שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

השולט אור​(שולט)
לפני 17 שנים • 14 בספט׳ 2006
השולט אור​(שולט) • 14 בספט׳ 2006
לא הייתי כאן בשעות האחרונות והדיון שהתפתח מרתק אותי icon_smile.gif

אני מבקשת לענות על כמה שאלות שעלו פה.

1. מה זו חונכות?
לא מדובר בניסיון לתכנת את כל הסאביות על פי שטנץ כזה או אחר. המטרה היחידה היא ללמד את הסאבית שגם אם היא נכנסת לעולם במטרה להתמסר ולהישלט, זה לא אומר שהיא לא קיימת יותר כאדם. זה לא אומר שהגבולות שלא לא יישמעו עוד.

הדבר שהדגשתי לאורך כל הדיון אתמון הוא - האחריות המשותפת שיש לדומים ולסאביות בקשר בדסמי. יש את הפנטזיה שהדום "יקרא" את כל צרכי הסאבית, יש איזה רצון להשתחרר מכל אחריות בקשר כזה מצד הסאבית. הרצון הזה מובן אבל גם מסוכן.
חלק גדול מהסאביות לא באמת מתקשרות עם הדומים שלהן. לפעמים כי הן חוששות להביא את הצרכים שלהן ולפעמים כי הדומים המסוכנים לא רוצים לשמוע. הם רוצים חפץ שיענה על צרכיהם. התקשורת היא הדבר החשוב ביותר בבדסמ, והיא שמונעת פגיעות. זה חלק חשוב ממה שהחונכת או המלווה תלמד את הסאבית המתחילה.

סאביות חדשות בעולם שלנו נופלות בקלות גדולה יותר מסאביות ותיקות במניפולציות שעושים להן דומים מסוכנים. הן לא מבינות את חוקי המשחק.
לא פעם הן נופלות קורבן לדום אוסר עליהן קשר עם סאביות אחרות במטרה למנוע מהן מידע שעשוי להגן עליהן.
לא פעם הן נכנסות לקשרים בלי לדעת מה הסכנות. בלי לדעת שמותר להן להציב גבולות במקומות שפוגעים בהן.
לא פעם הן נפגעות בצורה שמשחיתה את נפשן לנצח.
המטרה היא לא לומר להן מה לעשות ומה לא לעשות בקשר. המטרה היחידה היא ללמד אותן שגם אם מדובר במערכת של שליטה, מדובר בסופו של דבר בקשר שמטרתו לעשות טוב לשני הצדדים ולא רק לצד אחד. להסביר להן שגם כשהן נשלטות הן לא מאבדות צלם אנוש.

2. אין פה מלחמה בין המינים. שאלתם למה רק נשים היו במפגש? פשוט כי נשים עם נשים נפתחות ומדברות אחרת לגמרי מאשר ליד גברים. אני מאמינה שצריך לארגן מפגשים כאלה גם לסאבים שנפגעים לא אחת וגם לדומים שלא רואים בעצמם אלוהים, אלא אנשים שעשויים לטעות לפעמים, ושרוצים ללמוד איך לא לעשות טעויות שיפגעו בצורה אנושה בסאבית שלהם.

אין פה תחרות של מי עושה כמה ולמה, אין מלחמות. יש פה רצון כן שעלה מתוך השיחה שהייתה לעשות משהו שיעשה קצת יותר טוב.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי ספט' 14, 2006 9:55 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 14 בספט׳ 2006
melody כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
גם דום מוכר עם המלצות יכול להתגלות כחולירע, אבל אם את יודעת מלכתחילה שמישהו הוא כזה, זה כבר עוזר לך.
אולי המוניטין של דום מוכר לא מהווים גושפנקא אבל לפחות זה קצת יותר בטוח ממישהו שכן עשה משהו או ממישהו שלא שמעו עליו בכלל.

מסכימה, עם הסתייגות.

דובר רבות בשרשורים אינסופיים, שלעיתים דווקא כל האזהרות אינן שוות דבר וגורמות לסקרנות מוגברת אצל סאביות מסוימות, שהולכות לבדוק מה כל כך מסוכן בדום מסויים - כך שגם אם יודעים מלכתחילה, אין כאן שום ביטחון.

הבנות שילכו עם הראש בקיר ודווקא יבדקו את אותם דומים לא מומלצים הן לעניות דעתי מעטות ואם אישה בוחרת על דעת עצמך להכניס ראש ללוע של אריה, לבריאות וכשתפגע שלא תתלונן אח"כ לאיש למעט לעצמה ובכל זאת מרבית הסאביות ישמחו לדעת על דומים מסוכנים כדי להתגונן מפניהם.
השולט אור​(שולט)

3. לגבי רשימת הדומים המסוכנים

השאלה הראשונה שכולם שואלים סאבית שמספרת שהיא נפגעה היא: מי זה היה? ספרי לנו. צועקים עליה שאם היא לא מספרת היא מסכנת אחרות. באים אליה בדרישות.

מטרת הרשימה היא לא לנקום, לא לבוא בחשבון ולא לקבוע קביעות מוחלטות.

המטרה היחידה היא להזהיר שעל דום X סופרו סיפורים על התעללות כזו או אחרת ושכדאי להיזהר.

המטרה היא להקטין את טווח הפגיעה של אותם הדומים.

וכן, קיים הסיכון שדום מסויים יכנס לרשימה על לא עוול בכפו. נעשה הכל כדי שזה לא יקרה, ועדיין, עם כל הצער אני מעדיפה את זה על פני דום שפגע וממשיך לפגוע רק כי אין רשימה כזו שמתריעה.
נשמה אבודה

פרוייקט חונכות.

נשמה אבודה • 14 בספט׳ 2006
"לא פעם הן נכנסות לקשרים בלי לדעת מה הסכנות. בלי לדעת שמותר להן להציב גבולות במקומות שפוגעים בהן.
לא פעם הן נפגעות בצורה שמשחיתה את נפשן לנצח. "

את אור השליטה יחדיו עם בליסנה השחתן נפש כזו לנצח.

אבסורד ומגוחך לחשוב מי עומד מאחורי הפרוייקט הזה.

כמה חבל שלקהילה הזו זכרון קצר ולעיתים אף מעוות.
זאלופון​(שולט)

Re: למה כל יוזמה

זאלופון​(שולט) • 14 בספט׳ 2006
Belisana כתב/ה:

הכוונה היא שתהיה רשימה של סאביות שהן חברות לשעת הצורך ויוכלו לייעץ לה וזה הכל.
אף אחת לא מתיימרת לדעת מהו בדס"מ אמיתי וללמד את אותה הסאבית. הכוונה היא רק לתת לה לגיטימציה לרגשותיה במקרים כאלה ולהסביר לה מה נמצא בגבול השפוי-בטוח-בהסכמה ומה חורג מהגבול.

ועל הגישה הזו בדיוק מי שמסתייג מוחה. אין קונצנזוס ואין מונופול על שפיות, בטיחות והסכמה, ואין כללים נכונים ולא נכונים. הביקורת, לפחות זו שלי, לא שוללת קיומו של מידע או קיומם של אנשים שיכולים להוות כתובת, אבל בהחלט שוללת את הדרך בה אנשים אלה ככל הנראה יוצגו ואת הנימה בה ינתנו עצותיהם.

ציטוט:
למה סאביות? כי שולטים- משני המינים- עלולים להחשד הן בעיני הדום והן בעיני הסאבית שלהם כבעלי אינטרסים.

לו הייתי סאבית, סביר להניח שהייתי פונה לסאבית אחרת (למעשה סביר להניח שהייתי מפרסם באלפוני שאלה תחת ניק כפול, כדי לשמוע הרבה דיעות, אבל אם כבר הייתי פונה אישית הייתי מעדיף סאבית). לגיטימי. אבל למה לא לאפשר לסאביות, ובעצם לכל מי שמעוניין בייעוץ או הקשבה, לבחור בעצמו? לא כולם חייבים לבחור כמוני.

ציטוט:
ולעניין - הצענו את היוזמה. סאביות שרוצות להצטרף ירשמו. כאלה שלא מאמינות בפרויקט הזה ימנעו. סאביות חדשות שירצו להעזר יוכלו לעשות זאת ודומים שמתעצבנים מהיוזמה יוכלו לבחור שלא להיות עם סאבית חדשה שמקבלת תמיכה בתהליך וזהו - שולם.

זהו, שהיוזמה הזו יכולה להשפיע על כולם ולא רק על מי שבוחר לקחת בה חלק. לכן אני חושב שדווקא הגיוני שמי שיש לו הסתייגויות יביע אותן.
infinite​(נשלטת)
infinite​(נשלטת) • 14 בספט׳ 2006
לא הייתי בשום מפגש אבל קראתי את ההודעה הזו
מה אאמר לך שליטה נשמה...אני סקפטית...את אישה מקסימה שתמיד רוצה לעזור ואני מאד מאד מקווה שתוכלו לארגן משהו שיעזור למי שצריך ושלא יזיק למי שלא צריך...
אני כל כך רחוקה מזה
תמיד כל אחת שפנתה אליי בשאלה ניסיתי לעזור ולייעץ אבל רק ממחשבותיי ,מנסיוני המועט ומתחושות בטן כשהאמנתי שהן נכונות ,לא יותר מזה . הכי יש חוקים בדברים הללו ? האם אישה ,המתחתנת עם גבר מקסים ומפנק ,נכנסת להריון וחייה את חייה מעלה בדעתה שלאחר שיוולד התינוק הוא יתחיל לשתות ,להכות אותה ,להתעלל בה ?
מישהו בכלל יכול לתת עצות בענייני בדסמ כשהן נוגעות לקטע זוגי אינטימי בין שני אנשים ? מי מכן יכולה לקחת אחראיות ולומר בודאות שבמתן עצות ,טובות וחכמות בעיניה ככל שיהיו , היא אינה הורסת לאותה בחורה יחסים אמיתיים וטובים ,שהחלו אולי עם קצת בעיות אך יש להם עתיד ?
נפגעתי הרבה יותר מאנשים "רגילים" מאשר מדומים כך שאולי אין לי מה לומר בעניין הספציפי הזה...האם יש הבדל בכלל ? (בשבילי לא )
אני לא אוהבת את ההגדרות בקהילה הזו ,את ההתקבצות לקבוצות והנסיון ליצור קבוצות בכל דבר , אני מאד מעריכה את הכוונות אבל ממה שאני מכירה את טבע הדברים זה סתם יוביל לעוד רכילויות וליצירת פאניקה מיותרת ,יצירת מערכת "סממנים" וסמלים שלטעמי תהייה מלאכותית .
בואו פשוט נחייה את חיינו .
יש הרבה חומר קריאה בפורומים שלנו ,למתחילים וכו' ,יש מספיק אנשים לפנות אליהם כשאנחנו במצוקה ,כמעט כל דבר כבר נאמר ויותר מזה - יש הרבה אנשים רגישים בקהילה שיש להם יכולת לקלוט מצוקה כשמישהו משדר אותה ,ברור שיש כל מיני אנשים חרא שקופצים על סאביות אך האמת יש משני המינים .גם סאבים נפגעים מדומיות ,הם פשוט מדברים על זה פחות .
אני לא אומרת שאין מקום לפורום כזה או למפגשים כאלה, בכלל לא ,אבל אני פשוט שונאת את הרעיון שנראה את עצמנו כקורבנות פוטנציאליים ,שנזהר מכל נשימה של מישהו עלינו ללא סיבה ,שנסתכל על האנשים דרך משקפיים של סממני זהות "מסוכנת" ונבחן כל מקרה טריוויאלי דרך זכוכית מגדלת ופשוט נהפוך את כל העניין הזה ללא כייף בכלל...
אני חושבת שתמיד יהיו אנשים חרא ,אבל בין חרא לבין "קרימינלים" של ממש יש הבדל רב ואני לא בטוחה שזה לא יתגלגל כמו כדור שלג למקומות הלא נכונים . אם מישהי יודעת על מישהו שאונס/מכה בזעם / מתעלל רגשית -ברור שרצוי מאד שהיא תחלוק את ידיעותיה עם אנשים ,אבל - זה לא חייב להיות רק עם נשים ...יש פה מספיק חבר'ה גברים שהם אחלה גברים וכן ישמחו לעזור ,מנסיון
אולי אני טועה

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי ספט' 14, 2006 10:07 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
השולט אור​(שולט)
זאלופון, הסבר אחד וקטן ללמה סאבית שתנחה סאבית:

פשוט כי המטרה היא לא ליצור פה קשרי זוגיות אלא להעניק באמת אפשרות לקבל מידע שאין מאחוריו שום מניעים נסתרים. ואני לא רומזת שדום שירצה לחנוך יעשה את זה ממניעים שכאלה, אבל, אתה יודע, כשמנחים אותנו אנחנו נוטים להתאהב. המטרה פה היא לתת לסאבית כלים שיגנו עליה, זה הכול icon_smile.gif

אני חושבת שלא פחות חשוב להקים מערך שכזה עבור דומים מתחילים. שלא כל דום מתחיל יחשוב שאל התפקיד החדש שהוא הצמיד לשמו מצורף באופן אוטומאטי ידע. גם לדומים יש מה ללמוד כדי להפוך לדומים ראויים.
קליבר​(שולט)

ומי ינהל את הפורום הסגור ?

קליבר​(שולט) • 14 בספט׳ 2006
דומית או סאבית או שאחת שהיא גם כזו וגם כזו ?

תחזרו לפיפ .. תולעים !!!
Belisana​(שולטת)
Belisana​(שולטת) • 14 בספט׳ 2006
אין לי שום בעיה עם ההסתיגויות, הן לגיטימיות, יש לי בעיה עם המלחמות במקום דיון תרבותי בנושא.

לגבי אפשרות הבחירה במייעץ: היא עדיין קיימת ולא מבטלת תומכים אחרים, היא רק מציעה אפשרות זמינה לייעוץ אישי ודיסקרטי.

לגבי מה נכון ומה לא נכון - אני דווקא חושבת שיש כמה כללים שכולנו מסכימים עליהם, למשל - שאסור שסאבית תבטל את עצמה, צרכיה ורגשותיה, למען השולט שלה ותעשה משהו שבאמת עושה לה רע.
השולט אור​(שולט)
אינפי בייבי, בואי ואגלה לך סוד... (תתקרבי)

לא אני העלתי את רעיון החונכות. הוא עלה מהשיחה והוא הועלה על ידי חלק גדול מהנוכחות במפגש אחרי שלא מעט מהדוברות סיפרו על הנפילות שלהן מול דומים בתחילת הדרך. על הניצול שהן נוצלו - ניצול שלא היה עובר היום כשהן בעלות ניסיון ומכירות את החוקים ואת הזכויות שיש "אפילו" לסאבית בקשר שכזה.