בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

bdsm נשמע קצת שובינסטי

wrong naughty girl​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 2 באפר׳ 2008
wrong naughty girl​(לא בעסק) • 2 באפר׳ 2008
אני חושבת שהבעיה כאן היא המוסכמות החברתיות שמושרשות בנו ואיננו מצליחים להתנתק מהם.
כולנו במקום מסוים חושבים שאישה נחותה מגבר. ולכן בעולם בו השפלה היא מטרה הפיכת גבר לאישה זה חלק מהריטואל. השאלה היא האם דווקא בעולם הזה שדחה כל כך הרבה מוסכמות אחרות לא ניתן לדחות גם את המוסכמה הזאת ולהבין שלהיות אישה גם בשביל גבר זה לא משפיל.
צ'אבי
צ'אבי • 2 באפר׳ 2008
אתם מתפרצים לדלת הפתוחה של קתרין מקינון וארגון הבריאות העולמי, שחוקר על שורשי האלימות והתוקפנות אצל בני האדם על נקבות הצבוע המפוספס והצבוע המנוקד.

הבעיה היא שכל רעיון ההשפלה נחשב אצל הפמיניסטיות דפוס כוחני וגברי והפנמה של תכונות גבריות. אם ההשפלה תהיה כשהגבר ילבש בגדי אישה או הגבר יסתובב ערום ברחובות, כשאיבר המין שלו חשוף, מבחינת הפמיניסטיות יהיה יותר דמיון משוני. מבחינתן שתי הצורות הן דפוס גברי כי ההשפלה היא דפוס גברי. אם ההשפלה היא בגלל שהאישה נחשבת נחותה מגבר הדיכוי של האישה השולטת נחשב אצלן כפול.

הסיפור של ocean על נקבת הצבוע הנקוד מוכר כי ארגון הבריאות העולמי עורך מחקר מקיף על התוקפנות והאלימות אצל בני האדם ובחר את הקבוצות של הצבוע המנוקד והצבוע המפוספס למחקר. בלהקה של הצבועים הנקבות מנהיגות את הלהקה והן יותר אלימות מהזכרים.
קראתי שהממצא האחרון היה שבדמה של נקבת הצבוע זורם הרבה טוסטסטרון, ההורמון שנמצא גם בזכרים ביונקים והפות שלה דומה לאיבר המין הגברי. הגורים נולדים אלימים והורגים את החלשים במאבק על הפטמה.
ארגון הבריאות העולמי חושב שבמחקר על האלימות אצל הצבועים יגיעו לשורשי האלימות אצל בני האדם.
החלזונות הדו מיניים שייכים למחלקה זואולוגית שונה מהמחלקה של האדם.

קתרין מקינון טוענת שהדיכוי התרבותי של הנשים הצליח כי במאבק להשיג כוח ושליטה הפנימו את הדפוסים החברתיים והמיניים של הגברים.

שימוש במין בעבודה, כאשר האישה מסכימה כדי להתקדם בעבודה, נתפס אצל מקינון כהטרדה מינית ודפוס פעולה גברי. הבעיה אצל קתרין מקינון שהתכונות של שיתוף, עבודת צוות, אמפטיה, אי שימוש באלימות להשגת מטרות קרייריסטיות ומיניות הן התכונות שהיא רוצה שיוגדרו כסטנדרט והתכונות שמוגדרות היום כגבריות של כוח ועוצמה יוגדרו כ"אחר".

מקינון היתה בהרצאה בירושלים לפני שנתיים.
היא דיברה על יחסי המין ההטרוסקסואליים הכוחניים ואמרה שהדפוס הגברי הכוחני עבר לאירוטיקה כדי לשמר את נקודת המבט הגברית.
מקינון מניחה שיחסי מין הטרוסקסואליים מוגדרים ומעוצבים בעיניים גבריות.
סקס הוא חדירה והפעלה של כוח והכנעה, היא אומרת, אך ורק לפי נקודת המבט הגברית. מקינון טוענת שיחסים לא-שוויוניים במין - יחסים של כיבוש והכנעה - נעשו אירוטיים (עברו אירוטיזציה) כדי לקיים את האי-שוויון בין המינים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=670823&contrassID=2&subContrassID=7&sbSubContrassID=0

קתרין מקינון לא מוכנה לקבל שהאישה יכולה להיות מעצם טבעה אלימה, שתלטנית, סאדיסטית, ותנצל את חברי "הלהקה" שלה למטרות קרייריסטיות ומיניות.

ברעיונות של מקינון שליטה נשית כוחנית ומשפילה היא מראש אוקסימורון. שליטה נשית לפי מקינון היא שליטה לפי הרעיונות הנשיים.

השאלה שנשארת פתוחה אם מקינון צודקת והאישה לא נולדה מטבעה אלימה, שתלטנית, משפילה, סאדיסטית, ותחרותית מכל הבחינות וגם המינית, ואם התכונה תלויה בטוסטסטרון, בתרבות או בגנטיקה של האישה.
נילי ונילי
נילי ונילי • 2 באפר׳ 2008
Wrong כתב/ה:
אני חושבת שהבעיה כאן היא המוסכמות החברתיות שמושרשות בנו ואיננו מצליחים להתנתק מהם.
כולנו במקום מסוים חושבים שאישה נחותה מגבר. ולכן בעולם בו השפלה היא מטרה הפיכת גבר לאישה זה חלק מהריטואל. השאלה היא האם דווקא בעולם הזה שדחה כל כך הרבה מוסכמות אחרות לא ניתן לדחות גם את המוסכמה הזאת ולהבין שלהיות אישה גם בשביל גבר זה לא משפיל.

למה לדחות אם אפשר לשחק על זה?

אי אפשר להתעלם מהמציאות, אנחנו לא חיים בוואקום והדברים שמחרמנים אותנו מושתתים ונבנים על מה שאנחנו רואים במציאות. וזה, אין מה לעשות- דיכוי והכפפה נשית.
אישית, לי זה עושה את זה. לא יודעת מה איתך.

אם הייתי לוקחת את זה החוצה מחיי המין שלי ומנסה להתעלם מזה- הסקס שלי בטח היה נראה משעמם יותר ובטח מעניין אותי פחות. סתם מן משהו פושר ולא מאוד מרטיט. אז במקום לנסות להתעלם מהכפפה ודיכוי- אני מכירה בזה שזה חלק מהחיים שלי ומכניסה אותם במודע לתוך חיי המיטות שלי (אמנם בצורה הפוכה לצורה שלשמה נפתח הפורום והשרשור, אבל מקווה שלא תפסלו את הטיעון שלי רק בגלל זה).

אני לא מנסה לטעון פה משהו בסגנון "אם אתה לא יכול להביס אותם- הצטרף אליהם", כי אני כן מאמינה במהפכה הפמיניסטית ובכך שסופה של הפטריארכיה למות, אבל רק טוענת שאם זה מחרמן אותך- אין טעם להרגיש אשמה על זה.
משחקים מגדריים של השפלה ודיכוי זה כיף, זה מרטיב, זה נחמד. גם כשזה עובד בהפוכה כגון במקרים של ניוש סאב.

(אגב, זה אחד השרשורים הכי כיפיים שיצא לי לקרוא פה בזמן האחרון. בטח הכי חכמים. אז תודה.)
wrong naughty girl​(לא בעסק)
wrong naughty girl​(לא בעסק) • 2 באפר׳ 2008
נילי ונילי הארת את עיניי אני חושבת שאת צודקת שהשורה התחתונה היא שאם שני הצדדים נהנים אז אין שום סיבה לא לעשות את זה.
אנדרפוט
לפני 16 שנים • 3 באפר׳ 2008
אנדרפוט • 3 באפר׳ 2008
לדעתי סוגד לכך רגלך טועה, וגם רד-סל טועה. הוויכוח הזה, עם כל האיכות הנדירה שלו ביחס לשאר הפורום, הוא על טעם ולא על מהות.
רד-סל, אין שום מהות במה שאתה עושה שם באמריקה עם החברה שלך והחברות שלה והמועדונים שאתם הולכים לשם. המהות היא פרטית שלך, וגם שלה. שם זה נגמר.

ולכן גם סוגד לכף רגלה טועה משום שהוא מנסה למצוא משמעות בריטואלים מיניים שונים וטוען שהם מבטאים ערכים מסויימים שאולי הם פסולים או אולי לא. כל מה שאתה בעצם אומר זה שאתה לא ממש אוהב את העניין הזה עם הסטראפון דילדו ויעזבו את התחת שלך במנוחה ויתעסקו עם ענייני שליטה נשית אמיתיים (מי אמר כפות רגליים?). על אותו משקל של דילדו = גברי אני יכול לטעון שנעלי-עקב סקסיות זה גם נסיון היסטורי של הנשים להרשים את הגברים ולסבול למענם.

העניין הוא שהנטיה הזאת שאנשים נהנים או סובלים ממנה, תלוי מי, היא תוצאה של רושם מסויים מהעולם, מהמשפחה מהילדות וכן הלאה. וכמו כל סוגיה שנוגעת לפתולוגיה האישית של אנשים, ובעיקר למיניות - אין אידאולוגיה, אין ערכים, זה הכל סובייקטיבי להחריד ולא נשען על שום טיעון לוגי זה או אחר.

סטארפון על אישה זה לא גברי אם אתה לא רוצה לראות את זה כגברי, ושובניזם יכול ללכת יד ביד עם פאמדום, גבר מוצץ עקב הוא לא הומו שמוצץ זין, ומלכה שרוצה חדירה היא לא מלכה מזוייפת, עבד ששולט מלמטה הוא לא פחות עבד - בסך הכל מדובר בספקטרום של נטיות התנהגויות וריטואלים, כאוס מוחלט שלא ניתן לחלק אותו בצורה מדעית או ערכית.
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 3 באפר׳ 2008
אנדר, לא טענתי אחרת, כתבת בדיוק מה שאני אמרתי רק במילים אחרות, ויותר טובות עלי לציין...

אני לא מבין למה אתה מכניס אותי אישית לתוך הדיון, כתבתי באופן כללי ואודה לך אם כך זה ישאר.
אנדרפוט
אנדרפוט • 3 באפר׳ 2008
מצטער בן אדם, פשוט התחלתי להרגיש כאן (אחרי הרבה זמן יש לציין) קצת באווירה חברית. עם דיון לעניין ובלי כל הניכור שהבולשיט הקבוע פה יוצר. מצטער אם עשיתי לך להרגיש לא בנוח. לא התכוונתי. icon_cry.gif

אני לאחרונה מקבל קצת זוויות חדשות על כל העניין הישן-נושן הזה וזה מכניס בי אפעס קצת עזוז.
מקווה שהכל תענוג אצלך ושתסלח לי (בכל זאת, יש לי יומהולדת היום)
red-cell​(מזוכיסט)
red-cell​(מזוכיסט) • 3 באפר׳ 2008
זה בסדר בן אדם, אתה יודע שאני אוהב אותך.

יום הולדת נפלא שיהיה לך !!!
אנדרפוט
אנדרפוט • 3 באפר׳ 2008
תודה ויום נפלא גם לך, אחינו.
צ'אבי
צ'אבי • 3 באפר׳ 2008
יום הולדת שמח , אנדרפוט.
ברוך הבא למולדת, red-cell.
הבלוג שלך הוא בטעם מעולה של חו"ל. כולם מפרגנים. הגעת בדיוק כשמכבי ברבע גמר ואתה אדום אוסישקין.

יש בשרשור אוירה חברית טובה ודיון מעניין.