לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מיילדום כבלתי מוסרי

flashback{ג"ו}
לפני 15 שנים • 19 באפר׳ 2009
flashback{ג"ו} • 19 באפר׳ 2009
היילני כתב/ה:
איימי,

את צודקת בזיהוי הפן הסימבולי באקט. אני מניחה שאותה חברה השתמשה במילים כמו 'סימיוטיקה', 'אקט סימבולי', אולי גם 'תת-תרבות' ו'באטלר' עלו בשיחה. אבל את יודעת, אפשר לקחת כל מיני רכיבים ולהכין מהם איזה סשן שאת רוצה.

סימבוליקה, מסמן, מסומן, תת-תרבות נגד, בדס"מ ופמיניזם:

אם התרבות השלטת היא ונילית הטרוסקסואלית, הרי שתתי-תרבויות, כמו קוויריות ובדס"מ מהוות תרבויות נגד, שאינן כמו התרבות השלטת ואף יוצאות נגדה. לגבי מהי תרבות - נשאיר את זה לדיון אחר. אקטים מילוליים וגופניים הם מסמנים, מציינים משהו; הדבר שהם מציינים, הוא המסומן. משהו כמו ריאליזם בציור: העץ שציירתי הוא מסמן, ואילו העץ בעולם הוא המסומן. לכן, ניתן למצוא באקטים בדס"מיים ערך סימבולי: הם מסמנים שמסמנים התנגדות לתרבות הרוב.

בנקל ניתן לראות בפמדום הטרוסקסואלי תגובת נגד (נו, כי החברה פאטריארכלית). אך גם המיילדום, אם כי באופן מתוחכם יותר, מהווה תגובת נגד. דווקא כאשר התרבות השלטת מגנה הפעלת כוח כלפי נשים: מגנה פורנוגרפיה, מגנה זנות ורואה באלה פעולות מדכאות ומבטלת את חשקה הכן של אישה באלימות, דווקא אז, בשוליים, במרתפים חשוכים, בבתים פרטיים, מתבשלת לה פעילות מיילדומית.

אף אחד לא עושה את זה למען שינוי חברתי. ברור שעושים זאת למען עונג פרטי. אך כקולקטיב, כסך אנשים ופעילויות, יש למיילדום ולפמדום השפעה חברתית. וכאמור, ניתן לראות בשניהם תגובת נגד. זה המעמד הסימבולי שיש למה שאת עושה במיטה. ומה שאת עושה בצינוק לא פוגם בשיוויון נשים, אלא מדרבן אותן להגשים את מיניותן - סאבית או דומית - למרות הצו המוסרי-פוריטני של החברה ה"מתקדמת" שאנחנו חיים בה.

אמרי לחברה שלך: "כן, למה שאני וחברותי עושות במיטה יש השפעה חברתית. הערך הסימבולי של מה שאני עושה הוא תגובת נגד לחברה שאומרת לי שיש משהו פתולוגי בתשוקותיי. לו הייתי נכנעת לצו החברתי, כמוך, הייתי מתביישת בעצמי והייתי לא יותר פמיניסטית מאותה אישה שלא יוצאת להצביע - לא זקוקה לזכות הזו בכלל - כי מה לה ולענייני מדינה - ביתה הוא מבצרה. השירות שאת עושה לקהילה הפמיניסטית הוא שירות דב. לו היית אישה חזקה, מודעת ובטוחה בעצמה, היית מגשימה את המיניות שלך. בדיוק כמו שהגשמת את החלום שלך להיות עורכת דין".

מאחר ומדובר בחברה, הייתי אומרת את זה בצורה פחות תקיפה : )

ה.

icon_exclaim.gif
אלעד(שולט)

Re: מיילדום כבלתי מוסרי

אלעד(שולט) • 19 באפר׳ 2009
amy כתב/ה:

שוחחתי היום עם פמיניסטית רדיקלית,

מה דעתכם על דבריה?

סורי חמודה איבדת אותי במשפט הראשון.
ברגע שכתבת את זה והצגת אותה ככה הרי ברור שלדבר לאנשים כמוה זה כמו לדבר לקיר.
היא זו שלא מבינה, מקובעת ואנוכית.

אנשים כמוה הם אלה אשר פוגעים באנשים אחרים על ידי כך שהם קובעים להם מה נכון או לא נכון.
מה מוסרי ומה לא.
מבלי שניתנה להם סמכות או אסמכתא לכך...
בשם המאבק על הדעות הקיצוניות שלה היא לא תהסס לרמוס כל אישה אחרת שדעותיה יהיו שונות משלה.
Vestri
Vestri • 19 באפר׳ 2009
יש לי בעיה עם כל ism רדיקלי, גם אלה שיש לי נטיה טבעית לסמפט אותם, כמו פמיניזם. וזאת כי רדיקליזם מטבעו דורש קונפורמיזם מוחלט, ולא נותן מקום לאינדיבידואליזם...

טוב, אפסיק עם האיזמים icon_smile.gif אבל הנקודה נשארת: אנשים כמו חברתך באמת מתכוונים לטוב, אבל הם פוסלים כל בחירה אישית שנובעת מהבדלים בין אנשים. הם יכולים להיות מסופקים רק כאשר כולם צועדים בשלשות לפי קצב התיפוף שלהם, וכל מצב אחר פסול. איזה עולם נורא זה היה יוצר אילו היינו נכנעים לכך בשם טובת הכלל.

אז כן, אפשר להבין את החשש ממראית העין של יחסי מיילדום, איך זה משפיע על הילדים שאולי יחשבו שככה זה צריך להיות, שאמא חייבת להיות צייתנית ואבא הוא זה שקובע... אבל יש לדברים האלה מענה, ואילו לויתור על העצמיות שלך (שלי, של כולנו) אין כל מענה: זה דבר מחריד.

התמצית של העניין בעיניי הוא שאלה יחסים שבאים מתוך בחירה הדדית ובעצם שוויונית, וזה שונה מאוד מיחסים הטרוסקסואליים וניליים מצויים שבהם כמעט אף פעם לא באמת שוויוניים. שלסאבית יש כוח ביחסים. ושהיחסים באים לספק את כל המשתתפים בהם, וזה דבר ענק, ושאולי דווקא על זה שווה להלחם.
fag girl
לפני 15 שנים • 20 באפר׳ 2009

בעייני זה יותר מורכב

fag girl • 20 באפר׳ 2009
קראתי לפחות חצי מהתגובות, והפסקתי כי כמעט כולן אומרות אותו דבר. נכון, אני מסכימה, זה לא פמיניסטי להכתיב לאנשים אחרים פרקטיקות מיניות, וזה גם מעצבן ומתעלק. מה שכן, זה פתח פה דיון שכולם בחרו להתעלם ממנו: האם יש הבדל בין שליטה גברית לשליטה נשית? האם יש הבדל במקום שממנו מגיע הצורך שישלטו בך? יכול להיות שיש נשים שאצלהן זה באמת מגיע ממקום של המשכיות של הדיכוי הפטריארכלי ממנו כל, אבל כל הנשים בעולם סובלות? אני מאמינה שאין שום דרך לענות על זה בצורה כוללנית. רק האישה בעצמה יכולה לעשות את הדיון הזה, עם עצמה או עם אנשים קרובים. אבל לדעתי זה ממש לא חייב לשנות את הצורך שלה במימוש התשוקות שלה. נכון, האישי הוא לפעמים הפוליטי, אבל יש אלמנטים חשובים אחרים שגם הם תורמים ללהיות אישה חזקה ופמיניסטית, כמו למשל לקבל את עצמך ואת הפנטזיות שלך, בין אם הצורך שלך להשלט בא מכוח ובין אם הוא בא מחולשה.
Bloody

Re: בעייני זה יותר מורכב

Bloody • 20 באפר׳ 2009
fag girl כתב/ה:
קראתי לפחות חצי מהתגובות, והפסקתי כי כמעט כולן אומרות אותו דבר. נכון, אני מסכימה, זה לא פמיניסטי להכתיב לאנשים אחרים פרקטיקות מיניות, וזה גם מעצבן ומתעלק. מה שכן, זה פתח פה דיון שכולם בחרו להתעלם ממנו: האם יש הבדל בין שליטה גברית לשליטה נשית? האם יש הבדל במקום שממנו מגיע הצורך שישלטו בך? יכול להיות שיש נשים שאצלהן זה באמת מגיע ממקום של המשכיות של הדיכוי הפטריארכלי ממנו כל, אבל כל הנשים בעולם סובלות? אני מאמינה שאין שום דרך לענות על זה בצורה כוללנית. רק האישה בעצמה יכולה לעשות את הדיון הזה, עם עצמה או עם אנשים קרובים. אבל לדעתי זה ממש לא חייב לשנות את הצורך שלה במימוש התשוקות שלה. נכון, האישי הוא לפעמים הפוליטי, אבל יש אלמנטים חשובים אחרים שגם הם תורמים ללהיות אישה חזקה ופמיניסטית, כמו למשל לקבל את עצמך ואת הפנטזיות שלך, בין אם הצורך שלך להשלט בא מכוח ובין אם הוא בא מחולשה.

זה בכלל לא עניין של מאיפה זה מגיע, אלא של מה עושה לה טוב, באופן קבוע ולאורך זמן.
אז בסדר, אפשר לשבת עם פסיכולוג, ולחפור בהאם את רוצה שירביצו לך כי אמא צעקה על אבא כשהיית קטנה, אבל זה לא באמת מועיל. כל עוד לא הולכים למקומות של הרס עצמי, אלא למקום שמעודד אותך, אז זה בסדר.
the_drow​(שולט)

the_drow​(שולט) • 20 באפר׳ 2009
Bloody כתב/ה:

זה בכלל לא עניין של מאיפה זה מגיע, אלא של מה עושה לה טוב, באופן קבוע ולאורך זמן.
אז בסדר, אפשר לשבת עם פסיכולוג, ולחפור בהאם את רוצה שירביצו לך כי אמא צעקה על אבא כשהיית קטנה, אבל זה לא באמת מועיל. כל עוד לא הולכים למקומות של הרס עצמי, אלא למקום שמעודד אותך, אז זה בסדר.

אני דווקא לא מסכים איתך, פסיכולוג דווקא יכול לעזור להמון אנשים כאן (ואני לא מדבר בציניות).
פרוורסיה זה לא דבר שקל להתמודד איתו אתה יודע.
לי זה עוזר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

the_drow כתב/ה:
Bloody כתב/ה:

אני דווקא לא מסכים איתך, פסיכולוג דווקא יכול לעזור להמון אנשים כאן (ואני לא מדבר בציניות).
פרוורסיה זה לא דבר שקל להתמודד איתו אתה יודע.
לי זה עוזר.

כל הקטע הוא בזה שאם אתה מרגיש צורך בסיוע פסיכולוגי להתמודד עם זה, אז זה מה שאתה צריך ובהצלחה. ואם אתה מרגיש טוב - אז יופי. קונפליקט אישי הוא אישי. אתה לא צריך פסיכולוג מעצם היותך סוטה, אלא בגלל שזה אישיו עבורך. כמו שכל דבר אחר יכול להיות אישיו.

כמו שבלאדי אמר (ותסלח לי בלאדי על הפראפרזה הגסה לדבריך) - אם זה עובד טוב, אין טעם להתאמץ לתקן את זה.
fag girl

מסכימה עם שניכם

fag girl • 20 באפר׳ 2009
טיפול עוזר עם איזו שהיא התנהגות, ולא משנה כרגע מה היא, מפריעה לבנאדם. אבל לא לזה התכוונתי. אני פשוט חושבת שזה מעניין ואפילו חשוב לדעת מה מניע אותנו. ככה אנחנו עושים דברים מתוך בחירה, ולא פועלים על אוטומט, או למשל במקרה הזה מתוך התניות חברתיות.
Truth Seeker
לפני 15 שנים • 21 באפר׳ 2009

Re: מסכימה עם שניכם

Truth Seeker • 21 באפר׳ 2009
fag girl כתב/ה:
טיפול עוזר עם איזו שהיא התנהגות, ולא משנה כרגע מה היא, מפריעה לבנאדם. אבל לא לזה התכוונתי. אני פשוט חושבת שזה מעניין ואפילו חשוב לדעת מה מניע אותנו. ככה אנחנו עושים דברים מתוך בחירה, ולא פועלים על אוטומט, או למשל במקרה הזה מתוך התניות חברתיות.

אני מסכים איתך. מי שלא שואל את עצמו שאלות, כאילו עומד במקום במקום ללכת הלאה. חלק מתהליך ההתפתחות של אדם הוא גם לנסות להבין את עצמו. זה לאו דווקא אומר שצריך לעשות חיפוש מאולץ אחרי סיבות קונקרטיות לדברים, אבל זה בהחלט דבר ששווה בדיקה. אפשר לעשות ה-BDSM ולהסתפק בזה שזה מהנה, ואפשר לעשות את זה גם תוך כדי התבוננות פנימית ולראות מה קורה לנו כשאנחנו חווים את זה. זה מוסיף לזה מימד של עומק, משפר ומעצים את החוויה, ומוסיף לנו נדבח של אנושיות.
Bloody
לפני 15 שנים • 21 באפר׳ 2009
Bloody • 21 באפר׳ 2009
אל תבינו אותי לא נכון, אני לא יוצא נגד טיפול פסיכולוגי, להפך. טיפול פסיכולוגי בהחלט יכול לעזור לבן אדם להבין את עצמו ואת ההנעות שלו יותר טוב, ועקב כך לקבל ולהיות יותר שלם עם עצמו. פשוט אני לא חושב שטיפול כזה באמת יכול לשנות את מה שאתה, וכך להשפיע על ההעדפה המינית. אולי אם בעקבות ההבנה אתה מוצא דרך אחרת לענות על הצורך שהנטיה הבדס"מית עונה עליו... אבל בגדול, הוא לא ישנה/יבטל אותה.