אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

היום אני יוזמת סקר קטן...

Tame
לפני 21 שנים • 9 באוג׳ 2003
Tame • 9 באוג׳ 2003
אני מסכים, תשובה טובה...

התרפיה הטובה ביותר היא מסע עצמי..
אם לא תדע מה לא בסדר לא תוכל לפעול לתקן את זה...
כשאתה יודע, אתה יכול להחליט באיזה סוג של "תרפיה" להשתמש...
Demi
Demi • 9 באוג׳ 2003
בדסמ זה לא תרפיה זה כיף זה צורך זה מיניות זה אירוטיקה
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 9 באוג׳ 2003
ציטוט: האם לדעתכם BDSM זה חייב להיות משהו מיני, או שזה יכול להיות קיים בקשר של זוג מסויים במטרת תרפיה ועילוי נפשי בלבד?

אני לא בטוח שהבנתי את השאלה. תרפיה ועילוי נפשי זה טיפול פסיכולוגי, איפה פה הבדסמ?!

בהנחה שאת מתכוונת לכך שכל האקטים הכואבים והמענגים שאנו מכירים אמנם מתבצעים, אבל מתוך אמונה שהם תורמים לנו לבריאות הנפש ותוך כדי שליטה מנטלית והנחיה צמודה של השולט את הנשלט כמו בטיפול הפסיכולוגי הנ"ל - דעתי היא שיש סיבה לכך שהאתיקה, המוסר וכמדומני גם החוק אוסרים קשר מיני בין מטפל ומטופל.

בדסמ הוא בראש ובראשונה משהו מיני, וכל מי שאומר אחרת מנסה למכור משהו. אני חוזר ואומר - אף אחד מאתנו לא יודע למה אנחנו נמשכים לתחום, ולכן אל לנו לדבר על צרכים נפשיים ובעיות שעלינו לפתור, כי טרם מצאנו אותן ועשינו קישור מוכח ביניהם לבין המשיכה הזו שלנו. כל שידוע לנו הוא שזה מעקצץ לנו בין הרגליים. זה הבסיס ומכאן הכל מתחיל.

אני לא אומר שבדסמ לא יכול להיות יותר מזה. יכול להיות הרבה יותר, ובהחלט אפשר להפיק ממנו סיפוק רגשי, תובנות, תמיכה נפשית ועוד הרבה יותר (אגב, גם מין ונילי אינו חייב להיות רק חוויה מינית ואף רצוי שלא יהיה). אלא שיש גבולות דקים שמעבר להם, לדעתי, זו אחיזת עיניים, ומהסוג הלא בריא.
SubFlower​(נשלטת){Mr. SL}
SubFlower​(נשלטת){Mr. SL} • 9 באוג׳ 2003
פסיכותרפיה
פיזיותרפיה
תרפיה באומנות
תרפיה ספורטיבית
תרפיה מינית
תרפיה... ועוד המון המון המון

ובעברית: [size=]טיפול[/size]

כל דבר שאנחנו עושים בחיינו, ואשר מגיע מהצורך האישי שלנו, מהווה איזשהו טיפול.
אך המשמעות של אותה התרפיה לוקה בחסר ועלולה לפגוע אם היא לא ניתנת ע"י אדם מקצועי המתמחה בסוג פגיעה ספציפי.

בו בזמן, עבורי בדס"ם אינו מין גרידא, אלא אורח חיים שבחרתי, במקרה שאזדקק לטיפול פיזי/נפשי/אמנותי וכו'.... אפנה לבעל מקצוע.

ונא לא לשכח שגם האהבה היא סוג של תרפיה icon_smile.gif)))) (לפגיעות קלות.)
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 9 באוג׳ 2003
sheze כתב/ה:
BDSM מעצם הגדרתו הוא מיני.
מי שמוכר לך BDSM כטיפול נפשי פשוט נצלן.

sheze
אפשר בבקשה לקבל את ההגדרה המלאה של BDSM ?
אני רוצה סוף סוף לדעת מה זה BDSM

אשמח לשמוע את ההגדרה המלאה ל BDSM מכל מי שאמר כאן משהו בסגנון "BDSM מהגדרתו וכו' "
ציידת​(שולטת)

אינדבידואלי או התחסדות

ציידת​(שולטת) • 9 באוג׳ 2003
יכול להיות שאת מתרגמת את הקשר ואת ההתנהלות למובנים שכאלו
מפיקה מזה לקחים לגבי עצמך על החיים ובכלל, ואף מוצאת בכך ריפוי כלשהו והיתעלות,
אם מצאת מישהו שגם הוא תמים דעות בנושא - אזי ייתכן

אם כי מסופקני שישנו אחד שכזה

בואי נקרא לילד בשמו: הכוונה כאן היא די ברורה, אין כאן פסיכולוגים או לפחות לא כאלו מתוקף תפקידם (אלא אם כן יש מחקר שמתנהל מטעם אוניברסיטה/אגודה /וכו' שאין לנו עדיין מידע לגביו.... icon_lol.gif )
נוי
נוי • 9 באוג׳ 2003
ראשית תודה לכולכם על התגובות, מעניין לראות את כל ההשקפות שלכם והתאוריות שלכם לגבי התרפיה שדיברתי עליה בתחילה.
התרפיה, היא אישית ואינדיבידואלית.
מובן שBDSM מהול בהמון מין, אך שאלתי היתה, האם אתם עושים BDSM למטרת מין נטו או למטרת תרפית הנפש שלכם.
אצלי זה מעורב בהמון רבדים עמוקים יותר, נפשיים.
צורך תחושת השליטה, צורך הניתמכות, זוהי התרפיה שלי.
מקווה שכעת הבהרתי את שאלתי יותר. הטעות היתה שלי, בפעם הבאה אפרט יותר. שוב תודה לכולכם icon_profilekiss.gif
DomDomina​(שולט)
DomDomina​(שולט) • 9 באוג׳ 2003
נוי כתב/ה:
ראשית תודה לכולכם על התגובות, מעניין לראות את כל ההשקפות שלכם והתאוריות שלכם לגבי התרפיה שדיברתי עליה בתחילה.
התרפיה, היא אישית ואינדיבידואלית.
מובן שBDSM מהול בהמון מין, אך שאלתי היתה, האם אתם עושים BDSM למטרת מין נטו או למטרת תרפית הנפש שלכם.
אצלי זה מעורב בהמון רבדים עמוקים יותר, נפשיים.
צורך תחושת השליטה, צורך הניתמכות, זוהי התרפיה שלי.
מקווה שכעת הבהרתי את שאלתי יותר. הטעות היתה שלי, בפעם הבאה אפרט יותר. שוב תודה לכולכם icon_profilekiss.gif

מאוחר,אבל עדיף מאשר אף פעם לא.
ממש מסכים עם מה שכתבת עכשיו נוי.
אני בדעה שבדס"מ עושים למען הנפש שלך,זה שהעניין מתובל בסקס,
הרי כל (טוב לא הכל)הבעיות שהבאנו הלום,
מקורם בשילוב של גיל ההתבגרות,
הילדות שלנו וכל הבעיות שנוצרו בשילוב עם מין(אולי לא במודע אבל בתת מודע,אני בטוח)
אז לסיכום,השילוב המנצח,הוא תרפיית הנפש ומין ,שמעורבבים בקערת בדס"מ icon_lol.gif
שבוע טוב
pam
pam
לפני 21 שנים • 10 באוג׳ 2003
pam • 10 באוג׳ 2003
יש לפעמים סשנים שלמים שכמעט לא מעורב בהם סקס והם בכל זאת חזקים.

לכן כן, יש בבדסמ הרבה טיפול נפשי.