ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה בנימוסים והליכות (בהיעדרה של חנה בבלי פונה לחכמת ההמוני

starduskonfire
לפני 3 שנים • 27 בדצמ׳ 2020
starduskonfire • 27 בדצמ׳ 2020
קיטי: "גברים לעומת זאת הפכו להיות הרבה יותר בכיינים כי ''הפמינאציות מסרסות אותנו''."

נדיר שמתוך חוסר אמפטיה לבעיות של אחרים תצמח אמפטיה לבעייות שלך.
Kitty frank
Kitty frank • 27 בדצמ׳ 2020
לא זקוקה לאמפטיה מזרים.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Boy Toy כתב/ה:
בדור הזה, ההבדל בין מחמאה לגיטימית להטרדה הוא האם אתה נראה טוב בעיניה או לא.
נשמע מגוחך, אבל נעשו אינספור ניסויים חברתיים בעניין שהועלו לרשתות החברתיות והתוצאה ברובם המכריע - זהה.

פה, אני רואה בעיה אחרת. אנשים בונים רושם על החברה על סמך "ניסוי חברתי בעניין שהועלה לרשתות החברתיות". וזו לא הפעם הראשונה שאני קורא בפורום הסברים כאלה, שמבוססים על ניסויים.
מי בצע את הניסוי? אתה באמת בטוח שקרה מה שאומרים שקרה? לא אומר שמישהו מרמה, לא זה העניין. העניין הוא שניסוי חברתי, כמו כל ניסוי, דורש המון תנאים, כדי לודא שאתה אכן מקבל תוצאות מהימנות ותקפות. איכשהו, אני בספק שהניסויים שאתה מדבר עליהם, אכן נקטו בכל הצעדים.

התוצאה - אתה מקבל תמונה מסוימת על המציאות, שנראית לגמרי מוצדקת, וייתכן שהיא מעוותת לגמרי. אחר כך, אתה מעביר את "האמת" שהניסוי גילה הלאה לאחרים, ומיישם את זה בחייך שלך. כלומר, ייתכן מאוד ואתה מקבל החלטות על סמך מידע מאוד שגוי, שמידע שגוי מטה את האינטראקציה שלך עם נשים. (בוי טוי, אני לא מתכוון דווקא אליך, מתאר תופעה שאני רואה).
לפני שגברים מחליטים שהם יודעים איך נשים חושבות, או מה גורם להן להפגע - בבקשה, בדקו מאין אספתם מידע, מי ומה עזר לכם לעצב את הדעה שלכם.
כמובן, אותו דבר מופנה לנשים, ובכלל לכל אנוש. אנחנו בעידן של הצפה במידע, יותר מידע ממה שצריך בכלל. מחובתנו להיות בטוחים מאיפה המידע הזה מגיע ומה איכותו.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רק דוגמה לסוג המידע שניתן למצוא, אם מחפשים. לקח לי בערך עשר דקות למצוא מאמר שעוסק בשאלה "איך ייתפס קמפיין מיטו והאם הוא יזכה לתמיכה". המחקר נעשה, בין היתר, על ישראלים.
בגדול, הם ציפו שגברים ירגישו שהקבוצה שלהם נפגעת מהקמפיין, ולכן הם יתמכו בו אם הם מרגישים צורך להשתפר מוסרית, ורואים בו הזדמנות. נשים, לעומת זאת, לא חוות אישיו מוסרי, ולכן ציפו שתמיכתן תהיה תלויה בעד כמה הן מצדיקות את יחסי הכח בין גברים לנשים בחברה. תקראו בעצמכם לפרטים, וכדי לגלות אם אכן מצאו מה שציפו למצוא.
די מעניין, לטעמי.
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2020.00593/full
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2020
the rain song כתב/ה:
כל המחמאות שלא מגיעות כדי להתחיל עם מישהי, האם תגיד אותן גם לגבר אלמוני?
.

לא יודע לגבי כל המחמאות. לגבי מחמאות על יופי, לא הייתי אומר אותן לגברים, משתי סיבות:
1. הם לא כל כך יפים בעיניי.
2. עבור חלק ניכר מהגברים מחמאה מגבר אחר על המראה שלהם היא חסרת ערך במקרה הטוב ומעוררת אי נוחות במקרה הרע. אז זה די מפספס את המטרה של לגרום למושא המחמאה להרגשה טובה.
the rain song
the rain song • 27 בדצמ׳ 2020
או קיי. נגיד ונעשה סקר - "האם נשים אוהבות שגברים זרים מחמיאים להם במרחב הציבורי". נערוך את הסקר באופן הכי מקיף שאפשר עם כל החוקים והסטנדרטים הנדרשים ונגיד והגענו לתוצאות הסקר ש - 95% מהנשים אוהבות את זה ומורגשות מוחמאות וזה עושה להן טוב. רוב מוחץ ללא ספק.
אבל מה עם 5% של נשים שלא אוהבות את זה? שמרגישות מוטרדות ומוצקות? הן אמורות להשלים עם הגזירה או לא להסתובב ברחוב?

ההתייחסות לנשים היא כאילו הן יחידה אחת גדולה, גוש כזה שנקרא = נשים. וכולן מרגישות אותו דבר, חושבות אותו דבר, עובר עליהן יום נחמד או מבאס בדיוק באותו זמן ואין שום דבר ביניהן לבין המושג "יחיד".

נשים הן בני אדם וכל אחת היא אדם בפני עצמו. אולי אשה אחת שמעה הבוקר חדשות רעות, אולי אחת עוברת יום מעצבן - ממש מעניין אותה עכשיו שמישהו חושב שהמעיל שלה הוא כמו מטריקס ושהיא נורא יפה.

והרי המחמאות האלה וההערות הללו אינן צורך קיומי והכרחי עבור אותו גבר שמעיר/מחמיא. זה לא עושה אותו אדם טוב יותר, אמפטי, נחמד או משהו. גם לא אומר שהוא אדם רע, חלילה.
זה סתם. הכי סתם. ואם יש סיכוי שהוא מציק למישהי אז די. די עם הקטע הזה לפנות למישהי זרה ולהעיר לה על מה שזה לא יהיה.

אחת ההערות הכי נפוצות שאני שמעתי היא "למה את כל כך רצינית?" מאנשים זרים, אני מזכירה. אני חייבת למישהו דין וחשבון? המלצר במסעדה, בחור שמחכה איתי בתחנת אוטובוס, מישהו שבמקרה נכנסתי לזווית הראיה שלו.

אם גבר רוצה להתחיל עם מישהי, סבבה. שיתחיל איתה ואני לא אתן עצות איך לעשות את זה(:
אבל סתם להעיר? סתם להגיד משהו? מאיפה הגיע הקטע הזה??

אין לי ספק שלא כל הנשים חושבות כמוני. אני בטוחה שיש כאלה שאוהבות את זה, שמתות על זה, שזה עושה להן את היום. מעולה! אין לי בעיה עם זה. אבל כל עוד אין למישהו דרך לדעת מראש אם אותה אשה אלמונית מעוניינת במחמאות האלה - די לעשות את זה. די, פשוט מספיק.

יש כאן נשים שמפרסמות תמונות עירום ואומרות במילים מפורשות - יאללה, תנו לי צומי, תנו לי לייקים.
יש נשים שמפרסמות תמונות ואומרות - אני אוהבת שגברים זרים מאוננים עלי.
הכל טוב.
מי שלא אוהבת את זה, לא תפרסם תמונות עירום.
אבל ללכת ברחוב? לנסוע באוטובוס? לעמוד במעבר חציה ולחכות לירוק? - גם את זה אי אפשר בשקט?

הנה מקבץ הערות ששמעתי מאנשים במהלך חיי - איזה תספורת מדליקה, איזה צבע מהמם, איזה שיער יפה יש לך. המכנסיים האלה ברוגז עם הנעליים? המכנסיים לא לוחצות לך? איזה מחשוף יפה, נעליים מגניבות, יתאים לך עקב גבוה, את יודעת? למה את לא מחייכת? למה רצינית כזאת? תחייכי החיים יחייכו אלייך. לאן את נוסעת? - כל זה מאנשים זרים לחלוטין ברחוב.
מה נסגר??

באמת חייבים? כל כך כל כך צריכים להחמיא? הגבר מרגיש נעלה יותר? שהוא עשה מעשה טוב היום? מה הקטע בכלל?
זה סתם וזה מיותר.
סעיף 2 בתשובה של זאלופון תקף גם לנשים.
Pixie​(שולטת)
Pixie​(שולטת) • 27 בדצמ׳ 2020
starduskonfire לשאלתך.
אני הותקפתי הוטרדתי ונאנסתי יותר משנות החיים שיש לי. היתה תקופה שפחדתי לגשת לבני אדם גם נשים וגם גברים. הקמפיין מסביב נתן לי כוח ללכת לדבר על זה והבנה שאני לא אשמה בכלום. לא התלוננתי על אפחד ולא הרגשתי צורך אבל כן עברתי ריפוי לזה, הלכתי לטיפולים שתרמו להחלמה שלי.
מנגד אני רואה הרבה גברים שמפחדים לגשת לבחורה כי יש סיכוי שהיא תגיש נגדם תלונה. אז אני חושבת שהקמפיין עזר לנשים רבות בעולם אבל כמו כל קמפיין יצא מכלל שליטה. מצעד השרמוטות לצורך העיניין הוא מוגזם.
כמו לצורך העיניין מצעד הגאווה, מצד אחד הוא תרם מאד לקידום החברה וקבלת האחר ומצד שני בוא נגיד שהם הלכו עם זה יותר מידי רחוק וללכת חצי עירומים או עוד שניה להזדיין ברחוב זה ואייי טו מאץ' ברמה שחברים שלי מהקהילה הגאה מאד לא גאים במצעד הזה.
starduskonfire
starduskonfire • 27 בדצמ׳ 2020
"באמת חייבים? כל כך כל כך צריכים להחמיא? הגבר מרגיש נעלה יותר? שהוא עשה מעשה טוב היום? מה הקטע בכלל?"

שיטת מצליח בעיקר שנובעת מחרדה פנימית שבלי שהוא ישלח את החקה שלו, בכל דרך שהוא רק מכיר יחזור הביתה רעב.
גברים (אותם השלושה ברי מזל) שנשים מתחילות איתם ברחוב ככל הנראה לא יעלו על דעתם לנסות לדוג ככה.
חלקם גם ככל הנראה באמת חיים ללא מודעות שמה שהם עושים מציק, או מצדיקים את זה בכך שהמטרה מקדשת את האמצעים.
king ddm​(שולט)
king ddm​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2020
השאלה לא אם מותר אוסר של משוה אחר
מלים צם אם את זה מיל יפה בלי כל קנטס מניה זה בסדר אבל היא מרגש בנכות כל טוב
הורדה מנית היא תרדה למש זמן על רק מניה אם את אמור פשט בוצרה יפה ומנמסת כל היה בסדר
אין חוק שלא מרשה את זה.
אבל לא ללחוץ זה חיה חושב
Sm Art{☆Sm}

ולא תתורו אחרי עיניכם

Sm Art{☆Sm} • 27 בדצמ׳ 2020
בסרט ה"מטריקס", מצינו בסצינה ידועה .
דעה מאוד ברורה ,אודות מיהי, ומהי -בפועל.
האשה עם השמלה האדומה .
גם אם היא תשים עליה מעיל עור ארוך, כהטעיה.
כולנו אמורים לדעת ,שהיא בפועל.,
" סוכנת של סמית" .

https://youtu.be/YgJ5ZEn67tk

וכאשר כל הסוכנות של סמית .
משתנות לצורתו של סמית .
הסצינה הנ"ל.

https://youtu.be/GzQBzR7TgQ4

ביהדות האורתודוקסית החוקים ברורים.
כל אשה שלא נשואה לך ,אינה חוקית עבורך .
לא לדיבור ,לא למגע ,ולא להתבוננות בה ,ולא להרהורים בה .
זהו זה .
שחור לבן .
בלי שטיקים ...

ובמדרש מסופר ,כך .

מעשה ברבי מתיא בן חרש שהיה יושב בבית המדרש ועוסק בתורה, והיה זיו פניו דומה לחמה וקלסתר פניו דומה למלאכי השרת, שמימיו לא נשא עיניו לאשה בעולם. פעם אחת עבר שטן ונתקנא בו, אמר: אפשר אדם כמו זה לא חטא? אמר לפני הקב"ה: רבונו של עולם, רבי מתיא בן חרש, מה הוא לפניך? אמר לו: צדיק גמור הוא. אמר לפניו תן לי רשות ואסיתנו. אמר לו: אין אתה יכול לו. אף על פי כן אמר לו: לך. נדמה לו כאשה יפה, שלא היה כדמותה מעולם מימות נעמה אחות תובל קין שטעו בה מלאכי השרת... עמד לפניו. כיוון שראה אותו הפך פניו ונתן לאחריו. שוב בא ועמד על צד שמאלו, הפך פניו לצד ימין. היה מתהפך לו מכל צד. אמר: מתיירא אני שמא יתגבר עלי יצר הרע ויחטיאני, מה עשה אותו צדיק? קרא לאותו תלמיד שהיה משרת לפניו. אמר לו:לך והבא לי אש ומסמר. הביא לו מסמרים ונתנם בעיניו. כיוון שראה השטן כך נזדעזע ונפל לאחוריו. באותה שעה קרא הקב"ה לרפאל, אמר לו: "לך לרפא את רבי מתיא בן חרש". בא ועמד לפניו. אמר לו: מי אתה? אמר לו: אני הוא רפאל, ששלחני הקב"ה לרפאות את עיניך. אמר לו: הניחני, מה שהיה היה. חזר לפני הקב"ה ואמר: ריבונו של עולם, כך וכך אמר לי מתיא. אמר לו: לך ואמור לו אני ערב שלא ישלוט בו יצר הרע. מיד רפא אותו.

😷👨‍🔧