לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוטים ברחוב וכללים חברתיים - שאלה

מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 25 במאי 2007
מיתוסית​(שולטת) • 25 במאי 2007
רגע, לא נראה לכם מעושה?

את הולכת ברחוב עם חברה ואתם רואים בחורה נוספת, הן אומרות שלום מניינים ואז היא מסתכלת על שתיכן ופתאום אומרת לך: האם את רוצה להציג את עצמך?

זה נשמע ממש מוזר וחשוד...
אף אחד לא עושה ככה בעולם הונילי,לכן אם הייתי רוצה לשמור על דיסקרטיות, הייתי אומרת את השם הפרטי של כל אחד מהאנשים ומציגה אותם כחברים ולא מפרטת מאיפה וזהו...
pagosh​(שולט)
לפני 17 שנים • 25 במאי 2007
pagosh​(שולט) • 25 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
אסור גם לשכוח את אוליב שנחשף כאן
http://www.layla.co.il/ContentView/ContentView.aspx?cimid=102668&cid=116
שעושה לאחרונה הרבה כבוד למגזר.

__
ההודעה נערכה על ידי מערכת הכלוב

כלובי, יא דפ"ר
כלובי
לפני 17 שנים • 26 במאי 2007
כלובי • 26 במאי 2007
במקום ציטוט שמתי לינק לכתבה
ההבדל קטן אבל משמעותי

ופגוש - אני מזהיר אותך כאן - מול כולם. עוד התגרות אחת שלך בי בסגנון הזה בפורום, בבלוג או בצ'אט ואתה עף מפה. פגעת פה במספיק אנשים וחרקנו שיניים.
huan
huan • 26 במאי 2007
אני אישית לא מבין את ההתגרות בתגובתו של פגוש שכן מדובר בכתבה שהופיע בפורום הרבה יותר רחב מאשר הכלוב. ולמרות שקיים הבדל בין ציטוט ישיר ללינק מדובר בהבדל סמנטי בלבד.
אני לא יודע עם היתה התכתבות בין כלובי לפגוש או בין פגוש לאחרים אך אני אישית הייתי שמח וחושב את עצמי לזכאי לדעת במי פגעתי ומי התלונן עלי.
Olive

.

Olive • 26 במאי 2007
חברה, לא לריב !
היתה אי הבנה.
@
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 26 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
pagosh כתב/ה:
אסור גם לשכוח את אוליב שנחשף כאן
http://www.layla.co.il/ContentView/ContentView.aspx?cimid=102668&cid=116
שעושה לאחרונה הרבה כבוד למגזר.

__
ההודעה נערכה על ידי מערכת הכלוב

כלובי, יא דפ"ר

אני חייבת להבהיר,
כלובי מחק את הדברים כי הטעתי אותו בתום לב ולא כי הוא החליט למחוק תגובות משיעמום .
המחיקה היתה תוצר של יוזמה שלי בעקבות הטעייה שלא קשורה לכלובי.
זאת ההזדמנות להגיד תודה לכלובי שקשוב ונותן מענה לבעיות בזמן אמת.

התנצלותי הכנה בפני כלובי שזכה למילים כאלה בגלל טעות שלא קשורה בו .
כלובי

שמירה על פרטיות

כלובי • 26 במאי 2007
הטיפול בנושאים של פרטיות הגולשים באתר ואאוטינג הוא רגיש מאד.

מטבע הדברים - הנושאים שבהם אנו עוסקים במקרים כאלה הם איך למנוע או למזער את הנזק שבחשיפת גולשים באתר באופן שהוא מעבר לשליטתם. במקרים כאלה נדרשת לפעמים עריכת הודעות או מחיקת הודעות כליל . בשל רגישות הדברים טיפול כזה חייב להיות כירורגי, נקודתי ובעיקר דיסקרטי. כל הסבר שיגרור דיון פרטני במקרים כאלה עלול לעיתים קרובות להחריף את הבעיה במקום לפתור אותה.

בהודעה של פגוש היתה בעיתיות כזאת בדיוק ועריכתה נדרשה. אך עם זאת ההודעה של פגוש נערכה ברגישות גבוהה כדי לא לפגוע בתוכנה המקורי, במקרה הזה השינוי נראה סמנטי אך היה משמעותי. במקרים כאלה מחובתנו לציין שהמודעה נערכת בגוף המודעה וכך נעשה. יודגש שבמקרים כאלה אין משום שיפוט או האשמה. כך גם במקרה להלן אפשר - ואף סביר - שפגוש כתב את הודעתו המקורית בתום לב מוחלט ובכל זאת היא נערכה.

בנוסף במקרה להלן עמדתי על כך שהפונים אלי לשנות את ההודעה יכתבו הודעת הסבר לפגוש על השינוי בהודעתו. למיטב ידיעתי פגוש קיבל הודעה כזאת.

אפשר לראות שבמציאות שנוצרה בכלוב גם ההתערבות הקטנה הזאת בהודעה יוצרת סערה של ויכוחים ושמועות שבאופן פוטנציאלי מגבירות יותר נזק במקום להפחית אותו. ולכן גם הודעת ההסבר זו נדרשה.

במקרים של אאוטינג ופגיעה בפרטיות - בעבר כמו בהווה ובעתיד, לא תמיד אפשר לפעול בשיקוף מלא. במקרים מיוחדים כאלה פרטיותם של הגולשים חשובה יותר מהשמירה על השקיפות הניהולית, ולכן יתכן שבמקרים כאלה לא מתפרסמים הסברים כלל.

אתם מתבקשים במקרים כאלה לתרום את חלקכם, לגלות הבנה, לכבד עניינים כאלה ולא לחפור בהם עד בלי די על במה ציבורית. נסו לראות את התמונה מהמצב בו נמצא מישהו שחש עצמו נפגע באתר וזקוק להתערבותנו הניהולית.

ובכל זאת מי שספק טורד את שנתו בשיקולים בכל דבר ועניין מוזמן תמיד לפנות באופן פרטי ולקבל הסבר מפורט עד כמה שניתן.

תגובות כגון תגובתו של פגוש "כלובי יא דפ"ר" הינן בלתי נסבלות! אף לא בשם חופש הביטוי - שהוא ערך נעלה ביותר אם כי לא ערך יחיד כאן.

באופן אירוני דוקא "הלוחמים" הגדולים להגנתו של חופש הביטוי לפעמים נוטים להביאו עד כדי אבסורד, להוריד אותו לזנות לצרכיהם האישיים, להתחבא מאחוריו ולהעמידו בסתירה לערכים חשובים אחרים באופן שמערער את יוקרתיותו, חשיבותו וערכו.

חופש הביטוי הוא ערך חשוב וניתנת לו תשומת לב ניהולית רבה כאן. אני יכול אף לומר שזה נעשה באופן יחודי לאתר הכלוב על פני אתרים ואנילים ובדסמים רבים אחרים שאני מכיר. אך זה עדיין לא השיקול המנחה היחידי כאן. בכלוב כמו בכל מסגרת יש חוקים וגבולות.
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 26 במאי 2007
כלובי,

1. דווקא בתור מנהל האתר אתה צריך לדעת למחול על כבודך ולהסכים לספוג גם מילים קשות שאינך מוכן, ובצדק, שייאמרו כלפי משתתפי הפורום האחרים. זה נחמד מאוד לומר כל הזמן שחופש הביטוי הוא ערך חשוב כאן באתר, אבל מדי פעם צריך גם להראות שזה נכון, במיוחד כשנאמרים דברים לכיוונך. מי שאוחז במספריים של הצנזור ושבכוחו לערוך ולמחוק הודעות צריך להפעיל ריסון מיוחד כשהוא בא להשתמש בכוחו נגד אלו שמדברים נגדו.

2. ולגבי פגוש - הכתיבה שלו היא ברוב המקרים שנונה, אינטיליגנטית ואיכותית. הוא נמצא ללא צל של ספק בעשירון העליון של הכותבים כאן מבחינת יכולת הכתיבה שלו. אז נכון שפעמים רבות הוא מתריס ומתגרה, משחק את תפקיד הילד שצעק: "המלך הוא עירום", אוהב ללכת על הגבול. החברה זקוקה לאנשים כמוהו, וגם בפורום יש מקום למישהו כזה. יש כאן כ"כ הרבה כותבים טיפשים ועילגים, שלא מושכים את תשומת לבך משום שגם אם ינסו הם אינם מסוגלים לכתוב משהו מעורר מחשבה, לא שגרתי או מקומם. אם יש מישהו שונה, שלא כ"כ יודעים איך לאכול אותו, צריך להתמודד עם זה ולא לבחור בפתרון הקל של להשתיק אותו או להעיף אותו. לא מדובר על איזה טרול אנונימי שבא להרוס, אלא על איש מוכר וידוע, שיש לו כאן לא מעט חברים שאוהבים אותו ונהנים לקרוא אותו. אחרים לא אוהבים אותו אך עדיין נהנים לקרוא אותו ולהתווכח איתו. כמה וכמה פעמים קראתי כאן לאחרונה איומים שלך להעיף מכאן את פגוש. אם אתה באמת חושב שמקומו לא כאן איתנו אז תעיף אותו כבר ותסיר ממנו את החרב המונחת על צווארו. ברור שיש לך את הכוח לעשות זאת. אתה המלך כאן, אתה הבוס הגדול. על פיך יישק דבר. רק דע שהעפתו מכאן תהווה תעודת עניות לך הרבה יותר מאשר לו. תאהב אותו, תשנא אותו - אבל תן לבן אדם להתבטא!
שלומציון

הכי נחמד

שלומציון • 26 במאי 2007
זה לקרוא את שאלת הפתיחה או את ראשית השרשור ואז לעבור מיידית לסופו .
וראה זה פלא , אין קשר .
[quote]

נניח שאתם הולכים ברחוב עם איזה ידיד סוטה למהדרין. לפתע אתם רואים סוטה נוסף, מאותו כלוב ממש, מתקרב לעברכם. כעבור רגע הוא גם אומר לכם "היי! מה נשמע?" בחיוך רחב. שני הסוטים אינם מכירים זה את זה.

יש כללים למקרה כזה? איך מציגים אותם זה בפני זה, בשמותיהם האמיתיים או בכינוייהם?
במועדון ברור לנו שאנו מציגים בכינוי, אבל מה קורה ברחוב? האם "מותר" לחשוף בפני האחד שגם השני סוטה על ידי הצגתו בכינויו? ואם לא אומרים דבר על כך, האם זה לא מוזר (שהרי סביר שהם מכירים האחד את כינויו של השני ועשויים להתראות באירוע קהילתי כלשהו)?

לשיפוטכם.

ואז עוברים ל :
[quote]

כלובי,

1. דווקא בתור מנהל האתר אתה צריך לדעת למחול על כבודך ולהסכים לספוג גם מילים קשות שאינך מוכן, ובצדק, שייאמרו כלפי משתתפי הפורום האחרים. זה נחמד מאוד לומר כל הזמן שחופש הביטוי הוא ערך חשוב כאן באתר, אבל מדי פעם צריך גם להראות שזה נכון, במיוחד כשנאמרים דברים לכיוונך. מי שאוחז במספריים של הצנזור ושבכוחו לערוך ולמחוק הודעות צריך להפעיל ריסון מיוחד כשהוא בא להשתמש בכוחו נגד אלו שמדברים נגדו.

2. ולגבי פגוש - הכתיבה שלו היא ברוב המקרים שנונה, אינטיליגנטית ואיכותית. הוא נמצא ללא צל של ספק בעשירון העליון של הכותבים כאן מבחינת יכולת הכתיבה שלו. אז נכון שפעמים רבות הוא מתריס ומתגרה, משחק את תפקיד הילד שצעק: "המלך הוא עירום", אוהב ללכת על הגבול. החברה זקוקה לאנשים כמוהו, וגם בפורום יש מקום למישהו כזה. יש כאן כ"כ הרבה כותבים טיפשים ועילגים, שלא מושכים את תשומת לבך משום שגם אם ינסו הם אינם מסוגלים לכתוב משהו מעורר מחשבה, לא שגרתי או מקומם. אם יש מישהו שונה, שלא כ"כ יודעים איך לאכול אותו, צריך להתמודד עם זה ולא לבחור בפתרון הקל של להשתיק אותו או להעיף אותו. לא מדובר על איזה טרול אנונימי שבא להרוס, אלא על איש מוכר וידוע, שיש לו כאן לא מעט חברים שאוהבים אותו ונהנים לקרוא אותו. אחרים לא אוהבים אותו אך עדיין נהנים לקרוא אותו ולהתווכח איתו. כמה וכמה פעמים קראתי כאן לאחרונה איומים שלך להעיף מכאן את פגוש. אם אתה באמת חושב שמקומו לא כאן איתנו אז תעיף אותו כבר ותסיר ממנו את החרב המונחת על צווארו. ברור שיש לך את הכוח לעשות זאת. אתה המלך כאן, אתה הבוס הגדול. על פיך יישק דבר. רק דע שהעפתו מכאן תהווה תעודת עניות לך הרבה יותר מאשר לו. תאהב אותו, תשנא אותו - אבל תן לבן אדם להתבטא!

אני מציעה פורום חדש אליו יועברו כל השרשורים המופלאים הללו .

BDSM - הקשר הפרום .