארנדט - אבל אתה יודע שאין סיכוי.
ןבכל זאת, עבור בורים ועמי ארצות ( ולפעמים הם גם שמנות-כעורת המקיימות יחסי פילגשות - אבל לא ממש חייב להיות כך ..icon_smile.gif ) נאמר בזו הלשון :

אם יש בכלל דבר כזה הקרוי "גזע " ( וסביר להניח שזו בדותה שאת מקורותיה ניתן למצוא בטקסטים הנ"ל ) כי אז נשים מסוג השמ"ד ( רק לצרכי הקיצור כאן - ר"ת של "השמנות, מכוערות, דחויות ) מצויות כידוע בכל "גזע " .
אבל נדמה לי שמה שהאווילה התורנית התכוונה לומר ( נו גם לזה הגענו אני צריך לתקן את הטענות בפי יריבי - אבל ככה זה, אחרת אם מי אתמודד כאן, אם לא אשחק בסוף שח נגד עצמי ..icon_smile.gif ) - שאני נוקט לשון מכלילה. - נו "אני מודה באשמה " - ללא הכללה מסוימת לא ניתן לכתוב על שןם תופעה הסובבת אותנו. ללא הכללה אנו שוקעים ברלטיביזם מוחלט של הפוסט-מודרניזם. אבל אני חושש שהיא ממילא לא תבין דבר מכל זה.

אחד הדברים שהכי דוחים אותי ברשתות חברתיות זה אקדמאים בשקל שבטוחים שהשמש זורחת להם מהתחת.
IvoryDom

Re: אייבורי

IvoryDom • 27 באפר׳ 2010
liquid blue כתב/ה:
איפה אמרתי שיש לסתום לו את הפה? להפך - אני מעודדת אותו שיאיר את עיני באשר למקורות מהם הוא מקיש כאלו הכרזות בומבסטיות!

עכשיו הבנת כבר, שטקר ידידי?

מנוזלת הבנתי היטב ואין ביננו חילוקי דעות
אני מסכים לגמרי שיש להתמודד באותם כלים נלוזים מקטינים ואידיוטים
כנגד הזקן הרופס בעל הידע האקדמאי.
[רק בתנאי שזה מעמיד לך משהו]
אבל בנוגע לזכות חופש הביטוי אני אמשיך להיות ליברל ברשותך
לפני שהכלוב יחשיך פה לימי הביניים ורק דברי הלל לשמנות יותרו להכתב.
IvoryDom

תשובה לבלומנטל

IvoryDom • 27 באפר׳ 2010
liquid blue כתב/ה:

מצד שני, בזמן שבחנתי לעומק את טיעוניו השונים (ולפעמים די משונים) של הפרופסור, יצא לי להתקל בתגובות בפורום בתפוז שהזכירו לי באופן מפליא את ניסוחיו של ידידינו.

הפרופסור היקר בחר להכנס אל פורום בתפוז העוסק במשקל עודף, ואשר נועד לשמש מקום תומך ואוהד לאנשים המתמודדים עם בעיות הקשורות בנושא זה. דווקא את המקום הזה, ה"בטן הרכה" (כן כן בכוונה), המקום בו אנשים מחפשים תמיכה ואוזן קשבת ואוהדת לבעיותיהם, בחר ידידינו היקר לשמש כבמה לדיעותיו החריגות והתמוהות, וזאת כרגיל בלשון פוגענית, משפילה ומתנשאת.

ונשאלת השאלה: מדוע?

?

אכן הפרופסור כתב גם בתפוז לקול תרועות התחסמו אותו
גם שם לצערי כשלו אנשים ונכנעו להמון המפזז והאיש נחסם
וחבל
כי האיש סיפר בגבורה כיצד ברח באישון לילה מבית חברתו כגנב בחשכה מאימת הבחורה.
ואין ספק, טרול איכותי קשה למצוא ולגדל.

[ולמען הקלות הבלתי נסבלת של הקיום, הניק הוא אייבורי]
אדון בועל בתשוקה
לפני 14 שנים • 28 באפר׳ 2010

Re: "...אנטישמיות וגזעמות ..." - לא פחות ולא יותר.

אדון בועל בתשוקה • 28 באפר׳ 2010
מתיר אסורות כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
עכשיו האווילות לובשת גם מימד קומי.
נדמה לי שבסוגית "אנטישמיות" מיותר להרחיב את הדיבור. הטיפשות כל כך קורעת עיניים עד שמילה נוספת רק תמעיט באפקט. אבל כבר התרגלנו שאפילו ביקורת על פשעי המלחמה של הכיבוש הארור וכל מי שיוצא נגד משטר האפרטהייד בישראל הוא "אנטישמי " - אם כך זו גאווה גדולה להיות "אנטישמי".
ולענין גזענות - אם היה סיכוי שאנשים יקראו משהו בשפה זרה היית שולח אותם לקרוא את גובינו הצרפתי, הרדר הגרמני וצ'מברליין הבריטי - מייסדיהם של תורת הגזענות - אבל אין סיכוי. ואולי יקראו לפחות בעברית את "מתי ואיך הומצא העם היהודי " של פרופ' שלמה זנד או את "מקורות הטוטאליטריות " של חנה ארנדט - אבל אתה יודע שאין סיכוי.
ןבכל זאת, עבור בורים ועמי ארצות ( ולפעמים הם גם שמנות-כעורת המקיימות יחסי פילגשות - אבל לא ממש חייב להיות כך ..icon_smile.gif ) נאמר בזו הלשון :

אם יש בכלל דבר כזה הקרוי "גזע " ( וסביר להניח שזו בדותה שאת מקורותיה ניתן למצוא בטקסטים הנ"ל ) כי אז נשים מסוג השמ"ד ( רק לצרכי הקיצור כאן - ר"ת של "השמנות, מכוערות, דחויות ) מצויות כידוע בכל "גזע " .
אבל נדמה לי שמה שהאווילה התורנית התכוונה לומר ( נו גם לזה הגענו אני צריך לתקן את הטענות בפי יריבי - אבל ככה זה, אחרת אם מי אתמודד כאן, אם לא אשחק בסוף שח נגד עצמי ..icon_smile.gif ) - שאני נוקט לשון מכלילה. - נו "אני מודה באשמה " - ללא הכללה מסוימת לא ניתן לכתוב על שןם תופעה הסובבת אותנו. ללא הכללה אנו שוקעים ברלטיביזם מוחלט של הפוסט-מודרניזם. אבל אני חושש שהיא ממילא לא תבין דבר מכל זה.

אחד הדברים שהכי דוחים אותי ברשתות חברתיות זה אקדמאים בשקל שבטוחים שהשמש זורחת להם מהתחת.

נו תישאר לך עם ...הנאת הנעליים שלך ואני עם הספרים והנשים.