ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפור/ מלכה בתשלום

irrelevant2
לפני 13 שנים • 13 בדצמ׳ 2010
irrelevant2 • 13 בדצמ׳ 2010
יולי וחפץ

לגבי שיחת הטלפון... בן אדם נשוי עם שלושה ילדים הוא בן אדם בוגר ואחראי למעשיו, (מי יותר מי פחות אבל ככה זה מבחינה חברתית) זה דוחה אותי לראות אנשים שחושבים שהם מבינים מה צריך האדם השני כל עוד הוא עבר את גיל 3. אני באמת לא חושב שהיית לה הזכות להגיד במקומו את מה שהוא כביכול היה אמור לאמר בעצמו (זה כמובן תלוי מצב ונסיבות ואני ממש לא חושב שאפשר לשפוט אדם במצב כזה בטח ובטח אחרי שיחה אחת במסנג'ר ופגישה מזדמנת או בכלל...) היהירות הזאת שלה והפטרונות הזאת מגעילים אותי אישית...

העובדה שזה מפתיע לא ממש גורעת מאכזריות האישה לדעתי, או מחוסר האונים האמיתי של הגבר (להבדיל מפרקטיקות בדס"מיות בהן שני הצדדים נהנים באופטימל), לא שהייתי מגיע לסיטואציה כזאת איי פעם, אבל אני בהחלט לא חושב שאם זה היה קורה לי לא הייתי אומר שאין לי בעיה עם זה וגם ככה אני לא רוצה לביים את חיי icon_smile.gif. אני מרשה לעצמי להזדהות קצת עם הקורבן ולא להגיד שזה "מגיע לו", הרי אני לא אבא שלו וקצת כבוד למבוגרים לא מזיק לאף אחד.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
עכשיו שאני חושבת על זה, הדבר שהכי הפריע לי בסיפור זה שהקטע עם השיחה מגיע אחרי שהיא אומרת לו אל תדאג, אני לא הולכת להשתמש בפרטים האלה, זה רק הביטוח שלי שלא תפגע בי.
ואחרי כמה דקות היא משתמשת בזה.
וזה כבר לא מהלך שליטה חינני. זה סתם שקר גס.

זה איכשהו משרת את האנושיות שלה, את זה שהיא בן אדם שמשתעשע ולא איזו אלילה שצריך לסגוד לה כי היא מושלמת. וגם הוא לא מוצג כאחד שעושה את זה כי היא סינוורה אותו באורה אלא כי הוא בחר לחפש סיפוקים בצ'ט. מאד אהבתי שהיא הצליחה ליצור את זה, אבל הדרך לא הייתה לטעמי.

irrelevant, אני לא מנסה לעורר פה דיון מוסרי על האם זה מגיע לו. מבחינתי אלה דמויות בסיפור, כך שהדיון המעניין יותר הוא הבחירות שעשתה המחברת ואיך הן משפיעות על חוויית הקריאה.

* * *

אם מישהו מעוניין להשתמש בסיפור הזה כפלטפורמה לדיון מוסרי בשאלת ההתערבות בענייני משפחה, אזי עמדתי היא שלא לה לקבוע אם זה מגיע לו או לא. מי שרואה צורך להתערב יכול לעשות זאת בעצה, אך לא בכפיה. אף אחד לא יודע מה קורה בתוך הבית וזה גם לא עניינו. וגם, שמירה על מוסכמות של אמון קודמת להענשת אשמים, וזאת משום שכל אחד אחראי לבחירות המוסריות שלו עצמו *לפני* שהוא אחראי למוסריות של שכניו. אם בשביל "לשפר" מוסריות של אדם אחר (אני לא מאמינה בדרך הזו, אבל ניחא) אתה נאלץ להתפשר על שלך, אז המעשה פסול.
אני מבינה את עקרון הגונב מגנב פטור, שהרחבה שלו היא שמאפשרת את הצדקת הפעולה בה אנו דנים כרגע, אבל באופן כללי לא מתנגדת אליו.

האם אני מרחמת עליו? כן, כי הוא נמצא בסיטואציה אליה תומרן, והוא איבד שליטה על חייו: הוא נתון לסחיטה, ומכאן הבחירות שלו מתמקדות בדרכים לא להרגיז אותה ולא במה שהוא מוכן או לא מוכן לעשות. אמנם יש חשק לומר שהוא הביא את עצמו למצב הזה, אבל זה לא מדוייק: ברגע שיש לה במה לסחוט אותו, הוא מנוע מלמשוך את הסכמתו.
מצד שלישי זה מרגש: רצית שליטה, הרי לך שליטה! icon_twisted.gif
חזרה לרובד הסיפורי: הייתי רוצה יותר פיתוח של הרגע הזה, שבו הוא ביד רועדת מסכים שוב לקחת את הגלולה האדומה. הקטע הזה עם הטלפון לוקח את תשומת הלב מכל שאר הניואנסים המעניינים שאפשר היה לכוון אליהם.
irrelevant2
אוף טופיק קטן אני מניח.

חחח תמיד היית לי איבה בלתי מוסברת לאלה מהפקולטה לספרות שיש להם את הזמן לחשוב על חווית הקריאה והרובד הסיפורי בזמן שאני ישן איזה 4 וחצי שעות בלילה וטוחן כל מיני כוחות לכל מיני כיוונים במערכות מסתובבות ותאוצות משונות בקואליצית הרשע של מדעים מדויקים. כל ספרי הקריאה שתכננתי לקרוא כבר מזמן ננטשו בין המשוואות ואני מאחר להחזירם לספריה כשלא נגעתי ולו באחד מהם icon_smile.gif.

אני מקווה שהובן שהדבר נאמר בהומור תוך כדי יאוש מחוסר הבנה אחרי קריאת משוואה פיזיקלית בפעם השישית בערך כשחוסר האונים מגיע פחות או יותר לרמת חוסר האונים של הקורבן מהקטע לעיל icon_smile.gif.

אם כבר בבדס"מ עסקינן לזה אני קורא מזוכיסיטיות icon_smile.gif.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ולי תמיד הייתה לי איבה בלתי מוסברת לאלה שמזלזלים בכך שבגלל הצורך לחשוב על חווית הקריאה והרובד הסיפורי אני ישנה איזה 4 וחצי שעות בלילה וטוחנת כל מיני תיאוריות מתפלצנות בשביל לכתוב עבודה לכל שיעור ושיעור. כל ספרי הקריאה שתכננתי לקרוא כבר מזמן ננטשו בין המאמרים ואני מאחרת להחזירם לספריה כשלא נגעתי ולו באחד מהם icon_smile.gif.

רחמנות על כולנו. בוא נתפוס איזה סאב נשוי ונתקשר לאשתו. חקוב"ן יודעת שלא אחת התחשק לי לעשות את זה, רק בשביל לא לקרוא עוד מאמר.
שוטרת*
שוטרת* • 13 בדצמ׳ 2010
אני יכולה לומר שהטקסט כתוב יפה, שישנה זרימה טובה וכן הלאה, אך לא זו המטרה, אינני מבקרת ספרות.
מה שלי הפריע מתחילת הסיפור ועד לסופו, וזה בא לידי ביטוי בכל מיני דרכים וצורות, מסתכם בשתי מילים. חוסר ביטחון.
irrelevant2
חחח מה לעשות שאני אף פעם לא יצאתי מהספריה של מדעים מדעים מדויקים ובחיים לא הרחקתי לכת עד כדי כך כדי אפילו להתקרב למדעי הרוח... אבל בחיי תודה לך על המידע כי אני כבר חשבתי לעבור לספרות אחרי מה שעובר עלי שם icon_smile.gif.

רק תגידי לי אם לא קוראים בספרות ספרים (אני דווקא הייתי לא רע בזה איי שם עד סוף תיכון כשעוד היה לי זמן לזה... אז את יודעת חשבתי אולי יהיה כיף לעבור icon_smile.gif) אז מה בדיוק עושים? icon_eek.gif.

למצוא סאב ולהתקשר לאישתו זה עבודה של שולטות (או מתחלפות) אנחנו הנשלטים הפסיביים פשוט אומרים לשולטת שלנו שתתקשר לאישתו של הסאב icon_smile.gif, גם ככה יש כל כך הרבה אינטגרלים לפתור למי יש זמן -.-.

אגב באמת שאני חושב שזה לא מקום כל כך טוב לשיחה אפילו אם היא קולחת ונעימה שלא בנושא השרשור אבל לשנינו אין מנוי זהב... אז בכל מקרה נראה לי שבזאת אסיים ואם פעם יהיה לי קצת יותר זמן (על מי אני בדיוק עובד...) אולי נוכל להמשיך בשיחה בצ'אט או משהו icon_smile.gif.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
שוטרת* כתב/ה:
אני יכולה לומר שהטקסט כתוב יפה, שישנה זרימה טובה וכן הלאה, אך לא זו המטרה, אינני מבקרת ספרות.
מה שלי הפריע מתחילת הסיפור ועד לסופו, וזה בא לידי ביטוי בכל מיני דרכים וצורות, מסתכם בשתי מילים. חוסר ביטחון.

חה חה. הנה אני מנתחת מבנה סיפורי ואפיוני דמויות בפסקאות ארוכות ומשפטים מורכבים, ואז באה שוטרת ומסכמת הכל בשתי מילים! icon_smile.gif
צעיף אדום מדם
צעיף אדום מדם • 13 בדצמ׳ 2010
יולי תודה רבה רבה על התובנות הנפלאות והניתוח המדהים של המחשבות שלך בעקבות הסיפור. נורא ריגשת אותי. גם רפאל ובנט, תודה רבה גם לכם על הכנות ועוצמת הרגשות שהחצנתם. סקרנתם אותי, לשלושתכם מגיעה תשובה מרגשת לא פחות, ואני עוד חושבת איך לענות.
אירלוונט, מה זאת אומרת שאתה לא רוצה יותר לכתוב תגובות בשרשור הזה? תמשיך לדבר, לא משנה על מה. אחרת אני מתקשרת לאשתך.. (:
שוטרת שלום (:.
אני מרגישה חייבת לבקש ממך, כמו שביקשתי מבכוח-המוח, הבהרה וכיוון לדברייך. גם בתור השולטת היחידה ששוחחתי עימה עד עכשיו. האם תוכלי לתת דוגמאות ספציפיות לחוסר הביטחון מהכתוב? ואפילו יותר חשוב מכך, האם תוכלי לפרט מה משמעות המושגים "ביטחון" ו"חוסר ביטחון" לגבייך, כשמדובר באקט בדסמ"י? אני מרגישה שאנחנו בכלל תופסות את המילים הללו, ואת המטען מאחוריהם, באופן שונה מאוד, וזה מעניין אותי.
צעיף
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 13 בדצמ׳ 2010
צעיף אדום מדם כתב/ה:
יולי תודה רבה רבה על התובנות הנפלאות והניתוח המדהים של המחשבות שלך בעקבות הסיפור. נורא ריגשת אותי. גם רפאל ובנט, תודה רבה גם לכם על הכנות ועוצמת הרגשות שהחצנתם. סקרנתם אותי, לשלושתכם מגיעה תשובה מרגשת לא פחות, ואני עוד חושבת איך לענות.
אירלוונט, מה זאת אומרת שאתה לא רוצה יותר לכתוב תגובות בשרשור הזה? תמשיך לדבר, לא משנה על מה. אחרת אני מתקשרת לאשתך.. (:
שוטרת שלום (:.
אני מרגישה חייבת לבקש ממך, כמו שביקשתי מבכוח-המוח, הבהרה וכיוון לדברייך. גם בתור השולטת היחידה ששוחחתי עימה עד עכשיו. האם תוכלי לתת דוגמאות ספציפיות לחוסר הביטחון מהכתוב? ואפילו יותר חשוב מכך, האם תוכלי לפרט מה משמעות המושגים "ביטחון" ו"חוסר ביטחון" לגבייך, כשמדובר באקט בדסמ"י? אני מרגישה שאנחנו בכלל תופסות את המילים הללו, ואת המטען מאחוריהם, באופן שונה מאוד, וזה מעניין אותי.
צעיף

(:

אני הסברתי, גבירתי, במענה לבנט.
אבל גם אני אשמח לשמוע את הדרך בה שוטרת מסבירה את דבריה בנונשלנטיות כזו, משל חוסר ביטחון מסוגים שונים אינו הסיבה לפריקיות שליטה ואין כזה בנמצא אף אצלה.
ואני לא מתכוונת לומר כלום על הפוסל במומו. באמת, סתם סקרנות.