סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה: איפה אפשר להשיג כאן נרות שינה?

teacher​(שולט)
לפני 18 שנים • 3 באוג׳ 2005

סמכות

teacher​(שולט) • 3 באוג׳ 2005
ציטוט: ''..סמכות היא יכולת של בן אדם מסוים או אירגון, להכפיף דפוסי התנהגות מסויימים על אדם כלשהו. סמכות נחשבת לאחד מיסודות החברה האנושית, ועומדת כנגד שיתוף פעולה. אימוץ דפוסי פעולה כתוצאה מסמכות מכונה ציות, והסמכות כמושג מקיפה את רוב מקרי ההנהגה.

למרות שנהוג לשייך סמכות לבעל סמכות אנושית, קיימת התייחסות לסמכויות שאינן אנושיות, כדוגמת סמכויות אלוהיות וסמכויות מסורתיות.

סמכות מתקיימת מתוקף כוח חברתי מסויים. כוח זה עשוי להיות ממשי (כדוגמת איום בפגיעה פיזית) או מדומה (כדוגמת הליכת מאמינים בעקבות גורו). הכוח נקבע על שום השימוש האפשרי בסנקציה: פעולה הפוגעת באדם שאינו מציית לסמכות או מאיים עליה, על מנת להביא לקיומו של כוח חברתי.

סמכות עשויה להתקיים באופן ישיר בתוקף קיומו של כוח ממשי (לדוגמה: איום בכליאה), המכונה גם "כפייה", או לנבוע מלגיטימציה אותה מעניק הנתון לסמכות לבעליה (לדוגמה: הכרה בסמכותיות אצולה). לרוב מעורבים שני סוגי סמכות אלו.

סמכויות מעטות בלבד נשענות על כוח פיזי, ורבות מתאפשרות אודות למערכת אירגונית המושתת על סמכות. במובן זה, יכולת הפעלה של סמכות תלויה בכך שהיא כבר קיימת.
דוגמה: סמכות של שליט מדינה, נובעת מכך שמשטרה כלשהי תעניש פרטים שאינם מצייתים לסמכותו. אנשי המשטרה נשמעים לשליט ולחוקיו, משום שהם עצמם נתונים לאיום המשטרה. אם יחליטו כל אנשי המדינה לכפור בסמכותו של השליט, אזי סמכותו תשלל, אך עצם העובדה כי הסמכות קיימת באופן חלקי, מאפשרת לה להיות מלאה...''

מתוך ויקיפדיה ישראל

היות שאין לך דנית כח ממשי או חברתי כאן, מלבד כמובן מה שאת חושבת בעצמך על עצמך,
מכאן שאין לך סמכות כלל. לא כאן.
תארים אינם מקור סמכות כשלעצמם. (אני באופן אישי חושב שכל דביל יכול להשיג תואר בימנו,
גם מהמקומות המכובדים (הם עסק ככל בית עסק אחר), אני יותר סומך על נסיון מוכח, ושיח אישי.
יפת תואר.. טוב זה כבר מאוד אינדוידואלי, למשל - חלק מהנשים שאני מחשיב כיפות תואר, כלל לא חושבות זאת על עצמן, לעומתן כבר פגשתי כאלה שחושבות על עצמן שהן פצצות על, כשבעיני הן יותר דומות לבולדוג.
הקרנת סמכותיות מהטבע - עם זה אי אפשר להתווכח, רק מה, זה לא עובר את מחסום המקלדת..
כך שזה לא ממש רלוונטי.

את מתעקשת לדבר על תיאורית ''השתלטות הנשים'' שלך בגוף ראשון, מה שכביכול שם אותנו בדיון הזה מהצד השני. יש כאלה שזה מעצבן אותם, אז הם מגיבים בכעס.

אם היית מנהלת כאן (כן, מנהלת) דיון רציני באמת, היית עוצרת את הדוגמאות האישיות המרחפות ומדברת על עניינים שכולנו מכירים באמיתותם כבסיס לדיון הזה.
אני עדיין חושב שענין העולם ולאן הוא הולך הוא נושא שהפורום נתן לך ולא להיפך.
מה גם שאת לא כותבת כדי לשכנע או להזיז את הדיון למקומות שאת רוצה,
אלא בעיקר מגיבה למה שאחרים כותבים כאן (ואפילו דיי בפאסיביות).

זה אגב קצה גבול הסמכות הקטנה שיש לך בשרשור הזה, היות שפתחת אותו בעצמך.
קחי קצת אחריות (בשונה מסמכות), ותדאגי שגם יגיע לאן שהוא.

teacher
monk

Re: המהפכה בעיצומה - מילות פרידה

monk • 3 באוג׳ 2005
דנית האצילה כתב/ה:

לפני חמש עשרה שנים היה אפרטהייד בדרום אפריקה, לפני ארבעים שנה היה אפרטהייד ברבות ממדינות ארה"ב, לפני מאה וחמישים שנה עוד הגיעו אניות עבדים מאפריקה לארה"ב. אז מה היית אומר לשחור שהיה אומר לך שיום אחד יהיה שיוויון, נגיד לפני שמונים שנה?
אולי קונדוליסה רייס עוד תוביל את המהפכה בדרך לבית הלבן.
אמרת יפה מקצועות שעוברים השתלטות נשית? התשובה בגוף השאלה.
ואפליה מתקנת זה גם סוג של השתלטות. אנחנו בדרך הנכונה.
talking about the revelution, sounds like a wisper.
t.c.

אכן, לפני מאה חמישים שנה עוד הגיעו אוניות עבדים מאפריקה לארה"ב ואת שואלת מה הייתי אומר לשחור שהיה אומר לי שיום אחד יהיה שיוויון? הייתי אומר לו שיש לו עוד הרבה זמן לחכות, כי בתחילת המאה ה-21 , עדיין 80% מהאסירים בארה"ב הם שחורים, פחות מ-20% מחברי הקונגרס והסנאנט הם שחורים (למען האמת 80% מהם הם גברים לבנים ומיליונרים). ושקודוליסה רייס (שאמנם היא שחורה ואישה) עדיין לא נבחרה לנשיאות, ואחד הדברים העיקריים שעומדים בדרך שלה למועמדות היא העובדה שהמפלגה שלה יודעת שקשה להריץ אישה לבחירות ובואי נדבר גלויות, גם בוש וגם היא לא יכלו להגיע לתפקיד זה ללא קבוצות "בעלי האינטרס" (שרובם ככולם גברים) שנתנו להם את הכסף ואת הגב , להגיע לאן שהגיעו. כמו כן דווקא המפלגה שלה היא מהמפלגות השמרניות יותר ביחס לנשים, מפלגה שלמשל עדיין חושבת שלנשים לא צריכה להיות הזכות להפלות.
ההשתלטות הנשית על מקצועות, לא קידמה אותן בהרבה, היא רק החמירה את מצבן. הייתי מציע לך לדבר קצת עם נשים שיש להן קצת מושג בדברים אלה, כמו פרופ' גולן או הגב' פלוטקין. תתחילי עם קריאת הדו"ח העגמומי משהו על מעמד האישה שהיא הוציאה : http://www.pmo.gov.il/NR/rdonlyres/B468C8F7-B7F2-4CBD-85A3-277645BADEFB/0/7020282292.doc
בכל מקרה, כמו שכבר אמרו כאן, אני מאוד מקווה שמה שאת כותבת זה הצגה, או נסיון לראות עד כמה אנשים מוכנים להתייחס ברצינות למה שנאמר באינטרנט. השיח של "השתלטות נשית על העולם" הוא בין מצחיק לעצוב (במיוחד כשהוא בא מבחורה בגילך, שאמורה לדעת דבר או שניים על החיים, מעבר לחרמות שנעשו לפני עשרים שנה).
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 3 באוג׳ 2005
וואלק, אם בן אדם היה שואל אותכם איפה קונים לחם הוא כבר מזמן היה מת מרעב icon_eek.gif
monk

יכול מאוד להיות

monk • 3 באוג׳ 2005
red-cell כתב/ה:
וואלק, אם בן אדם היה שואל אותכם איפה קונים לחם הוא כבר מזמן היה מת מרעב icon_eek.gif

במיוחד אם הוא היה שואל את זה כי הוא רוצה לדחוף את הלחם לתחת של מישהו אחר icon_wink.gif
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 3 באוג׳ 2005
קרייזי טוסט...
הצילוווווווווווווווווו
שים קץ לשרשור הזה שחרג מגבולות הנרות המרדימים והפך למפלצת מדירת שינה!
הבא לכאן במהירות את ה"אוף טופיק"!
סאב למרותך​(לא בעסק)
monk כתב/ה:
red-cell כתב/ה:

במיוחד אם הוא היה שואל את זה כי הוא רוצה לדחוף את הלחם לתחת של מישהו אחר icon_wink.gif

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif מעולה

אגב, אני מסכים גם עם מה שכתבת בתגובה הקודמת שלך. בלי קשר לשאלה האם יש התקדמות במצב הנשים בעולם או לא, אני לא מסכים עם זה ששלטון הנשים יהיה כוחני ואלים פחות. כרגע הגברים הם הכוחניים והאלימים, כי הם יכולים. ברגע שהכוח יהיה אצל הנשים, הן ינצלו אותו באותה הצורה (כנראה שזה הטבע האנושי). אמנם בדוגמה הבאה אני ניזון בעיקר מסרטים וממידע ממקור שני, אבל עד כמה שאני יודע אין כזה הבדל בכוחניות שמתגלית בין האסירים בבתי הכלא לגברים לבין הכוחניות בין האסירות ובבתי הכלא לנשים.

ועוד דבר אחד לסיום - אמנם אני לא מאמין בתפיסת העולם של דנית, אבל זה לא קצת עקום שלפורום הפמדום מגיעים דומים ותוקפים תפיסת עולם פמדומית שדווקא יחסית מקובלת במקומות אחרים? הרי ברור שהם משוחדים מלכתחילה נגדה...

(ואני לא כולל בזה אנשים, כמוני, שרואים בבדס"מ שעשוע צדדי ולא דרך חיים או אידיאולוגיה)
פרופיל מבוטל​(לא בעסק)

הערת ביניים

שלום לכולם !

ראשית,
אני רוצה לומר על השירשור הזה - שדוקא
מוצא חן בעיני שהוא כל כך 'OFF TOPIC'

זה מרגיש כאילו שיש כאן איכויות של בלאדה
שאי אפשר לעצור אותה.

הלוא השרשור הזה התפתח וצמח וגדל
ולמרות שיש בו רגעי התפלספות עקרים
אין לי ספק שעולים כאן ענינים עקרוניים
לפחות מבחינתי האישית - לגבי המהות של הבדסמ
ומה שמעניין אותי באופן אישי שזה הפמדום.

הדיון שמתקיים כאן,
הוא מחד אחלא בידור יומי
ומאידך - הצלחתם לגעת בלב העניין מבחינתי.

TO BE CONTINUED
פרופיל מבוטל​(לא בעסק)

+++

ודווקא הייתי רוצהלהמשיך ולהעלות כאן משהו אישי,
בחורות כמו דנית -

. הן באמת קיימות או שזה זה רק פיקציה?

אסביר -

ברמת הפנטזיה, איזה יופי...
הנשים שולטות בעולם. ממש יכול להשמע טוב.
הן לא בעניין של מלחמות. עולם מטריאכלי, מחובר לאדמה
אסרטיבי, פורגרסיבי, תרבותי, ועם המון עדינות
(העדינות וההקשבה שהעולם כה זקוק להם),
יכול להיות ממש מגרה כל הדבר הזה.

ברמת הפרקטיקה, איזה גועל !
מגיעה לפה הדנית הזאת שכפי הנראה היא בנאדם בשר ודם
(על כך לא פקפקתי לרגע) ומזרימה דלק של עצבים לתוך השרשור
הזה. כל פעם עם ההערות המעצבנות שלה והבטחון העצמי
העצום. הרי זוהי כוחניות טהורה. מי בכלל משתין לכיוון של
אנשים כאלה ???

אז איך מגשרים בין התשוקה הזו לעולם שטוף זימת פמדום
לבין הרצון למעוך את הייצור-דנית הזאת מעל פני האדמה ?

ובכלל,
יופי של דיבורים פה...
וזה כולל אותך דנית הוירטואלית (הסקסית והסמכותית)
וכולל את כל המגיבים שמביאים פה מכל טוב,
רד סל, טיים, מונק, ילדה יפה, מאסטר ג'יימס, בלק בלו ועוד...

היו בריאים ושלמים !!!

מהגנוב
דנית האצילה​(לא בעסק)

[B]גנוב אתה מתקדם[/B]

אני רואה שהטיפול עזר, מקווה שלא היה צורך בבמכות חשמל.

יש כאן דיון רציני וטוב וגם יש התקדמות.

מטבע הדברים כל דבר רציני, טוב, חדשני וכיו"ב מושך איליו אש

האש באה בעיקר מצד הממסד הישן.
פריצות הדרך הפוליטיות, צבאיות, מדעיות, חברתיות, אידיאולוגיות, לא באו בד"כ מהמעמד השליט הנהנתן שיושב לו בנחת ומקווה שכך תמיד יהיה, פריצות הדרך באו מאלו שידעו שהמצב מצריך שינוי. והם בדך כלל לא היו באליטה כלשהי שרצתה לשמור על סטטוס קוו קלוקל או מנוון.
כנופיית הארבעה למשל רק מעוניינת לקטוע את העניין ורק משום שיש כאן משהו שלא
בשליטתם או יוזמתם.
אז בהתחלה מסתערים בהתקפות אישיות, וכשהתקפה נכשלת מנסים טקטיקה פאסיבית נוסח מהטמא גאנדי, היינו קוראים להתעלם.
teacher קצת יותר חכם מהם והוא יודע שיש כאן משהו שאי אפשר לעצור אז מה שנותר לו להפתעתי, זה לנסות לתפוס שליטה על העניין, היינו לנסות ולשכנע אותי שמדובר בדיון שהתפתח במקרה. אך לא כך הדבר, הדיון התפתח לאן שהתפתח משום ששאלו אותי לגבי ההצהרות שבפרופיל שלי וכך נסחפתי לפרוס את משנתי בטרם עת.
teacher אתה צריך לזכור זאת, היית שם ודאגת להזכיר לי כל הזמן באיזה הילוך אני נמצאת. אתה לא מורה נהיגה במקרה?
אגב הדיון החשוב עלה כאן עוד נושא שלדעתי אפשר לפתוח עליו שירשור, והוא סגנון ההשתתפות או תרבות הדיבור בפורום. לא יתכן שאנשים יחבלו בדיון רק מפני שהם חושבים שהאדם שמנהל אותו הוא שד אכזר.
ובכלל, מה זו אכזריות? אנחנו חיים עפ"י חוקי טבע. האם האריה אכזר כי הוא צד זברות? האם מי שרק אוכל בשר להנאתו פחות אכזר ממי שלמעשה שחט את הפרה? האם מי שצמחוני אבל צורך את משאבי העולם הזה להנאתו וגורם בעקיפין להרס המערכות האקולוגיות לרבות יערות הגשם פחות אכזר ממי שלמעשה כורת אותם?
לביאה שתחליט יום אחד להסתפק רק באכילת נבלות, האם היא מוסרית? האם יש לה סיכוי לשרוד?
אולי היא גם תחליט שאין טעם או לא מוסרי להביא גורים לכזה ג'ונגל אכזר.

יש לי עוד הרבה מה לכתוב ולהשיב, אבל אני באמצע עבודה חשובה. למרות האצילות אני לא שייכת לאיזו אליטה - לפחות לא כרגע ולפחות לא באופן רשמי, אבל זה הולך להשתנות.