שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אנו מרגשים .הוותיקים..,נידחקים משהו ???....

melody
לפני 17 שנים • 3 באוג׳ 2007
melody • 3 באוג׳ 2007
ציטוט: טבעי שבמצב כזה רבים מהותיקים יעזבו וילכו למקומות אחרים. מה שנקרא "קהילה" הפכה לקהילה של פטישסטים במקרה הטוב, שגילה נע בין 18-25 .

צר לי, זו לא קהילת בדס"מ. ישנם אנשים שהם בדס"מים שיוצאים וחוזרים מה"קהילה" הזאת מחוסר ברירה וחוסר אלטרנטיבה.

בינגו רדלי }{
נולי
לפני 17 שנים • 4 באוג׳ 2007
נולי • 4 באוג׳ 2007
א. רצל נורא צודק.
ב. איפה תגובתה של קווינסי לתגובתו של רצל?
ג. המקום שינה פניו, התאים עצמו לקהל אחר, מה תימה שלא מגיע הקהל הישן?
ערגה

הסתקרנתי

ערגה • 4 באוג׳ 2007
למראה כותרת הפוסט הראשון... נכנסתי וגלגלתי ועד הג'ינג'י משכבר הימים (זוכר כיצד שמרת בקנאות על הפרטיות שלנו בסשן הראשון בחיי במועדון , רק כשנפתח?) לא מצאתי אנשים שהכרתי. (איני מתכוונת לזלזל במידת ה"ותיקות" של אף אחד אחר)
איני מרגישה ותיקה בקהילה, מרגישה "דינוזאורית" וזו גם ההרגשה שקיבלתי במעט הגיחות שניסיתי לעשות חזרה ל"קהילה" בשנים האחרונות.כל מילה חקוקה באבן רד-סל, אין זו קהילה, לפחות לא בעיני.
ולרבים מאתנו, אין מקום להשתלב בה.
במספר הפעמים שניסיתי לחזור לכלוב או לאתרים אחרים של הקהילה, לא מצאתי כמעט אף אחד מחברי הותיקים, ולכשניסיתי לענות ולהגיב לפוסטים, לתת מעט מנסיוני וללמוד מנסיונם של אחרים ברצינות, ולמצוא חברים חדשים לדבר אתם על בדסמ,
ברוב המקרים התייחסו אלי כאל "דודה מטיפה מוסר" או "כבדה" (ואיני מתייחסת כאן לאלמנטים הפיזיים) כשחשבתי שיש צורך לדבר על גבולות וSSC.

סוגייה אחרת בעייתית היא איזו התייחסות מקלת ראש בדיסקרטיות. מצאתי כי אחרי ש"חזרתי" לאחר מספר שנות העדרות, היו שזלזלו בדיסקרטיות והסגירו לאחרים פרטים עלי. יש איזו קלות ראש גם בנושא זה שמפחידה לא מעט מהותיקים.

גם המאנצ'ים התפוגגו רד כידוע לך, אל מול התחרות עם ההגעה למועדונים. רבים אינם יכולים להרשות לעצמם את המחיר של בילוי קבוע במועדון אולם אחרים לא באים למפגשים. ניסינו לשאול מספר אנשים אם יבואו, גם למועדון בערב שלישי לפני המאנץ', לא הייתה הענות מספקת לנסיון שלנו.
(לפחות לא בבדיקה ראשונית שאני ערכתי)

מאז אני מגיחה מדי פעם... מרפרפת בגעגוע לימי האדונים, והמשרתים, אפילו לגור הפנטזיוני אולם מלא הכבוד שהיה פעם בהישג היד, לימי המשחקים הוירטואליים המטורפים ששיחקנו, תחרויות הסיפורים והקהילה המצומצמת, ומרגישה זקנה נורא ....(למרות שאני לא, ממש לא!)

נ.ב.
היי גם לנולי צהובונת וגם למלודי icon_smile.gif......והותיקים האחרים? נעים להכיר icon_smile.gif ...
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
red-cell כתב/ה:
... הגישה הזאת, וחוסר הרצון ללמוד ממי שבאמת מבין (בתוספת הזלזול המופגן במי שעבר את גיל 40) גרמה לכך שנותרה קהילה שהיא לא קהילת בדס"מ כלל ועיקר אלא מעין קהילת פטיש מבולבלת וחסרת כיוון בעוד רוב הותיקים במקום להיות מושא ללמידה וחינוך הפכו ללא רצויים.

גיל הוא לא פקטור לכלום, וגם לא תאריך רישום לאתר זה או אחר. אני מכירה באתר הזה שולטים שמתגאים בעשרות שנות ניסיון ובגילם המופלג אבל הידע שלהם מינורי ומכירה שולטים צעירים שהרצון שלהם ללמוד ולדעת גרם לכך שעל אף גילם הצעיר יש להם יופי של ידע לחלוק. וחוץ מזה יש כאן מספיק נשים צעירות שנוהות אחר גברים מבוגרים (שחלקם כאן לא מהיותם שולטים רבי וותק אלא על מנת לפצות על משבר גיל ה-40).

red-cell כתב/ה:
טבעי שבמצב כזה רבים מהותיקים יעזבו וילכו למקומות אחרים. מה שנקרא "קהילה" הפכה לקהילה של פטישסטים במקרה הטוב, שגילה נע בין 18-25 . צר לי, זו לא קהילת בדס"מ. ישנם אנשים שהם בדס"מים שיוצאים וחוזרים מה"קהילה" הזאת מחוסר ברירה וחוסר אלטרנטיבה.

אנשי העולם הגדול של הבדס"מ בכו לא פעם על כך שאין לקהילה כבוד לדרס קוד כמו בחו"ל, כשמתחילה להיות כאן הבנה לגבי דרס קוד הם מכונים פטישיסטים. ובכן, על אף השתלטות הויניל על מחוזותינו עדיין יש כאן מי שעושה בדס"מ, גם אם הוא לא מדור המירק.

red-cell כתב/ה:
טעות נוספת ומצערת שקרתה עם השנים היא שרוב פעילות ה"קהילה" סובבת סביב המסיבות במועדונים. בקהילה אמיתית המועדונים הם חלק חשוב אבל לא עיקרי. בקהילה אמיתית יש מאנצ'ים, שעורים, הרצאות, הדגמות מסיבות ענק כשצריך וכן, גם פורומים.

פורומים הם דבר חשוב למידע, ידע, פרקטיקה וכו'. כמות המידע שאפשר לקבל באתר כמו Bondage.com או ב- yahoo groups בשעה שוות ערך לכמות המידע שהצטברה בכלוב, למשל, במשך כל שנות קיומו. עובדה זו לא קשורה בכלל לאחוזים שתארתי למעלה, זוהי כבר תופעה אחרת. אנשים לא רוצים לשאול, אנשים לא מתענינים, אנשים חושבים שהם נולדו עם כל הידע וזה חבל מאוד.

אני מניחה שחלק מהחומרים באתרים הללו לא נובעים רק משאלות שניתנה להן תשובה אלא גם מיוזמות תרגום והסברה של אנשים, שלא ממש קורות כאן. אם מוסיפים לחישוב את אורך זמן קיומם של הקהילות והאתרים הללו והיותם בינ"ל אפשר אולי להבחין כי ההשוואה חסרת פרופורציות.

red-cell כתב/ה:
הבדל גדול בין ישראל לבין מקומות אחרים הוא גיל האנשים שעוסקים בבדס"מ. בדרך כלל, קהילות הבדס"מ הגדולות (וגם הקטנות יותר) נשענות על הותיקים והם אלו שנותנים את הטון, הצעירים נותנים להם את הכבוד (כן, כבוד) הראוי ולומדים מהם.

שוב, תאריך רישום לאתר וגיל לא מקנים כבוד אוטומטי. כבוד ניתן למי שמרוויח אותו בזכות הפגנת ידע ונכונות לעזור.

red-cell כתב/ה:
יש צעירים טובים בקהילה והם רוצים ללמוד ואין להם ממי. יש כל מיני סוגים של "וותיקים" ואני לא מדבר על מה שאני מכנה "ותיקי בקו"ם" (אלו שהגיעו אתמול לצ'אט של הכלוב והיום הם כבר "ותיקים"). אני מדבר על ותיקים שנעלמו, אני זוכר רבים שלא ראיתי כבר שנים. חלק קטן מנסה להלחם ונשאר, אבל סובל מיחס של זלזול במקרה הטוב. לדעתי הותיקים צריכים להרים את הכפפה, אם לא בשביל כל הקהילה אז בשביל עצמם, האחרים, הרצינים כבר יבואו.
זוהי דעתי הצנועה.

דווקא יש לצעירים ממי ללמוד, כיוון שמי שמוכן שישאלו אותו שאלות מצהיר על כך בפרופיל, ואם אותו אדם נוהג לענות בפורומים על שאלות פונים אליו גם מאפיק זה. מי שסובל מזלזול סביר להניח שהביא את זה על עצמו עקב פלצנות והתנשאות. אלו שנעלמו חזרו על פי רוב בניקים אחרים. אני לא מאמינה בפטרוניות, ולא בזלזול ביכולות חיפוש המידע של החדשים. אולי כאשר הותיקים הגיעו היה להם יותר קשה להתמצא במידע, כיום הכל נגיש בלחיצת כפתור "חפש" אחת.
melody
melody • 4 באוג׳ 2007
ע ר ג ה ! cheerleader.gif
dahanc​(שולט)
לפני 17 שנים • 5 באוג׳ 2007

Re: הסתקרנתי

dahanc​(שולט) • 5 באוג׳ 2007
ערגה כתב/ה:
למראה כותרת הפוסט הראשון... נכנסתי וגלגלתי ועד הג'ינג'י משכבר הימים (זוכר כיצד שמרת בקנאות על הפרטיות שלנו בסשן הראשון בחיי במועדון , רק כשנפתח?) לא מצאתי אנשים שהכרתי. (איני מתכוונת לזלזל במידת ה"ותיקות" של אף אחד אחר)
איני מרגישה ותיקה בקהילה, מרגישה "דינוזאורית" וזו גם ההרגשה שקיבלתי במעט הגיחות שניסיתי לעשות חזרה ל"קהילה" בשנים האחרונות.כל מילה חקוקה באבן רד-סל, אין זו קהילה, לפחות לא בעיני.
ולרבים מאתנו, אין מקום להשתלב בה.
במספר הפעמים שניסיתי לחזור לכלוב או לאתרים אחרים של הקהילה, לא מצאתי כמעט אף אחד מחברי הותיקים, ולכשניסיתי לענות ולהגיב לפוסטים, לתת מעט מנסיוני וללמוד מנסיונם של אחרים ברצינות, ולמצוא חברים חדשים לדבר אתם על בדסמ,
ברוב המקרים התייחסו אלי כאל "דודה מטיפה מוסר" או "כבדה" (ואיני מתייחסת כאן לאלמנטים הפיזיים) כשחשבתי שיש צורך לדבר על גבולות וSSC.

סוגייה אחרת בעייתית היא איזו התייחסות מקלת ראש בדיסקרטיות. מצאתי כי אחרי ש"חזרתי" לאחר מספר שנות העדרות, היו שזלזלו בדיסקרטיות והסגירו לאחרים פרטים עלי. יש איזו קלות ראש גם בנושא זה שמפחידה לא מעט מהותיקים.

גם המאנצ'ים התפוגגו רד כידוע לך, אל מול התחרות עם ההגעה למועדונים. רבים אינם יכולים להרשות לעצמם את המחיר של בילוי קבוע במועדון אולם אחרים לא באים למפגשים. ניסינו לשאול מספר אנשים אם יבואו, גם למועדון בערב שלישי לפני המאנץ', לא הייתה הענות מספקת לנסיון שלנו.
(לפחות לא בבדיקה ראשונית שאני ערכתי)

מאז אני מגיחה מדי פעם... מרפרפת בגעגוע לימי האדונים, והמשרתים, אפילו לגור הפנטזיוני אולם מלא הכבוד שהיה פעם בהישג היד, לימי המשחקים הוירטואליים המטורפים ששיחקנו, תחרויות הסיפורים והקהילה המצומצמת, ומרגישה זקנה נורא ....(למרות שאני לא, ממש לא!)

נ.ב.
היי גם לנולי צהובונת וגם למלודי icon_smile.gif......והותיקים האחרים? נעים להכיר icon_smile.gif ...

מסכים לחלק הראשון של תגובתיך .לגבי התגובות של האנשים הפוקדים את הכלוב בזמנים

הללו.....אבל דווקא משום היותנו ותיקים יותר והרבה יותר מנוסים ,אנו חייבים להביע את דעתנו

יותר ,ופשוט לא לחשבן יותר מידי לתגובות כאלה או אחרים..ובטח לא לאנשים כאלה או אחרים..
dahanc​(שולט)
לפני 17 שנים • 5 באוג׳ 2007
dahanc​(שולט) • 5 באוג׳ 2007
Malva pusilla כתב/ה:
ערגה!!!! זו אני josie icon_smile.gif
icon_profilekiss.gif

עצם כתיבת הפוסט...הצלחתי לחבר לך ולמלודי...נוסטלגיה מענינת icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 17 שנים • 6 באוג׳ 2007
red-cell​(מזוכיסט) • 6 באוג׳ 2007
Black Lotus כתב/ה:
red-cell כתב/ה:
... הגישה הזאת, וחוסר הרצון ללמוד ממי שבאמת מבין (בתוספת הזלזול המופגן במי שעבר את גיל 40) גרמה לכך שנותרה קהילה שהיא לא קהילת בדס"מ כלל ועיקר אלא מעין קהילת פטיש מבולבלת וחסרת כיוון בעוד רוב הותיקים במקום להיות מושא ללמידה וחינוך הפכו ללא רצויים.

גיל הוא לא פקטור לכלום, וגם לא תאריך רישום לאתר זה או אחר. אני מכירה באתר הזה שולטים שמתגאים בעשרות שנות ניסיון ובגילם המופלג אבל הידע שלהם מינורי ומכירה שולטים צעירים שהרצון שלהם ללמוד ולדעת גרם לכך שעל אף גילם הצעיר יש להם יופי של ידע לחלוק. וחוץ מזה יש כאן מספיק נשים צעירות שנוהות אחר גברים מבוגרים (שחלקם כאן לא מהיותם שולטים רבי וותק אלא על מנת לפצות על משבר גיל ה-40).

נכון, גיל הוא לא פקטור לכלום, גם שולטים שמתגאים בעשרות שנות ניסיון בהרבה מקרים לצערי זו חרטה אחת גדולה. נכון שיש שולטים צעירים נפלאים, כמה יש כאלה? ממי יש להם ללמוד? נשים צעירות שנוהות אחר גברים מבוגרים? מה הקשר בדיוק לבדס"מ?
לדעתי זה מאוד ברור ומובן מאליו ממה שכתבתי ש"ותיקים" אלו אותם אנשים שותיקים בבדס"מ, לא ותיקים בגיל ולא ותיקים במשמר האזרחי, קצת קומון סנס בבקשה.

red-cell כתב/ה:
טבעי שבמצב כזה רבים מהותיקים יעזבו וילכו למקומות אחרים. מה שנקרא "קהילה" הפכה לקהילה של פטישסטים במקרה הטוב, שגילה נע בין 18-25 . צר לי, זו לא קהילת בדס"מ. ישנם אנשים שהם בדס"מים שיוצאים וחוזרים מה"קהילה" הזאת מחוסר ברירה וחוסר אלטרנטיבה.

אנשי העולם הגדול של הבדס"מ בכו לא פעם על כך שאין לקהילה כבוד לדרס קוד כמו בחו"ל, כשמתחילה להיות כאן הבנה לגבי דרס קוד הם מכונים פטישיסטים. ובכן, על אף השתלטות הויניל על מחוזותינו עדיין יש כאן מי שעושה בדס"מ, גם אם הוא לא מדור המירק.

לא טענתי שפטישיזם זה דבר רע, ההפך.דרס קוד הוא דבר חשוב, אבל כשזה כל הדבר כולו זה הופך את הקהילה לקהילה של פטישיסטים בלבד, מה לעשות. לא אמרתי שאין אף אחד שעושה בדס"מ, אמרתי שטבעי הוא שהרבה אנשים שעושים בדס"מ לא באים יותר, וזו עובדה.

red-cell כתב/ה:
טעות נוספת ומצערת שקרתה עם השנים היא שרוב פעילות ה"קהילה" סובבת סביב המסיבות במועדונים. בקהילה אמיתית המועדונים הם חלק חשוב אבל לא עיקרי. בקהילה אמיתית יש מאנצ'ים, שעורים, הרצאות, הדגמות מסיבות ענק כשצריך וכן, גם פורומים.

פורומים הם דבר חשוב למידע, ידע, פרקטיקה וכו'. כמות המידע שאפשר לקבל באתר כמו Bondage.com או ב- yahoo groups בשעה שוות ערך לכמות המידע שהצטברה בכלוב, למשל, במשך כל שנות קיומו. עובדה זו לא קשורה בכלל לאחוזים שתארתי למעלה, זוהי כבר תופעה אחרת. אנשים לא רוצים לשאול, אנשים לא מתענינים, אנשים חושבים שהם נולדו עם כל הידע וזה חבל מאוד.

אני מניחה שחלק מהחומרים באתרים הללו לא נובעים רק משאלות שניתנה להן תשובה אלא גם מיוזמות תרגום והסברה של אנשים, שלא ממש קורות כאן. אם מוסיפים לחישוב את אורך זמן קיומם של הקהילות והאתרים הללו והיותם בינ"ל אפשר אולי להבחין כי ההשוואה חסרת פרופורציות.

והנקודה? מכאן מסקנתך שבגלל חייה הקצרים של הקהילה בארץ לאנשים אין יכולת לחשוב, לשאול, להתעניין ולהעלות שאלות בפורומים? הפורום הכי לוהט כאן הוא הפורום של ברכות וימי הולדת, לא ככה?

red-cell כתב/ה:
הבדל גדול בין ישראל לבין מקומות אחרים הוא גיל האנשים שעוסקים בבדס"מ. בדרך כלל, קהילות הבדס"מ הגדולות (וגם הקטנות יותר) נשענות על הותיקים והם אלו שנותנים את הטון, הצעירים נותנים להם את הכבוד (כן, כבוד) הראוי ולומדים מהם.

שוב, תאריך רישום לאתר וגיל לא מקנים כבוד אוטומטי. כבוד ניתן למי שמרוויח אותו בזכות הפגנת ידע ונכונות לעזור.

נכון, כתבתי אחרת? שוב ההגדרה ותיק זה לא פז"מ ואפילו כתבתי את זה איפשהו פה, שוב קומון סנס, אני יודע שאת יכולה לחשוב ולהבין בעצמך (:

red-cell כתב/ה:
יש צעירים טובים בקהילה והם רוצים ללמוד ואין להם ממי. יש כל מיני סוגים של "וותיקים" ואני לא מדבר על מה שאני מכנה "ותיקי בקו"ם" (אלו שהגיעו אתמול לצ'אט של הכלוב והיום הם כבר "ותיקים"). אני מדבר על ותיקים שנעלמו, אני זוכר רבים שלא ראיתי כבר שנים. חלק קטן מנסה להלחם ונשאר, אבל סובל מיחס של זלזול במקרה הטוב. לדעתי הותיקים צריכים להרים את הכפפה, אם לא בשביל כל הקהילה אז בשביל עצמם, האחרים, הרצינים כבר יבואו.
זוהי דעתי הצנועה.

דווקא יש לצעירים ממי ללמוד, כיוון שמי שמוכן שישאלו אותו שאלות מצהיר על כך בפרופיל, ואם אותו אדם נוהג לענות בפורומים על שאלות פונים אליו גם מאפיק זה. מי שסובל מזלזול סביר להניח שהביא את זה על עצמו עקב פלצנות והתנשאות. אלו שנעלמו חזרו על פי רוב בניקים אחרים. אני לא מאמינה בפטרוניות, ולא בזלזול ביכולות חיפוש המידע של החדשים. אולי כאשר הותיקים הגיעו היה להם יותר קשה להתמצא במידע, כיום הכל נגיש בלחיצת כפתור "חפש" אחת.

אז מי שמצהיר על עצמו כשולט בעל נסיון של מיליון שנה זה חרטה ומי שכותב על עצמו שהוא "אביב העמים" בפרופיל זה בסדר?
פלצנות והתנשאות, הממ, מעניין, כשכתבתי זלזול התכוונתי לזלזול שאנשים מפגינים ללמידה מאנשים אחרים לא לזילזול באנשים עצמם (אם כי גם זה קורה....). אני מניח שיש פה כוונה נסתרת לנסות ולפגוע, זה בסדר, אני מבטיח לא להפגע (:
הכל נגיש בלחיצת כפתור, נכון אבל מאוד לא נכון. את יודעת יפה מאוד שיש המון זבל, הרוב אולי, במה שמתקבל בלחיצת הכפתור הזאת...

ובכל מה שכתבתי לא היה דבר נכון אחד לשיטתך? מעניין....

אני מסכים לחלק גדול מההערות אבל את מציגה את היוצא מן הכלל ככלל ושנינו יודעים שזה לא ממש נכון. הכלל הוא אחר לגמרי ואת יודעת את זה. נכון שיש שולטים ונשלטים צעירים שמבינים עניין, כמה יש כאלה? איך זה משתקף פה בפורומים?
ואיך זה בדיוק משרת את העניין אם אנשים שיודעים פוסלים אנשים אחרים שיודעים רק בגלל איזשהו עניין אישי שאלוהים יודע מהיכן הוא הגיע?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 17 שנים • 6 באוג׳ 2007
יש הרבה התממות בתגובה שלך. למשל, בטענה שלא משתמע שלדעתך ותק קשור לגיל וגיל ראוי לכבוד ממשפט כמו: "הבדל גדול בין ישראל לבין מקומות אחרים הוא גיל האנשים שעוסקים בבדס"מ. בדרך כלל, קהילות הבדס"מ הגדולות (וגם הקטנות יותר) נשענות על הותיקים והם אלו שנותנים את הטון, הצעירים נותנים להם את הכבוד (כן, כבוד) הראוי ולומדים מהם". קומון סנס אומר שאם אתה משתמש במשפטים כאלה, ואם השרשור הוא בפורום 40+, כנראה שכשאתה מתייחס לותק אינך מדבר רק על ותק בדסמי.

אני חושבת שברור, גם מתגובתך ("נכון שיש שולטים צעירים נפלאים, כמה יש כאלה? ממי יש להם ללמוד?"), שאתה סבור שגיל הוא אינדיקציה למשהו, ולדעתי לא. יש לא מעט מבוגרים שה"ידע" לכאורה שלהם הוא פשוט גזים חמים, ולא מעט צעירים שיודעים ומבינים. אני לא חושבת שצעיר שמבין הוא "יוצא מהכלל" ומבוגר שמבין הוא "הכלל", כהגדרתך.

אני גם לא חושבת שיש כל כך הרבה מה לדעת ולהבין כדי להיות בדסמי ולא פטישיסט. אין סתירה בין הדברים. רוב האנשים פה מתלהבים מהבגדים - וגם עושים בדסמ.

אין כוונה לפגוע, אלא רק להציג נקודת מבט שונה.