אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עבד מיוחד

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 28 ביולי 2010

Re: אולי די !

Cauchy כתב/ה:
אתנה כתב/ה:
פשוט מדהים איך כל שרשור בכלוב גולש לפסים אישיים ולוויכוחים מיותרים
ולבסוף נשכחת הסיבה לפתיחת השרשור מלכתחילה !

אתנה את מסתכלת על זה הפוך. אם תשימי לב להלכי הפורום, רוב המגיבים מעדיפים ויכוח אישי מאשר שיח אינטיליגנטי. במיוחד ה''אינטיליגנטים'' שבהם.

במילים אחרות, דיי להרוס ויכוחים טובים בעזרת הגיון.

ת'יודע, אם מורידים את המרכאות, יוצא שקראת לעצמך דביל icon_smile.gif
Cauchy{Venus Blue}

Re: אולי די !

Cauchy{Venus Blue} • 28 ביולי 2010
יולי Yuli כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אתנה כתב/ה:
פשוט מדהים איך כל שרשור בכלוב גולש לפסים אישיים ולוויכוחים מיותרים
ולבסוף נשכחת הסיבה לפתיחת השרשור מלכתחילה !

אתנה את מסתכלת על זה הפוך. אם תשימי לב להלכי הפורום, רוב המגיבים מעדיפים ויכוח אישי מאשר שיח אינטיליגנטי. במיוחד ה''אינטיליגנטים'' שבהם.

במילים אחרות, דיי להרוס ויכוחים טובים בעזרת הגיון.

ת'יודע, אם מורידים את המרכאות, יוצא שקראת לעצמך דביל icon_smile.gif

דביל שיודע שהוא דביל יותר חכם מדביל שחושב שהוא חכם.
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 28 ביולי 2010
יולי Yuli כתב/ה:
גם זה משהו icon_smile.gif

נו, אז יש לך עבד יחיד ומיוחד?

מה? את רוצה לדבר על הנושא? אויש.

בתור מונוגמיסט קשה לי להתחבר כלל לשאלה. אם יש לך יחיד ומיוחד, מה הצורך באחרים? אם נניח שהיחיד הוא בן זוג והשאר הם אוננות מתקדמת, אז השאלה מתרגמת ל: האם יש לכן בן זוג או סטוצים בלבד. או אולי היחיד הוא ממלא מקום בן זוג עד שיגיע אחד ראוי באמת.

אני מתנזר מנשים שאינן בנות זוג שלי (או שהן מתנזרות ממני, תלוי איך מסתכלים על זה) ובהתאם לכך לא עוסק בסטוצים.

אם נסתכל על התלמידים שלי בתור עבדים, אז כמובן שיש כמה שבולטים יותר מהאחרים. אבל דווקא לא הייתי שם אחד או אחת ממש מעל האחרים. לכל אחד יש לי יחס אחר- יש את אלה שגורמות לי לפנטז, יש את אלה שהם גאונים וגורמים לי גאווה, יש את אלה שמעריצים אותי, יש את אלה שזקוקים שאני אושיע אותם, יש את אלה שיכולים ללמד אותי את החומר וכדומה.

אני מניח שמי שיבלוט יותר מהאחרים יהיה מי שאני אבלה איתו יותר זמן, ואכיר אותו יותר לעומק.
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 28 ביולי 2010
Mary Jane כתב/ה:
עבד צעיר וחלק,
כמות ההבלים שאתה מפזר בפורום אכן גדולה מן הממוצע. אמנם מלווה את דבריך גאווה, אך זו אינה הבטחה לדברי חכמה.
באשר לחלוקת הטקסט, כפי שטען רצסיבי קודם לכן, זהו אמצעי ביטוי אמנותי לגיטימי (מן הסתם). תוכל להיווכח בכך, למשל, ב'על העיוורון', וביצירה ישראלית נהדרת בשם 'זכרון דברים' של יעקב שבתאי (מומלץ!). קרא יותר, דע יותר, ואז כתוב יותר ; )

icon_smile.gif מצטער הייתי חייב להקפיץ את ההודעה הזאת, היא הדבר הכי שווה שיצא מכל הפוסט התמוה הזה ...
שמעון רביזדה​(אחר)
לפני 13 שנים • 29 ביולי 2010

שיקי

שמעון רביזדה​(אחר) • 29 ביולי 2010
אתה פשוט בנאדם מגעיל.
נהנה לשפוך את דמו של האחר...
תדע לך שמילים פוגעות לא פחות בפגיעה פיזית.
ההודעה שלך גורמת לי להרגיש כאילו נעצת לי סכין בלב וסובבת.

חבל מאוד שככה אתה מוצא את ההנאה שלך בחיים.
אני הבלגתי על מה שכתבתם כי ראיתי שאין עם מי לדבר.
דרך אגב, אני עדיין עומד מאחורי הדברים שלי ואתם באמת לא יודעים איך מולי"ם עובדים היום.
אולי פעם היו כללים אחרים אבל היום הכללים מאוד מאוד ברורים.
אבל עזוב את זה. זה לא העניין.
העניין הוא שעקצו אותי בהודעה.
בסדר, קורה, לא נורא.
אבל עכשיו אתה בא ומדגיש אותה בצורה כזו?
תדע לך שלפי היהדות לאנשים כמוך אין חלק לעולם הבא.
מה שעשית גרוע מרצח, לפי היהדות.

אני חושב שבאופן כללי אנשים פה שוכחים שמאחורי המילים יש בני אדם עם רגשות שכתבו אותם.
Cauchy{Venus Blue}

Re: שיקי

Cauchy{Venus Blue} • 29 ביולי 2010
עבד חלק, אני רוצה לחדד את ההבדל בין שני דברים:

1. לדעתי אתה צודק בכך שפגעו בך, ואני מעדיף שימנעו מפגיעות אישיות, בטח כשהן המטרה העיקרית.

2. כמנגנון הגנה אתה באמת אומר אמירות שהן מטופשות:

*מו''ל לא עורך עבודה של זוכה פרס נובל (או אחד שהוא ברמה שיזכה יום אחד). שיטת הכתיבה של סאראמאגו היא אחת הסיבות להצלחתו. אין בושה להודות שטעית, תאמין לי שאנשים יסלחו לך אם תודה בכך במקום להעמד על רגליים אחוריות ולהגיד שאתה לא חוזר בך.
גם היום מו''ל לא יפסקו את סאראמגו מחדש, ולא יזיזו את האף למקום הנכון בציוריו של פיקאסו.

*העלבה (הלבנת פנים ליתר דיוק) אינה סיבה לא להגיע לעולם הבא לפי היהדות. לא כל חטא פוסל אותך מהעולם הבא. בפרט, להעליב מישהו *לא גרוע יותר מרצח*, מכיוון שאחרי שרוצחים אותך - אתה מת.

אני אומר את זה כעצה לחיים - תספור עד שלוש לפני שאתה מגיב, אל תתרגש מכל שטות. ויותר מכל - תלמד להודות בטעויות במקום להפוך אותן לאמת המוחלטת שלך.

עבד צעיר וחלק כתב/ה:
אתה פשוט בנאדם מגעיל.
נהנה לשפוך את דמו של האחר...
תדע לך שמילים פוגעות לא פחות בפגיעה פיזית.
ההודעה שלך גורמת לי להרגיש כאילו נעצת לי סכין בלב וסובבת.

חבל מאוד שככה אתה מוצא את ההנאה שלך בחיים.
אני הבלגתי על מה שכתבתם כי ראיתי שאין עם מי לדבר.
דרך אגב, אני עדיין עומד מאחורי הדברים שלי ואתם באמת לא יודעים איך מולי"ם עובדים היום.
אולי פעם היו כללים אחרים אבל היום הכללים מאוד מאוד ברורים.
אבל עזוב את זה. זה לא העניין.
העניין הוא שעקצו אותי בהודעה.
בסדר, קורה, לא נורא.
אבל עכשיו אתה בא ומדגיש אותה בצורה כזו?
תדע לך שלפי היהדות לאנשים כמוך אין חלק לעולם הבא.
מה שעשית גרוע מרצח.

אני חושב שבאופן כללי אנשים פה שוכחים שמאחורי המילים יש בני אדם עם רגשות שכתבו אותם.
שמעון רביזדה​(אחר)

cauchy

שמעון רביזדה​(אחר) • 29 ביולי 2010
2. דיברתי על יצירות עכשוויות.
אם מישהו רוצה לפרסם ספר חדש שהוא כתב ויביא טיוטא למו"ל באותה צורה שהספר הנ"ל מחולק - בחיים זה לא יעבור.
לכן אמרתי שכיום הכללים שונים.

3. כל המלבין פני חברו ברבים - לא נמחל לו עד שירצה את חברו.
אני לא דתי או משהו בסגנון אבל כבר שמעתי בלא מעט מקומות שעל דברים שבין אדם לחברו רק מחילה מצד האדם הנפגע תכפר. עד אז אין לו חלק לעולם הבא.
הוא יבוא בגילגולים לעולם הזה פעם אחר פעם עד שירצה את חברו אבל אני ממש לא רוצה להיכנס לשיחה הזו אם יש גלגולים או לא ואיך זה עובד.
לידיעתך, אדם שרצח - יש לו דרך לכפר על כך. וברגע שיעשה את אותו דבר - יש לו חלק לעולם הבא.
תקרא מדרשי חז"ל ותיווכח עד כמה חמור בעיניהם הלבנת פנים.
אימרת חז"ל שעכשיו עולה לי תוך כדי כתיבה:
"כל המלבין פנים, כאילו שופך דמים".

אני לא מתרגש משטויות, בחיי שזו הפעם הראשונה שאני מגיב על העלבה כלשהיא באינטרנט.
ההוכחה הפשוטה ביותר לכך היא שעל מה שכתבו עלי עד עכשיו - לא הגבתי.
לפחות לא כך.
אם באמת הייתי טועה - הייתי מודה בכך.
בינתיים אני מקבל את הרושם שאני היחיד שעבד במו"ל.
Cauchy{Venus Blue}

Re: cauchy

Cauchy{Venus Blue} • 29 ביולי 2010
דבריך הם דוגמא קלאסית למה שאמרתי, אתה מנסה להתחפר בדעתך ולהוכיח אמירות שגויות על מנת לא לצאת טועה.

אתה מבין את ההבדל בין שגיאה לא מכוונת לבין עריכה מכוונת? אם הסופר אינו יודע פיסוק - יתקנו את עבודתו (לא סביר באמת שסופר אינו יודע פיסוק, נכון?). לעומת זאת, אם כותב בוחר לפסק בצורה שונה לא יתקנו את עבודתו.
אני מציע שתשאל את הבוס שלך אם הוא היה מסרב לפרסם את סאראמאגו אלא אם יערוך מחדש את ספרו.

אין גלגולים ביהדות (נקודה)

הלבנת פנים בציבור אינה חמורה מרצח, בפרט העונש אינו חמור יותר (אלא אם כן אתה מחשיב עונש מוות כפחות חמור מכל עונש אחר... לפחות יש בזה עקביות). אפילו ההקצנה שצטטת אינה אומרת שהלבנת פנים חמורה יותר, אלא אומרת שהחומרה היא אותו דבר.

אם לכל אדם שהעליב אחר ולא התנצל אין חלק בעולם הבא, אז אין אדם אחד שיגיע לעולם הבא. אתאיסטים מאמינים בתאוריה הזו...

עבד צעיר וחלק כתב/ה:
2. דיברתי על יצירות עכשוויות.
אם מישהו רוצה לפרסם ספר חדש שהוא כתב ויביא טיוטא למו"ל באותה צורה שהספר הנ"ל מחולק - בחיים זה לא יעבור.
לכן אמרתי שכיום הכללים שונים.

3. כל המלבין פני חברו ברבים - לא נמחל לו עד שירצה את חברו.
אני לא דתי או משהו בסגנון אבל כבר שמעתי בלא מעט מקומות שעל דברים שבין אדם לחברו רק מחילה מצד האדם הנפגע תכפר. עד אז אין לו חלק לעולם הבא.
הוא יבוא בגילגולים לעולם הזה פעם אחר פעם עד שירצה את חברו אבל אני ממש לא רוצה להיכנס לשיחה הזו אם יש גלגולים או לא ואיך זה עובד.
לידיעתך, אדם שרצח - יש לו דרך לכפר על כך. וברגע שיעשה את אותו דבר - יש לו חלק לעולם הבא.
תקרא מדרשי חז"ל ותיווכח עד כמה חמור בעיניהם הלבנת פנים.
אימרת חז"ל שעכשיו עולה לי תוך כדי כתיבה:
"כל המלבין פנים, כאילו שופך דמים".

אני לא מתרגש משטויות, בחיי שזו הפעם הראשונה שאני מגיב על העלבה כלשהיא באינטרנט.
אם באמת הייתי טועה - הייתי מודה בכך.
בינתיים אני מקבל את הרושם שאני היחיד שעבד במו"ל.