בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אהבה ממבט ראשון

אדון בועל בתשוקה
לפני 14 שנים • 2 באוג׳ 2010

Re: "על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על ...אהבה "

אדון בועל בתשוקה • 2 באוג׳ 2010
the rain song כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
אז נכון שיש קובץ סיפורים נפלא של ריימונד קארבר הנושא את השם הזה, אבל פרט לזה ? על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על אהבה ? נתרכז רגע בלאות הלשון, באותה עייפות של המחשבה כשאנחנו שוב מתחילים ללהג על ... "אהבה " . למה באה עלינו תחושת הלאות והשיממון כשאנחנו דברים על ..."אהבה " ? - כי התחושה היא שהשיח איננו מקורי, הוא שאול, בבחינת ואריאציות על מה שכבר נלעס עד דק, ובעיקר, על תחושה ( עבור אחדים עמומה ולאחרים מאוד מודעת שמדובר בכזב...) של משהו לא ממשי.
כי למעשה אפלטון כבר סיכם את כל הקש והגבבה הזה הקרוי "אהבה" באמירה האלמותית : " האהבה היא באוהב ולא באהוב " - כלומר הכל בראש של הסוביקט, שברגע נתון מפיל את התיק הרגשי הפרטי שלו על אוביקט אקראי שחולף מול פניו וטוען בלהט שהוא "אוהב אותו/ה". אח"כ , כמובן, מצבו הרגשי של הסובייקט שלנו חולף, ומלא תמיהה הוא מביט באוביקט "הנאהב" ושואל את עצמו : " מה אני בעצם עושה איתה/ו ??".
אז אם הדבר הוא כך ( ואמנם מאז אפלטון כל מה שנוסף לנו איננו אלא ... הערות שוליים על אפלטון ) כי אז ברור שאין "אהבה". אהבה היא שיח מדומיין , הזוי, ומטורלל של הסוביקט. ואם אין "אהבה" אז בוודאי אין וואראציות הזויות על "אהבה" כמו הבוקי סרוקי הזה הקרוי "אהבה ממבט ראשון ".
מה שיש כן הרי זה הממשי של הגוף המתגלם בתשוקה - והתשוקה היא המסד הראוי לבנות ממשי אחר - הזוגיות. וכידוע : בין המדומין של "האהבה" לממשי של הזוגיות - רובצת תהום בלתי ניתנת לגישור. ומי שמנסה לבנות זוגיות על מסד של "אהבה" דומה למי שמנסה לבנות גורד שחקים שיסודותיו ...באוויר.

ברור שהאהבה היא בעיני האוהב. בעיני מי היא אמורה להיות?
העניין הוא שלפעמים אדם מפיל את התיק הרגשי הפרטי שלו על אוביקט אקראי שחולף מול פניו וטוען בלהט שהוא "אוהב אותו/ה" ואז אותו אובייקט אקראי מפיל על הראשון את התיק הפרטי שלו. יש אנשים שטוענים שהפלת התיקים ההדדית הזאת היא דווקא נחמדה ונעימה. גם אם היא זמנית.
בכל מקרה, אני חושבת שאפלטון ניסה לומר בדרכו הגמלונית משהו את מה שחז"ל אמרו כמה שנים לפניו:
כל אהבה שהיא תלויה בדבר, בטל דבר - בטלה האהבה.
ושאינה תלויה בדבר - אינה בטלה לעולם.

(מסכת אבות)

רק האובססיה האווילית שלך מביאה אותך להסתמך על " חז"ל " ( נו מילא ) במקום שבו אין לאמירה "שלהם" דבר וענין לאפלטון. אי אפשר להטיל זה על זה פאטה מורגאנה, הזיית קיץ - ואת זה ניסה אפלטון לומר. אין לזה דבר וחצי דבר עם "אהבה שאינה תלויה בדבר ". היה עדיף שתנסי כבר לצאת מכלא הסתגרנות הלאומנית-גזענית יהודית שלך
אדון בועל בתשוקה

אדון בועל בתשוקה • 2 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

אתה כנראה מטומטם גם מעבר לשעור "המקובל " כאן. אף אחד לא "מדווח" על כך ש"חווה אהבה" . לענין זה לו היתה בך מעט תבונה הייתי מפנה אותך ל"שיח אהבה" של רולאן בארת - אבל מיותר לדבר בפנינים עם חזירים - כאשר אדם מדבר "על אהבה" הוא מדבר בלשון של מיתוסים, לשון של מטאפורות ספרותיות-קולנועיות , לשון שאולה ( "פרפרים בבטן" , "החסרת פעימה " וכו' וכו' ) - זו לשון מדומיינת לא ממשית , בפועל כמובן - אין "פרפרים בבטן " כאשר אדם מיחחס לשיח המדומין של "האהבה" תקפות של "תופעות" - הרי במקרה הטוב, הוא מטומטם.
השימוש ב"אהבה" הוא כולו מניפולטיבי, המצאה גברית שנועדה לשתול תודעה כוזבת במין הנשי מתוך כוונה להתגבר על הפחד הקמאי הגברי מפני המיניות הנשית. באמצעות הכזב של "האהבה" - הצליח המין הגברי לצמצמם ולהגביל את המיניות הנשית המאיימת וליחד אותה רק לאוביקט "הנאהב". "אהבה" היא לכן חוגורת צניעות סמויה מן העין, שאותה האישה עוטה לכאטרה "מרצונה" ומוסרת את המפתח לגבר "הנאהב" וכך מצמצמת ומגבילה את את מיניותה .
כתבתי מה שכתבתי - אבל יש לי תחושה שאפילו אבנים יבינו את דברי יותר ממך.

אוקיי, מסתבר שגלי קול בעלי דפוס קבוע אינם 'תופעה'. ובכל זאת, זרמים של אלקטרונים גרמו לכך שהמילים יופיעו על מסך הLCD שלי, מילים שאומרות משהו בסגנון 'אני אהבתי ממבט ראשון'. מה גרם לתופעת הזרמים האלקטרוניים האלה? אני כמובן מדבר על השלב שקשור בבן האדם שכתב אותם...

השימוש באהבה הוא מניפולטיבי על מנת להגן על האגו הגברי. מדוע, אם כך, קיים המושג 'אהבה ממבט ראשון' שלמעשה שוב מטיח את האגו הגברי הממוצע ברצפה אל מול הגברים המסוקסים נוטפי הטוסטסטרון?

references:
אבן השפה האדומה במדרכה מול הבית שלי, 'על אהבה וגבבה', מחכה לפרסום.

אני מציע לך לקרוא שוב את תגובתי הקודמת ולנסות... כן, לנסות להבין אותה. כי שם מצויה התשובה גם לתגובה החוזרת שלך. כבר כתבתי שאנשים משתמשים בלשון של מטאפורות מדומיינות שמקורה בסיפרות וקולנוע כדי לתאר "אהבה". זו לא לשון ממשית של עובדות. כרגיל אנשים מחליפים בין תשוקה שכולה טבועה בממשי של החיים לבין "אהבה" שכולה במדומיין ובהזוי.. האם לגישתך האווילית השימוש המוטעה במסמנים זהים ( אהבת הורים, אהבת ילדים, אהבת המולדת ) - מייצר גם זהות בין המסומנים ? ( האם אתה בכלל מבין על מה אני מדבר ???) או שיחוס "אהבה" למולדת כמו גם לילדים - הוא שימוש מניפולטיבי שנועד לגייס מחויבות פטריוטית "באותה מידה" שאנו חשים מחויבות לילדינו ?? - אתה בכלל מבין על מה אני מדבר ???!!!!
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 2 באוג׳ 2010
אני חושבת שנכון יותר לקרוא לזה "התאהבות ממבט ראשון", ולא אהבה כי אהבה זה משהו שנבנה עם הזמן, ורק לאחר היכרות עם האדם והכרה במגרעותיו, ועדיין לרצות להיות איתו, זו אהבה- בעיניי.
התאהבות חולפת, היא הריגושים של ההתחלה, בעוד האהבה ניזונה דווקא מביטחון ויציבות.

יש אנשים שמתאהבים מהר ויש אנשים שסיפורי האהבה שלהם דווקא התחילו לאחר היכרות עם אותו אדם מבלי לחשוב עליו כעל פוטנציאל לקשר זוגי.

אני לא מסכימה ש"אהבה" היא המצאה של הגברים, הנכון הוא, לטעמי, מוסד הנישואין כדי להבטיח שהגבר משקיע בצאצאים שהם שלו ושיש לו בלעדיות מינית. אחרי הכל, נישואין שקרו כתוצאה מאהבה הם "המצאה" מקובלת חדשה של העידן החדש, משהו כמו 100-150 שנה האחרונות, לפני כן היה מקובל להתחתן בשידוכים מפני מעמד או סיבות כלכליות או סולחות בין חמולות, סיבות פוליטיות, הבאת צאצאים לעולם ועוד מיני סיבות שכל קשר בינן לאהבה הוא מקרי בהחלט, זאת בעוד אהבה מתוארת מאז שכנראה בני האדם החלו לכתוב ואף לדבר, ובד"כ היה מדובר באהבה אסורה למאהב או מאהבת.

פסיכולוגים אבולוציונים וביולוגים מניחים (ואני מסכימה איתם) שאהבה היא בלעדית ליונקים ולחלק ממיני הציפורים, שתחילתה באהבת אם (ובחלק מהמקרים אב) לצאצאיה ואהבת הצאצא להוריו, כי זה הדבק שתרם להישרדותם של הצאצאים- לוליא הדבק הזה, הצאצא היה נוטש את הוריו, או ההיפך.
אהבה לבני זוג, כנראה קיימת בבני אדם, לעניות דעתי, בגלל פרק זמן הגידול הארוך הדרוש ואילמלא זה, היה הזכר (אולי) נוטש את הנקבה ואת ילדיו ומותיר לה את העול
Cauchy{Venus Blue}

Cauchy{Venus Blue} • 2 באוג׳ 2010
אב"ב,
בקשתי שתסביר את הגורמים לכך שאדם יוצא בהצהרה "התאהבתי במבט ראשון", אבל אני מבין שאתה לא יודע. זה לא בושה, אין צורך להתרגש.

יכול להיות, אם האהבה מדומיינת כפי שאתה מתאר, שהאהבה ממבט ראשון היא נסיון להלביש את מושג האהבה על המשיכה הראשונית בין בני זוג. לכן "אהבה" זו בדר"כ חולפת יחד עם המשיכה. כלומר זו מניפולציה עצמית בתגובה למניפולציה החברתית - על מנת ליישב את הדיסוננס. אופס, נראה לי שהרסתי בשבילך את התרגיל.

כחולית,
אמרתי בפוסט הראשון את תגובתי לכך שאהבה נבנת עם הזמן. האהבה במבט ראשון, בעיני, היא ההלבשה של אופי האהוב בראש שלך על הבן אדם בו התאהבת ממבט ראשון. כלומר זו אהבה אמיתית, פשוט באובייקט מדומיין.

האם מוסד הנישואין קשור באמת בעיניך לאהבה?

אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

אני מציע לך לקרוא שוב את תגובתי הקודמת ולנסות... כן, לנסות להבין אותה. כי שם מצויה התשובה גם לתגובה החוזרת שלך. כבר כתבתי שאנשים משתמשים בלשון של מטאפורות מדומיינות שמקורה בסיפרות וקולנוע כדי לתאר "אהבה". זו לא לשון ממשית של עובדות. כרגיל אנשים מחליפים בין תשוקה שכולה טבועה בממשי של החיים לבין "אהבה" שכולה במדומיין ובהזוי.. האם לגישתך האווילית השימוש המוטעה במסמנים זהים ( אהבת הורים, אהבת ילדים, אהבת המולדת ) - מייצר גם זהות בין המסומנים ? ( האם אתה בכלל מבין על מה אני מדבר ???) או שיחוס "אהבה" למולדת כמו גם לילדים - הוא שימוש מניפולטיבי שנועד לגייס מחויבות פטריוטית "באותה מידה" שאנו חשים מחויבות לילדינו ?? - אתה בכלל מבין על מה אני מדבר ???!!!!
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 2 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
אב"ב,
בקשתי שתסביר את הגורמים לכך שאדם יוצא בהצהרה "התאהבתי במבט ראשון", אבל אני מבין שאתה לא יודע. זה לא בושה, אין צורך להתרגש.

http://www.youtube.com/watch?v=nXROT94lfWE&feature=related

LOL
הוא הסביר לך. פעמיים.
לא הבנת, אפצ'יקודה. חבל, אבל קורה.
אנא חדול מלהתרגש.
Cauchy{Venus Blue}

Cauchy{Venus Blue} • 2 באוג׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אב"ב,

LOL
הוא הסביר לך. פעמיים.
אנא חדול מלהתרגש.

בהודעה הראשונה - הוא הסביר מדוע אנשים משתמשים במושג 'אהבה' באופן כללי, אבל לא הסביר את השימוש במושג 'אהבה ממבט ראשון' בפרט.
בהודעה השנייה - הבדיל בין המושגים 'אהבת מולדת' ו'אהבת ילדים'. (הפוסל במומו פוסל אומרים?)

אני אחזור על שאלתי, מכיוון שקשר שאלה-תשובה אינו טריוויאלי: מדוע אנשים משתמשים *דווקא* במושג 'אהבה ממבט ראשון', לעומת מושגים אחרים. גם התשובה - 'השימוש הוא רנדומלי לחלוטין' תספק אותי מהבחינה של היכולת לקלוט ולהעביר מסרים לוגיים.

אם פספסתי משפט כלשהו המתייחס למושג 'אהבה ממבט ראשון' באופן פרטני ולא כחלק מקבוצת מושגים, אשמח אם מישהו יפנה אותי אליו.
Brave Dwarf
לפני 14 שנים • 3 באוג׳ 2010

יש לי חברה ואני אוהב אותה

Brave Dwarf • 3 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אב"ב,

LOL
הוא הסביר לך. פעמיים.
אנא חדול מלהתרגש.

בהודעה הראשונה - הוא הסביר מדוע אנשים משתמשים במושג 'אהבה' באופן כללי, אבל לא הסביר את השימוש במושג 'אהבה ממבט ראשון' בפרט.
בהודעה השנייה - הבדיל בין המושגים 'אהבת מולדת' ו'אהבת ילדים'. (הפוסל במומו פוסל אומרים?)

אני אחזור על שאלתי, מכיוון שקשר שאלה-תשובה אינו טריוויאלי: מדוע אנשים משתמשים *דווקא* במושג 'אהבה ממבט ראשון', לעומת מושגים אחרים. גם התשובה - 'השימוש הוא רנדומלי לחלוטין' תספק אותי מהבחינה של היכולת לקלוט ולהעביר מסרים לוגיים.

אם פספסתי משפט כלשהו המתייחס למושג 'אהבה ממבט ראשון' באופן פרטני ולא כחלק מקבוצת מושגים, אשמח אם מישהו יפנה אותי אליו.

הוא הסביר את המושג "אהבה".
המבט (ראשון, שני ,עשירי, זיליון בחזק שתיים ) שייך לעולם מושגים שלך, גם עליו טרח והצביע עבור מאותגרי חינוך.
אני לא מבין מה לא ברור לך. ולהבדיל ממך, אני לא מתרגש.

עוד טיפה של סמנטיקה על משקל: מי המאושר שבאדם? - זה שזכה בארץ הזאת. ומי האומלל? -זה שזכה בה וחש את עצמו מאושר:
http://www.youtube.com/watch?v=eV8n1cuC6c0&feature=related

אז מה לא ברור? המושגים בינך לבינך? (למשל מדוע מעליב אותך להקרא ונילי). אני מאמין שזאת הבעיה שלך. לגבי מהי אהבה, אדון בועל בתשוקה השיב לך - חריף, לעניין ונכון.
Cauchy{Venus Blue}

Re: יש לי חברה ואני אוהב אותה

Cauchy{Venus Blue} • 3 באוג׳ 2010
אתמול שמעתי אדם אומר 'התאהבתי במבט ראשון'. הוא לא אמר 'התאהבתי', הוא לא אמר 'יש לי פרפרים בבטן', הוא לא אמר 'יש לי לב שבור' אלא אמר 'התאהבתי במבט ראשון'. שאלתי אותו, סתם 'התאהבת'? ענה לי בנחרצות - לא.

מה הניע אותו אדם להתנהגות זו?
(למקרה שהסיפור נשמע לך מדומיין מעולם המושגים שלי - תקרא את שאר התגובות לפוסט)
במילים פשוטות - מה גורם לדמיון הזה שמפריד בין המושגים המומצאים 'אהבה' ו'אהבה ממבט ראשון'?

לגבי הטענה שאני נעלב מכינוי ה'וניל'- אתה מבלבל ביני ובין כותבים אחרים. אני מעולם לא הצהרתי שהמושג וניל מעליב אותי, ואף לא הכחשתי את שיוכי לקבוצה זו (גם לא איששתי).

לגבי מהי אהבה, ובכן, במשפט הראשון שפתח את הפוסט הזה הגבתי לכך.

Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אב"ב,

LOL
הוא הסביר לך. פעמיים.
אנא חדול מלהתרגש.

הוא הסביר את המושג "אהבה".
המבט (ראשון, שני ,עשירי, זיליון בחזק שתיים ) שייך לעולם מושגים שלך, גם עליו טרח והצביע עבור מאותגרי חינוך.
אני לא מבין מה לא ברור לך. ולהבדיל ממך, אני לא מתרגש.

עוד טיפה של סמנטיקה על משקל: מי המאושר שבאדם? - זה שזכה בארץ הזאת. ומי האומלל? -זה שזכה בה וחש את עצמו מאושר:
http://www.youtube.com/watch?v=eV8n1cuC6c0&feature=related

אז מה לא ברור? המושגים בינך לבינך? (למשל מדוע מעליב אותך להקרא ונילי). אני מאמין שזאת הבעיה שלך. לגבי מהי אהבה, אדון בועל בתשוקה השיב לך - חריף, לעניין ונכון.
Brave Dwarf
אתה קיבלת את מלוא התשובות לשאלתך, אפצ'יקודה.
אם היית בנאדם נחמד, הייתי טורח ומסביר לך את מה שהוסבר למעלה מעבר ממה שצריך.
אבל אתה
לא.

(ואת שמועות האתמול ברר היום. זה יטיב עמך. מילה של גמד)
Brave Dwarf
אתה קיבלת את מלוא התשובות לשאלתך, אפצ'יקודה.
אם היית בנאדם נחמד, הייתי טורח ומסביר לך את מה שהוסבר למעלה ומעבר ממה שצריך.
אבל אתה
לא.

(ואת שמועות האתמול ברר היום. זה יטיב עמך. מילה של גמד)