לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניוש

יפה קצת משונה{קרוסית}
לפני חודש • 12 ביולי 2024
מטפורה כתב/ה:
פרקטיקה מיזוגנית במופגן, אם כי רבים מסרבים להכיר בכך. סתם נועד להרים לגברים המשתתפים. תחפושת עוזרת להם לשמר הזרה ממה שהם רואים כנשיות, הזרה שלא כל כך בריאה להם ודמות שבטח לא נכון להדהד.
לעומת זאת, התנסיתי בגברור של גברים (כלומר, הקצנת האופי והדמות הגברית הסטריאוטיפית, אתגור שלה ומשחק מולה), ומניסיון זה מביא למקומות הרבה יותר נכונים ואמתיים. זה עוזר לקרוא תיגר על תפקידי מגדר בצומת של תפקידים בדסמיים בדרך קצת פחות צפויה וכתובה מראש. אין לזה תסריט חברתי מוכר מראש (סביב הסכמה של נשי= חלש ועדין), ואת רואה את הגלגלים בראש עובדים ואת הלחץ עולה. בתור חובבת משחקים מנטליים, ממליצה לאחרים שכמותי. וגם לאמיצים בכללי.

כתוב נורא יפה, מודה. אבל.......?
שולטת שמבצעת ניוש היא מיזוגנית?
בעבר אני חבבתי ניוש, וזה כבר מזמן עבר מזמן אצלי מהמקום המיני/בדסמ"י לפן הרגשי והתקדמתי לאורך הקשת הטרנסית. אני מעריצה של המין הנשי, תמיד רציתי להיות חלק ממנו, תמיד נמשכתי מינית רק אליו, גם חברתית אני מרגישה הרבה יותר במקומי בין נשים. איך בדיוק מיזוגנית?
רוב הקשרים שהיו לי זה עם נשים היו עם נשים ביסיות ואחת הייתה לסבית לחלוטין, היא מיזוגנית?
"גברור" זה נכון אבל ניוש לא?
אם לניוש יש "תסריט חברתי מוכר מראש של חלש ועדין", איך לגברור אין "תסריט חברתי מוכר מראש של חזק וגס"?
ועכשיו לשאלת האומץ. את יודעת כמה אומץ צריך גבר כדי ללכת בבגדי אישה ברחוב? ספוילר: 99% מהגברים המעוניינים* לא יעיזו.
לעומת זאת, לפני שיצאתי מהארון, ובכל זאת רציתי להצליח עם המין היפה, ניסיתי להקנות לעצמי מראה כמה שיותר גברי, מתוך תפישה שזה מה שנשים ימשכו אליו. צריך אומץ בשביל זה? ,להתחפש למשו גדול ומפחיד, להראות כמו שהחברה מצפה ממך, לזה צריך אומץ? לשבור את המוסכמה, ללכת במקום עדין ושבררי כאשר ברור שניתן להתנכל לך-לזה צריך אומץ!
גבר צריך אומץ בשביל לגשת לבחורה כאשר יש לו מראה קשוח, חזה מנופח וזוג זרועות שריריות מטילות אימה?
*"גברים המעוניינים" = מי שנולד עם בולבול וחי כגבר. לאו דווקא למי שתופש עצמו כגבר.