לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אהבה

Kitty frank
לפני חודש • 17 ביולי 2024
Kitty frank • 17 ביולי 2024
Agate כתב/ה:
Kitty frank כתב/ה:
Agate כתב/ה:
שאלה נפלאה
בעיני אהבה היא תוצר של מעשים, התנהגויות, שבוחרים ממי ללמוד אותם, ואת שלי למדתי מתינוקות, הכלבים והחתולים שלי.
כשרואים את מי שאוהבים הגוף שמח, מחייך, הידיים נפתחות לחיבוק, מתלטף, הזנב (גם הדמיוני) מאותת.
כשמי שאוהבים מציק או נוגע איפה שלא טוב צריך לנשוך כדי להרתיע וללמד לא לגעת.
מי שאוהב אותך נותן את מה שיכול, גם אם הציפייה שלך היא עשרים טיולים ביום ואתה נורא עצוב ומאוכזב אתה ממשיך לאהוב.
את עוזרת למי שאת אוהבת גם אם זה לנקות חדר מבולגן ומגעיל כי קשה לו או להחליף ארגז חול מסריח כי הוא לא מסוגל.
ויש מאות דוגמאות להתנהגות שהיא אהבה בעיני כשמסתכלת עליהם.
לרוב מצליחה לאהוב, וזו הרגשה טובה, ופשוט (כמובן לא תמיד, כי מגיעה כבר עם תכנות מוקדם וקלקולים).

תשובה נפלאה גם כן icon_smile.gif
היית אומרת אז שמשהו בזיקוק של אהבה בעינייך זה ה"ללא תנאי" הזה שמדברים עליו? (כמובן כאיזו אידאה, לא כמצב נצחי)
ואם כן אשמח שתעזרי לי לפרום את העניין הזה שלא מובן לי- אם אהבה זה ללא תנאי, אבל אנחנו כן מתחילים לאהוב בגלל "תנאים" מסויימים, נגיד מי שמבין לעומק את הגבולות שלנו, מטייל איתנו כשהוא כן יכול, נותן לנו ללטף אותו וכו וכו (כמובן לפי הדוגמאות שלך)- אז מתי המעבר הזה קורה?
אני מבינה שדברים מורכבים וחשובים מכילים הרבה פעמים סתירות, אבל את הפער בין ''אהבה היא תוצר של מעשים" ל"אהבה ללא תנאים'' עוד לא הצלחתי לפצח. ואיך לעזאזל אני יכולה למצוא אהבה שהיא גם ללא תנאי אבל גם בטוחה ובטיחותית?

או שמא בכלל לא הבנתי אותך והשתלתי על התשובה שלך מחשבות שהגעתי איתן לדיון?

את אישה מבריקה עם נסיון, מאמינה שהאף שלך יודע להריח את מי שנכון עבורך ואת אלה שלא (מתנצלת אם המטאפורה מוגזמת), וכשהוא טועה את נושכת וממשיכה הלאה, כלומר זה מה שאני רואה על הכלבים והחתולים, הם לא נוטרים טינה על טעויות או מזכירים לי, עד הפעם הבאה שתהיה תגובה כשאטעה. את צודקת שהתנאים הראשוניים, והספק, והאמון שנבנה הם הכרחיים ויכולים לקחת המון זמן, מתי המעבר קורה? לא יודעת לנבא. בזוגיות אצלי זה לווה במשבר גדול שהחלטנו להתגבר עליו ביחד. מול הילדים זה בעקבות התגובות שלהם אליי, הם ידעו להגיד לי עד כמה ה"אהבה" שלי היתה פוגעת בהם והחלטתי לשנות אותה. מול ההורים זה קרה עם ההבנה שילדים מציבים לך את המראה הכי קשה שיש ולא תמיד יש את הכלים להתמודד אז סלחתי להם. עם חברים כשהבנתי את המחזוריות של היחסים ביננו.
לא קוראת לזה אהבה ללא תנאי, כי יש, אבל התנאים הם שלי עם עצמי ולא איתם.
חבל שאין לי תשובה חכמה יותר או מדוייקת, זה תהליך גם עבורי, עם התאמות.

אמרת מלא דברים חכמים, תודה
לקחתי הכי הרבה את הלמידה על אהבה מחיות וילדים (משהו גולמי יותר, גופני. תגובתי אבל גם סלחני), ואת זה שהתנאים הם בתוך עצמינו ולא מול אנשים אחרים-זו ממש הברקה בעיני.
תהליך נעיםicon_smile.gif
mi_555
לפני חודש • 18 ביולי 2024
mi_555 • 18 ביולי 2024
הַכְנִיסִינִי תַּחַת כְּנָפֵךְ,

וַהֲיִי לִי אֵם וְאָחוֹת,

וִיהִי חֵיקֵךְ מִקְלַט רֹאשִׁי,

קַן־תְּפִלּוֹתַי הַנִּדָּחוֹת.

ביאליק
מיצקי​(נשלטת)
מיצקי​(נשלטת) • 18 ביולי 2024
מניחה שמבחינתי ומבוסס על תפיסה שלמדתי ממטפלת בשם Teal Swan ... אהבה היא כאשר אני מחליטה שהסביבה שלי היא חלק ממני. וכשהפרטנר/ילדים/ חברים הם בעצם חלק מעצמי אז אני ארצה להשקיע בהם ולדאוג לשמחתם ולרווחתם ולא ארצה לאונות להם רע. אקבל אותם כפי שהם כמו שאני מקבלת את עצמי כמו שאני.

למי שרוצה לבדוק את הכוונה עד הסוף אני מוסיפה לפה את ההסבר שלה שאני מאוד מסכימה איתו.

https://youtu.be/L39DzzsixRQ?si=mJ1BNTUNnbqouTsx
כחש​(נשלטת)
כחש​(נשלטת) • 18 ביולי 2024
איזה שרשור נפלא, באמת שאני נהנית לקרוא כל תגובה.
newlu
newlu • 18 ביולי 2024
אהבה בעיניי הוא הרגש הכי חזק שמניע אותנו.

הרצון להיות קרוב למישהו, לדאוג לו ולרצות באושר שלו.

נכון שיש סוגי אהבות כמו אהבה לאמא שהיא שונה מאהבה לגבר או חברה...

אני מרגישה שמה שמשותף לכל האהבות היא התחושה העמוקה המחברת.
white russian​(מתחלפת)
white russian​(מתחלפת) • 18 ביולי 2024
bondman כתב/ה:
היה פעם אחד
קראו לו דר רודי אני חושב
הוא אמר:
אהבה זה שילוב של משיכה מינית וחרדת נטישה.

פירוש עצוב ומקטין.
מה עם כל זוג אי פעם שבו אחד מהם גווע מאיזו מחלה קשה והשני מאכיל בכפית ומחליף תחבושות, ובחיוך.
ויש את הרגעים הנהדרים שאני רואה זוג זקנים חולף על פני כשהם מחזיקים ידיים. הם בסך הכל הביאו חרדת נטישה לידי רגיעה?
משיכה מינית וחרדת נטישה הן לא אהבה, לא בנפרד ולא ביחד.
אהבה זה יותר כמו לנסות להרחיב את הלב והכתפיים והישות שלי עד שאני מכילה גם אותו. ולקוות לקבל אותו דבר בחזרה.
זה התמסרות ולקיחת אחריות מוחלטת בו זמנית.
teacher​(שולט)
לפני חודש • 24 ביולי 2024
teacher​(שולט) • 24 ביולי 2024
'Cause love's such an old-fashioned word
And love dares you to care for
The people on the edge of the night
And love dares you to change our way of
Caring about ourselves..."

Q